Jump to content

Πικαπ - Βινυλια


takissam
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανοιγω αυτο το θεμα με αφορμη την αποφαση που πηρα να αντικαταστησω επιτελους το Πικαπ μου !!:O

Εχω βαλει στο ματι αυτο : GEMSOUND BJL-2000

λεπτομεριες

Δυστυχως δεν εχω ψαξει ακομα να βρω κανενα μαγαζακι στην Αθηνα που να το εχει ετοιμοπαραδοτο, λογω ελλειψης χρονου... Εχει κανενας υποψη του αν μπορω να το βρω καπου;;;

Οποιεσδηποτε προτασεις (κ αντιπροτασεις) ειναι ευπροσδεκτες!!! :)

 

http://www.provox.hr/audio/slike/proizvodi/GEM%20SOUND/mBJL2000.jpg

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

Πολουνται ακομα καινουργια pick-up; Αυτο με ενδιαφερει, ειναι φτηνα; Σε τι τιμες κοιμενονται (οχι και τα τελιας πιοτητας, ενα νορμαλ)
Link to comment
Share on other sites

den ksero file mou alla an einai na agoraseis pikap na pareis to mk2 ths technics.ego to agorasa apo magazi prin 6 mhnes 630 eyro mazi me thn kefalh stanton.APLA KATAPLIKTIKO TO SIGEKRIMENO POU SOU LEO!

Ναι το εχω υποψη μου! Οντως κορυφαιο αλλα δεν μπορω να διαθεσω τοσα χρηματα...

Αυτο που εχω ποσταρει ειναι τυπου ΜΚ2 και για τα χρηματα του ειναι πολυ καλο!!

(το εχω βρει γυρω στα 120Ε...)

Μπορεις να μου πεις το technics απο ποιο μαγαζι το αγορασες;; (αν δεν θελεις να κανεις διαφιμιση μπορεις να μου στειλεις P.M.)

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

to agorasa apo to kentro ths athinas plateia kanigos mesa sth stoa.exei kapia magazia me hlektronika.apo tis pio kales times pou mporeis na vreis. ;)

Ωραιος...thanx

Θα περασω μια βολτα να τσεκαρω τι παιζει!! Ετοιμοπαραδοτο λιγο δυσκολα να το βρω, αλλα ελπιζω σε καμια παραγγελια. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγω αυτο το θεμα με αφορμη την αποφαση που πηρα να αντικαταστησω επιτελους το Πικαπ μου !!:O

Εχω βαλει στο ματι αυτο : GEMSOUND BJL-2000

λεπτομεριες

Δυστυχως δεν εχω ψαξει ακομα να βρω κανενα μαγαζακι στην Αθηνα που να το εχει ετοιμοπαραδοτο, λογω ελλειψης χρονου... Εχει κανενας υποψη του αν μπορω να το βρω καπου;;;

Οποιεσδηποτε προτασεις (κ αντιπροτασεις) ειναι ευπροσδεκτες!!! :)

 

http://www.provox.hr/audio/slike/proizvodi/GEM%20SOUND/mBJL2000.jpg

 

Μπορεις να ριξεις μια ματια και στη σελιδα του Νακα-www.nakas.gr.

Ειδα μερικα κομματια σε ενδιαφερουσα τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε καποιο καλο καταστημα με βυνιλια και κυριως ροκ μουσικη;

Βάλε φωτιά σ' ότι σε καίει σ' ότι σου τρώει τη ψυχή

Εξω οι δρόμοι αναπνέουν διψασμένοι ανοιχτοί

Είν' η αγάπη ένα ταξίδι από γιορτή σε γιορτή!

ΤΡΥΠΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ριξεις μια ματια και στη σελιδα του Νακα-www.nakas.gr.

Ειδα μερικα κομματια σε ενδιαφερουσα τιμη.

Βασικα ο Νακας δεν συμφερει για να κανεις μια τετοια αγορα. Γενικοτερα οι τιμες του δεν ειναι και οι καλυτερες.. :O

 

 

technics MK2 ktl einai ta kala tou laou...

gia pragmatika kala pick-up kai isos se kaliteres times deite kai ta vestax

Συμφωνω μαζι σου... Vestax πολυ αξιολογη μαρκα με πολυ καλα προιοντα αλλα οπως ειπα και παραπανω δεν μπορω να διαθεσω πολλα χρηματα (οχι τουλαχιστον σε αυτη τη φαση..) Γιαυτο σκεφτομαι κατι αντιστοιχο με αυτο που παραθετω στο πρωτο post.

Ακομα βεβαια δεν βρηκα καταστημα που να μπορει να το φερει αλλα η αναζητηση συνεχιζεται!! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα από νάκα το stanton t80 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, τόσο από το μηχάνημα αλλά και από τιμή...
The carpet crawlers heed their callersالسجاده الزواحف عن اهتمام المتصلين We've got to get in to get out ويفي على التدخل في الخروج
Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα από νάκα το stanton t80 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, τόσο από το μηχάνημα αλλά και από τιμή...

 

Μπορεις να αναφερεις εν συντομια τα χαρακτηρηστηκατα του; :D

Βάλε φωτιά σ' ότι σε καίει σ' ότι σου τρώει τη ψυχή

Εξω οι δρόμοι αναπνέουν διψασμένοι ανοιχτοί

Είν' η αγάπη ένα ταξίδι από γιορτή σε γιορτή!

ΤΡΥΠΕΣ

Link to comment
Share on other sites

το t80 θεωρείται ψιλοdj-κίστικο, δηλαδή μπορείς να κάνεις και τα σκρατσάκια σου ...

έχει ίσιο μπράτσο με ρύθμιση βάρους, key lock, pitch control και έξοδο spdif!

με την προενίσχυση που έχει μπορεί να συνδεθεί κατευθείαν στον υπολογιστή και να περάσεις εκεί τα βινύλια (αλλά βέβαια προτιμάται πάντα να περνάς από τον κανονικό ενισχυτή). η βελόνα είναι 500Β (μια χαρά αν δεν έχεις μεγάλες απαιτήσεις). εκτός από 33 και 45 στροφών δίσκους, παίζει και 78άρηδες!

πολύ ωραίο μπλε led. α, και αν θέλεις να ακούσεις τα ανάποδα μηνύματα, έχει και κουμπί reverse για να μην κουράζεσαι να γυρίζεις τους δίσκους ανάποδα με το χέρι...

The carpet crawlers heed their callersالسجاده الزواحف عن اهتمام المتصلين We've got to get in to get out ويفي على التدخل في الخروج
Link to comment
Share on other sites

το t80 θεωρείται ψιλοdj-κίστικο, δηλαδή μπορείς να κάνεις και τα σκρατσάκια σου ...

έχει ίσιο μπράτσο με ρύθμιση βάρους, key lock, pitch control και έξοδο spdif!

με την προενίσχυση που έχει μπορεί να συνδεθεί κατευθείαν στον υπολογιστή και να περάσεις εκεί τα βινύλια (αλλά βέβαια προτιμάται πάντα να περνάς από τον κανονικό ενισχυτή). η βελόνα είναι 500Β (μια χαρά αν δεν έχεις μεγάλες απαιτήσεις). εκτός από 33 και 45 στροφών δίσκους, παίζει και 78άρηδες!

πολύ ωραίο μπλε led. α, και αν θέλεις να ακούσεις τα ανάποδα μηνύματα, έχει και κουμπί reverse για να μην κουράζεσαι να γυρίζεις τους δίσκους ανάποδα με το χέρι...

 

Μηπως μπορεις να αναφερεις τις διαστασεις και το βαρος του

Ευχαριστω :music:

Βάλε φωτιά σ' ότι σε καίει σ' ότι σου τρώει τη ψυχή

Εξω οι δρόμοι αναπνέουν διψασμένοι ανοιχτοί

Είν' η αγάπη ένα ταξίδι από γιορτή σε γιορτή!

ΤΡΥΠΕΣ

Link to comment
Share on other sites

452x370x86(μ/π/υ)

8,6 κιλά

The carpet crawlers heed their callersالسجاده الزواحف عن اهتمام المتصلين We've got to get in to get out ويفي على التدخل في الخروج
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
παιδια ο θειος μου εχει μια συλλογη με παλια βινυλια, κ θελω να παρω ενα πικαπ να τα ακουσω, κ επειδη ασχολουμαι κ με το djλικι, θελω να παρω ενα πικαπ που να μπορω να scrathαρω κιολας...διαθετω εως 300 ευρω, φτανουν???
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Φτανουν μια χαρα ;)

Κοιταξτε επισης:

http://www.djshop.gr

http://www.djmarket.gr

 

Αν θεωρειτε διαφημιση ή spam καποιος mod να διαγραψει τα λινκ.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
  • 3 years later...

Αγόρασα χθες ένα πικαπ της ion αυτό με το ξύλινο πλατώ.Σήμερα που πήγα πάλι να το χρησιμοποιήσω διαπίστωσα ότι ο μοχλός που ανεβοκατεβάζει τον βραχίονα έχει μπλοκάρει και δεν ανεβοκατεβαίνει με τίποτα.Κατα τάλλα παίζει κανονικά το πικάπ.

Μήπως κάποιος φίλος μπορεί να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σε λίγο καιρό λέω να αρχίσω να ασχολούμαι και εγώ με πικάπ βινύλια κτλ. Πρώτη μου ερώτηση είναι η εξής. Να κοιτάξω για μεταχειρισμένο ή είναι κάτι που καλύτερα να αποφύγω;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι σχεδόν 10ετιας και, εάν το έδινα σήμερα, είναι σαν καινούργιο, ούτε κόκκο σκόνης δεν εχει. Το θέμα είναι εάν έχεις χρόνο και όρεξη να ψάξεις ή αν θες να ξεμπερδευεις. Σίγουρα μπορείς να βρεις διαμάντι μεταχειρισμένο.
The carpet crawlers heed their callersالسجاده الزواحف عن اهتمام المتصلين We've got to get in to get out ويفي على التدخل في الخروج
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρό λέω να αρχίσω να ασχολούμαι και εγώ με πικάπ βινύλια κτλ. Πρώτη μου ερώτηση είναι η εξής. Να κοιτάξω για μεταχειρισμένο ή είναι κάτι που καλύτερα να αποφύγω;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Αδερφέ, εμένα η γνώμη μου είναι ότι εξαρτάται από τον βαθμό εξοικείωσης και τις γνώσεις σου σχετικά με τα πικάπ και την τεχνολογία.

Είναι πιθανόν να πάρεις κάτι που στα ίδια λεφτά δεν παίζει να σου δώσει με τίποτα κανένα καινούριο αλλά παίζει να την πατήσεις.

 

Οπότε, αν έχεις κάποιον μερακλή και γνώστη να σε βοηθήσει αξίζει να ψάξεις μεταχειρισμένα, να κοιτάτε μαζί για να αποκτήσεις τριβή με το ζήτημα και όταν σκάσει η καλή ευκαιρία να χτυπήσεις.

 

Αν όμως βιάζεσαι ή δεν έχεις μερακλή φίλο ή την διάθιεση να ρίξεις διάβασμα και ψάξιμο πάρε ένα Debut Carbon ή κάποιο από τα άλλα αξιοπρεπή καινούρια πικάπ και προχώρα στο παρασύνθημα.

 

Φιλικά:!:

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βελονα για ΠΟΛΥ παλιο πικ απ που βρίσκουμε?

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ξεκίνα ρωτώντας στον Ορφέα και πιστεύω αν δεν μπορούν να σε βοηθήσουν αυτοί τουλάχιστον θα σε κατευθύνουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...