Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς πως μπορώ να προσθέσω στα αγαπημένα ένα σημείο αν έχω μόνο Longitude & Latitude??

 

Ευχαριστώ.

 

http://www.freenetpages.co.uk/hp/barrydavies/osgps_main.html

 

To OS GPS Convertor είναι ένα μικρό προγραμματάκι ελέυθερο για προσωπική χρήση

που απλοποιεί την εισαγωγή ενός σημείου, αρκεί να ξέρεις τις συντεταγμένες του,

σε οποιοδήποτε σημείο του χάρτη στο Destinator βάζοντας ταυτόχρονα και μια

εγγραφή στα Αγαπημένα.

Μετά την αποσυμπίεση μεταφέρεις το εκτελέσιμο αρχείο OS GPS Convertor.exe

στο Pocket PC και δημιουργείς αν θες μια συντόμευση στο Start Menu.

Μεταφέρεις το αρχείο osgps.bmp στον φάκελο Favorites του Destinator

Τρέχοντας το πρόγραμμα στο πεδιο grid επιλεγετε utm grid

Στο πεδιο format επιλεγετε 3. wgs84 - d.d

Εισάγεις τις συντεταγμένες του σημείου που θέλεις -> Convert -> Destinator Favorite

και δημιουργεί μια νέα εγγραφή στα Αγαπημένα.

Σημεία προσοχής

- Επιλέγοντας Settings - Destinator ορίζεις τον κατάλογο των Αγαπημένων

- Κάθε νέα εισαγωγή γράφεται πάνω από την προηγούμενη γι' αυτό αν τη χρειαζόμαστε

καλό θα είναι μετά την εισαγωγή να τη μετονομάζουμε και να τη μεταφέρουμε σε άλλη

κατηγορία στα αγαπημένα

---------------------------------------------------------------------------------------

ΥΓ: Στα Settings --> Destinator αν το destinator ειναι εγκατεστημενο στην καρτα μνημης

απλα προσθετετε στην αρχη της διαδρομης το ονομα της καρτας σας. πχ στα mio 168 storage card

Αν ειναι εγκαταστημενο στη μνημη του pda το αφηνεται ως εχει

Γιά το 6 DestinatorApps\Desinator\UserData\Favorites

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς γιατί με το PN ενώ πάω από Ξάνθη προς Κομοτηνή, αυτό "αποφεύγει" την ΕΓΝΑΤΙΑ οδό? Δεν έχω ενεργοποιήσει ούτε αποφυγές ούτε τίποτα. Απλώς με παει από εθνική ενώ στο χάρτη υπάρχει και εγνατία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί με το PN ενώ πάω από Ξάνθη προς Κομοτηνή, αυτό "αποφεύγει" την ΕΓΝΑΤΙΑ οδό? Δεν έχω ενεργοποιήσει ούτε αποφυγές ούτε τίποτα. Απλώς με παει από εθνική ενώ στο χάρτη υπάρχει και εγνατία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

An exeis perasei swsta ta forlinks tou neou xarti den tha eprepe na exeis problhma alla epeidh oi perioxes apo Serres kai panw xartografounte analytikotata gia na mpoun sto epomeno update isws den exei perastei olh h egnatia kai se vgazei apo Ethniki ...

 

O zep h kapoios pou exei kanei to dromologio afto isws se bohthisei perisotero

Link to comment
Share on other sites

εκανα εγκατασταση το PN νομιμη και μου εφαγε 1,5Mb απο την κυρια μνημη αν και το εβαλα στην καρτα μνημης

ξερει κανεις ποια αρχεια μπορει να ειναι αυτα?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

εκανα εγκατασταση το PN νομιμη και μου εφαγε 1,5Mb απο την κυρια μνημη αν και το εβαλα στην καρτα μνημης

ξερει κανεις ποια αρχεια μπορει να ειναι αυτα?

 

To destcore.dll mesa sta windows einai kai mhn kaneis kanena asteio na to bgaleis giati den tha sou paizei to destinator.. :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

To destcore.dll mesa sta windows einai kai mhn kaneis kanena asteio na to bgaleis giati den tha sou paizei to destinator.. :lol: :lol:

ειχα το destin 6 και ειχα και το destcore.dll αλλα με ελευθερη μνημη 24,8μβ

αυτο που προσεξα γιατι το εβγαλα και το εβαλα παλι ειναι οτι η μνημη "τρωγεται"

στην αρχη της εγκαταστασης λιγο πριν με ρωτησει το activesync που θελω να βαλω το προγραμμα,εκει απο 24,8 με παει 23,1 περιπου:O

 

α και το destcore εχει ημερομηνια 11/01/06 ειναι σωστο?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

na rotiso kati? pou prepei na valo toys xartes gia na toys vrei to programma ?

sto folder pou exei dimiourgisei me tin egatastasi diladi to destinatorapps/destinator pao na ta peraso kai mou lei oti den exei xoro eno exo 40mb eleythera... pls somene help me

Link to comment
Share on other sites

na rotiso kati? pou prepei na valo toys xartes gia na toys vrei to programma ?

sto folder pou exei dimiourgisei me tin egatastasi diladi to destinatorapps/destinator pao na ta peraso kai mou lei oti den exei xoro eno exo 40mb eleythera... pls somene help me

 

Tous xartes den tous vazeis sthn main memory alla sthn Sd kanwntas enan antistoixo fakelo me onoma DestinatorApps

Link to comment
Share on other sites

Δεν μεταφέρεις καλύτερα όλο το φάκελο στην κάρτα; Δεν θα χρειαστείς μετά να ξαναεγκαταστήσεις το πρόγραμμα ακόμα και μετά από hard reset. Άλλαξε μόνο μετά τη συντόμευση γιατί η παλιά δεν θα δουλεύει. Ο φάκελος του χάρτη μέσα στο φάκελο του προγράμματος (μαζί με common, destinator.exe κλπ)
Link to comment
Share on other sites

Χτές έκανα εγκατάσταση του Destinator σε ένα Garmin ique M4 ενός φίλου αλλά δεν δουλεύει.Το Dest είναι σπασμένο αλλά δουλεύει στο δικό μου Ν560 μια χαρά.Κάπου διάβασα οτι τα Garmin έχουν διαφορετικό σύστημα αντί για SirfIII ή ΝΜΕΑ.Μήπως φταίει αυτό?

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια και Καλες Γιορτες - ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

 

Εχω αλλαξει συσκευη.

Τι κανω τωρα;

Πως μπορω να εχω ενεργοποιημενο και στη νεα συσκευη το Destinator;

 

Γιατι αν παω να κατεβασω χαρτη ή το νεο 6.1 θα εχω προβλημα...

 

Ευχαριστω

--------------------

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

paliotera ixa ena gps tis garmin opou me ena klik kratge sintetagmenes gia to simio pou briskomouna....kati san to shmeio endiaferontos sto destinator.

 

 

ayto pou 8elw na ma8w ine an exoume kapies sintetagmenes....boroume me kapio tropo...ameso h emeso na tis perasoume sto destinator oste na exoume kai ekei ta simia endiaferontos

 

sorry an epanalambanw palioterh erwthsh alla 115 selide...para poly...

:)

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα έχω την έκδοση 5.1.172 του destinator pn και ένα ipaq rx3715. Δεν μου δείχνει ελληνικά... τι να κάνω? :cry:
Link to comment
Share on other sites

paliotera ixa ena gps tis garmin opou me ena klik kratge sintetagmenes gia to simio pou briskomouna....kati san to shmeio endiaferontos sto destinator.

 

 

ayto pou 8elw na ma8w ine an exoume kapies sintetagmenes....boroume me kapio tropo...ameso h emeso na tis perasoume sto destinator oste na exoume kai ekei ta simia endiaferontos

 

sorry an epanalambanw palioterh erwthsh alla 115 selide...para poly...

:)

Πανεύκολα http://www.freenetpages.co.uk/hp/barrydavies/index.htm

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια και Καλες Γιορτες - ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

 

Εχω αλλαξει συσκευη.

Τι κανω τωρα;

Πως μπορω να εχω ενεργοποιημενο και στη νεα συσκευη το Destinator;

 

Γιατι αν παω να κατεβασω χαρτη ή το νεο 6.1 θα εχω προβλημα...

 

Ευχαριστω

--------------------

Αν είσαι νόμομος χρήστης μπορείς να κάνεις μέχρι 3 μεταφορές αδείας σε άλλη συσκευή. Πήγαινε εδώ http://www.destinator1.com/community/

Link to comment
Share on other sites

SpeedCameras Update 23 Δεκεμβρίου 2006

 

Change Log :

Προστέθηκαν 30 νέα σημεία: 7 CTV - 20 R – 3 WR

και έγιναν και 14 διορθώσεις σε υπάρχοντα σημεία.

 

Download links για Destinator 6, PN και 3 εδώ: GPSPocketPC

 

Φιλικά GriMak - MinOtaVrS

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστούμε πολύ!!!!!!!!

Καλές γιορτές και σωστές διαδρομές σε όλους.

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και καλή χρονιά έυχομαι σε όλους!!!!:)

 

Σχεδίαση: Χάνει κατά την γνώμη μου λίγο.

Ειναι λίγο μεγάλα όλα και νομιζω οτι εχασε λιγο απο φινετσα και χρηστικότητα στο menu και στα επιμέρους.

 

Άσε που αν δεν κάνω λάθος χάσαμε το μισό χάρτη απο τα τόσα κουμπιά και την οδό που έχει πάνω του στην πλοήγηση...

 

Ο πίνακας των δορυφορων που πήγε;

 

Και ενώ μου κράτησε ολες της ρυθμίσεις τα πάντα ακόμα και τα dat rec τα αγαπημένα τα έστειλε:confused:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

SpeedCameras Update 23 Δεκεμβρίου 2006

Change Log :

Προστέθηκαν 30 νέα σημεία: 7 CTV - 20 R – 3 WR

και έγιναν και 14 διορθώσεις σε υπάρχοντα σημεία.

 

Download links για Destinator 6, PN και 3 εδώ: GPSPocketPC

Φιλικά GriMak - MinOtaVrS

 

Ευχαριστούμε παιδιά. Ένα μεγάλο μπράβο σε σας!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να συνδεθώ με το gps receiver. Eχω ενα solar gps της heavensea

h++p://www.pocketgpsworld.com/SolarBTGPS.php και δεν το βλέπει με τιποτα ο destinator, σε ενα qtek s200 αγγλικο εκδοση. καμμια προταση

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα!εκανα κι αλλο ποστ στο thread με το destinator 6 ομως απο οτι φαινεται εκανα λαθος!το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να ενεργοποιησω το destinator και επειδη το κανω πρωτη φορα και πιθανοτατα να κανω καποιο λαθος θελω τα φωτα σας!εχω κανει εγκατασταση τους χαρτες στο ppc ομως οταν παταω στην ενεργοποιηση μου λεει οτι δεν εχει γινει installed το destinator και ετσι δεν με πηγαινει στο επομενο σταδιο ωστε να βαλω τον κωδικο και να παρω τον αριθμο ενεργοποιησης!ελπιζω να σας εδωσα να καταλαβεται!ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...