Jump to content

Απαράδεκτη η συναυλία white stripes


cybersledge
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από μιάμιση ώρα ακούγοντας τους coral (που κατά την γνώμη μου δεν ακούγονται) και άλλη μια ώρα περιμένοντας τους να ανέβουν και να ετοιμαστούν , οι white stripes έπαιξαν λίγο παραπάνω από μισή ώρα και μετά σταμάτησαν λόγω αέρα. "Υπάρχει κίνδυνος για το roof." Τρελλό ξενέρωμα.

 

Κατα την ταπεινή μου γνώμη δεν είχε με τίποτα αρκετό αέρα για να κινδυνέψει κανένα roof. Εαν αυτός ήταν αρκετός αέρας για να κατεβάσει την κατασκευή τότε δώσανε την διοργάνωση σε λάθος ανθρώπους.

 

Επίσης δεν ξέρω εαν θα υπάρξει επαναληπτική συναυλία (σε κλειστό χώρο ίσως; γιατί αν ξαναγίνει έξω, μπορεί να έχει υγρασία και να υπάρξει "κίνδυνος πλημμύρας") ή αν θα δώσουν πίσω τα λεφτά των εισιτηρίων..

Κρυπτόγραμμα : η κορυφαία εφημερίδα ασφαλείας του Bruce Schneier στην ελληνική γλώσσα!
Link to comment
Share on other sites

Αν και ομολογώ ότι δεν έχω ιδέα ούτε για ποια συναυλία λες, ούτε τους κυρίους τους γνωρίζω.. Παρόλα αυτά, το μόνο πόυ μπορώ να σου πω είναι ...σιγά να μην σου δώσουν πίσω τα λεφτά των εισιτηρίων...
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μιάμιση ώρα ακούγοντας τους coral (που κατά την γνώμη μου δεν ακούγονται) και άλλη μια ώρα περιμένοντας τους να ανέβουν και να ετοιμαστούν , οι white stripes έπαιξαν λίγο παραπάνω από μισή ώρα και μετά σταμάτησαν λόγω αέρα. "Υπάρχει κίνδυνος για το roof." Τρελλό ξενέρωμα.

 

Κατα την ταπεινή μου γνώμη δεν είχε με τίποτα αρκετό αέρα για να κινδυνέψει κανένα roof. Εαν αυτός ήταν αρκετός αέρας για να κατεβάσει την κατασκευή τότε δώσανε την διοργάνωση σε λάθος ανθρώπους.

 

Επίσης δεν ξέρω εαν θα υπάρξει επαναληπτική συναυλία (σε κλειστό χώρο ίσως; γιατί αν ξαναγίνει έξω, μπορεί να έχει υγρασία και να υπάρξει "κίνδυνος πλημμύρας") ή αν θα δώσουν πίσω τα λεφτά των εισιτηρίων..

 

 

Κλασσική αρπακτή μυρίζομαι...

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Αρπακτή από τους White Stripes; Τι λέτε ρε παιδιά; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να εννοούσαν από τους White Stripes αλλά από τους διοργανωτές..
Κρυπτόγραμμα : η κορυφαία εφημερίδα ασφαλείας του Bruce Schneier στην ελληνική γλώσσα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να εννοούσαν από τους White Stripes αλλά από τους διοργανωτές..

Δε νομιζω να γινει επιστροφη χρηματων, μιας και οι καλλιτεχνες πληρωθηκαν κανονικα για τη βραδια ασχετως αν η ολη ημερα πηγε καταδιαολου!!!

Επισης for the record να θυμισω οτι οι ιδιοι διοργανωτες στα πλεσια του G-fest ακυρωσαν αλλες δυο ημερες :mad: (αυτη του Aphex Twin και των Fantomas...)

Τα σχολια ειναι περιτα πιστευω.... :X

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι ακυρωσαν Fantomas?Νομιζα πως παιξανε.

Αnyway..Το θεμα ειναι πως η ολη μερα των White Stripes ητανε σκετο φιασκο..

Εν τω μεταξυ η ανακοινωση της Astra για το γεγονος ειναι ακομα πιο γελοια :mad:

μιας και λεει πως η συναυλια τελειωσε 20(!!!) λεπτα πριν την κανονικη ληξη της..Και μετα αναρωτιουνται γιατι πηγε σκ@τ@ το G-fest.. :!:

Link to comment
Share on other sites

http://www.avopolis.gr/live/default.asp?ID=593

 

Για δες καιρο που διαλεξαν να ερθουν στην Ελλαδα.. :p

Αντε τυχερακηδες, μαγεψε εμαθα η Meg.. :lol:

 

ps. Περα απο τη πλακα οι White Stripes ειναι ενα συγκροτημα που αξιζει να δει καποιος απο κοντα. Σε καποια αλλη χωρα βεβαια... :O

Link to comment
Share on other sites

έπαιξαν από τις 11 ως τις 11:30. Εαν η συναυλία ήταν προγραμματισμένη να σταματήσει στις 11:50, πάω πάσο.

Απαράδεκτο το ότι δεν θα υπάρξει επιστροφή εισητηρίων ούτε επαναληπτική συναυλία. Για 30 λεπτά δεν θα έπαιρνα, ευχαριστώ.

Κρυπτόγραμμα : η κορυφαία εφημερίδα ασφαλείας του Bruce Schneier στην ελληνική γλώσσα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να εννοούσαν από τους White Stripes αλλά από τους διοργανωτές..

Έστω.

Αλλά πάλι τι εννοείτε με τον όρο αρπακτή; Σας πούλησαν αέρα; Τι; Από τι στιγμή που το συγκρότημα πληρώθηκε κανονικά, ποιός ο λόγος να προφασιστούν τέτοια δικαιολογία και να ακυρώσουν/τελειώσουν νωρίτερα τη συναυλία;

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι ακυρωσαν Fantomas?Νομιζα πως παιξανε.

Αnyway..Το θεμα ειναι πως η ολη μερα των White Stripes ητανε σκετο φιασκο..

Εν τω μεταξυ η ανακοινωση της Astra για το γεγονος ειναι ακομα πιο γελοια :mad:

μιας και λεει πως η συναυλια τελειωσε 20(!!!) λεπτα πριν την κανονικη ληξη της..Και μετα αναρωτιουνται γιατι πηγε σκ@τ@ το G-fest.. :!:

100% σιγουρος!! Την περιμενα πως και πως αυτη τη συναυλια..τεςπα...

Κλασικο παντως φαινομενο (ελληνικο κυριως) να ριχνει ο ενας την ευθυνη στον αλλο. Πραγμα που ειναι τελειως ξεκαθαρο στην "επισημη" ανακοινωση της Astra.

Δηθεν Η "Συναυλια Του Καλοκαιριου" χχχχμμμμμμμμ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο είναι ότι την ίδια νύχτα έπαιζε η Patty Smith και παρ'όλα αυτά διάλεξα white stripes...
Κρυπτόγραμμα : η κορυφαία εφημερίδα ασφαλείας του Bruce Schneier στην ελληνική γλώσσα!
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε το site των white stripes. Αυτός είναι ο ορισμός της __________(fill in the blanks appropriatelly):

"..Heavy Winds caused the trusses holding the lights to bend.."

 

ΤΙ ΈΚΑΝΕ ΛΈΕΙ; ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ; ΝΤΡΟΠΗ.

 

Χάνω πάσα ιδέα.

Κρυπτόγραμμα : η κορυφαία εφημερίδα ασφαλείας του Bruce Schneier στην ελληνική γλώσσα!
Link to comment
Share on other sites

White Stripes και management, κλασσικοί φοβητσιάρηδες αμερικανοί. μ' αυτήν την ευκαιρία καταλάβαμε και πόσο 'πάνκ' είναι (ειρωνία).

ενώ οι άγγλοι, χαμπάρι (κλασσικό κι αυτό).

οι Coral, άψογοι.

The carpet crawlers heed their callersالسجاده الزواحف عن اهتمام المتصلين We've got to get in to get out ويفي على التدخل في الخروج
Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτείς πως συνήθως οι συναυλίες των Stripes κρατάνε γύρω στη μία ώρα (και στην Θεσσαλονίκη 1 ώρα και 10 λεπτά παίξανε) λόγω της ιδιομορφίας του σχήματος,τότε λογικό να λένε πως "η συναυλία διακόπηκε 20 λεπτά πριν το κανονικό τέλος της".Παρ'όλα αυτά,αποτελεί όντως κοροιδία να δίνεις τόσα λεφτά για μισή ώρα.Δεν υπάρχουν δικαιολογίες κατά τη γνώμη μου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...