Jump to content

Honor 20 Pro


egodemis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια, καλο αν το μικροφωνο οντως συμπεριφερεται νορμαλ.

Δεν ηξερα οτι το Gcam ειναι μονο για Qualcomm! Κατι μαθαμε χεχε.

Οποτε σε γενικες γραμμες καλυτερη καμερα γενικα απο oneplus μου λες... cool

Εχω δει τα iphone οντως ικανα την νυχτα αλλα μιλαμε για αλλο price range...

 

Εαν καποιος εχει δειγματα παντως... welcome!

 

gcam είναι για qualcomm καθος τα google pixel είναι βασισμένα σε αυτό και το gcam ουσιαστικά το κλέβουν απο εκεί και κανουν μικρο μετατροπές στα driver τους για να παίζουν στα άλλα κινητά (δεν ειναι κάποια επίσημη εφαρμογή είναι εφαρμογή που βάζει η google στα pixel τους

μικρόφωνο ναι στο περιβάλλον με έντονο θόρυβο αποδίδει καλά (ουτε μπουκώνει ουτε χάνει τα χαμηλά η ψιλά) το μόνο αρνητικό όπως είπα video το βράδυ εκεί βασιλιάς είναι ένας και είναι τσουχτερός....

 

δείγματα όσα μπόρεσα εβαλα στο αρχικό ποστ (και σε κάποια ποιο κάτω) αλλά δείγμα από ενα κλαμπακι κλπ για μένα τουλάχιστον είναι αδύνατο να βγάλω (δεν εχω χρόνο ουτε κουράγιο πλέον για να πάω σε τέτοια )

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 90
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τσουχτερο δεν λες τπτ...

Για το Qualcomm ναι λογικο.

Στο Oneplus 6T που εχω αποδιδει πολλες φορες καλυτερα το Gcam παρα η μαμα εφαρμογη. Αλλα θα ηθελα κατι καλυτερο σε φωτο/βιντεο, αλλιως το κινητο ειναι φοβερο.

Για τα δειγματα να σαι καλα, εφοσον εισαι busy καταλαβαινω.

Ελπιζω να βρεθει κανενας αλλος χρηστης που εχει το Honor 20 pro και να βοηθησει.

Και αυτο με το μικροφωνο με απασχολει γιατι τραβαω σε παρτυ/συναυλιες πολλες φορες και θα θελα να ακουγεται ο ηχος ψηλο οκ και οχι το βιντεο να ειναι τελειως αχρηστο.

Πχ iphones και Samsung, εχουν ειτε καλο mic ειτε καποιο καλο compression και προσαρμοζεται στην ενταση το mic τους αρκετα καλα θα ελεγα.

Link to comment
Share on other sites

Τσουχτερο δεν λες τπτ...

Για το Qualcomm ναι λογικο.

Στο Oneplus 6T που εχω αποδιδει πολλες φορες καλυτερα το Gcam παρα η μαμα εφαρμογη. Αλλα θα ηθελα κατι καλυτερο σε φωτο/βιντεο, αλλιως το κινητο ειναι φοβερο.

Για τα δειγματα να σαι καλα, εφοσον εισαι busy καταλαβαινω.

Ελπιζω να βρεθει κανενας αλλος χρηστης που εχει το Honor 20 pro και να βοηθησει.

Και αυτο με το μικροφωνο με απασχολει γιατι τραβαω σε παρτυ/συναυλιες πολλες φορες και θα θελα να ακουγεται ο ηχος ψηλο οκ και οχι το βιντεο να ειναι τελειως αχρηστο.

Πχ iphones και Samsung, εχουν ειτε καλο mic ειτε καποιο καλο compression και προσαρμοζεται στην ενταση το mic τους αρκετα καλα θα ελεγα.

 

αν θελεις το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να βάλω τραγούδι στα ηχεία του pc με μπάσο κλπ να δεις πως ακούγεται η ηχογράφηση στο video(εχω δυνατά ηχεια)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κακο τεστ, αλλα δεν θελω να σου φαω καθολου απο τον ελευθερο χρονο σου μιας και ανεφερες οτι δουλευεις πολλες ωρες.

Αν βρεις χρονο να το κανεις, ευχαριστω παντως, αλλιωτικα περιμενω και αλλες γνωμες.

Οπως και να εχει τεινω προς το Honor... λογω χωρητικοτητας και καμερας...

 

Να σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κακο τεστ, αλλα δεν θελω να σου φαω καθολου απο τον ελευθερο χρονο σου μιας και ανεφερες οτι δουλευεις πολλες ωρες.

Αν βρεις χρονο να το κανεις, ευχαριστω παντως, αλλιωτικα περιμενω και αλλες γνωμες.

Οπως και να εχει τεινω προς το Honor... λογω χωρητικοτητας και καμερας...

 

Να σαι καλα.

 

 

ανέβασα ενα μικρο (35% ένταση συστήματος) βάλε τέρμα την ανάλυση για να μην παραμορφώσει το youtube τον ήχο video (πολύ τουλάχιστον)

 

https://www.youtube.com/watch?v=dull-LjHed8&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

1000 Ευχαριστω!

Και οταν πλησιασες το Subwoofer σου (πολυ καλη κινηση) δεν παραμορφωσε καθολου...! Καλο αυτο!

Link to comment
Share on other sites

1000 Ευχαριστω!

Και οταν πλησιασες το Subwoofer σου (πολυ καλη κινηση) δεν παραμορφωσε καθολου...! Καλο αυτο!

 

για αυτό το πλησίασα για να δουλέψουν τα φίλτρα

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει προφανως το ΤΡΕΛΟ μικροφωνο αλλα το οτι δεν παραμορφωσε... καλη φαση.

 

Θενξξξ για το τεστακι και παλι

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό έλειπε στα 450 να βάζουν μικρόφωνα super duper απλά είναι αξιοπρεπεστατο και με φίλτρα
Link to comment
Share on other sites

να φανταστω κατι αναλογο σε Huawei εχει καλυτερο mic;
P30 pro που είδα το ίδιο ήταν το ίδιο και το Mate 20 pro, στα παρόμοια επίπεδα είναι και η Samsung, μεγάλο μπαμ είχε κάνει κάποια στηγμη η Nokia αλλά μετά χάθηκε, πραγματικά καλό mic έχουν τα μήλα (ναυαρχιδες)
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα με τα Μήλα παίζουμε όπως είπαμε σε άλλη κατηγορία περί τιμών κλπ.

Και ios οπότε.. nope!

Έχεις το phantom black το οποίο είναι μώβ αν κατάλαβα καλά;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα με τα Μήλα παίζουμε όπως είπαμε σε άλλη κατηγορία περί τιμών κλπ.

Και ios οπότε.. nope!

Έχεις το phantom black το οποίο είναι μώβ αν κατάλαβα καλά;

 

το πράσινο εχω (η όπως αλλιώς το λένε)

 

ε καλά μίλα είναι άλλη κατηγορία (τα προτιμώ καθώς τα δίνουν σε μας μισή τιμή στην δουλειά αλλά δεν παύει να κανουν οσα κανουν)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είχε κανείς πριν το mi9t pro να μπορέσει να μου πει διαφορές;αν αξίζει από το Xiaomi η αλλαγή στο honor;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανείς πριν το mi9t pro να μπορέσει να μου πει διαφορές;αν αξίζει από το Xiaomi η αλλαγή στο honor;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρόμοιες συσκευές το honor κερδίζει σε μαμά camera, καταγραφή ήχου, και το ποιο συμαντικο software όλα παίζουν ρολόι
Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιες συσκευές το honor κερδίζει σε μαμά camera, καταγραφή ήχου, και το ποιο συμαντικο software όλα παίζουν ρολόι
Ευχαριστώ θα μείνω στο xiaomi

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν σε ενδιαφερει η σταθεροτητα λειτουργικου και η αρκετα καλυτερη καμερα τοσο σε ημερησιες οσο και νυχτερινες πηγαινε σε honor 20 pro

 

τοσο σε αισθητηρα οσο και σε διαφραγμα υπαρχει αξιοσημειωτη διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας Κάτοχος του εν λόγω κινητου.

Με καλεί κάποιος αριθμός και θέλω να τον αποθηκεύσω και δεν μου δίνει επιλογή. Πως γίνεται;;

Θέλω να αποθηκευτεί στις επαφές Google.

Ευχαριστώ

Σε κινητό μου βγάζει την επιλογή σε σταθερό όμως όχι.

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το G8s τι λεει? Φαινετα οτι σε αυτα τα χρηματα ειναι οι 2 καλυτερες επιλογες αυτη την στιγμη.

 

Έχεις δει κάποιο απο κοντά να συγκρίνεις οθόνες?

 

Έχω ακούσει καλά σχόλια για την οθόνη του honor παρόλο που είναι ips

Edited by nexus82
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει κάποιο απο κοντά να συγκρίνεις οθόνες?

 

Έχω ακούσει καλά σχόλια για την οθόνη του honor παρόλο που είναι ips

Δυστυχως δεν εχω δει καποιο απο κοντα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Γεια και από μένα.

Κάτοχος του 20pro από εχθές στα 395€

Το πήρα μόνο και μόνο για φωτό αφού διάβασα μόνο θετικά σχόλια.

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με τις φωτογραφίες όσο πειραματίστηκα.

Έχει ως default 12mp. Άπαξ και το πας 48mp σου αφαιρεί όλες επιλογές για ζουμ και ευρυγώνιο . Γιατί αυτό? Υποτίθεται ότι έχει τριπλό 3Χ οπτικό ζουμ και δεν σε αφήνει να ζουμαρεις όταν είσαι στα 48mp?. Άσε που λείπει και η επιλογή για 24,32mp. Κάτι δεν μου πάει καλά εδώ. Τελικά έχει 48mp ή όχι?

Και γιατί διάβασα ότι καλύτερα να τραβάτε στα 12 διότι στα 48 χάνει δε ποιότητα?

Τότε που χρησιμοποιούνται τα 48mp?

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά έχει notification Light κάτω από το ακουστικό.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα.

 

Κάτοχος του 20pro από εχθές στα 395€

 

Το πήρα μόνο και μόνο για φωτό αφού διάβασα μόνο θετικά σχόλια.

 

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με τις φωτογραφίες όσο πειραματίστηκα.

 

Έχει ως default 12mp. Άπαξ και το πας 48mp σου αφαιρεί όλες επιλογές για ζουμ και ευρυγώνιο . Γιατί αυτό? Υποτίθεται ότι έχει τριπλό 3Χ οπτικό ζουμ και δεν σε αφήνει να ζουμαρεις όταν είσαι στα 48mp?. Άσε που λείπει και η επιλογή για 24,32mp. Κάτι δεν μου πάει καλά εδώ. Τελικά έχει 48mp ή όχι?

 

Και γιατί διάβασα ότι καλύτερα να τραβάτε στα 12 διότι στα 48 χάνει δε ποιότητα?

 

Τότε που χρησιμοποιούνται τα 48mp?

Μπορείς να τραβάς 48 αλλά με τόσο μικρό φακό χάνεις πάρα μα πάρα πολλά 12 αντε 16 μέχρι εκεί τραβάνε τα κινιτα (τραβάνε 48 και κάνουν resampling σε μια καλύτερη ποιότητα στα 12 η 16 ανάλογα με αισθητήρα) (εκτός και αν έχει τέρμα φως έξω τοτε κάτι θα γινει) Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα.

 

Κάτοχος του 20pro από εχθές στα 395€

 

Το πήρα μόνο και μόνο για φωτό αφού διάβασα μόνο θετικά σχόλια.

 

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με τις φωτογραφίες όσο πειραματίστηκα.

 

Έχει ως default 12mp. Άπαξ και το πας 48mp σου αφαιρεί όλες επιλογές για ζουμ και ευρυγώνιο . Γιατί αυτό? Υποτίθεται ότι έχει τριπλό 3Χ οπτικό ζουμ και δεν σε αφήνει να ζουμαρεις όταν είσαι στα 48mp?. Άσε που λείπει και η επιλογή για 24,32mp. Κάτι δεν μου πάει καλά εδώ. Τελικά έχει 48mp ή όχι?

 

Και γιατί διάβασα ότι καλύτερα να τραβάτε στα 12 διότι στα 48 χάνει δε ποιότητα?

 

Τότε που χρησιμοποιούνται τα 48mp?

 

Για 3x zoom χρησιμοποιεί την telephoto camera και δεν μπορείς να τραβήξεις με 48mp. Έτσι είναι σε όλες τις συσκευές. 48mp θα χρησιμοποιείς κυρίως την ημέρα, έχει φοβερή λεπτομέρεια. Το βράδυ όμως θα έχει περισσότερο θόρυβο, οπότε προτείνεται με 12mp, για αυτό έχει default 12, για all around χρήση.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...