Jump to content

Xiaomi Mi 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν βγαίνουν καθαρές οι φωτό..κ στα 108mp που βγάζω πάλι χάλια είναι.. Ειδικά αν ζουμαρεις την φωτό εφόσον την έχεις βγάλει είναι λες κ έχεις βγαλει φωτό με καμερα 3mp.Για την ανάλυση μιλάω πάντα έτσι.Να μην αναφερθώ στο night mode που σε σχέση με το mate 20 pro είναι ανύπαρκτο..
Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να ανεβάσεις μια φωτογραφία να καταλάβουμε τι εννοείς?

Εγώ πάντως απο gcam έχω την πιο πρόσφατη από εδώ με το αντίστοιχο config και δεν μπορώ να πω ότι έχει καμιά τρελή διαφορά από την στοκ (που είναι πολύ καλή κατά την γνώμη μου).

Edited by RAYVERN
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, aras said:

Αξίζει για αγορά αυτή την περίοδο; 

Αναλόγως τα χρήματα που το βρίσκεις.

Μιλάμε για ένα εξαιρετικό κινητό σε όλους τους τομείς.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άμα σου πω φίλε Χρυσόστομε ότι το είδα σήμερα live σε γνωστό κατάστημα και μου άρεσε τόσο που είπα να πάρω το εκθεσιακό. Το είχαν στα 599 ευρώ. Αξίζει λες ή να το πάρω στα 500 περίπου που το βρίσκεις σε σκρουτζ;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, aras said:

Άμα σου πω φίλε Χρυσόστομε ότι το είδα σήμερα live σε γνωστό κατάστημα και μου άρεσε τόσο που είπα να πάρω το εκθεσιακό. Το είχαν στα 599 ευρώ. Αξίζει λες ή να το πάρω στα 500 περίπου που το βρίσκεις σε σκρουτζ;

Ε οχι ρε φιλε να παρεις το εκθεσιακο που το δουλευουν εκει τοσους μηνες.... Να δωσεις τοσα χρηματα για ενα '' χρησιμοποιημενο'' τηλ... Καινουριο θα το παρεις αν θες

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, chrisnikgr said:

Ε οχι ρε φιλε να παρεις το εκθεσιακο που το δουλευουν εκει τοσους μηνες.... 

 

Απλά φίλε το εκθεσιακο θα μου το βαλουν σε δόσεις ενώ από το σκρουτζ τα 500 θα τα σκάσω μετρητά. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, aras said:

 

Απλά φίλε το εκθεσιακο θα μου το βαλουν σε δόσεις ενώ από το σκρουτζ τα 500 θα τα σκάσω μετρητά. 

Εκθεσιακό,δεν το ακουμπάς καν.

Ούτε σαν αστείο.σρην καλύτερη δουλεύει έναμιση χρόνο ασταμάτητα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, aras said:

Αξίζει για αγορά αυτή την περίοδο; 

χρονια κολλημενος με την xiaomi κατοχος του MI 8 απογοητευτηκα εντελως με την αγορα του ΜΙ 10 ιδιαιτερως απο την καμερα που δεν ειδα καμμια σπουδαια αναβαθμιση στο θεμα της φωτο αλλα και στο βιντεο μια απο τα ιδια και σαν σταθεροποιηση και σαν ποιοτητα εικονας, χωρια ενα σπαστικο θορυβο που κανει ,καθως μπαινεις και βγαινεις στο μενου της καμερας, ο φακος καθως κινειται και καταλαβαινεις καθε φορα τη δονηση, το κρατησα 5 μερες και το πουλησα...

Edited by spiridon1972
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, spiridon1972 said:

χρονια κολλημενος με την xiaomi κατοχος του MI 8 απογοητευτηκα εντελως με την αγορα του ΜΙ 10 ιδιαιτερως απο την καμερα που δεν ειδα καμμια σπουδαια αναβαθμιση στο θεμα της φωτο αλλα και στο βιντεο μια απο τα ιδια και σαν σταθεροποιηση και σαν ποιοτητα εικονας, χωρια ενα σπαστικο θορυβο που κανει ,καθως μπαινεις και βγαινεις στο μενου της καμερας, ο φακος καθως κινειται και καταλαβαινεις καθε φορα τη δονηση, το κρατησα 5 μερες και το πουλησα...

Φίλε μου, τι σπουδαία αναβάθμιση να δεις? Οι κάμερες έχουν φτάσει πλέον σε τέτοιο επίπεδο που οι όποιες διαφορές είναι σε λεπτομέρειες. Αν βάλεις στην άκρη τις διευκολύνσεις με τηλεφακούς (ζουμ), ευριγώνιους κλπ, στην απλή φωτογραφία δεν πρόκειται να δεις κάτι τόσο φανερό που θα πεις "ουάου!!" σε όποιο κινητό και να πας.

Προσωπικά έχω την αίσθηση ότι έχει βαλτώσει το θέμα "κάμερα στα κινητά" και πλέον μόνον κινήσεις εντυπωσιασμού γίνονται, ανεβάζοντας τα Mpx στο Θεό, χωρίς να βλέπουμε κάτι το ουσιαστικό όμως στην καθεαυτό φωτογραφία.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fanatikos said:

Φίλε μου, τι σπουδαία αναβάθμιση να δεις? Οι κάμερες έχουν φτάσει πλέον σε τέτοιο επίπεδο που οι όποιες διαφορές είναι σε λεπτομέρειες. Αν βάλεις στην άκρη τις διευκολύνσεις με τηλεφακούς (ζουμ), ευριγώνιους κλπ, στην απλή φωτογραφία δεν πρόκειται να δεις κάτι τόσο φανερό που θα πεις "ουάου!!" σε όποι κινητό και να πας.

Προσωπικά έχω την αίσθηση ότι έχει βαλτώσει το θέμα "κάμερα στα κινητά" και πλέον μόνον κινήσεις εντυποσιασμού γίνονται, ανεβάζοντας τα MPx στο Θεό, χωρίς να βλέπουμε κάτι το ουσιαστικό όμως στην καθεαυτό φωτογραφία.

Εγώ πάντως που ήρθα στο mi10 από το S10+,είδα διαφορά.

Όχι ότι το mi 10 δεν βγάζει καλές φωτογραφίες.

Μη τρελαθουμε δηλαδή.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Chryssostomos said:

Εγώ πάντως που ήρθα στο mi10 από το S10+,είδα διαφορά.

Όχι ότι το mi 10 δεν βγάζει καλές φωτογραφίες.

Μη τρελαθουμε δηλαδή.

Ομολογώ ότι με μπέρδεψες λίγο. 

Η διαφορά που είδες κι εσύ ήταν προς το χειρότερο?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fanatikos said:

Ομολογώ ότι με μπέρδεψες λίγο. 

Η διαφορά που είδες κι εσύ ήταν προς το χειρότερο?

Χαχα τώρα που το διάβασα,δεν βγάζει νόημα.

Διαφορά ως προς το πολύ καλύτερο είδα.

Και το S10+, δεν έβγαζε και άσχημες φωτό έτσι;

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chryssostomos said:

Χαχα τώρα που το διάβασα,δεν βγάζει νόημα.

Διαφορά ως προς το πολύ καλύτερο είδα.

Και το ,S10+ δεν έβγαζε και άσχημες φωτό έτσι;

:classic_laugh:

Κοίτα, εγώ ήρθα από το Ρ20pro. Επίσης ένα καλό καμερο-τηλέφωνο.

Αν εξαιρέσεις το σοκ που έπαθα από την αλλαγή EMUI > MIUI και το ότι πλέον είχα να αντιμετωπίσω διάφορα bug και δεισλειτουργίες από εκεί που όλα απλά δούλευαν, δεν είδα τις διαφορές που θα με ενθουσίαζαν με την αλλαγή.

Να διευκρινήσω ότι την αλλαγή την έκανα πριν να πάρει το Ρ20pro το τελευταίο software update, που σύμφωνα πάντα με τους ιδιοκτήτες του έκανε χάλια την κάμερα. 

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, fanatikos said:

:classic_laugh:

Κοίτα, εγώ ήρθα από το Ρ20pro. Επίσης ένα καλό καμερο-τηλέφωνο.

Αν εξαιρέσεις το σοκ που έπαθα από την αλλαγή EMUI > MIUI και το ότι πλέον είχα να αντιμετωπίσω διάφορα bug και δεισλειτουργίες από εκεί που όλα απλά δούλευαν, δεν είδα τις διαφορές που θα με ενθουσίαζαν με την αλλαγή.

Να διευκρινήσω ότι την αλλαγή την έκανα πριν να πάρει το Ρ20pro το τελευταίο software update, που σύμφωνα πάντα με τους ιδιοκτήτες του έκανε χάλια την κάμερα. 

Και εμένα μου λείπει το λειτουργικό της Samsung,αλλά σε κάμερα και ειδικά σε βίντεο,έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.

Βασικά σε αυτά που ζητάω εγώ,τα κάνει και με το παραπάνω το mi 10.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρετε γιατί στην εφαρμογή καιρού δεν αναγνωρίζει την τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε; 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, aras said:

Καλησπέρα. Ξέρετε γιατί στην εφαρμογή καιρού δεν αναγνωρίζει την τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε; 

Αν βάλεις χώρα Ελβετία την αναγνωρίζει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτό το σπαστικό που ενώ μιλάς και το έχεις στο αυτί, ανάβει η οθόνη από μόνη της και πατάς ο,τι να 'ναι, το κάνει και σε άλλους?

Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2021 at 10:17 ΜΜ, aras said:

Γνωρίζει κάποιος;

Εγώ που το έχω αγοράσει ως global,δεν μου δούλευε το Vowifi.

Ξεκλείδωμα,πέρασα την EU ρομ και όλα μέλι γάλα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2021 at 5:03 ΜΜ, kergaz said:

Αυτό το σπαστικό που ενώ μιλάς και το έχεις στο αυτί, ανάβει η οθόνη από μόνη της και πατάς ο,τι να 'ναι, το κάνει και σε άλλους?

Δεν το κάνει σε κανεναν αλλο?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kergaz said:

Δεν το κάνει σε κανεναν αλλο?

Μόνο όταν δεν κρατάω καλά το κινητό στο αυτί τι κάνει.

Αν το κρατάω διαγώνια πχ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...