Jump to content

Πού μειονεκτεί η Wind;


nucleogenesis
 Κοινοποίηση

Πού μειονεκτεί η Tim ?  

981 members have voted

  1. 1. Πού μειονεκτεί η Tim ?

    • Ποιότητα Σήματος
      205
    • Χωρητικότητα Δικτύου
      89
    • Υπηρεσίες
      48
    • Καινοτομία
      39
    • Customer Care
      57
    • Τιμολογιακή πολιτική - Χρεώσεις
      122
    • Επιδοτήσεις Συσκευών
      70
    • Αξιοπιστία και Σταθερότητα
      114
    • 3 G network & services
      125
    • Website
      112


Recommended Posts

Σε ποιόν τομέα (ή σε ποιούς τομείς) πιστεύετε πως μειονεκτεί η Tim, σε συγκριση με τον ανταγωνισμό ?

Ποιότητα σήματος? Χωρητικότητα δικτύου? Διάθεση / ποιότητα υπηρεσιών? Καινοτομία? Εξυπηρέτηση πελατών? Ανταπόκριση στα αιτήματα των συνδομητών? Χρεώσεις? Αναλυτική ενημέρωση σχετικά με την διαθεση νεων υπηρεσιών? .....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 354
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ποιόν τομέα (ή σε ποιούς τομείς) πιστεύετε πως μειονεκτεί η Tim, σε συγκριση με τον ανταγωνισμό ?

Ποιότητα σήματος? Χωρητικότητα δικτύου? Διάθεση / ποιότητα υπηρεσιών? Καινοτομία? Εξυπηρέτηση πελατών? Ανταπόκριση στα αιτήματα των συνδομητών? Χρεώσεις? Αναλυτική ενημέρωση σχετικά με την διαθεση νεων υπηρεσιών? .....

σοβαροτατο προβλημα ηγεσιας :!: :mad: και υπο διαλυση τμημα μαρκετινγκ :!: ;) :lol:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Logiko einai na exei problima apo 8ema simatos.Mono sthn Krhth exoun ksilwsei panw apo 60 keraies enw sto Dhmo Nikaias panw apo 16.Fantazomai analoga 8a einai kai ta noumera kai gia tis alles perioxes pou den exw pliroforisi.
Link to comment
Share on other sites

Logiko einai na exei problima apo 8ema simatos.Mono sthn Krhth exoun ksilwsei panw apo 60 keraies enw sto Dhmo Nikaias panw apo 16.Fantazomai analoga 8a einai kai ta noumera kai gia tis alles perioxes pou den exw pliroforisi.

 

Και γιατι ξηλωθηκαν???

Link to comment
Share on other sites

Ενα ελλατωμα που εχει ειναι οτι δεν εχει σταθεροτητα και στις προσφορες αλλα και στα Μεγαλα κεφαλια..
Link to comment
Share on other sites

στο θέμα για τα μεγάλα κεφάλια αυτό πως επηρεάζει τους συνδρομητές?

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

1. χωρητικοτητα εκτος Αθηνων και Θεσσαλονικης (καποτε ειχε προβληματα και στην Θεσσαλονικη, τωρα δεν ξερω τι εχει κανει γιατι εχω 3 χρονια να παω)

2. σε ορεινες περιοχες ή περιοχες με λιγη κινηση και απομακρυνσμενες συνδεει τους σταθμους της με μικροκυματικες ζευξεις οι οποιες επηρρεαζονται απο τις καιρικες συνθηκες με αποτελεσμα την πτωση τους, αλλοιωση ποιοτητας φωνης κτλ

3. απαραδεκτη πολιτικη στο 3G, ζητα παγιο 25€ για να χρησιμοποιησεις ενα δικτυο που εδω παιζει και πιο περα οχι την στιγμη που δεν καλυπτει ουτε την μιση χωρα ικανοποιητικα. Επισης, ζηταει απο τον πελατη να πληρωσει για την καρτα 3G την στιγμη που η Βονταφον σε αφηνει να χρησιμοποιησεις το 3G δικτυο της και με απλη καρτα. Επισης, βονταφον+κοσμοτε δεν ζητουν επιπλεον παγιο για να σου ενεργοποιησουν το 3G.

4. Αθλια ειδοποιηση κλησεων.Πολυ λιγα νουμερα σου δειχνει (4, το πολυ 6) την στιγμη που η βονταφον εχει 8 και η Κοσμοτε 20 και οι 2 τελευταιες σου δινουν την δυνατοτητα να δουλευει η ειδοποιηση κλησεων παραλληλα με τον τηλεφωνητη σου. Επισης διαθετει κρυφη ειδοποιηση που καρφωνεται οτι υπαρχει.

5. Στο 2in1 της δεν σου κανει εκπτωση 100% οπως ειναι το λογικο (και οπως κανουν και οι αλλες 2) αλλα 99% με αποτελεσμα να σου ρουφαει καθε φορα χρηματα για καθε κληση που δεχεσαι απο τον 2ο αριθμο προς τον 1ο.Εαν εχεις το ΤΙΜ120 τοτε με το που σηκωνεις την κληση πληρωνεις το 0,01% της ελαχιστης χρεωσης 30δευτερολεπτων συν οση ωρα μιλησεις.

6. Εχει ελεινο και τρισαθλιο website. Δεν εχει καμια πληροφορια για το πως θα ενεργοποιησεις/απενεργοποιησεις τις υπηρεσιες παρα μονο γενικες πληροφοριες για το τι κανει η καθε μια. Δεν εχει καν ολες τις υπηρεσιες.

7. Η αναλυτικη κατασταση κλησεων ειναι απαραδεκτη, δεν σου γραφει διπλα στον καθε αριθμο για το σε ποιο δικτυο ανηκει ο αριθμος που καλεσες αρα δεν ξερεις τι πληρωνεις.

8. Δεν εχει υπηρεσια που σου λεει ποσο χρονο ομιλιας σου εχει απομεινει.

9. Ξεχωριζει τις κλησεις προς Q στα νεα της προγραμματα οποτε γινεται το τρελλο μπερδεμα με το ποσο χρονο ομιλιας εχεις ακομα.

10. Δινει την μεταφορα υπολοιπου μονο στα νεα προγραμματα της εκβιαστικα οπως και οι αλλες 2.

11. Στα πολυ παλια προγραμματα συμβολαου (PRO) δεν υποστηριζει νεες υπηρεσιες (τηλεοραση, 2σε1,3G{τελικα το εφτιαξεθ αυτο εμαθα}).

12. Στα καρτοκινητα δεν δινει την υπηρεσια twin card

13. Βγαζει υπηρεσιες φρου-φρου ζητωντας παγιο (βλεπε tim my tones)

 

Αυτα μου ηρθαν στο μυαλο μεχρι στιγμης απο σοβαρα... Γραψτε και εσεις και θα επανελθω. Επισης ειναι καλη ιδεα να φτιαξουμε και ενα αλλο θεμα που να λεει σε ποια ειναι καλα... :D

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

1) καποιο προβλημα με την καλυψη οχι ομως τραγικα πραγματα!

2) η ενημερωση μεσω 1265 (συγκριτικα με της cosmote που χρησιμοποιουσα πριν)

3) που δεν μπορω να καλεσω απευθειας για υπηρεσιες του ΟΤΕ (π.χ. εφημερευοντα νοσοκομεια φαρμακεια βεβαια αχρειαστα να ειναι αλλα οταν το χρειαστηκα δεν επερνε)

κατα τα αλλα ολα καλα!!!!!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Offtopic αλλα χρησιμο:

Τα μονα τριψηφια-τετραψηφια που μπορεις να καλεσεις απο ΤΙΜ απευθειας (και δωρεαν) ειναι: 112 Άμεση Ανάγκη, 100 Άμεση Δράση, 104 00 Οδική Βοήθεια ΕΛΠΑ, 108 Άμεση Επέμβαση Λιμενικού Σώματος, 109 Υπηρεσία Δίωξης Ναρκωτικών, 1154 Οδική Βοήθεια EXPRESS SERVICE, 1056 Το Χαμόγελο του Παιδιού, 1057 Οδική Βοήθεια HELLAS SERVICE, 166 Κέντρο Άμεσης Βοήθειας, 135 Πληροφορίες Εθνικού Σχεδίου Αριθμοδότησης, 199 Πυροσβεστική Υπηρεσία, 191 Συντονιστικό Κέντρο Αντιμετώπισης Πυρκαγιών Δασών, 168 Οδική Βοήθεια INTERAMERICAN, 1323 Hellas Com

Τα υπολοιπα μονο μεσω της υπηρεσιας καταλογου και αμεσης συνδεσης αλλα τσουζει η χρεωση.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ο Παναγιωτης τα ειπε ολα πιο πανω

 

Θα μεινω στο website της ΤΙΜ,ειναι πολυ γενικο και δεν προσφερει αυτοματες ρυθμισεις συσκευων στους συνδρομητες της οπως κανει η βονταφον

Link to comment
Share on other sites

κάλυψη

 

η χειρότερη ακόμη απο q

 

αυτό και μόνο...

 

Auto sygnwmi alla einai entelws lathos.. Mporei na pasxei se kapoia simeia. alla xeiroteri apo tin Q sekamia periptwsi.. oute se 100 xronia. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Τι να κανουμε??? αυτη ειναι η καλυψη δυστυχως

 

Οσο για την εξυπηρετιση πελατων ειναι αψογη οσο αναφορα αυτους που δουλευουν γιατι αμα παρετε στην κοσμοτε φεξε μου και γλυστρισα,εχει παντου καλυψη και για τα μπαζα services

 

Μη ξεχναμε οτι τους βγαινει το λαδι για να εγκαταστησουν εναν σταθμο βασης ενω η κοσμοτε της βαζει σαν μανιταρια,εδω και δυο μηνες βαλανε μεσα σε ενα χωριο του Κιλκις μια μικρη κεραια και κανενας χωριανος δεν εκανε παραπονα,ισα ισα που γελουσαν αν ηταν απο ΤΙΜ μερια θα ειχε ξεσηκωθει ολοκληρος ο Δημος,ο ΟΤΕ εχει παντα δικιο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος τίτλος του θέματος θα ήτο: Πού πλεονεκτεί η ΤΙΜ; Να δούμε θα απαντήσει εκεί κανείς; :p :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος τίτλος του θέματος θα ήτο: Πού πλεονεκτεί η ΤΙΜ; Να δούμε θα απαντήσει εκεί κανείς; :p :w00t:

κακιες :!:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος τίτλος του θέματος θα ήτο: Πού πλεονεκτεί η ΤΙΜ; Να δούμε θα απαντήσει εκεί κανείς; :p :w00t:

 

Θελω να μου πεις εσυ,σε τι αλλο πλεονεκτουν οι αλλες εταιριες εκτος απο την καλυψη??? σε πελατειακη βαση?? σε εξυπηρετηση??? στα services??? στα καταστηματα τους??? στις μουφα συσκευες τους??? στις επιδοτησεις τους??? στο i-mode η στο vodafone live??? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μου πεις εσυ,σε τι αλλο πλεονεκτουν οι αλλες εταιριες εκτος απο την καλυψη??? σε πελατειακη βαση?? σε εξυπηρετηση??? στα services??? στα καταστηματα τους??? στις μουφα συσκευες τους??? στις επιδοτησεις τους??? στο i-mode η στο vodafone live??? :rolleyes:

Να σου πω λοιπόν αυτά που μου έρχονται πρώτα-πρώτα στο μυαλό για την Βόνταφον που γνωρίζω:

 

- e-billing. Μπορείς να βλέπεις τους λογαριασμούς σου από το ίντερνετ. Παρόλο που είναι σε αρχικό στάδιο και δεν έχει τη μορφή της real ενημέρωσης, είναι πολύ θετικό.

 

- e-care. Μπορείς να υποβάλλεις ηλεκτρονικά τα αιτήματά σου για οτιδήποτε. Από αλλαγή προγράμματος χρήσης μέχρι απενεργοποίηση/ενεργοποίηση διεθνών κλήσεων/περιαγωγής, τηλεφωνητή κλπ.

 

- Vodafone Passport. Στις εισερχόμενες κλήσεις στο εξωτερικό χρεώνεσαι μόνο 1€ επιπλέον ανά κλήση μέχρι 1 ώρα ομιλίας. Όπως και στις εξερχόμενες επίσης. Πάρα πολύ καλό αυτό.

 

- Εξυπηρέτηση τηλεφωνική ναι έχουν άμεση και είναι πολύ εξυπηρετικοί. Στο 13830 πάντα υπάρχει κάποιος/κάποια που θα σου λύσει την απορία. (Μπορεί να πέσεις και σε άσχετους μερικές φορές, αλλά συμβαίνουν αυτά).

 

- Σε πελατειακή βάση είναι η πρώτη σε συνδρομητές. Σου λέει τίποτα αυτό;

 

Παρόλα αυτά όμως, δεν είμαι γενικά ευχαριστημένος. Γιατί η Βόνταφον ως καλύτερη εταιρεία στην Ελλάδα είναι χειρότερη από ένα μέσο ευρωπαϊκό δίκτυο κινητής. Ιδιαίτερα στο θέμα των επιδοτήσεων όλες οι εταιρείες με κοινή τους απόφαση μας τρώνε πολλά.

 

Μια συμβουλή προς όλους: Μην είστε όλοι τόσο κολλημένοι με την "εταιρεία σας". Δε σας βρίσαμε το σπίτι αν λέμε κάτι κακό για την ΤΙΜ ή οποιαδήποτε άλλη. Τα βλέπουμε αντικειμενικά τα πράματα. Εγώ Βόνταφον έχω, αλλά εκεί που πρέπει να την κράξω, την κράζω.

Link to comment
Share on other sites

Τι να κανουμε??? αυτη ειναι η καλυψη δυστυχως

 

Οσο για την εξυπηρετιση πελατων ειναι αψογη οσο αναφορα αυτους που δουλευουν γιατι αμα παρετε στην κοσμοτε φεξε μου και γλυστρισα,εχει παντου καλυψη και για τα μπαζα services

 

Μη ξεχναμε οτι τους βγαινει το λαδι για να εγκαταστησουν εναν σταθμο βασης ενω η κοσμοτε της βαζει σαν μανιταρια,εδω και δυο μηνες βαλανε μεσα σε ενα χωριο του Κιλκις μια μικρη κεραια και κανενας χωριανος δεν εκανε παραπονα,ισα ισα που γελουσαν αν ηταν απο ΤΙΜ μερια θα ειχε ξεσηκωθει ολοκληρος ο Δημος,ο ΟΤΕ εχει παντα δικιο :rolleyes:

 

Aν ειναι επειδη εχει καλη εξυπηρετιση να πληρωνω καθε φορα που τηλεφωνω λες και περνω hot line τι να πω?:D

 

και αν το παρω και σοβαρα εχω δει κοπελα που ειχε προβλημα με την καρτα ανανεωσης και επειδη ειχε λιγη καρτα μεσα δεν μπορουσε να τους παρει τηλ. ωστε να τους ρωτησει.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω λοιπόν αυτά που μου έρχονται πρώτα-πρώτα στο μυαλό για την Βόνταφον που γνωρίζω:

 

- e-billing. Μπορείς να βλέπεις τους λογαριασμούς σου από το ίντερνετ. Παρόλο που είναι σε αρχικό στάδιο και δεν έχει τη μορφή της real ενημέρωσης, είναι πολύ θετικό.

 

- e-care. Μπορείς να υποβάλλεις ηλεκτρονικά τα αιτήματά σου για οτιδήποτε. Από αλλαγή προγράμματος χρήσης μέχρι απενεργοποίηση/ενεργοποίηση διεθνών κλήσεων/περιαγωγής, τηλεφωνητή κλπ.

 

- Vodafone Passport. Στις εισερχόμενες κλήσεις στο εξωτερικό χρεώνεσαι μόνο 1€ επιπλέον ανά κλήση μέχρι 1 ώρα ομιλίας. Όπως και στις εξερχόμενες επίσης. Πάρα πολύ καλό αυτό.

 

- Εξυπηρέτηση τηλεφωνική ναι έχουν άμεση και είναι πολύ εξυπηρετικοί. Στο 13830 πάντα υπάρχει κάποιος/κάποια που θα σου λύσει την απορία. (Μπορεί να πέσεις και σε άσχετους μερικές φορές, αλλά συμβαίνουν αυτά).

 

- Σε πελατειακή βάση είναι η πρώτη σε συνδρομητές. Σου λέει τίποτα αυτό;

 

Παρόλα αυτά όμως, δεν είμαι γενικά ευχαριστημένος. Γιατί η Βόνταφον ως καλύτερη εταιρεία στην Ελλάδα είναι χειρότερη από ένα μέσο ευρωπαϊκό δίκτυο κινητής. Ιδιαίτερα στο θέμα των επιδοτήσεων όλες οι εταιρείες με κοινή τους απόφαση μας τρώνε πολλά.

 

Μια συμβουλή προς όλους: Μην είστε όλοι τόσο κολλημένοι με την "εταιρεία σας". Δε σας βρίσαμε το σπίτι αν λέμε κάτι κακό για την ΤΙΜ ή οποιαδήποτε άλλη. Τα βλέπουμε αντικειμενικά τα πράματα. Εγώ Βόνταφον έχω, αλλά εκεί που πρέπει να την κράξω, την κράζω.

 

Νομιζω οτι πρωτη σε συνδρομητες ειναι η κοσμοτε οχι η βονταφον,οσο για το δικτυο δεν πιστευω σε καμια περιπτωση να εχει μεγαλες διαφορες,τουλαχιστον στην επαρχια δεν εχει να δειξει και πολλα,εξαιρειτε η κοσμοτε αλλα εγω προτιμω την θυγατρικη του οτε για πολλους και διαφορους λογους

Ολα οσα εχεις αναφερει ειναι καποιες υπηρεσιες,μη ξεχνας ομως οτι η ΤΙΜ εχει καποιες υπηρεσιες που δεν τις εχει η βονταφον,θα σταθω μονο στο roaming τα αλλα δε με ενδιαφερουν γιατι παντα ειχα καρτοκινητο

Link to comment
Share on other sites

Aν ειναι επειδη εχει καλη εξυπηρετιση να πληρωνω καθε φορα που τηλεφωνω λες και περνω hot line τι να πω?:D

 

και αν το παρω και σοβαρα εχω δει κοπελα που ειχε προβλημα με την καρτα ανανεωσης και επειδη ειχε λιγη καρτα μεσα δεν μπορουσε να τους παρει τηλ. ωστε να τους ρωτησει.

 

Παιρνεις 1260 και πατας 8 ειναι δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

Παιρνεις 1260 και πατας 8 ειναι δωρεαν

αυτα που λες ισχυουν για συμβολαια :!: ;)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

αυτα που λες ισχυουν για συμβολαια :!: ;)

Νομίζω πως κάνεις λάθος. Και στα καρτοκινητά καλώντας το 1260 και πατώντας το 8 συνδέεσαι με άτομο για να σε εξυπηρετήσει ΔΩΡΕΑΝ, χωρίς χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως κάνεις λάθος. Και στα καρτοκινητά καλώντας το 1260 και πατώντας το 8 συνδέεσαι με άτομο για να σε εξυπηρετήσει ΔΩΡΕΑΝ, χωρίς χρέωση.

ειναι χρεωσιμο :!: και η εναλλακτικη ειναι 6935601260 απο σταθερο η κινητο :cool:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...