Jump to content

Πρόβλημα με σύνδεση σταθερού


kostasw
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.

Έχω στην πρίζα του σαλονιού συνδεμένο το ρουτερ και το σταθερό τηλέφωνο. Όλα καλά κανεβα πρόβλημα.

Υπάρχει πρίζα τηλεφώνου και στο δωμάτιο.

Χρειάζομαι μια συσκευή τηλεφώνου και εκεί οπότε σύνδεσα μια.

Ενώ το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά όταν γίνεται κλήση πέφτει το ίντερνετ ενώ η κλήση δεν έχει κανένα θέμα.

Έχει κάποιος άποψη η γνώμη για το τι μπορεί να φταίει;

 

Αν θυμάμαι καλά μου το έκανε και πριν χρόνια που προσπάθησα να βάλω συσκευή σε εκείνη την πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία και όχι επαγγελματική, είχα ίδιο πρόβλημα και τελικά έφταιγε το φίλτρο που παρεμβάλλεται μεταξύ πρίζας και τηλεφώνου.

Αν έχεις φίλτρο, δοκίμασε και με άλλο. Εγώ είχα τέσσερα στο συρτάρι που μου είχαν μείνει από ρούτερ παρόχων και από αυτά τα τρία, χωρίς προηγούμενη χρήση ήταν χαλασμένα.

Μπορεί να ευθύνεται κάτι άλλο στη περίπτωση σου, αλλά έλεγξε και την πιθανότητα να φταίει αυτό.

Το ίδιο κάνε και με το φίλτρο που υπάρχει στο σαλόνι.

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία και όχι επαγγελματική, είχα ίδιο πρόβλημα και τελικά έφταιγε το φίλτρο που παρεμβάλλεται μεταξύ πρίζας και τηλεφώνου.

Αν έχεις φίλτρο, δοκίμασε και με άλλο. Εγώ είχα τέσσερα στο συρτάρι που μου είχαν μείνει από ρούτερ παρόχων και από αυτά τα τρία, χωρίς προηγούμενη χρήση ήταν χαλασμένα.

Μπορεί να ευθύνεται κάτι άλλο στη περίπτωση σου, αλλά έλεγξε και την πιθανότητα να φταίει αυτό.

Το ίδιο κάνε και με το φίλτρο που υπάρχει στο σαλόνι.

 

Στάλθηκε από Tapatalk

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τον κόπο σου.

Στο δωμάτιο δεν έχω φίλτρο λες να φταίει αυτό; δεν το σκέφτηκα να πω την αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...