Jump to content

Honor 20 Pro


egodemis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 90
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

χαιρετω.

2 ερωτησεις καποιος να εχει την καλοσυνη.

Αν ο dialer της συσκευης ειναι της google, και αν σημερα η συσκευη στα 385 που βρεθηκε καπου συμφερει.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι της Google, συμφέρει ανάλογα τι ζητάς

ταχυτητα, καλες σχετικα φωτογραφιες, Proximity Sensor να δουλευει σωστα και οχι οποτε θελει, μπαταρια να βγαζει μερα με καλη χρηση, και φυσικα οχι γκουμουτσα.

βεβαια ο κυριοτερος λογος απ ολα, ειναι το ασπεκτ ρεσιο 9 αν το λεω σωστα) που ειναι 18. Σε αντιθεση με ολα που βγαινουν πλεον 20,

Δηλαδη να μην ειναι σοκοφρετα οπως τεινουν να ειναι ολα σχεδον τα κινητα.

Ειχα τσεκαρει και το nova 5t που ειναι ιδιο, ( στο καλουπι) και μου αρεσαν και οι γραμματοσειρες του. θετικο επίσης που ο dialer δεν ειναι της Goggle που ειναι χαλι μαυρο για μενα.

το honor θα με καλυψει σε ολα αυτα?

Ευχαριστω που μου απαντησες φιλε.:)

Edited by iounios68
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό όσον αφορά την κάμερα ακολουθεί μια κορυφαία συνθήκη λειτουργία απόδοσης. Ότι και να γίνει θα βγάλει την καλύτερη φωτογραφία, με ένα εκπληκτικό night mode και πολλές χρήσιμες παραμέτρους αναλόγως του θέματος και του είδους φωτογραφίας.

Μην ξεχνάμε ότι δεν υπάρχει άλλη υλοποίηση με f1. 4...

Ο κυρία φακός είναι εκπληκτικός, έχει έναν υπέροχο τηλεφακό με 3πλο ζουμ ΚΑΙ Ois(telephoto χωρίς ois =άχρηστος)

Στα βίντεο ή λειτουργία είναι πολύ καλή,με εξαίρεση ένα μικρό παστέλι άσμα των χρωμάτων σπάνια σε βραδινές λήψεις, αλλά δε σου κρύβω ότι εν έτη 2020 λείπει πολύ το 4Κ στα 60fps(προσωπικά τραβάω μόνο 1080 όπου μπορώ να έχω τα 60fps). Η μπαταρία είναι άλλο ένα θετικό στοιχείο δεδομένου ότι με μια μέτρια προς εντατική χρήση βγάζει άνετα μέρα.

Τελος φτάνοντας στο κομμάτι βάρους μεγέθους που ανέφερες, επειδή και εγώ είχα βαρεθεί τα 'τούβλα' είναι ελαφρύ με οθόνη που καλύπτει όλες τις ανάγκες χωρίς να είναι τεράστιο - δύσχρηστο

Στα αρνητικά αν θες, για μένα η οθόνη.. Δεν είναι κακή αλλά εάν προέρχεται από αμολεντ υπάρχει μια διαφορά..

Link to comment
Share on other sites

ταχυτητα, καλες σχετικα φωτογραφιες, Proximity Sensor να δουλευει σωστα και οχι οποτε θελει, μπαταρια να βγαζει μερα με καλη χρηση, και φυσικα οχι γκουμουτσα.

βεβαια ο κυριοτερος λογος απ ολα, ειναι το ασπεκτ ρεσιο 9 αν το λεω σωστα) που ειναι 18. Σε αντιθεση με ολα που βγαινουν πλεον 20,

Δηλαδη να μην ειναι σοκοφρετα οπως τεινουν να ειναι ολα σχεδον τα κινητα.

Ειχα τσεκαρει και το nova 5t που ειναι ιδιο, ( στο καλουπι) και μου αρεσαν και οι γραμματοσειρες του. θετικο επίσης που ο dialer δεν ειναι της Goggle που ειναι χαλι μαυρο για μενα.

το honor θα με καλυψει σε ολα αυτα?

Ευχαριστω που μου απαντησες φιλε.:)

Ναι σε όλα στο μόνο που δεν θα σε καλύψει είναι στα μελλοντικά updates
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό όσον αφορά την κάμερα ακολουθεί μια κορυφαία συνθήκη λειτουργία απόδοσης. Ότι και να γίνει θα βγάλει την καλύτερη φωτογραφία, με ένα εκπληκτικό night mode και πολλές χρήσιμες παραμέτρους αναλόγως του θέματος και του είδους φωτογραφίας.

 

Μην ξεχνάμε ότι δεν υπάρχει άλλη υλοποίηση με f1. 4...

 

Ο κυρία φακός είναι εκπληκτικός, έχει έναν υπέροχο τηλεφακό με 3πλο ζουμ ΚΑΙ Ois(telephoto χωρίς ois =άχρηστος)

 

Στα βίντεο ή λειτουργία είναι πολύ καλή,με εξαίρεση ένα μικρό παστέλι άσμα των χρωμάτων σπάνια σε βραδινές λήψεις, αλλά δε σου κρύβω ότι εν έτη 2020 λείπει πολύ το 4Κ στα 60fps(προσωπικά τραβάω μόνο 1080 όπου μπορώ να έχω τα 60fps). Η μπαταρία είναι άλλο ένα θετικό στοιχείο δεδομένου ότι με μια μέτρια προς εντατική χρήση βγάζει άνετα μέρα.

 

Τελος φτάνοντας στο κομμάτι βάρους μεγέθους που ανέφερες, επειδή και εγώ είχα βαρεθεί τα 'τούβλα' είναι ελαφρύ με οθόνη που καλύπτει όλες τις ανάγκες χωρίς να είναι τεράστιο - δύσχρηστο

 

Στα αρνητικά αν θες, για μένα η οθόνη.. Δεν είναι κακή αλλά εάν προέρχεται από αμολεντ υπάρχει μια διαφορά..

Ότι είπε ο κύριος εδώ :D για να καταλάβετε μετά από αυτό είχα το p30 pro και μπορώ να πω ότι βραδυνές ειδικά σε Pro mode κέρδιζε το honor. Όπως και την μερα στης περρισοτερες λείψεις ήταν καλύτερο. Έχανε σε super wide και zoom (αρκετά θα έλεγα) σε όλα τα άλλα ήταν καλύτερο (ναι ακόμη και στο video)

 

Σε ένα άλλο που έχανε ήταν ποιότητα κατασκευής μάζευε πολύ γρήγορα γρατζουνιές στο πίσω μέρος κυρίος πάνω σε Camera ring και γύρο από το charging port.

Μετα το p30 pro όταν χάλασε η ποιότητα στην Camera μετά το 10.1 (παστέλι το μεγαλείο σου ακόμη και την μερα) πήγα στο oppo fin x2 pro οκ καμία σχέση μερικές σκάλες ανώτερο σε όλα αλλά παντοφλαρα και πανάκριβο (1000 περίπου έδωσα)

Και ναι το honor παραμένει μοναδικό κινιτο σε κάποια πράγματα (Camera)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στα 189 ευρώ το απλό 20αρι στο Γερμανό και με 10% επιστροφή με κάρτα eurobank. Πολύ τίμια προσφορά

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να έχεις το εν λόγω κινητό, να σκέφτεσαι αναβάθμιση και να πας που?

Εάν αφήσουμε τον όμιλο λόγω απουσίας gs που ακριβψς πάμε?

Στις κινεζικές ναυαρχίδες που προσφέρουν set up κάμερας Από redmi με πλήρη απουσία τηλεφακού?

Σε πλαστικές υλοποιήσεις? Μου φαίνεται ότι στις φετινές ναυαρχίδες οι περισσότερες εταίριες πετάνε χαρταετό..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα από μπαταρία πως τα πάει η συσκευή σε σχέση με την σειρά p30;

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα από μπαταρία πως τα πάει η συσκευή σε σχέση με την σειρά p30;

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

λιγο χειρότερα 5% και αν

 

Να έχεις το εν λόγω κινητό, να σκέφτεσαι αναβάθμιση και να πας που?

Εάν αφήσουμε τον όμιλο λόγω απουσίας gs που ακριβψς πάμε?

Στις κινεζικές ναυαρχίδες που προσφέρουν set up κάμερας Από redmi με πλήρη απουσία τηλεφακού?

Σε πλαστικές υλοποιήσεις? Μου φαίνεται ότι στις φετινές ναυαρχίδες οι περισσότερες εταίριες πετάνε χαρταετό..

 

ναυαρχιδες της oppo μονο (με οτι συνεπαγεται αυτο σε χρημα)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μίας και δεν υπάρχει θέμα για το Honor 20 το σκέτο.

 

Να ρωτήσω ποία είναι τα θετικά κι αρνητικά του.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Μίας και δεν υπάρχει θέμα για το Honor 20 το σκέτο.

 

 

 

Να ρωτήσω ποία είναι τα θετικά κι αρνητικά του.

Σε σχέση με το 20 pro? Μεγάλη διαφορά στην Camera (όχι ότι είναι κακή απλά του 20 pro ήταν κάτι το μοναδικό) και έχει μια πτώση στην αυτονομία

Αυτό όλο και όλο για όποιον δεν καίγεται για την Camera πάρα πολύ και δεν έχει μεγάλη απαίτηση από μπαταρία Καλητερη επηλογη ήταν το 20 από το Pro καθαρά και μόνο λόγο τημης (τώρα δεν υπάρχουν αυτές η συσκευές έτσι και αλλιώς)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

πως και εκτιναχτηκε η τιμη του εν τω μεταξυ; :X:!:

το εχει συγκρινει κανεις σε βιντεο/φωτο/night mode με Huawei Mate 30 pro;

Link to comment
Share on other sites

πως και εκτιναχτηκε η τιμη του εν τω μεταξυ; :X:!:

 

το εχει συγκρινει κανεις σε βιντεο/φωτο/night mode με Huawei Mate 30 pro;

Πολύ δύσκολα να ζητάς τέτοια σύγκριση από τότε που η huawei έχασε την Google λίγοι έχουν τα κινιτα της (τα επόμενα) και ακόμη ποιο λίγοι θα έχουν και το honor 20 pro (σπάνια συσκευή) μαζί με το Mate 30 pro (ακόμη ποιο σπάνια για τον λόγο που προανέφερα)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...