Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητοι φιλοι σας ευχαριστω που ασχολιστε με το προβλημα μου. 1} Εβαλα το com.android.vending-5.1.11-80310011-minAPI9 που μου ειπε ο alex222 εκανα εκκαθαριση προσωρινης μνημης αλλα παλι το ιδιο μου γραφει Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ τελικα δεν συνεργαζεται το f&u etb 8556 tablet με την google srore play 2} Εχω βαλει πριν 1 μηνα αυτο το ROOT με την αγκυρα αλλα ειναι στα κινεζικα. Το εβαλα και παταω οτι δειχνει στην τυχη. Μου δειχνει οτι εχω μεσα στο tablet. Ειδα στο youtube οτι γινετε μεσω κομπιουτερ εγω απλα το εγκατεστησα κατ`ευθεια στο tablet. Καλα εκανα? Απο οτι μπορω να καταλαβω δουλευει αλλα δεν ξερω τι κανει .Θα κανω απεγκατασταση και θα βαλω αυτο που μου προτεινετε την αγγλικη version. Μετα τι θα πρεπει να κανω για να γινει jalibreak ουτως ωστε να βαλω Cydia για να κανει ο μικρος hack στα παιχνιδια του, που εχουν και οι φιλοι του. 3} και απο που κατεβαζω Cydia { Με το κομπιουτερ τα καταφερνω αρκετα καλα σε πολλα πραγματα. Με την καινουργια τεχνολογια δεν ξερω τιποτα δεν εχω χρονο τωρα πια να ασχοληθω ιδιως οταν εχεις παιδι δεν εχεις δουλεια. Εχεις αλλα στο μυαλο σου. Και παλι του βαζω οτι θελει στο tablet μεχρι εκει που μπορω } Και παλι σας ευχαριστω για ολα.

ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ Jailbreak στα android ΟΎΤΕ CYDIA !!! σου έστειλα με pm ( προσωπικό μήνυμα) οτι χρειάζεται ο γιος σου ... προσπάθησε να βρεις κάποιον που να ξέρει για το root για να σε βοηθήσει ......(εάν είσαι root μπορείς να βάλεις Google Playstore)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παω να βαλω οπως λεει το iroot αλλα στο 85% μου λεει να συνδεσω το usb που ειναι ηδη συνδεδεμενο μετα μου το λεει στο 57% δεν μου το τελειωνει οπως στο βιντεο θα δω.
Link to comment
Share on other sites

Αναστροφή χρέωσης της πιστωτικής κάρτας, αν το δεχτεί η τράπεζά σου, κάντους μιά ερώτηση. Το tablet ξέχνα το. Κι άλλη φορά να διαβάζεις παραπάνω πριν αγοράσεις. Δύο-τρία site δίνουν σχετικά αξιοπρεπή εγγύηση. Ή ψωνίζεις από κει με το αντίστοιχο καπέλο των 10-20$, ή ψωνίζεις από όπου βρεις πιό φτηνά και άμα χαλάσει το φτιάχνεις Ελλάδα (αν φτιάχνεται), ή το πετάς. Η επίλογή δική σου.
Link to comment
Share on other sites

Παω να βαλω οπως λεει το iroot αλλα στο 85% μου λεει να συνδεσω το usb που ειναι ηδη συνδεδεμενο μετα μου το λεει στο 57% δεν μου το τελειωνει οπως στο βιντεο θα δω.

στις ρυθμίσεις έκανες με click usb debug (εντοπισμός σφαλμάτων usb)

δοκίμασε και αυτό http://www.mediafire.com/download/36wf001kqev8weo/vroot-iroot.apk ( καντο εγκατάσταση ..άνοιξε το μετα πάτα root )

μετα για να δεις εάν είσαι root θα το επιβεβαιώσεις με Root Check Pro http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=927629

Link to comment
Share on other sites

Επισης ειναι και αυτα τα χαρακτηριστικα Περιγραφή προϊόντος F&U ETB8556 Tablet 8" 8GB Λευκό

Κατασκευαστής F&U

Σειρά προϊόντων F&U

Μοντέλο ETB8556

Τύπος Tablet PC

Προτεινόμενη χρήση WiFi/Ψυχαγωγία

Οθόνη 8" HD TFT Capacitive Multi-Touch 1024 x 768

Λειτουργικό σύστημα Google Android 4.2

Επεξεργαστής Dual Core ARM Cortex A9 1.20 GHz

Μνήμη 1 GB RAM

Συσκευή εισόδου Οθόνη αφής

Κάμερα 2 Megapixel

Κάμερα 2η 0.3 Megapixel

Ενσύρματο δίκτυο Όχι

Ασύρματο δίκτυο WiFi 802.11b/g/n

Ασύρματη επικοινωνία Όχι

Ασύρματη σύνδεση (WWAN) Όχι

Ειδικές λειτουργίες Ναι

Τεχνολογία 3G-4G Όχι

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εχω να κανω μια απορια. ειναι τοσο δυσκολο σε καθε κατασκευαστη tablet η τηλεφωνου να ανεβαζει σε ενα server την official rom του:; βλεπω κατι τραγικες καταστασεις να εχει καποιοσ ενα προβλημα και να μη βρησκει rom να φλασαρει. Ας μπω στο θεμα μας

εκανα μια συνδεση σταθερου στη wind και μου εδωσαν δωρο ενα tablet e-star beauty 7" model: mid7188 τετραπυρινο με επεξεργαστη allwinner A33 ram 512 και ο θεος μαζι μας. καλο το ταμπλτακι δεν λεω ειδικα αφου ειναι κ δωρο.το προβλημα ειναι οτι εχει πολλα bloatware τα οποιοα σαν poweruser και τρελαμενος με τα android θα ηθελα να τα στειλω απο εκει που ηρθαν. αρχιζω λοιπον να σκεφτομαι το root recovery backup και μετα να πειραματιστω με ασφαλεια. επειδη ομως φοβαμαι να μη brickarei και θελωντας να ειμαι καλος με αυτη τη συσκευη λεω να βρω πρωτα την official rom για να υπαρχει για καθε ενδεχομενο.ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η OFFICIAL ROM ΟΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ;;;;;;;; και ναι δεν υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑΑΑΑΑΑΑΑ. εχω ψαξει ολο το web τιποτα

ΓΙΑ ROOT βρηκα το kingo android root ( δεν το εχω δοκιμασει)

ΓΙΑ CUSTOM RECOVERY CWM H TWRP ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

 

ΚΑΙ ΑΝΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΚΑΠΟΥ ΤΗΝ OFFICIAL ROM τοσο δυσκολο ειναι εκει στη κινα να ανεβει μια rom;;;;;

 

εχει καποιος απο εσας τι ιδιο tablet;;;;;

εχει βρει καποιος απο εσας καποιο απο τα παραπανω΄;;;;;;;;

ευχαριστωωωωωωω

για ψαχτω φιλε γιατι και εγω εχω το ιδιο και γενικα γέμισε και δε δουλευει γρηγορα αλλα δεν τα κατεχω και πολυ καλα με αναβάθμισες φλασαρισματα κ,λ,π και με βοηθας και εμενα ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΔΕΥΕΣΕ ΚΑΙ ΔΕ ΦΟΡΤΩΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ MARKET ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ;

 

http://market.1mobile.com/

:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΔΕΥΕΣΕ ΚΑΙ ΔΕ ΦΟΡΤΩΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ MARKET ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ;

 

http://market.1mobile.com/

εύκολα είναι ...εάν είσαι root....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Μου εχουν χαρισει ενα bitmore linetab1001. Μπορει κανεις λιγο να βοηθησει να το σεταρω λιγο? Δεν εχει playstore και εγκαθιστω εφαρμογες ειτε απο bm ειτε με αλλες τανζανιες... Εκτος αυτου, κατα την επανεκκινηση εξαφανιζονται και το ταμπλετ θελει επαναφορα, γιατι δε μπορω να τις εγκαταστησω εκ νεου...

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, αγορασα ενα tablet απο κινα

http://www.aliexpress.com/snapshot/6337149711.html

Για απλες δουλιτσες το θελω.Η ερωτηση μου τωρα, πως μπορω να αυξησω-ενοποιησω τη μνημη του ωστε να μπορω να βαζω περισσοτερες εφαρμογες;;;

Link to comment
Share on other sites

για ψαχτω φιλε γιατι και εγω εχω το ιδιο και γενικα γέμισε και δε δουλευει γρηγορα αλλα δεν τα κατεχω και πολυ καλα με αναβάθμισες φλασαρισματα κ,λ,π και με βοηθας και εμενα ευχαριστω

 

Ανε τη βρω τη rom θα σου πω μπρε πατριωτη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, αγορασα ενα tablet απο κινα

http://www.aliexpress.com/snapshot/6337149711.html

Για απλες δουλιτσες το θελω.Η ερωτηση μου τωρα, πως μπορω να αυξησω-ενοποιησω τη μνημη του ωστε να μπορω να βαζω περισσοτερες εφαρμογες;;;

Συγγνώμη, με 2 γίγα ραμ και δεν σου φθάνουν γιά εφαρμογές;; :blink:

Όλο το playstore έβαλες;;

Προσπάθησε να τις μεταφέρεις στην εξωτερική κάρτα μνήμης, και ήλεγξε που έχεις ορίσει να γίνεται η εγκατάσταση όταν κατεβαίνουν.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δε μπορω να ελεγξω που πανε.. Απλα ειναι οπως τα παλιοα android που ειχες συγκεκριμενο χωρο.. Εγω δλδ εχω μονο δυο gb για εφαρμογες.. Προσπαθησα να τα μεταφερω στην sd εξωτερικη αλα δε γινεται.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το Clean master, αυτό βγάζει τις εφαρμογές οι οποίες είναι μετακινήσιμες και τις μεταφέρει στην εξωτερική κάρτα.

Παραπάνω δεν ξέρω, ρώτησε στο νήμα γιά τα android.

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, αγορασα ενα tablet απο κινα

http://www.aliexpress.com/snapshot/6337149711.html

Για απλες δουλιτσες το θελω.Η ερωτηση μου τωρα, πως μπορω να αυξησω-ενοποιησω τη μνημη του ωστε να μπορω να βαζω περισσοτερες εφαρμογες;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, αγορασα ενα tablet απο κινα

http://www.aliexpress.com/snapshot/6337149711.html

Για απλες δουλιτσες το θελω.Η ερωτηση μου τωρα, πως μπορω να αυξησω-ενοποιησω τη μνημη του ωστε να μπορω να βαζω περισσοτερες εφαρμογες;;;

θέλει root και εγκατάσταση κάτι τέτοιο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devasque.fmount ( για να μεταφέρεις τα μεγάλα data από παιχνίδια....) για πρόγραμμα τα 16 που έχει το ταβλετ είναι αρκετά!

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα το κανω root οεο;;; Το βασικο ειναι οτι αν γινει καμια κατι λαθος δε μπορω να το γυρισω αρχικα οοως ηταν γιατι δεν εχω τπτ απο λογισμικο της μανας του. Επισης θελω να ενοποιησω τη μνημη γιατι τωρα μου δειχνςι οτι εχω 2 gb για εφαρμογες και 14 σαν αποθηκευτικο χωρο.
Link to comment
Share on other sites

Τα 2 είναι για τα apk (κυρίως για το σύστημα) τα data των προγραμμάτων,παιχνιδιών αποθηκεύεται στα 14 φάκελος android (έχει 2 φακέλους obb,data)

πχ εάν ένα παιχνίδι είναι 2 gb ...θα γίνει εγκατάσταση στα 14 στο android/data η android/obb (για αποθήκευση πάρε μια εξωτερική)

εάν γεμίσεις τα 14 χρησιμοποιείς το FolderMount η και παρεμφερή..

για root το vroot δουλεύει για mtk6582 (κάνει για όλα τα mtk ..και για 6582 ) ψαξτο ...youtube..... πάντα η απόφαση είναι δικη σου ....

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης ολες οι εφαρμογες που κατεβασα ηταν στα 2.. Τις εκανα μεταφορα στην εσωτερικη μνημη του τηλ (14 gb) αλλα οτι κ αν κατεβασω παει αυτοματα στα 2. Γιαυτο ρωταω αν μπορω να την ενωσω με τα 14.. Εχω παρει εξωτερικη sd 16 gb
Link to comment
Share on other sites

κανονικά έτσι λειτουργεί μην αγχώνεσαι τα 2 είναι αρκετά ! δοκίμασε ένα μεγάλο παιχνίδι.. asphalt... θα δεις τα data υπάρχουν στο android/ data/

com.gameloft.android.ANMP.GloftA8HM

υπάρχει και αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a0soft.gphone.app2sd (θέλει root )

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ROOT ΓΙΑ ΝΑ ΦΟΡΤΩΣΕΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ MARKET. ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ. ΑΠΛΑ ΣΥΝΔΕΕΙΣ ΤΗ Συσκευή στον υπολογιστή με καλώδιο usb, επιλέγεις mass storage και στη συνέχεια την βλέπεις στον υπολογιστή σαν εξωτερικό δίσκο.

Στην συνέχεια κατεβάζεις το market που θες στον υπολογιστή σου (apk fomat) και το επικολλάς στην μνήμη της συσκευής.

 

σΤΗ ΣΥΝΈΧΕΙΑ , στην συσκσυη σου, με καποιον file explorer βρίσκεις το αρχειο και το κανεις εγκατασταση.

:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστω πολυ. Αν κατα το ρootαρισμα παει κατι στραβα, πως μπορω να γυρισω πισω;;; σε ενα κινητο που3ιχα πιο παλια το εβαλα ξανα στις εργοστσιακες ρυθμισεις απο το λογισμικο του υπολογιστη που οερσα. Τωρα εκτος που δε μου δωσαν τπτ, δε ξερω κ που μπορω ν ψαξω.. Χθες που κοιταξα λιγο google δε βρηκα κατι..
Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστω πολυ. Αν κατα το ρootαρισμα παει κατι στραβα, πως μπορω να γυρισω πισω;;; σε ενα κινητο που3ιχα πιο παλια το εβαλα ξανα στις εργοστσιακες ρυθμισεις απο το λογισμικο του υπολογιστη που οερσα. Τωρα εκτος που δε μου δωσαν τπτ, δε ξερω κ που μπορω ν ψαξω.. Χθες που κοιταξα λιγο google δε βρηκα κατι..

θέλει πολύ ψάξιμο..Αυτά έχουν τα κινέζικα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...