Jump to content

Κόστος ενοικιάσης στα DVD - Video club


agleouras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να ενοικιάσεις από μηχάνημα φαντάζομαι πως πρέπει να είσαι μέλος σε κάποιο video club, σωστά; Εγώ τώρα για παράδειγμα δεν μπορώ να πάω σε οποιοδήποτε μηχάνημα και να αρχίσω να παίρνω ταινίες έτσι απλά, ή μπορώ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι δεν μπορείς να πάρεις απλά ταινίες, πρέπει να γραφτείς πρώτα. Τα καταστήματα που νοικιάζουν μέσω μηχανημάτων έχουν υπάλληλο για κάποιες ώρες της ημέρας. Το καλό που έχει αυτός ο τρόπος ενοικιάσεις είναι ότι εάν το δείς εντός κάποιων ωρών πληρώνεις λιγότερα από εάν το κρατήσεις ένα 24ωρο.

Διαχειριση ξενοδοχειου

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και στο Imagine ειναι πάρα πολύ καλά τα πράγματα, άψογα ενημερωμένο, πολλά memorabillia και πληθώρα απο tv σειρες.

2.00 euro οι νέες ταινίες, αν το επιστρέψεις την ίδια μέρα μέχρι τις 21:00 πληρώνεις μόνο 1 ευρώ, αν το επιστρέψεις την άλλη μέρα 1,50.

Επίσης έχει προσφορές σε πακέτα 5 dvd ή 3 dvd...αν πάρεις δηλ 5 ταινίες dvd (όχι νέα θέματα) είναι εβδομαδιαίες και πληρώνεις 5 ευρω και το ίδιο και για τις 3.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Και κλειστό την Κυριακή, οπότε μπορείς να αγοράσεις ταινία το Σάββατο, να την επιστρέψεις τη Δευτέρα και να πληρώσεις 1 €.

 

Και το video club που παω εγω στην Κηφισσια αν και ειναι ανοικτο την Κυριακη δεν στην χρεωνει.

Κατα τ'αλλα βεβαια ειναι καπως ακριβουτσικο αφου οι νεες κυκλοφοριες κανουν €2 την ημερα και η καθε μερα καθυστερησης επιπλεον €2. :w00t:

 

Αληθεια αυτα με τα μηχανηματα εχουν μεγαλη ποικιλια;;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

τι εννοειτε οταν λετε ταινιες εβδομαδας; την κρατατε για μια εβδομαδα;

 

σε εμας στα 3 video clubs ειναι 2€ η ταινια για 2 μερες + αυτη που την νοικιασαμε. στο ενα video club, αν την επιστρεψεις την ιδια μερα πληρωνεις 1,5 €.

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο ντιβιντικλαμπ που πάω έχει ορισμένες (οι περισσότερες μάλλον) ταινίες για ενοικίαση τριημέρου, η οποία κοστίζει όσο και η ενοικίαση μιας ημέρας (από τη μια μέρα το πρωί ως το βράδυ της επόμενης) δλδ 1.5 ευρώπουλο. Αν την επιστρέψεις αυθημερόν, η ταρίφα πάει 1 ευρώπουλο. :D
http://fotix.250free.com/images/goku-sig.JPG
Link to comment
Share on other sites

Και το video club που παω εγω στην Κηφισσια αν και ειναι ανοικτο την Κυριακη δεν στην χρεωνει.

Κατα τ'αλλα βεβαια ειναι καπως ακριβουτσικο αφου οι νεες κυκλοφοριες κανουν €2 την ημερα και η καθε μερα καθυστερησης επιπλεον €2. :w00t:

 

Αληθεια αυτα με τα μηχανηματα εχουν μεγαλη ποικιλια;;

 

 

 

Επιπλεον €2 για καθε μερα καθυστερησης;; :wacko: :wacko:

 

Όσο για τα 24 self video, η ποικιλία είναι πάνω κάτω η ίδια. Το θέμα είναι ότι για τις καινούριες και γνωστές ταινίες, εκεί που τα video clubs φαίρνουν 7 ή 8 φορές την ίδια ταινία, αυτά την φαίρνουν μία, το πολύ δύο. Οπότε για να νοικιάσεις μια καινούρια ταινία... :whistle:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Επιπλεον €2 για καθε μερα καθυστερησης;; :wacko: :wacko:

 

Εμ Video Blue ειναι αυτο.... :p

Που να δεις ορισμενες ταινιες που τις εχω πληρωσει €10.... :yahoo:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Εγώ στα Seven στην κοζάνη,πληρώνω 1,80€,για ταινίες οι οποίες είναι σε χάλια κατάσταση και ΠΑΝΤΑ ΝΟΙΚΙΑΣΜΕΝΕΣ!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίρνω από ένα συνοικιακό στο Παγκράτι..1.80 οι τριήμερες και 1.50 οι εβδομαδιαίες..η ποιότητα των ταινιών είναι ερκετά καλή πάντως ευτυχώς:happy:!
Η λογική είναι ο μόνος τρόπος να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση;)
Link to comment
Share on other sites

Εδω στην γειτονιά τις έχουνε ακόμα 1.50€, και 1.00€ τις εβδομαδιέες, αλλά νοικιάζω πολύ σπάνια...

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Εδω στα seven 2€ η ενικοιαση αλλα αν το επιστρεψεις την ιδια μερα που το πηρες παει 1.5

Γενικος πιο κατω απο αυτην την τιμη δεν εχω πετυχει εκτος απο τα μηχανηματα με μικρους χρονικους περιορισμους.

 

Γι αυτο rapidshare ftw :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Εμενα οι τιμες οκ μου φαινονται αλλα αυτο το κοστος για την καθυστερηση δεν μπορουν να το ριξουν λιγο; Απειρος κοζμος την εχει πατησει με καποιο ξεχασμενο δβδ και εχει πληρωσει 40ευρα. Και στην τελικη θα πρεπε μετα απο 10 μερες να ειδοποιουν "ε ζωον, φερε το δβδ μας πισω!".

 

Εδιτ: Παντως στο δικο μου δβδ κλαμπ αμα την επιστρεψω ιδια μερα παει 1 ευρω. Αρχοντας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το 'χαν έτσι ακριβό, δε θα έβρισκες ΠΟΤΕ τίποτα. Εγώ απορώ με το πόσο ανεύθυνοι είναι πολλές φορές μερικοί. Έτσι, να πλερώνετε!
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε εμάς εδώ στα Δυτικά Προάστια παντού πληρώνεις 2 Ευρώ τις Μονοήμερες, 1.80 τις διήμερες και 1.50 τις τριήμερες & τις εβδομαδιαίες. Πολλά τα φράγκα κατά τη γνώμη μου. Γι'αυτό κ πατάω σπάνια στα video clubs. Το ίντερνετ τί το 'χουμε? :happy:
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το 'χαν έτσι ακριβό, δε θα έβρισκες ΠΟΤΕ τίποτα. Εγώ απορώ με το πόσο ανεύθυνοι είναι πολλές φορές μερικοί. Έτσι, να πλερώνετε!

Αντε ρε κακιαζμενε ανθρωπε! Ευχομαι να καταπιει ο σκυλος σου 5 δβδ και να πληρωσεις μισο μηνιατικο.

 

Εγω παντως μονιμως τις καθυστερω. Σημερα παλι εφυγαν 9 ευρω για 2 δβδ.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε κακιαζμενε ανθρωπε! Ευχομαι να καταπιει ο σκυλος σου 5 δβδ και να πληρωσεις μισο μηνιατικο.

 

Εγω παντως μονιμως τις καθυστερω. Σημερα παλι εφυγαν 9 ευρω για 2 δβδ.:O

Ε ποιος σε φταίει;

Όποιος δεν έχει μυαλό έχει...ευρώ :p

 

Δεν έχω σκύλο, δεν ενοικιάζω dvd :p

 

Και ναι, είμαι κακιαζμένος (sic)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

ποσο το πηγαν; εχω κανενα μηνα να νοικιασω..

 

2.30 Ημέρας

2 Τριήμερο

1.70 Βδομάδας

 

Αν θυμάμαι καλά γιατί έπαθα ένα ελαφρύ εγκεφαλικό όταν είδα τον τιμοκατάλογο :p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω κοψει τα video club εδω και 2 χρονια. Να ναι καλα το rapidshare :D
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω κοψει τα video club εδω και 2 χρονια. Να ναι καλα το rapidshare :D

 

Rapid;;;;:confused:

 

Torrents :D

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...