Jump to content

Μεμβράνες αυτοκινήτων


DjTony
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δώστε κανένα μαγαζί στην Αθήνα που να έχετε βάλει φιμε χρόνια και να κράτησαν χωρίς φουσκάλες κλπ κλπ.. Όνομα περιοχή.. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα στο δικό μου, πέρυσι τέτοια εποχή στην carglass Αμαρουσίου.Μεχρι στιγμής όλα άψογα

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα στο δικό μου, πέρυσι τέτοια εποχή στην carglass Αμαρουσίου.Μεχρι στιγμής όλα άψογα

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η οποία βάζει madico (μπροστά μόνο νόμιμες). Οι συγκεκριμένες έχουν εφ' όρου ζωής εγγύηση και στο υλικό και στην εγκατάσταση. Συμφέρει αρκετά με την έκπτωση που βάζουν κάθε άνοιξη.

 

Εγώ είχα βάλει llumar (στο Μαρούσι) οι οποίες είχαν ίδια εγγύηση με παραπάνω.

Και η 3M νομίζω παρέχει ίδια εγγύηση (εφ' όρου ζωής).

 

Επιλέγεις βάσει εγγύησης και μετά επιλέγεις μαγαζί για εγκατάσταση.

 

Πολύ καλά λόγια είχα ακούσει για τον Γιαννικέλη στον Γέρακα. Νομίζω δουλεύει και προτείνει madico, αλλά όταν ήμουν στο κατάστημα της llumar, πήρε το μάτι μου ένα πακέτο που έγραφε το όνομα του και τη διεύθυνση του, άρα βάζει ό,τι του ζητήσει ο πελάτης.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο είναι περίπου το κόστος ;

 

Για ποια μάρκα μεμβράνης; με έκπτωση ή χωρίς; Για ποιο αυτοκίνητο;

 

Αν θυμάμαι καλά από γνωστούς μου, να υπολογίζεις περίπου στα 130 τις madico με έκπτωση (από άνοιξη πάλι) για ένα 5πορτο αυτοκίνητο.

Περίπου στα 190 κυμαίνονται οι παραπάνω που ανέφερα (η τιμή ισχύει σίγουρα για την llumar που είχα βάλει πριν 3 χρόνια) , χωρίς κάποια έκπτωση

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

Ενα Fiat Grande Punto Diesel ... Παλίο είνα το καυμένο αλλα λέω να το συμαζέψω λίγο ...

 

Αν είναι αρκετά παλιό, άποψη μου είναι ότι, δεν αξίζει να δώσεις ~200 ευρώ. Περίμενε την ανοιξιάτικη/καλοκαιρινή προσφορά της carglass (μεμβράνες madico) με εφόρου ζωής εγγύηση στην εγκατάσταση και στο υλικό της μεμβράνης (σημείωση ότι η συγκεκριμένη εταιρεία βάζει μόνο τις νόμιμες στα πλαινά του οδηγού και του συνοδηγού.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κρατήσεις... Αξίζει...

Για εσένα κάνεις, όχι για το αυτοκίνητο.

 

Οι προσφορές της madico ποτέ βγαίνουν περίπου;

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Edited by Grgasteus
Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 μέρες έβαλα τελικά της Madico την μεσαία σειρά την Onyx σε προσφορά σε Clio Station στα 150€ στην Αθήνα.

 

Λενορμαν 82

 

Stergiou Auto Films λέγεται το μαγαζί και οι άνθρωποι είναι πολύ επαγγελματίες.. Έχουν πολλές και όλες θετικές κριτικές στο Google και έτσι οξγα. Όντως πολύ καλή δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Αν το κρατήσεις... Αξίζει...

Για εσένα κάνεις, όχι για το αυτοκίνητο.

 

Οι προσφορές της madico ποτέ βγαίνουν περίπου;

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Όλες αυτές που ανέφερα είναι ίδιας κατηγορίας, οπότε επιμένω ότι για τα λεφτά (200 ευρώ) σε ένα παμπαλαιο αυτοκίνητο, δεν αξίζει. (Δε μιλάω για αυτοκίνητο 10-15 χρονων, το οποίο είναι μεν παλιό, αλλά αν χαλάσει απλά το φτιάχνεις και δεν το πετας σαν το δικό μου)

Οι προφορά της carglass βγαίνει την άνοιξη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αγορασεις και να τις βάλεις μόνος σου.βέβαια δεν θα εχεις την πιστοποίηση για τα ΚΤΕΟ. Αλλα πολλοί γνωστοί μου δεν τους ζήτησαν τέτοιο χαρτί όταν πέρασαν ΚΤΕΟ. Στο youtube υπαρχουν βιντεακια πως τις βάζεις

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αγορασεις και να τις βάλεις μόνος σου.βέβαια δεν θα εχεις την πιστοποίηση για τα ΚΤΕΟ. Αλλα πολλοί γνωστοί μου δεν τους ζήτησαν τέτοιο χαρτί όταν πέρασαν ΚΤΕΟ. Στο youtube υπαρχουν βιντεακια πως τις βάζεις

 

Δέν υπάρχει θέμα στα ΚΤΕΟ..όλα ιδιωτικά είναι και έχουν εντολές να τα περνάνε σχεδόν όλα.το θέμα των μεμβρανών έχει καταντήσει να μην ασχολούνται καθόλου πλέον

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Llumar από τις καλύτερες μάρκες.

Βέβαια όπως ειπώθηκε, μεγάλη σημασία έχει και ο εγκαταστατης.

Μην το επιχειρησετε μόνοι σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έβαλα στα πλαϊνά και πίσω και στο παρμπρίζ εμπρός Car Glass (Madico).

Όλα καλά εκτός του μπροστινού παρμπρίζ..

Παραμορφώνει το τζάμι (κάτι σαν ελαφρά νερά), δυστυχώς. Ίσως πάω και κάνω παράπονα για να μου το αλλάξουν τώρα το χειμώνα.

Το καλοκαίρι όμως το περάσαμε δροσερά και ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα στα πλαϊνά και πίσω και στο παρμπρίζ εμπρός Car Glass (Madico).

Όλα καλά εκτός του μπροστινού παρμπρίζ..

Παραμορφώνει το τζάμι (κάτι σαν ελαφρά νερά), δυστυχώς. Ίσως πάω και κάνω παράπονα για να μου το αλλάξουν τώρα το χειμώνα.

Το καλοκαίρι όμως το περάσαμε δροσερά και ωραία.

 

Πάθει πολύ ρόλο η τοποθέτηση. Προφανώς κακή τοποθέτηση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...