Jump to content

Ποιά photo editor apps χρησιμοποιείτε ?


stxio
 Κοινοποίηση

Ποιά photo editor apps χρησιμοποιείτε ?  

9 members have voted

  1. 1. Ποιά photo editor apps χρησιμοποιείτε ?

    • Google photos
    • Snapseed
    • Lightroom
    • Photoshop / express
      0
    • Pixlr
      0
    • Pixart
      0
    • Photo editor pro
      0
    • VSCO
      0
    • Fotor
      0
    • Photo director
      0
    • Toolwiz
    • Άλλη (αναφέρετε στα σχόλια)


Recommended Posts

Ποιά photo editor apps χρησιμοποιείτε στο κινητό σας? Edited by stxio

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό νήμα!!!!!!!!!!!!!!!

Γεια σε όλους και από εμένα.

Βασική επεξεργασία κάνω με το Snapseed (στο κινητό πάντα). Ενίοτε χρησιμοποιώ και τα Retouch (ότι πιο τέλειο έχω συναντήσει για "αφαίρεση" αντικειμένων από εικόνα) και το AfterFocuss (επίσης πολύ καλή δουλειά σε σχέση με άλλα)

Πολύ πολύ πολύ νέος στο Lightroom.....

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Ενίοτε χρησιμοποιώ και τα Retouch (ότι πιο τέλειο έχω συναντήσει για "αφαίρεση" αντικειμένων από εικόνα) και το AftrFocuss (επίσης πολύ καλή δουλειά σε σχέση με άλλα)

 

Να και αλλα 2 που δεν ηξερα

 

Χρησιμοποιω το autofix και auto straighten του Google photos για γρηγορη επεξεργασια και ανεβασμα instagram.

Το αρνητικο του ειναι οτι σε καποιες περιπτωσεις χαλαει το white balance της φωτο και σε χαμηλο φωτισμο ανοιγει πολυ την φωτεινοτητα ξετιναζοντας τα whites/highlights

 

Σε αυτες τις περιπτωσεις χρησιμοποιω το πολυ πιο ηπιο autofix του Lightroom , καποια presets της κατηγοριας "color" καθως και καποια αλλα που εχω κατεβασει.

Το ιδιο χρησιμποιω και για manual edit στα βασικα (color,light,effects,detail).

 

Στο snapseed εχει τυχει πολλες φορες βαζοντας φιλτρα να φαινεται ωραια η φωτο στο κινητο μεν, οχι τοσο καλη στο pc δε.

Δε ξερω εαν φταιει η ποιοτητα της οθονης του κινητου

 

Καθως η οθονη του pixel 3a ειναι μικρη, για πιο λεπτομερες edit παω στο pc lightroom/photoshop.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύω ποτέ με έτοιμα φίλτρα (για την ακρίβεια από σπάνια μέχρι σπανιότατα, χαχαχα). Μου αρέσει να παίζω με τις ρυθμίσεις ξεχωριστά (περισσότερο γιατί θεωρώ ότι είμαι σε διαδικασία μάθησης και γιατί στο τέλος το custom έχει το δικό μας χαρακτήρα)

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύω ποτέ με έτοιμα φίλτρα...

 

Τα ετοιμα φιλτρα τα παιρνω ως "βαση" για αυτο που θελω να κανω στη φωτο και μετα εννοειται manual κοπτοραπτικη για να βγει αποτελεσμα.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω απλές απαιτήσεις από τις φωτογραφίες μου, όταν θέλω να κάνω κάτι χρησιμοποιώ το Toolwiz.

Ενώ είναι εξαιρετική εφαρμογή, για τις ανάγκες μου, δυστυχώς την έχουν παρατήσει. Ευτυχώς δουλεύει ακόμη και σε Android 10...

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Snapseed για γρήγορη επεξεργασία στο κινητό και το photoshop express αν θέλω να επεξεργαστώ raw αρχείο μιας και δίνει περισσότερες επιλογές

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Αν και σπανια ασχολουμαι με την επεξεργασια των φωτογραφιων (προτιμω να τις "ανεβαζω" γνησιες) εχω το collage maker.

Το χρησιμοποιω για αποκοπη, αλλαγη μεγεθους, 2 φωτο σε 1.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...