Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά η συσκευή σας δεν τραβάει φωτό με 12mp αλλά με περισσότερα. Οπότε με πάνω από 12mp τις συμπιέζει.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Αυτό σου εξηγώ, θα έπρεπε να τις συμπιέζει στα 16mpx όχι στα 0.7mpx, δεν είναι φυσιολογικό να τις κάνει τις φωτογραφίες 80kb.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την εφαρμογη Piktures. και σε αυτην η φωτο φαινεται 9 μεγκαπιξελ και οχι 20. και ηα λλη φαινεται 0.9 μεγκαπιξελ. αρα η εφαρμογη γκουγκλ φωτος δεν νομιζω να λεει ψεμματα. 3 εφαρμογες λενε το ιδιο πραγμα. μπαγκ των εωαρμογων καμερας θα ειναι
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την εφαρμογη Piktures. και σε αυτην η φωτο φαινεται 9 μεγκαπιξελ και οχι 20. και ηα λλη φαινεται 0.9 μεγκαπιξελ. αρα η εφαρμογη γκουγκλ φωτος δεν νομιζω να λεει ψεμματα. 3 εφαρμογες λενε το ιδιο πραγμα. μπαγκ των εωαρμογων καμερας θα ειναι
Μεγκαπίξελ η μεγκαμπάιτ;Γιατί δεν χρησιμοποιείς την μαμά εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου εξηγώ, θα έπρεπε να τις συμπιέζει στα 16mpx όχι στα 0.7mpx, δεν είναι φυσιολογικό να τις κάνει τις φωτογραφίες 80kb.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρω αν θα βρεις εγώ κάποια απάντηση.

 

https://www.phonearena.com/news/Google-Photos-High-quality-vs-Original-Whats-the-difference-and-should-you-care_id93938

 

Επίσης δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο και το κάδρο όταν τραβάς φωτό. Αν είναι σε 16:9 η σε 4:3.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μεγκαπίξελ η μεγκαμπάιτ;Γιατί δεν χρησιμοποιείς την μαμά εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μιλαω για μεγκαπιξελ. τα λεει στις πληροφοριες της φωτο. αναφερει μεγκαπιξελ μεγκαμπαιτ και αναλυση.

την μαμα την απεγκατεστησα γιατι με ειχε κουρασει που εδειχνε μονο τις φωτο που ηταν χυμα στην dcim. επρεπε να αρχισω να πλοηγουμε σε φακελοπυς. ηθελα να τις δειχνει ολες σε ενα ανοιγμα.

Link to comment
Share on other sites

μιλαω για μεγκαπιξελ. τα λεει στις πληροφοριες της φωτο. αναφερει μεγκαπιξελ μεγκαμπαιτ και αναλυση.

 

την μαμα την απεγκατεστησα γιατι με ειχε κουρασει που εδειχνε μονο τις φωτο που ηταν χυμα στην dcim. επρεπε να αρχισω να πλοηγουμε σε φακελοπυς. ηθελα να τις δειχνει ολες σε ενα ανοιγμα.

Κακώς την απεγκατεστησες γιατί είναι η μόνη σίγουρη για να βλέπεις σωστά τις φωτογραφίες σου, καλό το Google photos αλλά τελευταία έχω διαβάσει για προβληματάκια και με άλλες συσκευές περαν της δικιάς μας.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κακώς την απεγκατεστησες γιατί είναι η μόνη σίγουρη για να βλέπεις σωστά τις φωτογραφίες σου, καλό το Google photos αλλά τελευταία έχω διαβάσει για προβληματάκια και με άλλες συσκευές περαν της δικιάς μας.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

απλα εμενα δεν ειναι θεμα του γκουγκλ φωτος.

σε αλλα νεα, εβαλα παιδια το πληκρολογιο swift key και ειναι υπερτουμπανο. πως καθομουυν τοσο καιρο με τις βλακειες που ειχε το τηλεφωνο απορω...

Link to comment
Share on other sites

Το eshop δεν είναι επίσημος μεταπωλητής

https://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

 

https://www.e-karavasilis.gr/index.php/el.html

Βλέπω ότι είναι μέλος της euronics..Άρα, ισχύει η 2ετης εγγύηση της infoquest? Σκέφτομαι να πάρω το απλό..Η 10αρα έχει έρθει κι αν όχι έχουμε κάποιο χρονοδιάγραμμα;

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όποιον ενδιαφέρεται μπορείς να ρυθμίσεις έτσι την aod Ουτως ώστε να βλέπεις μόνο τα εικονίδια όταν έχεις ειδοποιήσεις, απλά επιλέγετε μια μαύρη εικόνα και απενεργοποιειτε ρολόι και μπαταρία, θα βλεπετε μόνο τα εικονίδια της εκάστοτε εφαρμογής όταν έρχεται ειδοποίηση. d285f590f7333d91111c7b888bf10b4f.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθα! ...Το επεξεργάζομαι κι επανέρχομαι με ερωτησεις! Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθα! Μετάβαση από one plus 6t...Το επεξεργάζομαι κι επανέρχομαι με ερωτησεις!
Καλορίζικο φίλε, καλώς ήρθες στην παρέα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά, ξενέρωσα με ένα tempered glass, με κόλλα περιφερειακα κι ένα άχαρο στρογγυλό που διαφέρει από το λοιπό τζαμί, στο σημείο του αποτυπώματος! Άρα, περιμένω προτάσεις! Επίσης, είδα ότι ανεβάζει πολύ θερμοκρασία, τώρα που το στηνω.. Είμαι ανοικτός και σε τιπς, που βελτιωνουν τη συσκευή! Προσπαθώ να πιστοποιησω την sim, αλλά δεν προχωραει.. Αυτά για την ώρα!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά, ξενέρωσα με ένα tempered glass, με κόλλα περιφερειακα κι ένα άχαρο στρογγυλό που διαφέρει από το λοιπό τζαμί, στο σημείο του αποτυπώματος! Άρα, περιμένω προτάσεις! Επίσης, είδα ότι ανεβάζει πολύ θερμοκρασία, τώρα που το στηνω.. Είμαι ανοικτός και σε τιπς, που βελτιωνουν τη συσκευή! Προσπαθώ να πιστοποιησω την sim, αλλά δεν προχωραει.. Αυτά για την ώρα!

 

Oι λοιποί υποψήφιοι αγοραστές περιμένουμε με αγωνία τις εντυπώσεις σου!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά, ξενέρωσα με ένα tempered glass, με κόλλα περιφερειακα κι ένα άχαρο στρογγυλό που διαφέρει από το λοιπό τζαμί, στο σημείο του αποτυπώματος! Άρα, περιμένω προτάσεις! Επίσης, είδα ότι ανεβάζει πολύ θερμοκρασία, τώρα που το στηνω.. Είμαι ανοικτός και σε τιπς, που βελτιωνουν τη συσκευή! Προσπαθώ να πιστοποιησω την sim, αλλά δεν προχωραει.. Αυτά για την ώρα!
Προσωπικά έχω βάλει ζελατίνα προστασίας καλή, τα τζαμακια σε curved οθόνη είναι μάστιγα, θερμοκρασία τσιμπάει αν ζορίσει λίγο αλλά πέφτει γρήγορα τώρα που το στήνεις λογικό είναι, σε καθημερινή χρήση απλή δεν ανεβάζει.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω βάλει ζελατίνα προστασίας καλή, τα τζαμακια σε curved οθόνη είναι μάστιγα, θερμοκρασία τσιμπάει αν ζορίσει λίγο αλλά πέφτει γρήγορα τώρα που το στήνεις λογικό είναι, σε καθημερινή χρήση απλή δεν ανεβάζει.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ζελατίνη για τις γρατζουνιές.. Για το(χτυπα ξυλο) πεσιμο;Φοράω μια rinkle θήκη που έχει υπερυψωμένα τα άκρα.. Απλά, υπάρχει ο κίνδυνος πλαγιας πτωσης.. Επίσης το custom πληκτρολόγιο, λίγο σπαστικό σε προβλέψεις λέξεων κτλ

Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνη για τις γρατζουνιές.. Για το(χτυπα ξυλο) πεσιμο;Φοράω μια rinkle θήκη που έχει υπερυψωμένα τα άκρα.. Απλά, υπάρχει ο κίνδυνος πλαγιας πτωσης.. Επίσης το custom πληκτρολόγιο, λίγο σπαστικό σε προβλέψεις λέξεων κτλ
Και εγώ υπερυψωμένο έχω, οι καλές ζελατίνες έχουν ένα καλό πάχος πχ ringke, μου χει πέσει 1-2 φορές δεν έχει πάθει τίποτα, Ε είναι και να μην σου τυχει βέβαια.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ υπερυψωμένο έχω, οι καλές ζελατίνες έχουν ένα καλό πάχος πχ ringke, μου χει πέσει 1-2 φορές δεν έχει πάθει τίποτα, Ε είναι και να μην σου τυχει βέβαια.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποιά έχεις βάλει;λινκ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ απο την Τετάρτη.Ακόμα το ψάχνω.Με τις ειδοποιήσεις πρόβλημα,ειδικά του gmail δεν έρχονται με τίποτα.
Αυτά τα έχεις τσεκάρει;d02ba4c360d3848f7abdd08cbe66661a.jpg5853ff5f5e8851607f75face6cbf6453.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά, ξενέρωσα με ένα tempered glass, με κόλλα περιφερειακα κι ένα άχαρο στρογγυλό που διαφέρει από το λοιπό τζαμί, στο σημείο του αποτυπώματος! Άρα, περιμένω προτάσεις! Επίσης, είδα ότι ανεβάζει πολύ θερμοκρασία, τώρα που το στηνω.. Είμαι ανοικτός και σε τιπς, που βελτιωνουν τη συσκευή! Προσπαθώ να πιστοποιησω την sim, αλλά δεν προχωραει.. Αυτά για την ώρα!

θερμοκρασια ανεβαζει? εγω ρε παιδια που τοσκιζω, δεν καταλαβαινει τιποτα.

 

που να ειχατε το παλιο μου το λουμια 950...

πληκτρολογιο, βαλτε το swift key. να ξενοιασετε. θηκη ακομα περιμενω μια μαγνητικη μπρος πισω που υπαρχει. μας εφαγε ο κορωνοιος...

Link to comment
Share on other sites

Περα απο αυτα θελει κ εκει που λεει συγχρονισμος να δεις αν εχεις τσεκαρει τα μαιλ σου. Εμενα ερχονται κανονικά οι ειδοποιησεις.

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...