Jump to content

Nέα τηλεοπτική σεζόν 2019-2020


NetSurfer_g7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα το κοκκινο δωματιο με αλλη ονομασια ξανα επιστρεφει στην τηλεοραση απο το σκαι.

δειτε εδω http://www.skaitv.gr/show/psuchagogia/room-service-pliz/sezon-2019-2020

ονομαζεται Room Service, πλιζ δειτε εδω το τραιλερ

δειχνει να εχει γελιο παντως .

 

 

To βλεπω να παγωνει οριστικα ετουτο.Απο αναβολη σε αναβολη παει,εχουν διακοπει τα γυρισματα και ο Ρηγας δεν εχει παραδωσει ουτε ενα ολοκληρωμενο επεισοδιο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 103
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρακολουθω πετα τη φριτεζα οπως και περσι βγαζει πολυ γελιο με ποιοτικους ηθοποιους και ιστορια. Επισης το αν ημουν πλουσιος σε πολυ χαλαρο mood με καλιβατση στικουδη και την κοπελια του Τσιμιτσελη. Το αγριες μελισσες πρεπει να ειναι πολυ καλο αλλα βλεπω τοσες ξενες σειρες που δεν μενει και πολυς χρονος. Ισως οταν ολοκληρωθει το τσεκαρω.
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω πετα τη φριτεζα οπως και περσι βγαζει πολυ γελιο με ποιοτικους ηθοποιους και ιστορια. Επισης το αν ημουν πλουσιος σε πολυ χαλαρο mood με καλιβατση στικουδη και την κοπελια του Τσιμιτσελη. Το αγριες μελισσες πρεπει να ειναι πολυ καλο αλλα βλεπω τοσες ξενες σειρες που δεν μενει και πολυς χρονος. Ισως οταν ολοκληρωθει το τσεκαρω.

 

Μην ξεχνάμε βέβαια το Κόκκινο Ποτάμι στο OPEN, μία ιστορική σειρά εποχής που μιλάει για την γενοκτονία των Ποντίων από τους Οθωμανούς. Είναι κάτι που πρέπει να αποτελέσει και σημαντικό κομμάτι της Ιστοριάς για τα παιδιά μας και τις επόμενες γενιές μας. Επίσης όσον αφορά τον ALPHA, ποιά είναι η άποψη σας για τις νέες του σειρές, δηλαδή το Σπίτι είναι (παρόμοιο concept με το Σόι) και το Έρωτας μετά;

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάμε βέβαια το Κόκκινο Ποτάμι στο OPEN, μία ιστορική σειρά εποχής που μιλάει για την γενοκτονία των Ποντίων από τους Οθωμανούς. Είναι κάτι που πρέπει να αποτελέσει και σημαντικό κομμάτι της Ιστοριάς για τα παιδιά μας και τις επόμενες γενιές μας. Επίσης όσον αφορά τον ALPHA, ποιά είναι η άποψη σας για τις νέες του σειρές, δηλαδή το Σπίτι είναι (παρόμοιο concept με το Σόι) και το Έρωτας μετά;

 

Θα το τσεκάρω σίγουρα και το κόκκινο ποτάμι. Το σπίτι είναι πέφτει πανω με το αν ήμουν πλούσιος και δεν το βλέπω. Το σόι μου δεν μου άρεσε να πω την αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Αν ημουν πλουσιος:Βαρετο.Πολυ αργη εξελειξη πλοκης,και το θεμα πλουσιοι-φτωχοι το εχουμε δει σε απειρες σειρες και ταινιες,καμια πρωτοτυπια

 

Γυναικα χωρις ονομα:Κλασικη ελληνικη σαπουνοπερα,τιποτα παραπανω

 

Πετα την φριτεζα:Παρ’οτι παιζεται για 2η χρονια,συνεχιζει να βγαζει αρκετο γελιο οπως περσι.Πολυ καλες ερμηνειες και αστειες ατακες.Η πιο πετυχημενη κωμωδια για φετος κατα την γνωμη μου.

 

Μην ψαρωνεις:Βαρετο και αδιαφορο.Δεν βγαζει σχεδον καθολου γελιο.Απορω γιατι συνεχισε για 2ο κυκλο.

 

Αγριες μελισσες:Τεχνικα αψογο,πολυ προσεγμενη και ποιοτικη παραγωγη αλλα υπερεκτιμημενο κατα την γνωμη μου.Το σεναριο προσωπικα με αφηνει αδιαφορο γιατι δεν μου αρεσουν τετοιου ειδους δραματα.

 

Ελα στην θεση μου:Καποιο φετιχ θα εχουν οι υπευθυνοι προγραμματος με την συγκεκρειμενη σειρα,δεν εξηγειται αλλιως να συνεχιζει ακομα.Εχει κουρασει παρα πολυ, το σεναριο εχει αρχισει να επαναλαμβανεται σε βαθμο αηδιας και δεν θυμιζει σε τιποτα την πετυχημενη κωμωδια που ηταν οταν ξεκινησε το 2016.

 

Αστερια στην αμμο:Μια ακομα αδιαφορη σαπουνοπερα

 

Μην αρχιζεις την μουρμουρα:7η σεζον???Δεν το σχολιαζω καν.Ιδια περιπτωση με "ελα στην θεση μου".Δεν ειμαστε αμερικη να εχουμε sitcoms για καμια 10αρια σεζον.Εδω οτι παει πανω απο 2-3 χρονια μετα δεν βλεπεται.

 

Σπιτι ειναι:Αποτυχημενη κωμωδια.Κακο καστ και αδιαφορο σεναριο.

 

Κρατας μυστικο:Ενδιαφερουσα σειρα.Αρκετα μπερδεμενο σεναριο,αλλα σε κραταει,σε κανει να θες να δεις τι θα γινει παρακατω,που θα καταληξει η ιστορια

 

Ερωτας μετα:Βαρετο.Κακο σεναριο.Δεν βρισκω κατι το ενδιαφερον.

 

8 λεξεις:Κλασικος Αντρεας Γεωργιου.Μια απ'τα ιδια με το τατουαζ,Δεν μου αρεσει καθολου

 

Λογω τιμης:Για μενα δεν ειχε κανενα νοημα η συνεχιση της συγκεκρειμενης σειρας μετα απο τοσα χρονια.Πονταρουν μονο στην νοσταλγια που θα μπορουσε να πυροδοτησει σε οσους εβλεπαν το παλιο στο mega.Το νεανικο κοινο,που ενδιαφερει και περισσοτερο τους διαφημιστες,εφοσον δεν εβλεπαν το παλιο δεν εχει κανενα νοημα να δουν το καινουριο.

 

Θα γινει της πολυκατοικιας:Συμπαθητικη προσπαθεια,βγαζει γελιο,αλλα επιβεβαιωνει τον κανονα οτι ενα αντιγραφο παντοτε θα ειναι κατωτερο απο το πρωτοτυπο

 

Κοκκινο ποταμι:Ιδια περιπτωση με "αγριες μελισσες".Ποιοτικη σειρα,αλλα εξω απο τα γουστα μου

 

Ανακεφαλαιωνοντας,φετος εχουμε αρκετες σειρες σε σχεση με τις προηγουμενες χρονιες,η μυθοπλασια εχει αρχισει να ανακαμπτει μετα απο μια περιοδο μακρας ξηρασιας και ριαλιτομανιας και αυτο ειναι αρκετα θετικο.Ισως να συνεβαλλε σε αυτο και η χορηγηση κρατικων επιδοτησεων απο τον ΕΚΟΜΕ στα καναλια για την παραγωγη σειρων.Ομως οι περισσοτερες απο τις φετινες σειρες ειναι κατω του μετριου,θελουν αρκετη δουλεια για να φτασουν τα επιπεδα προ κρισης.Επισεις απορω γιατι δεν συνεχισε η σειρα του Κοκκινοπουλου στο Open,μιας και ηταν η μονη πετυχημενη στο συγκεκρειμενο καναλι την περσινη σεζον.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ωχ, μην μου πείτε ότι αυτό θα είναι αλήθεια. :(

https://neaselida.gr/h-alli-selida/alpha-vomva-me-rialiti-agapis-sto-kanali/

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, μην μου πείτε ότι αυτό θα είναι αλήθεια. :(

https://neaselida.gr/h-alli-selida/alpha-vomva-me-rialiti-agapis-sto-kanali/

 

Αμα ειναι ηλιθιοι και νομιζουν οτι κατι τετοιο θα πιασει,ας το κανουν να πατωσουν μπας και βαλουν μυαλο.

Εν το μεταξυ απ'οτι ειδα στον ΣΚΑΪ,συντομα θα ξαναδουμε big brother.Εχει ξεκινησει να παιζεται τρεϊλερ για δηλωση συμμετοχης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παραλίγο να το ξεχάσουμε, πριν από λίγο όλο το υλικό αλλά και το brandname του MEGA, το αγόρασε ο Μαρινάκης. Μάλλον θα ξεκινήσει το κανάλι ως MEGA και όχι ως ONE, όπως θα λεγόταν. Με άλλα λόγια το MEGA σε λίγο επιστρέφει και πάλι στους δέκτες μας!!! Επιτέλους!!! :D:cool:
Link to comment
Share on other sites

Oτι θα ξαναβγει το mega ειναι σιγουρο,ομως επικρατει ενα μπαχαλο σχετικα με την ημερομηνια.Καποιοι λενε οτι θα βγει στον αερα 20/11,ανημερα των 30ων γενεθλιων του,αλλοι λενε οτι θα ξεκινησει την πρωτοχρονια του 2020.Αντε βγαλε ακρη....Παντως καινουριες σειρες δεν προβλεπεται να βγαλει για φετος,απ'του χρονου και βλεπουμε.Φετος θα πορευτει με επαναληψεις απο το αρχειο του mega και καποιες καινουριες εκπομπες,κυριως ενημερωτικες
Link to comment
Share on other sites

Παραλίγο να το ξεχάσουμε, πριν από λίγο όλο το υλικό αλλά και το brandname του MEGA, το αγόρασε ο Μαρινάκης. Μάλλον θα ξεκινήσει το κανάλι ως MEGA και όχι ως ONE, όπως θα λεγόταν. Με άλλα λόγια το MEGA σε λίγο επιστρέφει και πάλι στους δέκτες μας!!! Επιτέλους!!! :D:cool:

 

Oτι θα ξαναβγει το mega ειναι σιγουρο,ομως επικρατει ενα μπαχαλο σχετικα με την ημερομηνια.Καποιοι λενε οτι θα βγει στον αερα 20/11,ανημερα των 30ων γενεθλιων του,αλλοι λενε οτι θα ξεκινησει την πρωτοχρονια του 2020.Αντε βγαλε ακρη....Παντως καινουριες σειρες δεν προβλεπεται να βγαλει για φετος,απ'του χρονου και βλεπουμε.Φετος θα πορευτει με επαναληψεις απο το αρχειο του mega και καποιες καινουριες εκπομπες,κυριως ενημερωτικες

 

το εμαθα και εγω και χαρηκα παρα πολυ . οι σειρες του μεγκα αφησαν εποχη μακαρι να της ξανα δουμε!!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Η πραγματικη προκληση για το νεο αυτο mega ειναι να καταφερει να γινει ανταξιο του παλιου,να δωσει στους τηλεθεατες την εντυπωση οτι ειναι ο πραγματικος διαδοχος του mega που ολοι αγαπησαμε και οχι ενα κακεκτυπο
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Aντε να ερθει η πεμπτη να τελειωσει αυτη η ανεκδιηγητη ηλιθιοτητα το gntm.Μας τα'χουν κανει μπαλονια μ'αυτη την *α*ακια
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω θεμα με το μοντελινγκ ριαλιτι σοου που κανανε.αλλα μια απορια Ποιο πραματικα ειναι το κοινο του λιανγκα και της καινουριου;;;; ΠΙΟΣ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΕΙ; ιδιως ο ενας αντε η αλλη ειναι και ομορφουλα αλλα ο αλλος αντιπαθητικος μεχρι αηδιασ
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Το ΕΣΡ κοβει την εκπομπη του λιαγκα για 5 μερες:

http://www.tvnea.com/2019/12/5_16.html

Link to comment
Share on other sites

Το ΕΣΡ κοβει την εκπομπη του λιαγκα για 5 μερες:

http://www.tvnea.com/2019/12/5_16.html

 

Κανονικά θα έπρεπε να κοπεί οριστικά και να τον πετάξουν κλωτσηδόν από τον σταθμό (ΣΚΑΙ), μετά από αυτό το παντελώς αδιανόητο και χυδαίο περιστατικό διακωμώδησης με την φοιτήτρια που δέχτηκε σεξουαλική επίθεση, που εξόργισε όλους εμάς γενικότερα. :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Είδατε το καφέ της χαράς; Προσωπικά, μου φάνηκε πολύ μέτριο. Δεν θύμιζε κωμωδία. Δεν σου έβγαζε αβίαστο γέλιο, παρα μόνο σε δυο σκηνές με το Φατσέα. Πιο πολύ θύμιζε κομεντί. Το σενάριο φλύαρο με πολλές πληροφορίες και λεπτομέρειες που δεν χρειάζονταν. Το πιο λυπηρό ήταν ότι κάποιοι ηθοποιοί σαν αν μην μπορούσαν να πουν φυσικά τα λόγια τους, σαν να ζορίζονταν (Πολυμενέας, παππάς, Ρώμας) προφανώς λόγω ηλικίας. Γενικά ήταν σαν νέα σειρά που δεν είχε καμία σχέση με το παλιό, κωμικό καφέ της χαράς. Μπορεί να έσκισε σε τηλεθέαση αλλά θεωρώ λόγω αναμονής κοινου. Αν δεν το αλλάξουν στα επόμενα, βλέπω μεγάλη πτώση.
Link to comment
Share on other sites

Είδατε το καφέ της χαράς; Προσωπικά, μου φάνηκε πολύ μέτριο. Δεν θύμιζε κωμωδία. Δεν σου έβγαζε αβίαστο γέλιο, παρα μόνο σε δυο σκηνές με το Φατσέα. Πιο πολύ θύμιζε κομεντί. Το σενάριο φλύαρο με πολλές πληροφορίες και λεπτομέρειες που δεν χρειάζονταν. Το πιο λυπηρό ήταν ότι κάποιοι ηθοποιοί σαν αν μην μπορούσαν να πουν φυσικά τα λόγια τους, σαν να ζορίζονταν (Πολυμενέας, παππάς, Ρώμας) προφανώς λόγω ηλικίας. Γενικά ήταν σαν νέα σειρά που δεν είχε καμία σχέση με το παλιό, κωμικό καφέ της χαράς. Μπορεί να έσκισε σε τηλεθέαση αλλά θεωρώ λόγω αναμονής κοινου. Αν δεν το αλλάξουν στα επόμενα, βλέπω μεγάλη πτώση.

 

Έτυχε να το δώ. Θα συμφωνήσω μαζί σου. Δεν έβγαινε γέλιο και εγώ προσωπικά "κουράστηκα" περιμενοντάς το.. Ηθοποιοί κουρασμένοι, σενάριο χλιαρό. Δεν βλέπω να κάνει νούμερα..

Η μεγαλύτερη μου σχέση είναι με το κινητό μου
Link to comment
Share on other sites

Και το παλιο καφε της χαρας δεν ηταν τιποτα το ιδιαιτερο. Απλα το ενιωθες ζεστο μετα απο τοσες φορες που το εχουμε δει. Κλασεις ανωτερο το πετα τη φριτεζα. Το καφε της χαρας ανηκει σε μια αλλη εποχη που ακομα και τοτε δεν ηταν κατι ιδιαιτερο. Στη νοσταλγια του κοσμου θελουν να πατησουν.
Link to comment
Share on other sites

Πσντως χτυπησε 50αρι στην πρεμιερα.Δεν ξερω αν θα κρατησει τοσο ψηλα νουμερα και μετεπειτα,αλλα πιστευω οτι θα παει πολυ καλα.Ειναι κατι που το περιμενε πολυς κοσμος.Σχετικα με το σεναριο,εγω θα διαφωνησω.Πιστευω οτι ο Ρωμας εκανε καλη δουλεια στο να συνδεσει το παρελθον με το σημερα και το πρωτο επεισοδιο ειχε αρκετο γελιο.Ιδιως ο φατσεας εγραψε παλι με τις ατακες του.Ακομα γελαω με το "σταυρουλα ποποτα,πεος φατσεα":lol::lol::lol:.Το καλο ειναι οτι οι περισσοτεροι χαρακτηρες ειναι ιδιοι κι απαραλλακτοι με παλια,σαν να μην περασε μια μερα,και ολο αυτο βγαζει μια γλυκια νοσταλγια σε ολους οσους το βλεπαμε και παλια.Τωρα το οτι καποιοι μπορει να φαινεται οτι παιζουν λιγο πιο βαριεστημενα λογο ηλικιας,ειναι απολυτα λογικο και αναποφεκτο μετα απο τοσα χρονια.Εγω προσωπικα χαιρομαι που ξαναπαιζουν ολοι οι βασικοι χαρακτηρες,κι ας εχουν γερασει.Αν οι περισσοτεροι ελειπαν απο το cast και ειχαν αντικατασταθει απο νεους ρολους τοτε θα ηταν σαν να βλεπαμε αλλη σειρα.
Link to comment
Share on other sites

Απορώ και με τα διθυραμβικά σχόλια στο τουιτερ. Μήπως δεν έχουν δει το παλιό; Μήπως παρακολούθησαν άλλο σιριαλ; ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα διαφωνησω.Το βρηκα αρκετα ενδιαφερον και εξυπνο το σεναριο και σιγουρα κλασεις ανωτερο απο τις σημερινες "κωμωδιες"(μουρμουρα,σοι,σπιτι ειναι κτλ.).Αν δεν ηταν καλο δεν θα ειχε τοσα θετικα σχολια.Σε οσους δεν αρεσε το παλιο προφανως δεν θα αρεσει και το καινουριο.Αν παει καλα μπορει να συνεχισει και απ'το φθηνοπορο για λιγα ακομα επεισοδια περα απο τα 15 που θα δειξει φετος.Σε τετοια περιπτωση ομως ο Ρωμας θα πρεπει να προσεξει πολυ στο πως θα διαχειριστει το σεναριο ωστε να μην κανει κοιλια.
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα διαφωνησω.Το βρηκα αρκετα ενδιαφερον και εξυπνο το σεναριο και σιγουρα κλασεις ανωτερο απο τις σημερινες "κωμωδιες"(μουρμουρα,σοι,σπιτι ειναι κτλ.).Αν δεν ηταν καλο δεν θα ειχε τοσα θετικα σχολια.Σε οσους δεν αρεσε το παλιο προφανως δεν θα αρεσει και το καινουριο.Αν παει καλα μπορει να συνεχισει και απ'το φθηνοπορο για λιγα ακομα επεισοδια περα απο τα 15 που θα δειξει φετος.Σε τετοια περιπτωση ομως ο Ρωμας θα πρεπει να προσεξει πολυ στο πως θα διαχειριστει το σεναριο ωστε να μην κανει κοιλια.

 

Άσχετο, μιας και μιλάμε για της κωμικές σειρές της Ελληνικής Τηλεόρασης, και για όλες τις σειρές αυτής γενικότερα. Ποιά ήταν η πρώτη κωμική σειρά που θυμάστε απο μικρός άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, μιας και μιλάμε για της κωμικές σειρές της Ελληνικής Τηλεόρασης, και για όλες τις σειρές αυτής γενικότερα. Ποιά ήταν η πρώτη κωμική σειρά που θυμάστε απο μικρός άραγε;

 

Απαραδεκτοι.... μετα το χαος! :rolleyes:

 

:lol:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, μιας και μιλάμε για της κωμικές σειρές της Ελληνικής Τηλεόρασης, και για όλες τις σειρές αυτής γενικότερα. Ποιά ήταν η πρώτη κωμική σειρά που θυμάστε απο μικρός άραγε;
Οι πρώτες κωμικές σειρές που θυμάμαι είναι από τη δεκαετία του 80. Ο Ανδροκλής και τα λιοντάρια του με τον Βουτσά, 3 κι ο κούκος με τον Κωνσταντίνου, Μαντάμ Σουσού και φυσικά το ορκιστείτε παρακαλώ. Θα συμφωνήσω όμως με τον φίλο για τους απαράδεκτους. Ήταν μακράν η κορυφαία κωμική σειρά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...