Jump to content

Ενημέρωση για κάρτα Vodafone


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα!:)

 

Με πηραν το απογευμα απο τη vodafone για να με ενημερωσουν για μια νεα προσφορα.Μου ειπε η υπαλληλος,λοιπον,οτι μου προσφερουν δωρεαν μια καρτα με την οποια αν φτασω πχ τα 88 ευρω (πληρωνοντας ειτε σε βενζιναδικα,ειτε σε σουπερμαρκετ κτλ) θα εχω εκπτωση 2 % στο λογαριασμο μου.Η αποκτηση της καρτας αυτης ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ.Δεν εχει συνδρομες.

 

Τελικα,ειπα στην υπαλληλο να με ξαναπαρει τη Δευτερα γιατι μολις ειχα ξυπνησει και δεν πολυκαταλαβαινα...:O

Βεβαια,τη ρωτησα αν μπορω να βρω πληροφοριες στο Διαδυκτιο και μου ειπε ''ναι μεν,αλλα...''...

 

 

Ξερετε εσεις κατι παραπανω;

Link to comment
Share on other sites

έχει βάλει δυνατά μπροστά η citibank να πάρει μερίδιο στις πιστωτικές!!

 

Το χωρίς πάγιο είναι πολύ σημαντικό πλεονέκτημα, ιδίως αν σκοπεύεις να κάνεις ορθολογική χρήση - δηλαδή να τη χρησιμοποιείς για όλες τις πληρωμές που θα έκανες με μετρητά αλλά να πληρώνεις πάντα on time, γιατί συνήθως μαζί με δωρεάν συνδρομή υπάρχουν και υψηλότερα επιτόκια!!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με κάλεσαν κάποτε , για τον ίδιο ακριβώς λόγο!

 

Όλα ωραία και καλά , συμφώνησα να πάρω την κάρτα, και ενώ ήρθε στο σπίτι μου ο τύπος με την αίτηση και του έδωσα τα στοιχεία μου, η απάντηση που πήρα μετά από 5-6 ημέρες ήταν η εξής:

 

"Λάβαμε την αίτησή σας που αφορά τη εγγραφή σας ως μέλος της πιστωτικής μας κάρτας και σας ευχαριστούμε για την προτίμηση που δείξατε στην τράπεζά μας".

 

Ωραία μέχρι εδώ!!

:)

Και συνεχίζει :

 

" Έχοντας ολοκληρώσει την επεξεργασία των στοιχέιων που μας δώσατε, επιτρέψτε μας να σας ενημερώσουμε ότι δεν μπορούμε να προχωρήσουμε στην έκδοση της κάρτας".

:blink:

:cry:

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με κάλεσαν κάποτε , για τον ίδιο ακριβώς λόγο!

 

Όλα ωραία και καλά , συμφώνησα να πάρω την κάρτα, και ενώ ήρθε στο σπίτι μου ο τύπος με την αίτηση και του έδωσα τα στοιχεία μου, η απάντηση που πήρα μετά από 5-6 ημέρες ήταν η εξής:

 

"Λάβαμε την αίτησή σας που αφορά τη εγγραφή σας ως μέλος της πιστωτικής μας κάρτας και σας ευχαριστούμε για την προτίμηση που δείξατε στην τράπεζά μας".

 

Ωραία μέχρι εδώ!!

:)

Και συνεχίζει :

 

" Έχοντας ολοκληρώσει την επεξεργασία των στοιχέιων που μας δώσατε, επιτρέψτε μας να σας ενημερώσουμε ότι δεν μπορούμε να προχωρήσουμε στην έκδοση της κάρτας".

:blink:

:cry:

:lol:

xa xa xaxa ότι καλύτερο έχω ακούσει!!! :rolleyes: :lol: :lol: :lol:

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα αυτή υπάρχει εδώ και καιρό (πάνω από χρόνο)

Όσο για τον φίλο ARMAGEDDON, μήπως δεν είχες δώσει όλα τα χαρτιά; (πχ εκκαθαριστικό). Αλλιώς ίσως είσαι γραμμένος στον Τειρεσία.

Η ίδια κάρτα υπάρχει και σε φοιτητική, με μόνο δικαιολογητικό ταυτότητα και πάσο.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Μια απλή, όσο και χρήσιμη σημείωση: Η έκπτωση 2% των αγορών με πιστωτική κάρτα γίνεται μόνο για το πέραν του παγίου χρόνο και όχι στον λογαριασμό. :!: Δηλαδή μόνο αν ξεπεράσεις το πάγιό σου θα έχεις την έκπτωση. Και αν θυμάμαι καλά η έκπτωση γίνεται αν κάνεις αγορές για πάνω από 50000δρχ ή 147 ευρώ... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Μια απλή, όσο και χρήσιμη σημείωση: Η έκπτωση 2% των αγορών με πιστωτική κάρτα γίνεται μόνο για το πέραν του παγίου χρόνο και όχι στον λογαριασμό. :!: Δηλαδή μόνο αν ξεπεράσεις το πάγιό σου θα έχεις την έκπτωση. Και αν θυμάμαι καλά η έκπτωση γίνεται αν κάνεις αγορές για πάνω από 50000δρχ ή 147 ευρώ... :worry:

 

Το όριο είναι 88.00 ευρώ όπως έχει αναφερθεί παραπάνω ;)

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στις 5 του μηνος εκανα αιτηση για φοιτητικη vodafone visa !!μεχρι και σημερα δεν εχει ερ8ει παρολο που μου ειχαν πει οτι σε 15 ημερες θα εχει ερθει.Τους πηρα τηλ και μου ειπαν ακομη δεν εχει καταχωρηθει στο συστημα.

Τι να κανω ? θα ερθει ?η να κανω ακυρωση ? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδια στις 5 του μηνος εκανα αιτηση για φοιτητικη vodafone visa !!μεχρι και σημερα δεν εχει ερ8ει παρολο που μου ειχαν πει οτι σε 15 ημερες θα εχει ερθει.Τους πηρα τηλ και μου ειπαν ακομη δεν εχει καταχωρηθει στο συστημα.

Τι να κανω ? θα ερθει ?η να κανω ακυρωση ? :wacko:

Ουτε του γιού μου είρθε ακόμα παρόλο που έκανε αίτηση από τις 18 Ιουνίου .

Του είπαν πάντως πως εγκρίθηκε !!

Link to comment
Share on other sites

έχει βάλει δυνατά μπροστά η citibank να πάρει μερίδιο στις πιστωτικές!!

 

Το χωρίς πάγιο είναι πολύ σημαντικό πλεονέκτημα, ιδίως αν σκοπεύεις να κάνεις ορθολογική χρήση - δηλαδή να τη χρησιμοποιείς για όλες τις πληρωμές που θα έκανες με μετρητά αλλά να πληρώνεις πάντα on time, γιατί συνήθως μαζί με δωρεάν συνδρομή υπάρχουν και υψηλότερα επιτόκια!!

Έχεις στοχεία γι αυτό ή απλά το λες έτσι? Γιατί δεν νομίζω οτί μια citibank-vodafone (είχα μια απλή citibank visa την οποία μετετρεψα σε citibank-vodafone) με δωρεαν συνδρομη να έχει μεγαλύτερο επιτόκιο απο μια αλλη με συνδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε του γιού μου είρθε ακόμα παρόλο που έκανε αίτηση από τις 18 Ιουνίου .

Του είπαν πάντως πως εγκρίθηκε !!

Λοιπόν σήμερα πήραμε τηλέφωνο και μας είπαν τα εξής .

Η κάρτα έρχεται από το εξωτερικό και γιαυτό αργεί. Στάλθηκε στις 22/7 (Δηλαδή 34 μέρες μετά την αίτηση ) και από δευτέρα πρέπει να την παραλάβουμε γιατί καθυστερεί και 4 μέρες στα κεντρικά !!!

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι δυνατον .. ας το λεγανε απο την αρχη ομως γιατι αν μου λεγανε οτι κανει σχεδον 2 μηνο για να ερθει σιγα μην εβγαζα!!!

τι να πει κανεις !!!

Link to comment
Share on other sites

JoeBar se poso kairo sou irthe i karta ?

Εγώ έχω την κάρτα από το 1997 ως απλή Citibank visa και μετα την μετέτρεψα σε Vodafone. Η μετατροπή πάντως έγινε πολύ σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τον φίλο ARMAGEDDON, μήπως δεν είχες δώσει όλα τα χαρτιά; (πχ εκκαθαριστικό). Αλλιώς ίσως είσαι γραμμένος στον Τειρεσία.

Η ίδια κάρτα υπάρχει και σε φοιτητική, με μόνο δικαιολογητικό ταυτότητα και πάσο.

 

Δεν είμαι γραμμένος στον Τειρεσία!

Γι' αυτό είμαι 1.000 % σίγουρος!

 

Και εγώ φοιτητική κάρτα πήγα να βγάλω.

Πράγματι δεν είχα δώσει εκκαθαριστικό, γιατί δεν κάνω δήλωση στην εφορία.

Είμαι φοιτητής, δεν δουλεύω, δεν έχω εισόδημα, ούτε κανένα άλλο περιουσιακό στοιχείο στο όνομά μου, οπότε τι να δηλώσω;

Link to comment
Share on other sites

στην φοιτητική δεν χρειάζεται εκκαθαριστικό ..απλά μόνο το πάσο και η ταυτότητα.! οπότε δεν υπάρχει λόγος για να μην σου βγάλουν την κάρτα !!βασικά δεν υπάρχει δικαιολογία για να μην σου βγάλουν !!

 

σε πήραν τηλ και σου το είπανε ??σε πόσες μέρες σε πήρανε τηλ ?η σου στείλανε γράμμα και σου λέγανε οτι απορρίφτηκε η αίτηση ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια στις 5 του μηνος εκανα αιτηση για φοιτητικη vodafone visa !!μεχρι και σημερα δεν εχει ερ8ει παρολο που μου ειχαν πει οτι σε 15 ημερες θα εχει ερθει.Τους πηρα τηλ και μου ειπαν ακομη δεν εχει καταχωρηθει στο συστημα.

Τι να κανω ? θα ερθει ?η να κανω ακυρωση ? :wacko:

 

Otan sou lene 15 meres, ennooune 15 ergasimes meres oi opoies sthn periptosi sou perasan! Ti mporei na exei ginei

1. na exei aporifthei h aitisi sou gia opoiondipote logo (px logw ilikias)

2. na exei eggrithei h aitisi sou, na exei ekdothei h karta, na sou thn exoun steilei kai na sou erthei mesa stis epomenes meres ( kai apla kapoio stravadi sto cc gia opoiondipote logo den mporouse na to vrei ston ypologisth tou)

3. na exei paei kapoios apo tous emplekomenous ypallilous diakopes kai na min mporei na proxorisei h aitisi sou gia merikes meres. to sigouro einai oti mesa ston avgousto tha exei enimerothei !

 

se kamia periptosi na min to akyroseis. To vrisko anousio. apo thn stigmi pou mpikes sthn diadikasia na thn vgaleis thn timimeni, katse kai perimene. An xreiazosoun thn karta gia kapoio sigekrimeno skopo aftes tis meres kai tora perase aftos o skopos kai den thn xreiazesai allo ( to exo akousei kai afto) tote krata thn mexri thn epomeni sou anagi ...

 

gia oti xreiasteis paramano pm ! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...