Jump to content

Redmi Note 8 VS Redmi Note 8 pro VS POCO F1


runner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο θα προτείνατε από τα 3; Είναι για την γυναίκα μου και μιας και είχε το Redmi Note 4 και ήταν απόλυτα ευχαριστημένη με αυτό είπαμε να πάμε σε ένα από τα 3!

 

Κάποια βοήθεια παίδες;

 

Επίσης ποιο άλλο θα προτείνατε κοντά στα 200€;

Edited by XP130TD
συνεχόμενα posts

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα ότι αφού υπάρχει στα 198€το Motorola One Vision,από You,είναι πολυ καλύτερο από τα Redmi τουλάχιστον....Άσε που έχεις και εγγύηση,και Android One συσκευή...

Μόνο στην μπαταρία θα χάνεις...

Link to comment
Share on other sites

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε.

Περίπου 200€

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε.

Να είναι 6" και πάνω

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος;

Όπως να είναι. Δεν μας πειράζει!

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα)

Ναι οπωσδήποτε

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc?

Όχι απαραίτητα

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα;

Θέλουμε ελληνικό μενού και γενικά φλασαρίσματα κ.α. δεν...!

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono.

Δεν έχουμε ιδιαίτερες απαιτήσεις!All around φάση!

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία.

Ταχύτητα,κάμερα,αυτονομία,gaming

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή.

Xiaomi Redmi Note 4

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ θα σου έλεγα ότι αφού υπάρχει στα 198€το Motorola One Vision,από You,είναι πολυ καλύτερο από τα Redmi τουλάχιστον....Άσε που έχεις και εγγύηση,και Android One συσκευή...

Μόνο στην μπαταρία θα χάνεις...

 

ΠΟΛΥ δυνατό φαίνεται το Motorola (και ειδικά σε αυτά τα λεφτά!) αλλά επειδή είναι "καθαρό" Android δεν ξέρω αν θα την βολέψει!Για μένα θα ήταν ΣΟΥΠΕΡ!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι για γυναίκα,πάσο...Αν και πιστεύω θα της αρέσει,μιας και έχει καλές κάμερες...

Άποψη μου παντός είναι να το δει από κοντά αν επιλέξει αυτό...

Αν σκεφτείς σε αυτά τα λεφτά έχεις και NFC,και 4/128,και καλες κάμερες,είναι πραγματικά καλή περίπτωση...

Όσο για το Android one που είναι,μπορεί εύκολα να βάλει όσες εφαρμογές θέλει...Αλλά σίγουρα εσύ ξέρεις καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Mi 9 lite θα σου πρότεινα εγώ . Μην μπλέξεις με android one κλπ .Δεν ξέρω τι σελφι έχει βέβαια , που στις γυναίκες παίζει ρόλο
Link to comment
Share on other sites

παρακολουθω το νημα γιατι ειμαι και εγω σε αναζητηση κινητου και μου εχει κινησει πολυ το ενδιαφερον το Mi 9 lite, αλλα με σταματαει το οτι δεν ερχεται επισημα στην ελλαδα και η περιπτωση του service ειναι κατι που δεν μου αρεσει
Link to comment
Share on other sites

παρακολουθω το νημα γιατι ειμαι και εγω σε αναζητηση κινητου και μου εχει κινησει πολυ το ενδιαφερον το Mi 9 lite, αλλα με σταματαει το οτι δεν ερχεται επισημα στην ελλαδα και η περιπτωση του service ειναι κατι που δεν μου αρεσει

 

Μέχρι πόσα χρήματα ;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πόσα χρήματα ;

 

200€. αντε να ανεβω και 30 ακομα εαν ειναι για καποια ευκαιρια οπου με τα παραπανω πηγαινω κοντα σε κατι καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

@runner εφόσον έχει τρίτη σε προτεραιότητα την αυτονομία, μια χαρά θα ειναι το one vision. Βέβαια η οθόνη είναι στη πραγματικότητα λίγο μικρότερη από οτι υπολογίζεις μιας και έχει αναλογία 21:9 αντι της συνηθισμένης 18.5:9. Δεδομένου οτι στις απαιτήσεις της γράφεις οθόνη μεγαλύτερη των 6 ιντσών, ισως θα πρεπει να το δειτε πρώτα απο κοντά για το αν σας κάνει (όπως επίσης το αν θα της αρέσει τόσο μακρόστενο).
Link to comment
Share on other sites

@runner εφόσον έχει τρίτη σε προτεραιότητα την αυτονομία, μια χαρά θα ειναι το one vision. Βέβαια η οθόνη είναι στη πραγματικότητα λίγο μικρότερη από οτι υπολογίζεις μιας και έχει αναλογία 21:9 αντι της συνηθισμένης 18.5:9. Δεδομένου οτι στις απαιτήσεις της γράφεις οθόνη μεγαλύτερη των 6 ιντσών, ισως θα πρεπει να το δειτε πρώτα απο κοντά για το αν σας κάνει (όπως επίσης το αν θα της αρέσει τόσο μακρόστενο).

 

Απο το one vision είναι απείρως καλύτερο το Α3 σε όλους τους τομείς . Αυτομδεν τκ αμφισβητεί κανείς . Ας πάει σε mi.9 lite να μην μπλεκει με android one

Link to comment
Share on other sites

Απο το one vision είναι απείρως καλύτερο το Α3 σε όλους τους τομείς . Αυτομδεν τκ αμφισβητεί κανείς . Ας πάει σε mi.9 lite να μην μπλεκει με android one

 

Σε όλους τους τομείς βάζεις και τη ποιότητα κατασκευής, ois, nfc, ανάλυση οθόνης, 4g+ και 128ρη αποθηκευτικό (αν μιλησουμε για ιδια τιμή με εγγύηση επίσημη);

 

Κάθε κινητό έχει τα θετικά και αρνητικά του. Προσωπικά θα προτιμούσα το α3 για την αυτονομία και το ratio οθόνης. Αλλα δεν έχουν όλοι ίδιες ανάγκες/προτιμήσεις. Αν δεν είσαι απαιτητικός σε αυτονομία μια χαρά συσκευή ειναι. Κατα τα άλλα φανατίζεσαι χωρίς λόγο. Τι πάει να πει "δεν το αμφισβητεί κανεις"; Ως "κανείς" και "πάντες" μετράς μόνο την δική σου γνώμη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως σε ταχύτητα, καλύτερο όλων όσων προτάθηκαν είναι το redmi note 8 pro. Αν και βάσει αυτών που γράφεις θα σου λεγα να δωσεις ενα 20ρικο ακόμα και να πάρεις το mi8. Φαινεται να της ταιριάζει καλύτερα. Deal breaker ίσως η έλλειψη sd slot.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Σε όλους τους τομείς βάζεις και τη ποιότητα κατασκευής, ois, nfc, ανάλυση οθόνης, 4g+ και 128ρη αποθηκευτικό (αν μιλησουμε για ιδια τιμή με εγγύηση επίσημη);

 

Κάθε κινητό έχει τα θετικά και αρνητικά του. Προσωπικά θα προτιμούσα το α3 για την αυτονομία και το ratio οθόνης. Αλλα δεν έχουν όλοι ίδιες ανάγκες/προτιμήσεις. Αν δεν είσαι απαιτητικός σε αυτονομία μια χαρά συσκευή ειναι. Κατα τα άλλα φανατίζεσαι χωρίς λόγο. Τι πάει να πει "δεν το αμφισβητεί κανεις"; Ως "κανείς" και "πάντες" μετράς μόνο την δική σου γνώμη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως σε ταχύτητα, καλύτερο όλων όσων προτάθηκαν είναι το redmi note 8 pro. Αν και βάσει αυτών που γράφεις θα σου λεγα να δωσεις ενα 20ρικο ακόμα και να πάρεις το mi8. Φαινεται να της ταιριάζει καλύτερα. Deal breaker ίσως η έλλειψη sd slot.

 

Με exynos και χάλια ram management δεν πας πουθενά . Έχει ποιότητα κατασκευής η lenovo ;; since when ? Επίσης λες για nfc λες κ το ζήτησε ξέρω γω . Ips vs amoled..εντάξει δεν υπάρχει σύγκριση , η δε μπαταρία του στο gsm arena έδωσε 67 ώρες που είναι απλά τραγική .να συνεχίσω . Κ πάλι εγώ δεν πρότεινα αυτό αρχικά αλλά το 9 lite .Στο σε rn8 pro γτ δεν αναφέρεται κάνεις για το touch lag ; Μην μου πείτε ότι δεν το έχετε δει ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα touch lag στο Rn8 pro.

Απορώ με αυτά που διαβάζω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με exynos και χάλια ram management δεν πας πουθενά . Έχει ποιότητα κατασκευής η lenovo ;; since when ? Επίσης λες για nfc λες κ το ζήτησε ξέρω γω . Ips vs amoled..εντάξει δεν υπάρχει σύγκριση , η δε μπαταρία του στο gsm arena έδωσε 67 ώρες που είναι απλά τραγική .να συνεχίσω . Κ πάλι εγώ δεν πρότεινα αυτό αρχικά αλλά το 9 lite .Στο σε rn8 pro γτ δεν αναφέρεται κάνεις για το touch lag ; Μην μου πείτε ότι δεν το έχετε δει ...

 

Ενω την μπαταρια που γράφεις το ειχε πρώτο πρώτο :lol: . Καλα εσύ δεν ήσουν που ελεγες οτι το gsmarena είναι αναξιόπιστο στις μετρήσεις της μπαταρίας; Τώρα έγινε αξιόπιστο; :confused: Όπως θες τα λες μάλλον... Άλλωστε έγραψα ξεκάθαρα για την αδυναμία της μπαταρίας.

 

Αν θες ξαναδιαβασε λιγο τι εγραψες για το "ολους τους τομεις... δεν το αμφισβητεί ΚΑΝΕΙΣ" και τι σου απάντησα και μην μου το γυρίζεις σε μένα ;). Εσύ είσαι που είπες για το a3 ότι ειναι καλυτερο σε ΟΛΟΥΣ τους τομεις. Επιπλέον εγώ έγραψα αποκλειστικά και μόνο τα θετικά. Όσον αφορά το touch, βρήκες 4-5 ανθρώπους σε όλο το net (που μάλιστα γράφουν οτι διορθώθηκε με update) και το έκανες λαβαρο. Γιατί δεν γράφεις αντίστοιχα και για το proximity των mid range xiaomi που γράφουν πολυ περίσσοτερα μέλη; Αλλα έτσι μάλλον θα παιρνε μπάλα και το α3...

 

Δεν βοηθάς κανέναν με τον φανατισμό σου για την εκάστοτε συσκευή που έχεις στα χέρια σου. Που να μην έλεγα κιόλας οτι προτιμώ το α3 από το motorola... φαντάσου εκεί τι θα μου λεγες...

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ενω την μπαταρια που γράφεις το ειχε πρώτο πρώτο :lol: . Καλα εσύ δεν ήσουν που ελεγες οτι το gsmarena είναι αναξιόπιστο στις μετρήσεις της μπαταρίας; Τώρα έγινε αξιόπιστο; :confused: Όπως θες τα λες μάλλον... Άλλωστε έγραψα ξεκάθαρα για την αδυναμία της μπαταρίας.

 

Αν θες ξαναδιαβασε λιγο τι εγραψες για το "ολους τους τομεις... δεν το αμφισβητεί ΚΑΝΕΙΣ" και τι σου απάντησα και μην μου το γυρίζεις σε μένα ;). Εσύ είσαι που είπες για το a3 ότι ειναι καλυτερο σε ΟΛΟΥΣ τους τομεις. Επιπλέον εγώ έγραψα αποκλειστικά και μόνο τα θετικά. Όσον αφορά το touch, βρήκες 4-5 ανθρώπους σε όλο το net (που μάλιστα γράφουν οτι διορθώθηκε με update) και το έκανες λαβαρο. Γιατί δεν γράφεις αντίστοιχα και για το proximity των mid range xiaomi που γράφουν πολυ περίσσοτερα μέλη; Αλλα έτσι μάλλον θα παιρνε μπάλα και το α3...

 

Δεν βοηθάς κανέναν με τον φανατισμό σου για την εκάστοτε συσκευή που έχεις στα χέρια σου. Που να μην έλεγα κιόλας οτι προτιμώ το α3 από το motorola... φαντάσου εκεί τι θα μου λεγες...

 

Πάλι.επιλεκτικα διάβαζεις για να βγάζεις το δικό σου συμπέρασμα εγώ δεν προτεινα κάνένα Α3 εγώ ΠΡΟΤΕΙΝΩ το μι 9 lite. Εδώ όμως λες κάτι που δεν ισχύει για να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα. Ποιο έχει πιο πολλές αναφορές στο xda. K γενικά ;; To touch lag του rn8 pro η το θέμα με τον proximity sensor στο Α3 ...έλα για να σε δω ...την μπαταρία στο gsm arena εσύ την έκανες σημαία την προηγούμενη φορα ..όποτε άστο. Ποιος γράφει με φανατισμό φαίνεται. Επίσης θέματα βνε τον pr.sensor έχει κ το rn8 pro ! Αυτό μάλλον δεν έινσι midrange η δεν είναι αξια αναφορας ε ;;

Edited by bruno1977
Link to comment
Share on other sites

Πάλι.επιλεκτικα διάβαζεις για να βγάζεις το δικό σου συμπέρασμα εγώ δεν προτεινα κάνένα Α3 εγώ ΠΡΟΤΕΙΝΩ το μι 9 lite. Εδώ όμως λες κάτι που δεν ισχύει για να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα. Ποιο έχει πιο πολλές αναφορές στο xda. K γενικά ;; To touch lag του rn8 pro η το θέμα με τον proximity sensor στο Α3 ...έλα για να σε δω ...την μπαταρία στο gsm arena εσύ την έκανες σημαία την προηγούμενη φορα ..όποτε άστο

 

Μπερδεύεσαι. Εγώ δεν εκανα ποτέ κωλοτουμπά στο θέμα gsmarena. Εσύ το εθαβες και ξαφνικά το θεωρείς αξιόπιστο ενώ ελεγες το αντίθετο όταν μιλάγαμε για a3 vs rn8pro. Οπότε αποφάσισε... Είναι ή δεν ειναι αξιοπιστο;

 

Εγώ δεν ειπα ποτέ ότι έχει καλη αυτονομία το one vision για να λες οτι έρχομαι σε αντιθεση με gsmarena... Ισα ισα που λέω οτι ειναι αδύναμο εκει. Για αυτό σταμάτα το τρολάρισμα παρακαλώ... Και τέλος σου απαντησα εκει που λες εσύ ότι το α3 ειναι καλυτερο σε ολα. Οπότε άσε τα περι mi9 lite. Δεν θα μας βγάλεις και τρελούς. Διαβασε τι έχω quotarei και που απανταω και σταμάτα να ζαλίζεις το κόσμο με τη παραπληροφόρησή σου και την όρεξη για flame.

 

Απο το one vision είναι απείρως καλύτερο το Α3 σε όλους τους τομείς . Αυτομδεν τκ αμφισβητεί κανείς . Ας πάει σε mi.9 lite να μην μπλεκει με android one

 

Ειλικρινα δεν σε είχα για τοσο flamer. Για μένα έχασες την παραμικρή αξιοπιστία. Καλη συνέχεα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ ούτε με τον proximity sensor εχει θεμα το κινητό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ ούτε με τον proximity sensor εχει θεμα το κινητό.

 

Βρε δεν ειπα ουτε οτι εχει ουτε οτι δεν εχει θεμα με proximity (σε threads συσκευών όμως έχω γράψει την εμπειρία μου επι αυτού).

 

Απλα λεω ποσο επιλεκτικος ειναι στα ποια προβληματα που γράφουν οι χρήστες αναφερει. Αν ελεγε οτι έχουν θεμα στο proximity τα mid range της xiaomi (πχ για το rn8pro) τότε θα επαιρνε μπαλα και το α3 οπότε εδώ σφυρίζει αδιάφορα. Εδώ πηγε να με βγάλει τρελό ότι δεν ελεγε για το α3 και το κατεβασα απο το μυαλο μου ενώ τον είχα κάνει quote.

 

Και οτι τιποτα αλλο, ειναι ωραίες όλες οι συσκευές που αναφέρθηκαν. Αλλα δεν μπορώ τους φανατισμούς και τη παραπληροφόρηση.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύεσαι. Εγώ δεν εκανα ποτέ κωλοτουμπά στο θέμα gsmarena. Εσύ το εθαβες και ξαφνικά το θεωρείς αξιόπιστο ενώ ελεγες το αντίθετο όταν μιλάγαμε για a3 vs rn8pro. Οπότε αποφάσισε... Είναι ή δεν ειναι αξιοπιστο;

 

Εγώ δεν ειπα ποτέ ότι έχει καλη αυτονομία το one vision για να λες οτι έρχομαι σε αντιθεση με gsmarena... Ισα ισα που λέω οτι ειναι αδύναμο εκει. Για αυτό σταμάτα το τρολάρισμα παρακαλώ... Και τέλος σου απαντησα εκει που λες εσύ ότι το α3 ειναι καλυτερο σε ολα. Οπότε άσε τα περι mi9 lite. Δεν θα μας βγάλεις και τρελούς. Διαβασε τι έχω quotarei και που απανταω και σταμάτα να ζαλίζεις το κόσμο με τη παραπληροφόρησή σου και την όρεξη για flame.

 

 

 

Ειλικρινα δεν σε είχα για τοσο flamer. Για μένα έχασες την παραμικρή αξιοπιστία. Καλη συνέχεα.

 

Πλάκα μας κάνεις δεν μπορεί . Εδώ μίλησες κ είπες για την ποιότητα κατασκευής του one vision λες κ το έχεις δει ξέρω γω όχι να ήσουν κατοχις .Στη δε αυτόνομια εσύ έγραψες ότι θα είναι οκ .. σίγουρα δεν σήμαινει ότι είναι κακή . Για. Τον proximity sensor το θέμα που αναφέρθηκε στο θέμα του Α3 πρώτη φορα έγραψες σήμερα ...και κατά τα άλλα ειναι υπάρχον το θέμα

Ενώ στο rn8 pro που υπάρχουν κ τα δυο θέματα απλά είναι τρίτη και βρέχει .κ επειδή το παλικάρακι από πάνω λέει ότι δεν ισχύει τπτ..https://forum.xda-developers.com/redmi-note-8-pro/help/touchscreen-problem-t3980669/page8 https://c.mi.com/thread-2650189-1-0.html ειναι που λύθηκε κατά τα άλλα με update

Link to comment
Share on other sites

Απο το one vision είναι απείρως καλύτερο το Α3 σε όλους τους τομείς . Αυτομδεν τκ αμφισβητεί κανείς . Ας πάει σε mi.9 lite να μην μπλεκει με android one

 

Τώρα πλάκα κάνεις ότι το A3 είναι καλύτερο από το One Vision,σε όλους τους τομείς όπως γράφεις...Μόνο σε μπαταρία να είναι καλύτερο το Α3...

Αμφιβάλλω αν έχεις πιάσει το One Vision ποτέ,αλλά έχεις άποψη...

Και για την μπαταρία που λες,εγώ με το Motorola δεν έχω πέσει κάτω από 5-5,5 ώρες...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πλάκα κάνεις ότι το A3 είναι καλύτερο από το One Vision,σε όλους τους τομείς όπως γράφεις...Μόνο σε μπαταρία να είναι καλύτερο το Α3...

 

O exynos είναι καλύτερος του snapdragon ..τι ώρα ;; Μόνο την gpu τους να συγκρίνουμε γελάει ο κόσμος . Μόνο ότι έχει ois στην κάμερα είναι ένα προσόν του vision. Kατα τ αλλά ναι χάνει παντού

Link to comment
Share on other sites

O exynos είναι καλύτερος του snapdragon ..τι ώρα ;; Μόνο την gpu τους να συγκρίνουμε γελάει ο κόσμος . Μόνο ότι έχει ois στην κάμερα είναι ένα προσόν του vision. Kατα τ αλλά ναι χάνει παντού

 

Δεν ξέρω αν γελάει ο κόσμος,εγώ γελαω με σένα,την αντικειμενικότητα που έχεις,την άγνοια,και τον φανμποισμο...Έχω αλλάξει αρκετά Xiaomi,και δυστυχώς όλα κάτι είχαν...

Με μεγαλύτερη απογοήτευση το ΜΙ Α2,που το γουσταρα σαν συσκευή,μέχρι που το πήρα...

Και ναι...Το OneVision είναι ανώτερο από το Α3...Συγνώμη που σου θίξαμε την Xiaomi...

 

Απαρίθμησε μου έναν έναν τους τομείς που είναι καλύτερό σε όλα,το Α3 από το One Vision,όπως λες....Για να σε δω...Να δούμε με ποιον θα γελάει ο κόσμος....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γελάει ο κόσμος,εγώ γελαω με σένα,την αντικειμενικότητα που έχεις,την άγνοια,και τον φανμποισμο...Έχω αλλάξει αρκετά Xiaomi,και δυστυχώς όλα κάτι είχαν...

Με μεγαλύτερη απογοήτευση το ΜΙ Α2,που το γουσταρα σαν συσκευή,μέχρι που το πήρα...

Και ναι...Το OneVision είναι ανώτερο από το Α3...Συγνώμη που σου θίξαμε την Xiaomi...

 

Καλά το πας ..δεν έχει καμία σχέση το Α2 με το Α3 . Αλλά να συγκρίνουμε την xiaomi με την lenovo είναι too much. Όλα τα xiaomi κάτι είχαν ...κ πήρες την υπέρ συσκευή lenovo κ καθαρίσες.και μου μιλάς μετά για fanboy ...i rest my case αλλά φυσικά για συγκριση cpu gpu δεν είπες τπτ κάνει τζιζ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...