Jump to content

A50, Honor 20 lite, mi A3, realme 3 pro...


vag2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Διαθέτω μετά βίας 230€

2. Οθόνη 6.2 με 6.3 ( μεγαλύτερη στο ίδιο σώμα με τα παραπάνω δεν με χαλάει).

3. Ελλάδα ή εξωτερικό δεν έχω πρόβλημα.

4. Β20 σίγουρα.

5. Ράδιο οπωσδήποτε, τα υπόλοιπα θα ήταν καλοδεχούμενα.

6. Ελληνικό κ αγγλικό μενού ναι.

7. Καλό ήχο (γιατί όχι) όσο για την οθόνη αν δεν φοβόμουν την ανάλυση του Α3 μάλλον θα το έπαιρνα (δεν είναι αναγκαία όμως η amoled όσο να είναι ποιοτική).

8. α) Αυτονομία

β) Κάμερα-Ταχύτητα

γ) παιχνίδια

9. Τωρινή συσκευή ένα Huawei p 10 lite

 

Τις παραπάνω συσκευές τις είδα στο Σκρουτζ με το ανώτερο όριο στα χρήματα που διαθέτω.

Παρακαλώ θέλω την γνώμη σας και τυχόν άλλες προτάσεις .

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα διάλεγα μεταξύ honor και realme

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

To 20 lite φοράει τον cpu του 8x. Πολύ κακός επεξεργαστης με lags και υπερθέρμανσεις

Edited by bruno1977
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις πρώτο την αυτονομία και ψηλά την ταχύτητα θα έλεγα α3.

 

Δες το σε κάποια αλυσίδα να δεις πως σου φαίνεται η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ γιατί δεν παίρνεις redmi note 7?? Και θα γλιτώσεις και χρήματα. Με διαφορά καλύτερη κάμερα από αυτά και δυνατή αυτονομία. Σε ίδιο επίπεδο ο επεξεργαστής με τις συσκευές που παρέθεσες. Έχει ραδιόφωνο

Υπόψιν ότι στα 243 από Κίνα βρίσκεις και το mi9t....

Edited by nikos_nia86
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ γιατί δεν παίρνεις redmi note 7?? Και θα γλιτώσεις και χρήματα. Με διαφορά καλύτερη κάμερα από αυτά και δυνατή αυτονομία. Σε ίδιο επίπεδο ο επεξεργαστής με τις συσκευές που παρέθεσες. Έχει ραδιόφωνο

Υπόψιν ότι στα 243 από Κίνα βρίσκεις και το mi9t....

 

Στοκ με στοκ είναι ετη φωτος καλύτερη η κάμερα του Α3 από του rn7 .Όπως κ ο επεξεργαστής είναι πολύ πιο σύγχρονος κ ψυχρος σε σχέση με τον 660 . Gcam είναι νωρίς σιγά σιγά βγαίνουν καλες εκδόσεις . Πάντως το Α3 φοράει τον imx 582 που έχει δυνατότητες

Link to comment
Share on other sites

Στοκ με στοκ είναι ετη φωτος καλύτερη η κάμερα του Α3 από του rn7 .Όπως κ ο επεξεργαστής είναι πολύ πιο σύγχρονος κ ψυχρος σε σχέση με τον 660 . Gcam είναι νωρίς σιγά σιγά βγαίνουν καλες εκδόσεις . Πάντως το Α3 φοράει τον imx 582 που έχει δυνατότητες

 

Παρότι προτείνω το α3 για την αυτονομία και ταχύτητα, να πω ότι η gcam στο α3 δεν πρόκειται να φτάσει τη gcam του rn7. Αυτό στο λέω απο συγκριτικά gcam με mi9t και mi9 που έχουν τον imx582 και imx586 αντίστοιχα.

 

Συμφωνώ βέβαια πως η στοκ του rn7 είναι για τα μπάζα. Και πιστευω πως σαν συνολο το α3 ταιριαζει καλυτερα στο φιλο (αρκει να δει πρωτα την οθονη απο κοντα)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παρότι προτείνω το α3 για την αυτονομία και ταχύτητα, να πω ότι η gcam στο α3 δεν πρόκειται να φτάσει τη gcam του rn7. Αυτό στο λέω απο συγκριτικά gcam με mi9t και mi9 που έχουν τον imx582 και imx586 αντίστοιχα.

 

Συμφωνώ βέβαια πως η στοκ του rn7 είναι για τα μπάζα. Και πιστευω πως σαν συνολο το α3 ταιριαζει καλυτερα στο φιλο (αρκει να δει πρωτα την οθονη απο κοντα)

 

Καλημέρες , λες ε ; Χτες πέρασα αυτή που δίνουν για το mi 9t κ ως τωρα είναι η καλύτερη, αλλά θέλει δουλειά ακόμα για να φτάσει του rn7 .Αλλά βελτιώνεται από βδομάδα σε βδομάδα

Link to comment
Share on other sites

To 20 lite φοράει τον cpu του 8x. Πολύ κακός επεξεργαστης με lags και υπερθέρμανσεις

 

Δεν ισχύει τίποτα από τα 2 που λες. Κάτοχος 8χ και δεν είδα κανένα κόλλημα ως τώρα εδώ κ 6 μήνες

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει τίποτα από τα 2 που λες. Κάτοχος 8χ και δεν είδα κανένα κόλλημα ως τώρα εδώ κ 6 μήνες

Επειδή πέρασε κ αυτό από τα χέρια μου για 15 μέρες δεν θα έγραφα κάτι που δεν ισχύει .https://club.hihonor.com/my/topic/10166/detail.htm;jsessionid=867E06C26DF929FD44107BB06FE1826F. Άλλωστε το αναφέρουν κ στα ίδια τα φόρουμ του honor . K δεν είναι κ πρώτη φορά μια ζωή οι kirin αυτό το θέμα έχουν. Όπως π.χ με τον 970.https://piunikaweb.com/2019/06/24/new-honor-8x-update-triggers-lag-freeze-network-issues-for-many/

Edited by bruno1977
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάς το honor 10.ειναι κορυφή σε όλα. Βραβευμένο έως το καλυτερο κινητό του 2018.εχει επεξεργαστή πολυ καλο. Το έψαξα παρα πολυ. Σε όλα τα σάιτ το συγκρινα με πολλα κινητά. Δεν παιζεται αυτό το κινητό. Εγώ αυτό έχω σταμπαρει και θα το παρω. Με κλειστά τα μάτια αν θες να παρεις κινητό με προδιαγραφες ναυαρχιδας δεν υπάρχει άλλο. Και μάλιστα θα το βρεις κάτω από 230 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάς το honor 10.ειναι κορυφή σε όλα. Βραβευμένο έως το καλυτερο κινητό του 2018.εχει επεξεργαστή πολυ καλο. Το έψαξα παρα πολυ. Σε όλα τα σάιτ το συγκρινα με πολλα κινητά. Δεν παιζεται αυτό το κινητό. Εγώ αυτό έχω σταμπαρει και θα το παρω. Με κλειστά τα μάτια αν θες να παρεις κινητό με προδιαγραφες ναυαρχιδας δεν υπάρχει άλλο. Και μάλιστα θα το βρεις κάτω από 230 ευρώ.

 

Mηπως να το ξαναδείς ; Έχει το χειρότερο fingerprint scanner η από τα χειρότερα της αγοράς πολύ κακη μπαταρία , και πολύ μέτριες κάμερες

Link to comment
Share on other sites

λαθος κανεις φιλε πολυ καλη φωτο βγαζει ειδικα το βραδυ. για δες λιγο τις φωτο εδω μεσα . κ επισης εχει μεγαλη μπαταρια. και στο φιναλε εχει γρηγορη φορτιση.το finger print δεν με ενοχλει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λαθος κανεις φιλε πολυ καλη φωτο βγαζει ειδικα το βραδυ. για δες λιγο τις φωτο εδω μεσα . κ επισης εχει μεγαλη μπαταρια. και στο φιναλε εχει γρηγορη φορτιση.το finger print δεν με ενοχλει.

 

αν κανεις συγκριση το mate 20 lite. με το honor 10. υστερει σε πολλα. αλλωστε η εκδοση mate ειναι η λιγο πιο φτηνη γι αυτους που δεν μπορουν να παρουν το honor 20 pro.η το mate 20.ψαξε καλα και θα δεις. οτι εχω εντελει δικιο.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

 

Θα περιμένω και το redmi note 8 (με την Β20) και θα αποφασίσω, αν και κλείνω

προς το mi A3 λόγω χαμηλότερης τιμής.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

 

Θα περιμένω και το redmi note 8 (με την Β20) και θα αποφασίσω, αν και κλείνω

προς το mi A3 λόγω χαμηλότερης τιμής.

 

Αυτό το καιρό δουλεύω το mi a3. Εφόσον προέρχεσαι από το p10 lite θα λεγα οτι δεν θα χεις θέμα με την ανάλυση. Σύντομα την συνηθίζεις ενώ θα έχεις πολύ καλύτερα χρώματα, μαύρο και γωνίες θέασης. Νομίζω περισσότερο πρόβλημα θα έχουν όσοι προέρχονται από high end συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το καιρό δουλεύω το mi a3. Εφόσον προέρχεσαι από το p10 lite θα λεγα οτι δεν θα χεις θέμα με την ανάλυση. Σύντομα την συνηθίζεις ενώ θα έχεις πολύ καλύτερα χρώματα, μαύρο και γωνίες θέασης. Νομίζω περισσότερο πρόβλημα θα έχουν όσοι προέρχονται από high end συσκευές.

 

Θέμα συνήθειας είναι καθαρά. Εγώ από mi 8 δεν ειχα κανένα θέμα . Btw , νομίζω πως η συγκεκριμένη amoled είναι παραπάνω από καλή ειδικά για midrange

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...