Jump to content

Προτάσεις για clubbing και...coffeeing!


nikkosnet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kozani by nite:

 

Cafe-bar: Cafe Cafe (Πεζόδρομος). Μακράν το καλύτερο από άποψη εξυπηρέτησης και μουσικής.

Cafe-bar: Casablanca (Πεζόδρομος). Ωραία διακόσμηση.

Club: La Palma (Πεζόδρομος). *Τετ-Πεμ: Electro - Techno Nights*

Μπουζούκια: Γέφυρα Live (ΕΟ Κοζάνης - Λάρισας στο ύψος της γέφυρας).

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 283
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Applebees...οπουδηποτε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ....

 

 

αχ...τέλεια

τι καλά... μμμ...πρέπει να ξαναπάω σύντομα :shifty:

:X
Link to comment
Share on other sites

:D :D :D

 

 

Για καλοκαίρι reef. Για χειμώνα πάλι reef! :p

Θεωρώ πως είναι η καλύτερη στην παραλία και μετά το Flocafe.

Τα χειμερινά clubs δεν είναι πολύ ωραία, αλλά τα καλοκαιρινά είναι τέλεια. To yazoo, αν θυμάμαι καλά το όνομα, είναι σε μια εξαιρετική τοποθεσία με καταπληκτική θέα. Επίσης εκείνο το ροζ στις Αλυκές πολύ ωραίο, αλλά επίσης μου διαφεύγει το όνομα. :p

Πράγματι υπάρχουν πολλά ωραία μέρη και η περιοχή γύρω από τον Άγ. Νικόλαο είναι γεμάτη από καφετέριες, οι περισσότερες πολύ ωραίες.

 

Όλο το χρόνο ο Βόλος έχει πολλές επιλογές, ειδικά φέτος το Χειμώνα ανοίξανε πολλά καινούρια μαγαζιά δίνοντας περισσότερες επιλογές για όταν πιάνουν τα κρύα (παλιότερα το Χειμώνα ήταν κάπως χλωμά τα πράγματα)

 

Καλοκαίρι:

Clubbing: Amaze (αυτό το ροζ που έλεγες :p ), Nωα, Yazoo και Layal (Αγριά Μεριά), για μπουζούκια υπάρχουν τα Astra Live (3000+ άτομα, all time fαvorite)

Από καφετέριες δε το συζητάμε, Γιούσουρι και Ίσαλος είναι τα συνώνυμα του καλοκαιριού, ενώ το καλοκαίρι λέει να πηγαίνουμε τα πρωινά για εφημερίδα και φραπέ στις καφετέριες της παραλίας με ALL TIME CLASSIC ΤΗ "ΜΙΝΕΡΒΑ" με ηλικίες 16-25 και τη διάσημη πάστα φούρνου της :D Μιλάμε για την καφετέρια που ειναι ΠΑΝΤΑ γεμάτη τα πρωινά του καλοκαιριού (εμείς όταν γυρίζαμε από τα clubaκια πηγαίναμε κατευθείαν εκεί στις 8 :lol: ). Επίσης λέει και το Άρωμα καφέ εκεί στη πιάτσα ταξί στα κύματα. Το καλοκαίρι όμως αυτό που λέει πραγματικά είναι ΑΛΥΚΕΣ! Καφετερίες με ξαπλώστρες πάνω στην άμμο 3 μετρά απ'τό κύμα όπως η Santa Fe και η Malibu και το KONNA KAΪ. Επίσης μετράει πολύ η Ντομάτα και το Me Gustas με τη καταπληκτική διακόσμηση στο δρόμο για τις Αλυκές αλλά και ο Μύλος με τη πισίνα ανεβαίνοντας για πηλιο. Από Αγριά αξίζει άπειρα το Καρνάγιο.

 

Χειμώνας

Clubbing: Χειμερινό Νώα, Υα, Blaze (αν και έχει ίδια διακόσμηση εδώ και πολύ καιρό), Le Noir (φρέσκο clubbaκι), Central (πρώην Bayplay) και από μπουζούκια χειμερινά Άστρα, CU και 9 Μούσες.

Από καφετέριες είναι άπειρες, εκεί στον Άγιο Νικόλαο κυρίως (εμένα μ'αρέσει το entra, το in2 αλλά κυρίως το Mod). Επίσης Kismet και Felluca μετράνε πολύ (για ναργιλέ-καταστάσεις, η πρώτη με αραβικό στυλ, η δεύτερη με πιο σύγχρονες τάσεις και house μουσική). Κλασσικό είναι φυσικά και το 1900 στην Ιάσωνος αλλά και το all-time classic Σαντάν (για πιο ροκ καταστάσεις, λειτουργεί και το Καλοκαίρι με μπαράκι έξω). Γενικά ανάμεσα στην Ογλ και Κουμουνδούρου γίνεται πανικός. Και τέλος οι καφετέριες στη παραλία (ίδιες με πριν, έχει παρά πολλές). Επίσης καλό μπαράκι με καλή μουσική είναι και το Έλξις, ψηλά στην Ιωλκού.

 

 

Όλα τα μέρη αυτά είναι σε απόσταση 15-20 λεπτά max από το κέντρο με αυτοκίνητο (αν και τα περισσοτερα ειναι στο κεντρο), αν μου πείτε 30 λεπτά έχω να σας πω αλλά τόσα.

Και πάλι είναι πολλά που ξεχνάω

Γενικά ότι θέλετε για Βόλο ρωτήστε με :)

 

υ.γ. οποίος πάει Βόλο ΠΡΕΠΕΙ να δοκιμάσει πεϊνιρλί πατάτες ουγγαρέζα από το rainbow. Είναι MUST, είναι CLASSIC, θα κολλήσετε άγρια...

Link to comment
Share on other sites

μαγαζιά στην Θεσσαλονίκη που έιναι πάρα πολύ ωραια: ένα από τα καλύτερα Ruby Tuesday και ίσως καλύτερο από τα applebees (κατα τη γνώμη μου πάντα), από λεωφόρου Νίκης θα έλεγα μόνο το nouveau πλεον πηγαίνω μόνο στην άλλη πλευρα της παραλίας ποσειδώνιο και εκει ένα απο τα καλύτερα είναι το meli melo, από κρήνη το Mistral, τώρα για ποιο ανατολιτικο taj mahal και για club china Fix, Lido, Jade και Αl Arabia.
Link to comment
Share on other sites

To περσινό danza ανοίγει και αυτο μεσοβδόμαδα ακριβώς δίπλα απο το παλιο στο playback. Ξέρει κανείς αν ο χώρος είναι μεγάλος;;

QUOTE]

Το danza ειναι αρκετα μικρουλακι ειδικα την πρωτοχρονια που περασα γινοταν ενας ψιλοπανικος,αλλα εχει εναν μαυρουλη στις τουαλετες καλουτσικο :p

ακριβως διπλα ειναι το Mao , τα προτεινω λοιπον και τα 2 προσωπικα μ αρεσουν σαν clubs.

οντος jor1ge γινεται ενας πανικος Ψυρρη η μονη λυση να παρκαρεις ειναι να παρεις το αυτοκινητο σου παραμασχαλα :D

Link to comment
Share on other sites

mommys kai 3 gourounakia einai arketa kala gia ena potaki h' faghto mia kathimerinh,applebees kai tgi fridays gia ta apisteuta glika tous,motel paraskeves me dimpap(pros to telos tou mhna erxetai o apisteutos kenny bobien),to home exei apisteuto sound system,gia pio grigores mousikes:danza gia tech kai luv gia prog kuriws...cubanita gia trelous xorous kai gia pio mainstream katastaseis Venue kai Bebek isws...egw pantws protimw ta Ster cinemas :P

::Simplicity leads to Happiness::

 

 

----->pwleitai olokainourgio samsung d410......

Link to comment
Share on other sites

@Lumens

 

Aχ, γιατί μου το έκανες αυτο!:D

Μου έλλειψε ο βόλος ειδικά φέτος που έχουν ανοίξει τόσα μαγαζία και δεν έχω πάει σε κανενα!:p

Πάντως ο Βόλος είναι αγαπημένος προορισμός.

Πάντως το καλοκαιρινό babes ήταν αξεπέραστο. Το καλύτερο σημείο του Βόλου. Με το yazoo χάλασε κάπως το μέρος. Κάτι πρεπει να κάνουμε.

 

Layal... Τι μου θύμισες τώρα!!!

Ωραία μέρη στο σουτραλι.

Κορυφαίο για καλοκαίρι είναι ένα bar πάνω στη θάλασσα (άνεμος λέγεται νομίζω). Εκεί μπορείς να πίνεις μόνο coctails, ο καφές είναι ασέβεια!:p

 

Βόλος does rule!!!:up:

Link to comment
Share on other sites

@Lumens

 

Aχ, γιατί μου το έκανες αυτο!:D

Μου έλλειψε ο βόλος ειδικά φέτος που έχουν ανοίξει τόσα μαγαζία και δεν έχω πάει σε κανενα!:p

Πάντως ο Βόλος είναι αγαπημένος προορισμός.

Πάντως το καλοκαιρινό babes ήταν αξεπέραστο. Το καλύτερο σημείο του Βόλου. Με το yazoo χάλασε κάπως το μέρος. Κάτι πρεπει να κάνουμε.

 

Layal... Τι μου θύμισες τώρα!!!

Ωραία μέρη στο σουτραλι.

Κορυφαίο για καλοκαίρι είναι ένα bar πάνω στη θάλασσα (άνεμος λέγεται νομίζω). Εκεί μπορείς να πίνεις μόνο coctails, ο καφές ε :cool: ίναι ασέβεια!:p

 

Βόλος does rule!!!:up:

 

Ασ'τα να πανε, εγω στα Χανια εχω ψιλοπελαγωσει :O . Οχι οτι ειναι ασχημα, αλλα θελει χρονο μεχρι να βρεις τα σωστα μερη...και σκεφτομαι τι καλα που περνουσα στο Βολο ειδικα το Καλοκαιρι και κολλαω. Αλλα αποτι καταλαβα τα Χανια το Καλοκαιρι γινονται αλλη πολη οποτε περιμενω και γω μπας και δω λιγο φως :p

 

summer is on its way ! :shifty: :cool: :)

get ready

Link to comment
Share on other sites

Ena einai to club!!!

LUV plateia aswmaton sto thisio treleeeees mousikessss oxi sta pswnismena venue kai destil pou prepei na eisai kirila kai na exeis gkomena !! eleos diladi theloume na xorepsoume oxi na mpalamoutiastoume...kolo portierides..

Link to comment
Share on other sites

Loipwn an den 8elw na xalasw fraga paw rose, scandal sto galatsi i stin byblo

sto marusi (einai tis manas mu kai ta 3 xexexe... :p ) alios xekiname parea kai

opu mas vgalei odromos :cool:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σαν μεγαλης ηλικίας που είμαι να πω και καποια που πηγαίνω ...

Μικρολίμανο εχει οτι θελει κανεις να βρει απο ρομαντικά cafe μεχρι και βαβούρα cafe ...

Επίσης ευκολο παρκαρισμα (σπουδαίο πράγμα)

Κέντρο Αθηνας στην πλατεια Συνταγματος για μετα την δουλειά...

Τώρα για club αν και εχω να βγω πολύυυυ καιρο προτιμώ σε καποιο ηρεμο clubάκι προς ψυχικο , ή ξενυχτάδικο σε στυλ Τερζής ...

Καλό επίσης στη πλατεια Μαβίλη το "Μπρικι"

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σαν μεγαλης ηλικίας που είμαι να πω και καποια που πηγαίνω ...

Μικρολίμανο εχει οτι θελει κανεις να βρει απο ρομαντικά cafe μεχρι και βαβούρα cafe ...

Επίσης ευκολο παρκαρισμα (σπουδαίο πράγμα)

Κέντρο Αθηνας στην πλατεια Συνταγματος για μετα την δουλειά...

Τώρα για club αν και εχω να βγω πολύυυυ καιρο προτιμώ σε καποιο ηρεμο clubάκι προς ψυχικο , ή ξενυχτάδικο σε στυλ Τερζής ...

Καλό επίσης στη πλατεια Μαβίλη το "Μπρικι"

 

φιλικα

Άσε μας ρε κρικόλα που θες και Τερζή.... :rolleyes:

Στο Μπρίκι με τι πας;;;; με το άλλο Μπρίκι;;; :p

Μικρολίμανο έ;; Μην ξεφύγουμε από τον Πειραιά... :cool:

 

 

Υ.Γ.1: Αντώννννιιιιηηηηηηηη

Υ.Γ.2: χοχοχοχοχοχοχο

Link to comment
Share on other sites

Α ρε παππουλι τι να κανω ο ερημος?

 

Ειναι κοντα και δεν περνουν μερικοι και τηλεφωνο για να βγουμε ... :D

Link to comment
Share on other sites

Α ρε παππουλι τι να κανω ο ερημος?

 

Ειναι κοντα και δεν περνουν μερικοι και τηλεφωνο για να βγουμε ... :D

Ενώ κάποιοι άλλου που παίρνουν.......

Link to comment
Share on other sites

Ασ'τα να πανε, εγω στα Χανια εχω ψιλοπελαγωσει :O . Οχι οτι ειναι ασχημα, αλλα θελει χρονο μεχρι να βρεις τα σωστα μερη...και σκεφτομαι τι καλα που περνουσα στο Βολο ειδικα το Καλοκαιρι και κολλαω. Αλλα αποτι καταλαβα τα Χανια το Καλοκαιρι γινονται αλλη πολη οποτε περιμενω και γω μπας και δω λιγο φως :p

 

summer is on its way ! :shifty: :cool: :)

get ready

 

 

Όντως στα Χανια δεν έχει πολλές επιλογές.4 χρόνια είμαι εδώ και βαρέθηκα τη ζωή μου.

Σιγουρα μαγαζιά που θα μου μείνουν είναι το Απών και το Πράξις.

Και το φετινό senso είναι μακράν το καλύτερο club που εχει ανοίξει στα Χανιά.

Τώρα για καλοκαίρι έχει πράμα..αλλα αμα ζεις Χαλκδική τα Χανιά είναι σταγόνα στον ωκεανό... :cool:

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όντως στα Χανια δεν έχει πολλές επιλογές.4 χρόνια είμαι εδώ και βαρέθηκα τη ζωή μου.

Σιγουρα μαγαζιά που θα μου μείνουν είναι το Απών και το Πράξις.

Και το φετινό senso είναι μακράν το καλύτερο club που εχει ανοίξει στα Χανιά.

Τώρα για καλοκαίρι έχει πράμα..αλλα αμα ζεις Χαλκδική τα Χανιά είναι σταγόνα στον ωκεανό... :cool:

 

 

Το Praxis....Αχ τι μου θύμισες....

 

Αλήθεια ποιό έγινε Senso? Τα πρώην 4/4 είναι ακόμη Galea?

:X
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω μια ερωτηση:

 

Το Σαββατο στο LUV (Θησειο) γινεται αποκριατικο παρτυ με το G.Pal στα decks...Θα ηθελα να μου πουν οι φιλοι που το εχουν ''δοκιμασει'' αν εχει ''βαρια'' πορτα,τιμη εισοδου και φυσικα τι μουσικη παιζει (καλη house,μετρια..κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Το Praxis....Αχ τι μου θύμισες....

 

Αλήθεια ποιό έγινε Senso? Τα πρώην 4/4 είναι ακόμη Galea?

 

 

4/4 Galea ακομη..

Senso εγινε το παλιο Daz..το παλιο NRG δλδ :)

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ενα πράγμα που μου είχε κανει εντύπωση όταν ειχα κάτέβει πριν κανα 2 καλοκαίρια Κρήτη ηταν τα club 3/4 στο Ηρακλειο και 4/4 στα Χανιά. Πολύ κλάσμα ρε παιδάκι μου...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Βaloux, Destijl.. Άν βαριέμαι αποστάσεις πάω Πασαλιμάνι για καφέ ή Μικρολίμανο. Village για ταινία+καφέ, Κορυδαλλο για κοντινό clubbing αλλά στάνταρ Posidonio στο ΘΕΟ τον Πλούταρχο!!!!!!!!

 

Κορυδαλλό που ακριβώς έχει clubs; Συνιστάς κανένα καλό;

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Κορυδαλλό έχει κλαμπ στην πλατεία ελευθερείας. Και εγώ εκεί την βγάζω γιατί είναι κοντά στο σπίτι μου και δεν ανυσυχώ για το πως θα γυρίσω άσε που είναι και ελληνάδικα που μ' αρέσουν! Για νεολάια Aurora, Αίγλη και για λίγο μεγαλύτερους χωρίς μεγάλες διαφορές όμως Agora και Αίγλη plus. Πάντα μιλάμε για ελληνάδικα όμως με λίγα ξένα στην αρχή. Μαζεύουν πολύ κόσμο, ψιλοέχουν αυστηρή πόρτα εκτός αν είσαι τακτικός πελάτης. Και εγώ Aurora συχνάζω πολύ και για καφέ όλες τις ώρες και για ποτό. Αλλιώς πάω και μικρολίμανο και γλυφάδα και καμιά πίστα αν τύχει. Πρόσφατε πήγα Κιάμο 2 φορές και θέλω να πάω Βέρτη που τρελένομαι και Πετρέλη.Στα club της παραλιακής δεν έχω πάει ποτέ. Ακόμα για καφέ πάω Πάνθεον και Τέρα Πέτρα που έχουν θέα. Για σινεμά Village Park και τώρα θα πάω στο Σινέ Καραϊσκάκη. Έχω σταματήσει το πασαλιμάνι γιατί δεν μου αρέσει πια. Επίσης πάω και Ανάκτορο για κλαμπ με σκυλάδικα! Θα έχει πέσει στα χέρια σας το αντίστοιχο cd. Από κοντά 2 φορές καλύτερο! Αν θυμηθώ άλλα θα ξαναστείλω!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...