Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι αυτό που δεν κανει συγχρονισμό με google fit;

Κάπου το πηρε το ματι μου πριν μερικές ωρες και το αγνόησα για αυτο το λογο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Υπάρχει πλέον και modded Health app, το οποίο το κάνεις εγκατάσταση μόνο του (δεν χρειάζεται να έχεις εγκατεστημένα τα Huawei Services και το TaiChi).

 

Η εφαρμογή και πάλι δεν μπορεί να εγκατασταθεί σε Huawei συσκευή, ενώ αν είχατε από πριν τα Huawei Services και TaiChi, πρέπει να τα απεγκαταστήσετε.

 

 

Το αρχείο μπορείτε να το βρείτε στο Telegram, στο Huawei Watch GT/GT2 - Global group.

Υπάρχει pinned post με το αρχείο.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Μάνο πρέπει να έχεις root συσκευή; κατεβάζεις watch face από εκεί;

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάνο πρέπει να έχεις root συσκευή; κατεβάζεις watch face από εκεί;

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, Βαγγέλη, δεν χρειάζεται να έχεις rooted συσκευή.

Αντικαθιστά τα TaiChi + Huawei Services που είχαμε μέχρι τώρα σε non Huawei συσκευή, για να περνάμε custom watch faces.

 

Το έχω εγκαταστήσει στο Galaxy Tab S7 και μπόρεσα και πέρασα custom watch face.

Δουλεύει μια χαρά, γι' αυτό και το postαρα κι εγώ.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Όχι, Βαγγέλη, δεν χρειάζεται να έχεις rooted συσκευή.

Αντικαθιστά τα TaiChi + Huawei Services που είχαμε μέχρι τώρα σε non Huawei συσκευή, για να περνάμε custom watch faces.

 

Το έχω εγκαταστήσει στο Galaxy Tab S7 και μπόρεσα και πέρασα custom watch face.

Δουλεύει μια χαρά, γι' αυτό και το postαρα κι εγώ.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Ευχαριστώ φιλαράκι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, Βαγγέλη, δεν χρειάζεται να έχεις rooted συσκευή.

Αντικαθιστά τα TaiChi + Huawei Services που είχαμε μέχρι τώρα σε non Huawei συσκευή, για να περνάμε custom watch faces.

 

Το έχω εγκαταστήσει στο Galaxy Tab S7 και μπόρεσα και πέρασα custom watch face.

Δουλεύει μια χαρά, γι' αυτό και το postαρα κι εγώ.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Το κατέβασα και εγώ αλλά δεν ξερω πως περναω τα watcfaces...καμια βοηθεια;

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα και εγώ αλλά δεν ξερω πως περναω τα watcfaces...καμια βοηθεια;
Κατεβάζεις τα watch faces που θέλεις από forum, sites ή το Telegram, και στο Health πηγαίνεις Devices -> WatchFaces -> πατάς τις 3 τελείες επάνω δεξιά -> Upload WatchFace.

 

Μετά με τον File Manager επιλέγεις από το path που κατέβασες το watch face, και το ανεβάζεις στο ρολόι.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα, ως νέος κάτοχος πλέον θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να αλλάξω τις συντομεύσεις που εμφανίζονται όταν κατεβάζω - σερνω την πάνω μπάρα.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα, ως νέος κάτοχος πλέον θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να αλλάξω τις συντομεύσεις που εμφανίζονται όταν κατεβάζω - σερνω την πάνω μπάρα.

Δυστυχώς δε γίνεται να το αλλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις τα watch faces που θέλεις από forum, sites ή το Telegram, και στο Health πηγαίνεις Devices -> WatchFaces -> πατάς τις 3 τελείες επάνω δεξιά -> Upload WatchFace.

 

Μετά με τον File Manager επιλέγεις από το path που κατέβασες το watch face, και το ανεβάζεις στο ρολόι.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Σε ευχαριστω πολύ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα μετα το update οτι μετράει πιο ευκολα το οξυγονο. Εμενα ειχε λιγο θεμα πριν

 

Τι έκανε ακριβώς;

Σου βγάζε ένα σφάλμα και να ξαναδοκιμασεις;

Κάτι παρόμοιο μου βγάζει και μένα κατά διαστήματα και με τη δεύτερη ή Τρίτη προσπάθεια μου προχωράει τη μέτρηση.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πλέον και modded Health app, το οποίο το κάνεις εγκατάσταση μόνο του (δεν χρειάζεται να έχεις εγκατεστημένα τα Huawei Services και το TaiChi).

 

Η εφαρμογή και πάλι δεν μπορεί να εγκατασταθεί σε Huawei συσκευή, ενώ αν είχατε από πριν τα Huawei Services και TaiChi, πρέπει να τα απεγκαταστήσετε.

 

 

Το αρχείο μπορείτε να το βρείτε στο Telegram, στο Huawei Watch GT/GT2 - Global group.

Υπάρχει pinned post με το αρχείο.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Ωραίος ο φίλος... Thnx!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δώσετε κανένα λινκ με όμορφα watch faces για το gt2

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δώσετε κανένα λινκ με όμορφα watch faces για το gt2

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο telegram θα βρεις άπειρα!!! Αν θες να πάρεις μια εικόνα δες αυτό το σαϊτ που έχει κάποια από αυτά που υπάρχουν στο telegram.

 

http://www.hwgtfaces.com/galleryx.htm

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανείς θέμα με διπλές και τριπλές ειδοποιήσεις με την modded εφαρμογή Huawei Health? Κάποιες φορές έρχεται και 4 φορές η κάθε ειδοποίηση.Clear cache ,restart κλπ δεν έκαναν κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω εάν ειναι συνηθισμένο το 2 ημερών gt2 μου σε δοκιμή υψομέτρου που έγινε ακριβώς δίπλα στην θάλασσα να δείχνει -10 !!! Μήπως να το γυρίσω πίσω για σφάλμα πλακέτας;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε πως μπορώ να περάσω κάποιο από αυτά στο GT 2
Εξαρτάται τι συσκευή έχεις. Άλλη διαδικασία για huawei και Honor. Άλλη διαδικασία για όλες τις άλλες συσκευές ....

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω εάν ειναι συνηθισμένο το 2 ημερών gt2 μου σε δοκιμή υψομέτρου που έγινε ακριβώς δίπλα στην θάλασσα να δείχνει -10 !!! Μήπως να το γυρίσω πίσω για σφάλμα πλακέτας;
Εμένα μου έχει τύχει κάποιες φορές να δείχνει +10 δίπλα στη θάλασσα...Δεν έχω βρει τρόπο να το καλιμπραρω... Και στο GT1 είχα το ίδιο θέμα...

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ρολόι 5 μερες. Η μπαταρια πέφτει 14% περίπου στο 24ωρο χωρις aod ,κλησεις μουσική gps αθληση. Εχω ενεργα μονο παλμους σε smart ρυθμιση ,sleep ,και stress.Με ελάχιστη δηλ χρηση τρωει 14% την ημερα. Ειναι φυσιολογικό αυτο ή να κανω χρηση doa και να παω για αλλαγή ρολογιού ; Ειδα οτι με πολυ περισσότερα όπως αναφερει το site της Huawei έπρεπε να κρατήσει κοντα 14 μερες δηλ κοντα στο 8% την ημερα. Υπόψη εκανα και την τελευταία αναβάθμιση....και το health και hms ειναι απο Huawei app gallery και οχι playstore.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ρολόι 5 μερες. Η μπαταρια πέφτει 14% περίπου στο 24ωρο χωρις aod ,κλησεις μουσική gps αθληση. Εχω ενεργα μονο παλμους σε smart ρυθμιση ,sleep ,και stress.Με ελάχιστη δηλ χρηση τρωει 14% την ημερα. Ειναι φυσιολογικό αυτο ή να κανω χρηση doa και να παω για αλλαγή ρολογιού ; Ειδα οτι με πολυ περισσότερα όπως αναφερει το site της Huawei έπρεπε να κρατήσει κοντα 14 μερες δηλ κοντα στο 8% την ημερα. Υπόψη εκανα και την τελευταία αναβάθμιση....και το health και hms ειναι απο Huawei app gallery και οχι playstore.
Δε μου φαίνεται λογικό αλλά από την άλλη δεν έχει αδειάσει ακόμη η μπαταρία, δεν έχεις κανει φορτίσεις για να έρθει στα ίσια της ...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ρολόι 5 μερες. Η μπαταρια πέφτει 14% περίπου στο 24ωρο χωρις aod ,κλησεις μουσική gps αθληση. Εχω ενεργα μονο παλμους σε smart ρυθμιση ,sleep ,και stress.Με ελάχιστη δηλ χρηση τρωει 14% την ημερα. Ειναι φυσιολογικό αυτο ή να κανω χρηση doa και να παω για αλλαγή ρολογιού ; Ειδα οτι με πολυ περισσότερα όπως αναφερει το site της Huawei έπρεπε να κρατήσει κοντα 14 μερες δηλ κοντα στο 8% την ημερα. Υπόψη εκανα και την τελευταία αναβάθμιση....και το health και hms ειναι απο Huawei app gallery και οχι playstore.

 

14 ημέρες δύσκολα να γράψει κάποιος. Μόνο αν τα κλείσει όλα. Συνήθως αν το δουλεύεις λίγο ενα 10ημερο είναι αξιοπρεπές.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Η Huawei αναφερει 14 μερες να αναβει η οθονη εως 200 φορες την ημέρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο το site της Huawei :

Η μπαταρία μπορεί να διαρκέσει έως 2 εβδομάδες όταν:

Το ρολόι φοριέται 24 ώρες την ημέρα, με ενεργοποιημένη τη λειτουργία παρακολούθησης καρδιακού παλμού, με ενεργοποιημένη τη λειτουργία για τον ύπνο HUAWEI TruSleepTM, όταν γυμνάζεστε 90 λεπτά κάθε εβδομάδα (με ενεργοποιημένο GPS), με ενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις μηνυμάτων (50 μηνύματα SMS, 6 κλήσεις και 3 ξυπνητήρια την ημέρα), με ενεργοποίηση οθόνης 200 φορές την ημέρα, με 30 λεπτά κλήσεων κάθε εβδομάδα, με 30 λεπτά αναπαραγωγής μουσικής κάθε εβδομάδα. Η διάρκεια ζωής της μπαταρίας μπορεί να διαφέρει ανάλογα με τη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Η φάση είναι σαν την κατανάλωση των αυτοκινήτων. Σου γράφουν υπο ιδανικές συνθήκες ένα 6αρι και εσύ κάτω από 7,5 δεν μπορείς να το φέρεις ποτέ.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...