Jump to content

Οι γυναίκες προτιμούν το γεμάτο πορτοφόλι;


bomitel
 Κοινοποίηση

Οι γυναίκες προτιμούν το γεμάτο πορτοφόλι?  

155 members have voted

  1. 1. Οι γυναίκες προτιμούν το γεμάτο πορτοφόλι?

    • ΝΑΙ
      104
    • ΟΧΙ
      39
    • ΔΕΝ ΞΕΡΩ
      6
    • ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ΕΧΩ ΚΑΡΤΕΣ
      6


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 180
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

oi perissoteres ellhnides APAITOUN gemato portofoli,omorfo k morfwmeno enw aytes einai sapakia....

eytyxws pu yparxoun oi eksereseis alla k oi ksenes...

 

Δηλαδή μια πχ. Ουκρανέζα θα κάνει σχέση με/παντρευτεί έναν Έλληνα που "δεν έχει στον ήλιο μοίρα" αντί για κάποιον με σταθερή δουλειά και κανα-δυο σπιτάκια; Συγνώμη, αλλά δυσκολεύομαι να το πιστέψω. Ίσα-ίσα, τέτοιες γυναίκες που έχουν ζήσει δύσκολα είναι φυσικό να ζητάνε κάτι παραπάνω, ειδικά όταν διαθέτουν και πολύ καλή εμφάνιση όπως οι περισσότερες γυναίκες αυτών των χωρών.

Link to comment
Share on other sites

Το αποτελεσμα της δημοσκοπησης αντικατροπτρίζει τέλεια την πραγματική κατάσταση.

Τα λόγια είναι περιττά.

 

 

swsta!

den exw tipota na pros8esw!

i dimoskopisi pros apantisi mou :shifty:

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μια πχ. Ουκρανέζα θα κάνει σχέση με/παντρευτεί έναν Έλληνα που "δεν έχει στον ήλιο μοίρα" αντί για κάποιον με σταθερή δουλειά και κανα-δυο σπιτάκια; Συγνώμη, αλλά δυσκολεύομαι να το πιστέψω. Ίσα-ίσα, τέτοιες γυναίκες που έχουν ζήσει δύσκολα είναι φυσικό να ζητάνε κάτι παραπάνω, ειδικά όταν διαθέτουν και πολύ καλή εμφάνιση όπως οι περισσότερες γυναίκες αυτών των χωρών.

 

EXEIS DIKIO..tha thelei MONO LEFTA...

h ellhnida thelei TA PANTA ,xwris kan na einai omorfh...(yparxoun PANTA eksereseis..)

k den milw gia oukranides...diladi mono oukranides mas koitane emas tous ellhnes? :O

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι δυνατόν να μην μετράει το χρήμα στο συνολικό πακέτο.

Καταρχήν με χρήμα μπορείς να προσφέρεις περισσότερα σε μια γυναίκα. Η γυναίκα από τη μεριά της το εκτιμάει αυτό .

Το κακό είναι ότι ΠΟΛΛΕΣ (Δεν λέω οι περισσότερες αλλά πολλές!) , ψάχνουν αποκλειστικά για το χρήμα γιατί είναι τόσο πορωμένες με όσα έχουν στερηθεί ή με όσα βλέπουν σε άλλες και ζηλεύουν, που δεν νοιάζονται για τίποτα άλλο.

Ούτε βλέπουν πως έτσι δεν πρόκειται να βρούν την ευτυχία που ονειρεύονται.

Η κλασσική ηλίθια σκέψη " Θα γίνω ευτυχισμένη μόνη μου, ας βολευτώ πρώτα γιατί μετά θα είναι αργά " , ανήκει σε αυτές τις γυναίκες.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
περασε ο καιρος που τρεχανε οι αντρες σαν τους μ...ες πισω απο μια γυναικα!!!!επιτελους καταλαβαν οτι ειναι πιο πολλες οι γυναικες αρα...ασε να τρεχουν αυτες τωρα!!!! :w00t: :w00t:
Link to comment
Share on other sites

koritsia speuste na pshfisete to oxi giati blepw oti to nai yperterh me megalh ploiopsifia ;) Kalo 8a ne osoi psifizoun na lene edw to giati h estw kapoia logakia na kseroume kai pios psifizei ti ? ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά ο σύγχρονος άντρας δεν έχει και κάτι άλλο να προσφέρει; συγκινήσεις,εμπειρίες... Εγώ έχω βρει αυτόν που μπορεί να μου τα δώσει αυτά... Αλλά κάτι μου λέει ότι είμαι από τις λίγες (Αμέ, μωρό μου...) Άλλωστε ας μην κοροϊδευόμαστε... Θα κοιτούσε ποτέ κάποιος μια γυναίκα που δεν έχει την στοιχειώδη οικονομική ευχέρεια να περιποιηθεί τον εαυτό της; Τι σημαίνει αυτό; Ότι οι άντρες γουστάρουν αποκλειστικά τις γκόμενες με λεφτά; Ας προσγειωθούμε... Κάθε άνθρωπος έχει το δικό του χαρακτήρα ανεξάρτητα το φύλο του... και ΄κάτι άλλο: σε μία κονωνία όπου μία παντρεμένη γυναίκα πολλές φορές αναγκάζεται ή επιλέγει λόγω παιδιών να δουλεύει λίγες ώρες ή καθόλου και έτσι να είναι εξαρτημένη σε κάποιον βαθμό από το σύζυγό της (στην Ελλάδα ούτε λόγος οι άντρες να αφήσουν τη δουλειά τους για τα παιδιά ,έτσι δεν είναι;) οι οικονομικές υποχρεώσεις βαραίνουν εκείνον περισσότερο. Και όσο καλύτερα ανταπεξέρχεται τόσο το καλύτερο. Αλλά έτσι σκέφτομαι εγώ.... αλλη μία που τα κάει όλα για τα λεφτα...
There is only one way... My way... The kounelis way... :shifty: :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι δυνατόν να μην μετράει το χρήμα στο συνολικό πακέτο.

Καταρχήν με χρήμα μπορείς να προσφέρεις περισσότερα σε μια γυναίκα. Η γυναίκα από τη μεριά της το εκτιμάει αυτό .

.

 

kai giati na mhn sou prosferei ayth perissotera me ta lefta ths????

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά ο σύγχρονος άντρας δεν έχει και κάτι άλλο να προσφέρει; συγκινήσεις,εμπειρίες... Εγώ έχω βρει αυτόν που μπορεί να μου τα δώσει αυτά... Αλλά κάτι μου λέει ότι είμαι από τις λίγες (Αμέ, μωρό μου...) Άλλωστε ας μην κοροϊδευόμαστε...

 

 

wraio to paramhthiaki alla mas teleiwse pro pollou...

OLES ta idia akribws lete...

den yparxoun antres ALLA egw etyxe k brhka ton katallhlo!!!

na paiksete k ena lotto gia emas...

sorry gia to yfos alla einai KLASSIKH ellhnikh apanthsh..

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά ο σύγχρονος άντρας δεν έχει και κάτι άλλο να προσφέρει; συγκινήσεις,εμπειρίες... ...

 

mhpws thelete a kanei k triplh piroueta enw pairnaei panw apo fwties?? :D

 

ti na sas prosferei re koritsia..

edw blepete thn kathe mpazopoulou na exei paei apot a 17 ths me 20 antres...

ti na ths prosferei??afou h idia den kserei ti thelei..

allou pataei k allou briskete..

antres psaxnete h ton coperfield?

Link to comment
Share on other sites

:p

 

και για να μιλησουμε για τον κλασσικο ελληνα αντρα...

μη μου πεις οτι δεν γουσταρετε να νιωθετε οτι οι γυναικες ειναι εξαρτημενες σε εναν βαθμο απο σας... οτι δεν σας χρειαζεται οικονομικά... (ελα τωρα...)

There is only one way... My way... The kounelis way... :shifty: :cool:
Link to comment
Share on other sites

:p

 

και για να μιλησουμε για τον κλασσικο ελληνα αντρα...

μη μου πεις οτι δεν γουσταρετε να νιωθετε οτι οι γυναικες ειναι εξαρτημενες σε εναν βαθμο απο σας... οτι δεν σας χρειαζεται οικονομικά... (ελα τωρα...)

 

 

proswpika den thelw h kopela mu na mhn exei kalh douleia h na mhn bgazei ta eksoda ths toulaxiston...

oxi den to thelw ayto pu les k den tha ths edina synexws...tha me peiraze na eksartiwtan apo emena o opoiosdhpote..

Link to comment
Share on other sites

μιλησα για τον κλασσικο ελληνα ... δεν εισαι τετοιος; δεν κομπλαρεις με μια κοπέλα που βγαζει πιο πολλά χρηματα απο εσενα; αν οχι μπραβο σου, δεν θα σε αμφισβητησω.
There is only one way... My way... The kounelis way... :shifty: :cool:
Link to comment
Share on other sites

μιλησα για τον κλασσικο ελληνα ... δεν εισαι τετοιος; δεν κομπλαρεις με μια κοπέλα που βγαζει πιο πολλά χρηματα απο εσενα; αν οχι μπραβο σου, δεν θα σε αμφισβητησω.

 

 

den komplarw alla sthn ellada pu o ratsismos k o misogynismos einai sto maximum ksereis polles pu bgazoun perissotera apo tous antres?

Link to comment
Share on other sites

edw blepete thn kathe mpazopoulou na exei paei apot a 17 ths me 20 antres...

 

 

Ας μιλήσουμε υποθετικά... Ειμαι μπάζο και εχω παει απο τα 17 μου με 20. Αυτο με κάνει να μη δικαιούμαι να βρω αυτο που θελω; Ενας αντρας που κάνει το ιδιο ειναι μαγκας,κι εγω όχι;

There is only one way... My way... The kounelis way... :shifty: :cool:
Link to comment
Share on other sites

Το να κρυβόμαστε μίσω από το δάχτυλό μας είναι τουλάχιστον γελοίο για μένα. Μιλώντας για την πλειοψηφία και όχι για τις όποιες εξαιρέσεις, ε πως να το κανούμε οι γυναίκες κοιτάνε το πορτοφόλι! Τελεία και πάυλα!. Κάντε καμάκι με golf και με slk(τυχαία επιλεγμένα) και δείτε αποτελέσματα. Για να μην αναφέρω για κανένα ferrariko (φίλου) που ξαφνικά όλες με κοιτούσαν σαν τον μπραντ πιτ, που φυσικά δεν είμαι. Μην τρελλαθούμε κιόλας!!!

 

Πάντως κατά τη γνώμη καλά κάνουν! Εγώ αν ήμουν γυναίκα θα πρόσεχα την εμφάνιση και θα λυποθυμούσα (τυχαία πάντα) στην εκκλησία πάνω στον βιομήχανο!!! :lol: :lol: Εμείς είμαστε αφελείς που και καλά θέλουμε να τις εντυπωσιάσουμε με το ρομαντισμό και τα σοκολατάκια!! :p :p Ρε το μαρούλι να ρέει.....όπως λέει και το τραγούδι:"αν δεν έχεις μία, μην κοιτάς καμμία και αν έχεις δίς θα τις πάρεις και τις τρείς"!!!!! :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά ο σύγχρονος άντρας δεν έχει και κάτι άλλο να προσφέρει; συγκινήσεις,εμπειρίες... Εγώ έχω βρει αυτόν που μπορεί να μου τα δώσει αυτά... Αλλά κάτι μου λέει ότι είμαι από τις λίγες (Αμέ, μωρό μου...) Άλλωστε ας μην κοροϊδευόμαστε... Θα κοιτούσε ποτέ κάποιος μια γυναίκα που δεν έχει την στοιχειώδη οικονομική ευχέρεια να περιποιηθεί τον εαυτό της; Τι σημαίνει αυτό; Ότι οι άντρες γουστάρουν αποκλειστικά τις γκόμενες με λεφτά; Ας προσγειωθούμε... Κάθε άνθρωπος έχει το δικό του χαρακτήρα ανεξάρτητα το φύλο του... και ΄κάτι άλλο: σε μία κονωνία όπου μία παντρεμένη γυναίκα πολλές φορές αναγκάζεται ή επιλέγει λόγω παιδιών να δουλεύει λίγες ώρες ή καθόλου και έτσι να είναι εξαρτημένη σε κάποιον βαθμό από το σύζυγό της (στην Ελλάδα ούτε λόγος οι άντρες να αφήσουν τη δουλειά τους για τα παιδιά ,έτσι δεν είναι;) οι οικονομικές υποχρεώσεις βαραίνουν εκείνον περισσότερο. Και όσο καλύτερα ανταπεξέρχεται τόσο το καλύτερο. Αλλά έτσι σκέφτομαι εγώ.... αλλη μία που τα κάει όλα για τα λεφτα...
Δηλαδη θες να μας πεις πως ολοι οι αντρες ειναι μονο για να σας τρεφουν & για τιποτα αλλο? :rolleyes: Ωραιες αποψεις,τι να σου πω...και φανταζομαι εισαι νεα κοπελα... :mad: Και επιτελους κοψτε αυτο το παραμυθι με τα παιδια,ενα το πολυ κανετε ολες(κι αυτο με το ζορι)& ειτε εχετε δουλεια ειτε οχι,το δινετε στην πεθερα,στη μαμα ή στη βουλγαρα μπειμπι σιτερ... :rolleyes: ελεος,ολη σας τη ζωη ειστε σε εγκυμονουσα & μεγαλωνετε παιδια?Αντε να κραταει 8-10 χρονια αυτη η κατασταση,μετα τι γινεται?Τι αλλο βρισκετε? :X

 

Ειναι γνωστο οτι ενας αντρας θα κοιταξει ακομα & μια που δεν εχει-οικονομικα-στον ηλιο μοιρα,αν εχει μια στοιχειωδη εμφανιση ή τελος παντων του αρεσει...εσεις πολυ δυσκολα θα κανετε κατι αντιστοιχο,ακομα & για μια απλη σχεση με ημερομηνια ληξεως...διαφορα νοοτροπιας οσο δεν παει αλλο... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μην υποτιμάς τις γυναικες που πρέπει να τα προλαβαινουν ΟΛΑ! και εννοώ ολα... οι περισσότερες γυναίκες που γνωρίζω δουλεύουν όπου βρούν πρωινό ωράριο, για να μπορούν να είναι σπίτι όταν γυρνούν τα παιδιά,μαγειρεύουν από το ΄προηγούμενο βράδυ για να προλάβουν, κάνουν τις δουλειές του σπιτιού, τρέχουν στο σχολείο των παιδιών τους όποτε χρειάζεται και αντιμετωπίζουν το γεγονος ότι όλα αυτά αντιμετοπίζονται σαν κάτι δεδομένο. όχι δεν θέλω να γίνω έτσι και δεν θα στηριχτώ ποτέ σε κανέναν άντρα πλην του πατέρα μου οικονομικά. όμως αυτο δεν με κάνει να υποτιμώ τις μαμάδες και τις γιαγιάδες μας, που έζησαν σε μια άλλη εποχή και σκέφτονται αλλιώς...
There is only one way... My way... The kounelis way... :shifty: :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο οτι ενας αντρας θα κοιταξει ακομα & μια που δεν εχει-οικονομικα-στον ηλιο μοιρα,αν εχει μια στοιχειωδη εμφανιση ή τελος παντων του αρεσει...εσεις πολυ δυσκολα θα κανετε κατι αντιστοιχο,ακομα & για μια απλη σχεση με ημερομηνια ληξεως...διαφορα νοοτροπιας οσο δεν παει αλλο... :rolleyes:

nomizw oti me ayto ta eipes OLA...

AKRIBWS aytos einai o logos...

Link to comment
Share on other sites

Παρακληση:Ας μην εξελιχθει το θεμα σε αντιπαραθεση 2-3 ατομων χωρις νοημα...γι'αυτο υπαρχουν & τα πμ(στραικερ δεν ειναι κακο να τα χρησιμοποιεις...) ;)

 

Εσερικια,αν ειναι να ζειτε & να ζουμε στη συγχρονη εποχη με τις εντολες & συμβουλες των μαναδων-γιαγιαδων κλπ,δηλ.του στυλ "βρες ενα καλο & πλουσιο παλικαρι να παντρευτεις"-προς κοπελα & "βρες μια ομορφη & καλη νοικοκυρα που θα σου πλενει,καθαριζει μαγειρευει & θα σ'εχει πασα"-προς αγορι,ζητω που καηκαμε...οι εποχες αλλαξαν & να δουμε ποτε σ'αυτη τη χωρα θα βαλουμε μυαλο & θα προχωρησουμε μπροστα...ακομα & σ'αυτο το θεμα εχουμε μεινει πισω σε σχεση με τον υπολοιπο (πολιτισμενο) πλανητη... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

to patatiazete to thema me tous proswpikous xaraktirismous tipou "eisai amorfwtos". Enas kalliergimenos den tha to xrhsimopoiouse ayto... telos pantwn, nomizv oti oi anthrwpoi prepei na krinontai logw xarakthra. kai h mana moy eksartatai apo ton patera moy giati ebale sth akrh to oti htan kai gynaika ektos apo mama gia na mhn leipsei tipota apo emena kai tin aderfi mou. thn thabmazw gi auto... den tin katakrinw. epishs,einai ontws alithia oti otan h gunaika vgazei perissotera o antras trwei kollima.Me mena den simvainei auto koritsia! elate na me threpsete!!!!
Link to comment
Share on other sites

παρεξηγησες εντελώς... Σ'αυτη τη φαση της ζωης μου σχεδιάζω το μελλον μου, και σ'αυτο δεν υπάρχει πουθενα γαμος και πολλά παιδάκια. Σε πρώτη φάση με ενδιαφερει να ασχοληθω με αυτο που με ενδιαφερει και έτσι να βγάλω τα χρήματα που θελω. Οχι, δεν ονειρευτηκα ποτε νυφικο και μεγαλο σπίτι όπου θα περιμενω τον καλο μου να γυρισει απο τη δουλεια... :blink: και όταν η γιαγια μου μιλάει για καλά παιδιά με λεφτά νιώθω ότι με υποτιμάει... Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν σεβομαι τον τροπο που σκεφτεται.
There is only one way... My way... The kounelis way... :shifty: :cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...