Jump to content

Destinator PN


angel1979
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να καταλαβουμε και οι υπολοιποι:

Εχω στο iPAQ 3715 το Destinator 3 και δεν θελω να το κανω PN.

Μπορω να κατεβασω μονο τους χαρτες σαν αναβαθμιση ή υποχρεωτικα θα πρεπει να πληρωσω τα 49 Euro και υποχρεωτικα να εχω το PN;

Ρωταω γιατι θα ηθελα να κρατησω το 3 αλλα με τους νεους χαρτες.

ΓΙΝΕΤΕ ή ΟΧΙ;

Μια απλη απαντηση θα ηθελα αλλα να ειναι εγκυρη.

 

Ευχαριστω.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι οι νέοι χάρτες δεν δουλεύουν με το 3 πρέπει να

αναβαθμίσεις το 3 σε PN και να περάσεις τους χάρτες.

:(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα το κατεβασμενο απο το site της destinator στο 9000 μου,ολα οκ ειναι φανταστικο αλλα δεν μπορω να συνδεθω με το νοκια gps μου.

ξερει κατι καποιος?:!:

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία που μας δίνεται θα ήθελα να κάνω την εξης ερώτηση στο οικονομικό στέλεχος της NGI.

Προ εξαμήνου αγόρασα (περίπου 200 Ε) νόμιμα απο την κατασκευάστρια εταιρία (DESTINATOR) το λειτουργικό Destinator PN με ευρωπαϊκούς χάρτες συμπεριλαμβανομένης της Ελλάδας και της Ελληνικής γλώσσας. Φυσικά οι χάρτες για την Ελλάδα δεν έχουν καμμία σχέση με αυτούς της NGI. Στην ερώτηση μου αν μπορώ να αγοράσω τους χάρτες απο εσας η απάντηση ήταν οτι θα πρέπει να αγοράσω πάλι και το λειτουργικό PN σε κανονική τιμή . Το βρίσκετε λογικό και οικονομικά δίκαιο; αναγνωρίζω την εργασία και τον κόπο της NGI να διαμορφώσει τους Ελληνικούς χάρτες για λειτουργία με το ΡΝ αλλά όσοι από εμάς που το έχουμε αγοράσει νόμιμα μήπως θα έπρεπε να τύχουμε κάποιας έκπτωσης;

 

Εσύ σαν χρήστης έχεις απόλυτο δίκιο. Κι εγώ το ίδιο θα ζήταγα. Όμως δεν είναι άδικο να πληρώνεις όλα τα δικαιώματα στην Navteq κι από εμάς να ζητάς έκπτωση. Αν είχες κάνει αντίστροφα την αγορά, θα ζήταγες έκπτωση? Κι αν ζήταγες νομίζεις ότι θα σου έδιναν? Πάντως εμείς θα σου δώσουμε ακόμη κι αν αυτό είναι εις βάρος του development του χάρτη μας!

Link to comment
Share on other sites

Εσύ σαν χρήστης έχεις απόλυτο δίκιο. Κι εγώ το ίδιο θα ζήταγα. Όμως δεν είναι άδικο να πληρώνεις όλα τα δικαιώματα στην Navteq κι από εμάς να ζητάς έκπτωση. Αν είχες κάνει αντίστροφα την αγορά, θα ζήταγες έκπτωση? Κι αν ζήταγες νομίζεις ότι θα σου έδιναν? Πάντως εμείς θα σου δώσουμε ακόμη κι αν αυτό είναι εις βάρος του development του χάρτη μας!

 

!!!!!!!!!!

 

 

Κάτι τέτοια κάνετε εκεί στην ΝGI και μετά καταντάμε γραφικοί με το να λέμε ότι έχετε φέρει τα πάνω κάτω στην Ελληνική Αγορά κάνοντας την διαφορά, με την άψογη αντιμετώπιση προς όλους τους χρήστες μηδενός εξαιρουμένου...

 

και πάλι ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ..

Link to comment
Share on other sites

Tα Αuto Alerts και κατα συνέπεια η ειδοποιήσεις για τις κάμερες τις τροχαίας δουλεύουν κανονικότατα με την τελευταία έκδοση 5.1.172 του DestinatorPN ..

 

Σας ανεβάζω λοιπόν τα αρχεία εδώ

 

 

Εnjoy

-------------------------------

ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΕΩΣ

-------------------------------

Αποσυμπιέζετε το AutoAlerts_PN_v.0.0.1.rar στο pc σας και κάνετε copy :

 

α. τον φάκελο Favorites μέσα στο φάκελο \DestinatorApps\Destinator\Common

(To αρχείο δεν είναι άλλο απο το Speedcameras.dat)

 

β. Το αρχείο speedcameras.wav (που θα βρείτε στο φάκελο Voice-Greek) στο φάκελο \DestinatorApps\Destinator\Common\Interface\Voice\Greek (Το αρχείο ειναι υπεύθυνο για την φωνητική ένδειξη «Προσοχή έλεγχος Κυκλοφορίας»)

 

γ. Το αρχείο DestinatorMSG.Inf (που θα βρείτε στο φάκελο Visual-Greek) στο φάκελο \DestinatorApps\Destinator\Common\Interface\Visual\Greek

(έχω πειράξει στο IDS_FAVORITES_ALERT από Ειδοποίηση Αγαπημένων σε Ειδοποίηση Τροχαίας).

 

δ. Ανοίγετε το DestinatorPN πάτε μέσα στο Αγαπημένα και βρίσκετε την κατηγορία Speedcameras εκεί το επιλέγετε και πάτε ΕΡΓΑΛΕΙΑ (κάτω δεξιά) ρυθμίσεις και βάζετε την πρώτη ειδοποίηση στα 1000 και την δεύτερη στα 50 και πατάτε αποθήκευση ..

--------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Εσύ σαν χρήστης έχεις απόλυτο δίκιο. Κι εγώ το ίδιο θα ζήταγα. Όμως δεν είναι άδικο να πληρώνεις όλα τα δικαιώματα στην Navteq κι από εμάς να ζητάς έκπτωση. Αν είχες κάνει αντίστροφα την αγορά, θα ζήταγες έκπτωση? Κι αν ζήταγες νομίζεις ότι θα σου έδιναν? Πάντως εμείς θα σου δώσουμε ακόμη κι αν αυτό είναι εις βάρος του development του χάρτη μας!

 

MΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ τι αλλο να πω δεν ξερω

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

χέρετε,

 

εγκατεστησα το Pn και οταν πάω να ανοίξω μου λει εναλλαγη χαρτών και μετά να τους δηλώσω. αν υπάρχει καμία λύση pm me please?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Tα Αuto Alerts και κατα συνέπεια η ειδοποιήσεις για τις κάμερες τις τροχαίας δουλεύουν κανονικότατα με την τελευταία έκδοση 5.1.172 του DestinatorPN ..

 

Σας ανεβάζω λοιπόν τα αρχεία εδώ

 

 

Εnjoy

-------------------------------

ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΕΩΣ

-------------------------------

Αποσυμπιέζετε το AutoAlerts_PN_v.0.0.1.rar στο pc σας και κάνετε copy :

 

α. τον φάκελο Favorites μέσα στο φάκελο \DestinatorApps\Destinator\Common

(To αρχείο δεν είναι άλλο απο το Speedcameras.dat)

 

β. Το αρχείο speedcameras.wav (που θα βρείτε στο φάκελο Voice-Greek) στο φάκελο \DestinatorApps\Destinator\Common\Interface\Voice\Greek (Το αρχείο ειναι υπεύθυνο για την φωνητική ένδειξη «Προσοχή έλεγχος Κυκλοφορίας»)

 

γ. Το αρχείο DestinatorMSG.Inf (που θα βρείτε στο φάκελο Visual-Greek) στο φάκελο \DestinatorApps\Destinator\Common\Interface\Visual\Greek

(έχω πειράξει στο IDS_FAVORITES_ALERT από Ειδοποίηση Αγαπημένων σε Ειδοποίηση Τροχαίας).

 

δ. Ανοίγετε το DestinatorPN πάτε μέσα στο Αγαπημένα και βρίσκετε την κατηγορία Speedcameras εκεί το επιλέγετε και πάτε ΕΡΓΑΛΕΙΑ (κάτω δεξιά) ρυθμίσεις και βάζετε την πρώτη ειδοποίηση στα 1000 και την δεύτερη στα 50 και πατάτε αποθήκευση ..

--------------------------------------------

 

 

Δεν παιζεσαι αγορι μου εσυ !!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Εσύ σαν χρήστης έχεις απόλυτο δίκιο. Κι εγώ το ίδιο θα ζήταγα. Όμως δεν είναι άδικο να πληρώνεις όλα τα δικαιώματα στην Navteq κι από εμάς να ζητάς έκπτωση. Αν είχες κάνει αντίστροφα την αγορά, θα ζήταγες έκπτωση? Κι αν ζήταγες νομίζεις ότι θα σου έδιναν? Πάντως εμείς θα σου δώσουμε ακόμη κι αν αυτό είναι εις βάρος του development του χάρτη μας!

Συγχαρητήρια και από μένα! Είστε απίστευτοι! Ήθελα να ήξερα εκείνη η γυφτοκομπανία που χρεώνει τον κούκο αηδόνι για μια μετάφραση και αν δεν πάρεις την συσκευή από αυτούς δεν σου δίνει το software ούτε επι πληρωμή, διαβάζει καθόλου εδώ; Μαύρο στο Μαυρογιαλλούρο ρεεεεεεε!

Και πάλι μπράβο στην απίστευτη δουλειά της NGI και την ακόμα καλύτερη υποστήριξη.

Να καούν οι "Τράπουλες" ... και ειδικά οι άσσοι! :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζεσαι αγορι μου εσυ !!!!:D

Xoxoxoxoxo :lol: :lol: :lol: kai pou eisai akoma...

 

YG: katsj amesws me epiases egw to eipa me poio kompso tropo omws :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Xoxoxoxoxo :lol: :lol: :lol: kai pou eisai akoma...

 

YG: katsj amesws me epiases egw to eipa me poio kompso tropo omws :lol: :lol: :lol:

Kompsous tropous den exo gia xontropetsous! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλό το auto alert...μου ζήτησε βέβαια αντικατάσταση στο αρχείο DestinatorMSG.Inf....αλλα δεν νομίζω να δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα....
D.G.
Link to comment
Share on other sites

telika pia ine i teleftea ekdosi tou PN? i 5.1.172 ? giati ehw dei kai mia pou legete 5.1.80 logika i deuteri ine i kaliteri e?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζεσαι αγορι μου εσυ !!!!:D

stin 5.1.80 ekdosi leitourgia to auto alert????

http://www.galaxy92.gr/photos/funtaksidia/cfiles/plastira1.jpg

Λίμνη Πλαστήρα (Ν. Καρδίτσας)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλό το auto alert...μου ζήτησε βέβαια αντικατάσταση στο αρχείο DestinatorMSG.Inf....αλλα δεν νομίζω να δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα....

Oxi tha eisai OK..

BTW opoios thelei na pairnei 3 eidopoihseis anti gia 2 (h prwth sta 1000 , h deyterh sta 400 kai mia trith otan pernas akrivws panw apo thn kamera)mporei na kanei ta parakatw:

 

Ftiaxte ena panomoiotypo dat arxeio me to arxiko pou exoumee perasmenes tis kameres , dwstetou ena onoma px elenx_kykl.dat ftiaxe kai ena antistoixo wav pou na leei elegxos kikloforias kai balteto mesa sto voice/greek

 

Meta phgainte mesa sta Agaphmena kai koita na MHN einai energopohmeno.

 

Kata afto ton tropo exoume to 1o dat me thn eidopoihsh sta 1000 metra kai sta 400 pou leei prosoxh elegxos kikloforias se tosa metra kai to 2o apenergopoihmeno dat (afth pou pou molis ftiaxame) pou mas vgazei alert otan pername mprosta apo thn kamera kai oti yparxei elegxos kikloforias sto sigkekrimeno shmeio .. :cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εσύ σαν χρήστης έχεις απόλυτο δίκιο. Κι εγώ το ίδιο θα ζήταγα. Όμως δεν είναι άδικο να πληρώνεις όλα τα δικαιώματα στην Navteq κι από εμάς να ζητάς έκπτωση. Αν είχες κάνει αντίστροφα την αγορά, θα ζήταγες έκπτωση? Κι αν ζήταγες νομίζεις ότι θα σου έδιναν? Πάντως εμείς θα σου δώσουμε ακόμη κι αν αυτό είναι εις βάρος του development του χάρτη μας!

Ευχαριστώ πολύ για την σωστή αντιμετώπιση. Πάντως αν καταλάβατε καλά η έκπτωση δεν ζητήθηκε για τους χάρτες

αλλά για την εκ νέου αγορά του προγράμματος Destinator PN που ήδη έχω.

Επίσης θα ήθελα να σημειώσω και εγώ οτι η αντιμετώπιση των προβλημάτων των πελατών σας είναι καταπληκτική και πρωτόγνωρη για τον Ελληνικό και οχι μόνο χώρο.

ΜΠΡΑΒΟ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

χέρετε,

 

εγκατεστησα το Pn και οταν πάω να ανοίξω μου λει εναλλαγη χαρτών και μετά να τους δηλώσω. αν υπάρχει καμία λύση pm me please?

Ευχαριστώ

H lysh einai mia na tous agoraseis axizei to proion 100000% kai ypostirizeis kai mia sovari etairia ....

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα το κατεβασμενο απο το site της destinator στο 9000 μου,ολα οκ ειναι φανταστικο αλλα δεν μπορω να συνδεθω με το νοκια gps μου.

ξερει κατι καποιος?:!:

 

Σου ανοιγουν οι θυρες com 7 -8 κτλ στις ρυθμισεις του pn οι σου βγαζει μερικες θυρες μονο (com1 -2-3 και 5)?

εχεις windows mobile 5?

αν ναι παρε το αρχειο αυτο να σου ανοιξουν και οι αλλες θυρες στο ppc σου

http://buzzdev.net/components/com_si.../WM5GPSFIX.zip

 

Φιλικα Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...