Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπαινει σε συγκριση με iphone.Διαφορετικες φιλοσοφιες...Δεν ειναι θεμα αν καποιο ειναι καλυτερο ειναι απλα διαφορετικη φιλοσοφια η καθε μια με τα + και -

 

Έτσι είναι αλλά πλέον με Android Pie και iOS 13 σε λίγες μέρες έχουν γεφυρωθεί οι διαφορές και τα δϋο λειτουργικά έχουν έρθει πολύ κοντά σε features και δυνατότητες...

Link to comment
Share on other sites

Εχει gestures, φυσικα, κανονικα. Το νεο μηλο με 128gb base model, A13, 6GB RAM, night mode, apple pencil support θα ξεσκιστει να πουλαει...

Θα λέγεται και Apple Note ? :P

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Το γελάτε αλλα αν κανει καμια πλακα και βγάλει σουίτα αλλα note θα τους παρει και τα βρακιά.... η apple...
Link to comment
Share on other sites

Το γελάτε αλλα αν κανει καμια πλακα και βγάλει σουίτα αλλα note θα τους παρει και τα βρακιά.... η apple...

 

Δεν το νομίζω. Εκτός απο το φανερό (ότι το ένα έχει Apple ecosystem, το αλλο έχει samsung echosystem, και ναι πλεον η samsung έχει δημιουργήσει το δικό της το οποίο και βελτιώνει), προφανώς άλλη υλοποίηση κάνει ο ένας και άλλη ο άλλος.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να κάνω για να μη βγαίνει ειδοποίηση Samsung DeX στη notification bar κάθε φορά που συνδέω το κινητό με το αμάξι;

 

JetAudio ή Rocket player θεωρείτε καλύτερο για το Android Auto;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σύνδεσα στο γυμναστήριο τα airpods για να ακούω μουσική μέσω tune in radio και ο ήχος ακούγεται πολύ χαμηλά.

Το ίδιο και μέσω YouTube ενώ στις κλήσεις η ένταση είναι φυσιολογική και πολύ δυνατή

Γνωρίζει κανείς τίποτα σχετικό ή έχει παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο;

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Και εγω στην παρέα σας απο χθες. Προερχόμενος από p30 pro..

Ετσι σαν πρώτη ιδεα φοβερή τεράστια οθόνη ετσι όπως μου αρέσει..Γενικώς βλέπω μια όμορφη ολοκληρωμένη και ταχύτατη συσκευή. Μιας και θα το φορτιζα απενεργοποιημένο έβγαλα την γρήγορη φόρτιση και απο το 0 εως το 100% έκανε 2 ώρες (με τον original φορτιστή)

Το δακτυλικό σαφώς καλύτερο από τους S10+ αλλα οχι τόσο καλο οσο του P30 pro

Ηχος σε όλα τα επίπεδα ποιοτικός και δυνατός. Κάμερα λιγο που την κοίταξα πολύ δυνατή

Απο θέμα μπαταρίας θα είμαι σε θέση να εχω μια εικόνα σε λίγες μέρες

Την συσκευή δεν την πήρα καινούργια Και ο προκάτοχος είχε βγάλει την μεμβανη οπότε σήμερα έβαλα στο media markt την αντικρουστικη της Zaggs...θα δω πως θα πάει και με αυτήν και θα επανέλθω

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και εγω στην παρέα σας απο χθες. Προερχόμενος από p30 pro..

Ετσι σαν πρώτη ιδεα φοβερή τεράστια οθόνη ετσι όπως μου αρέσει..Γενικώς βλέπω μια όμορφη ολοκληρωμένη και ταχύτατη συσκευή. Μιας και θα το φορτιζα απενεργοποιημένο έβγαλα την γρήγορη φόρτιση και απο το 0 εως το 100% έκανε 2 ώρες (με τον original φορτιστή)

Το δακτυλικό σαφώς καλύτερο από τους S10+ αλλα οχι τόσο καλο οσο του P30 pro

Ηχος σε όλα τα επίπεδα ποιοτικός και δυνατός. Κάμερα λιγο που την κοίταξα πολύ δυνατή

Απο θέμα μπαταρίας θα είμαι σε θέση να εχω μια εικόνα σε λίγες μέρες

Την συσκευή δεν την πήρα καινούργια Και ο προκάτοχος είχε βγάλει την μεμβανη οπότε σήμερα έβαλα στο media markt την αντικρουστικη της Zaggs...θα δω πως θα πάει και με αυτήν και θα επανέλθω

Κωστα,γιατι απενεργοποιημενομτο κινητο στη φορτιση?φορτιζει καλυτερα?πιο,γρηγορα παντως σιγουρα.εμενα σημερα στην αργη φορτιση με ανοιχτο τηλεφωνο,εκανε 2:29 ωρες

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 8 μερες παρεα με το Note 10+,εχω να πω οτι σε σχεση με το 9αρι εχει

1.Σαφως καλυτερη καμερα και video

2.Ειναι αρκετα πιο γρηγορο(στα δυσκολα κυριως)

3.Νομιζω (χωρις να εχω δουλεψει αλλα κινητα ,με αποτυπωμα στην οθονη),οτι καπου" κολλαει "σε σχεση με το 9 (να φταιει το protector?)

4.Με ενοχλει απιστευτα η απουσια led, και τα "υποκαταστατα app" δεν κανουν και τιποτα σπουδαιο

5.Δεν εχω παρατηρησει κανενα τριξιμο κατα την διαρκεια κλησεων

6.Ολες αυτες τις ημερες ,εχω αφησει τη μπαταρια να παει στο 30% και φορτιζει 100% σε 50 λεπτα ακριβως:worry::worry:

7.Τελος το 3D scanner αν εχεις υπομονη εχει γελιο

8.Για την απουσια του 3.5 mm jack απλα πηρα αλλα ακουστικα και ολα καλα...δεν καταλαβα γιατι τοσος ντορος...:confused:

9.Βασικα, αν δεν εχετε λεφτα για πεταμα ,η "την τρελα", δεν υπαρχει κανενας σοβαρος λογος να γινει μεταβαση απο το 9αρι.

10.Τελος ,αν ειχε το φαρδος της οθονης, του note 3-4 (και χωρις edge) ,θα ητανε το 10 το καλο για πολλα χρονια !!!

Link to comment
Share on other sites

10.Τελος ,αν ειχε το φαρδος της οθονης, του note 3-4 (και χωρις edge) ,θα ητανε το 10 το καλο για πολλα χρονια !!!

Η οθονη του 10 είναι ποιο φαρδιά απο το 4. Ακομα και τα edge να αφαιρεσεις, η εντελώς επιπεδη επιφάνεια δηλαδή είναι καπου ιση. Εχω ακομα το νοτε 4.

Κοιτα τη σύγκριση των 2 οθονων.

http://www.displaywars.com/6,8-inch-d%7B9x19%7D-vs-5,7-inch-d%7B9x16%7D

Link to comment
Share on other sites

Δώρο ο ΦΠΑ τέλος. Μάλλον λάθος ήταν.

 

Μόνο στον Κωτσόβολο δεν το εμφανίζει πλέον. Public, MediaMarkt, Plaisio κανονικά αλλά για πόσο ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας,

είπαμε, το δώρο ΦΠΑ είναι μαρκετινίστικο.

μια κανονική έκπτωση είναι (-24% το ΦΠΑ το λέει ο ένας, 19% έκπτωση ο άλλος). δεν πρόκειται για "λάθος".

τώρα, αν είναι για περιορισμένα τεμάχια που θα εξαφανιστούν εν ριπή οφθαλμού, θα φανεί τις επόμενες ημέρες

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας,

είπαμε, το δώρο ΦΠΑ είναι μαρκετινίστικο.

μια κανονική έκπτωση είναι (-24% το ΦΠΑ το λέει ο ένας, 19% έκπτωση ο άλλος). δεν πρόκειται για "λάθος".

τώρα, αν είναι για περιορισμένα τεμάχια που θα εξαφανιστούν εν ριπή οφθαλμού, θα φανεί τις επόμενες ημέρες

 

Ακριβώς έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω ότι η samsung εχει προσθεσει καποια καλούδια που ειχε και η Huawei σε ολες τις συσκευες της...Για πρωτη φορα αυτοματη εναλλαγη φωτογραφιων στην lockscreen...

Πολύ ωραια αλλα δεν μπορω να βρω πως θα επιλεξω δικες μου φωτογραφιες και όχι προκαθορισμένες...Το εχει κοιταξει κανεις???

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις να μου πει αν εχουν εφαρμόσει στο λειτουργικο του χειρονομίες πλοήγησης με τον αντίχειρα μπρος πισω οπως στο iphone και στο p30 της Huawei ή πάλι με τα βελάκια στο κάτω μέρος της οθόνης γίνεται η εναλλαγή των σελίδων?

 

Υπάρχουν άλλα καμία σχέση με αυτά που γνωρίζεις σε iPhone.

Η υλοποίηση είναι η δεύτερη χειρότερη στο χώρο των Android oem μετά από stock Pie.

 

Με Android 10 και one UI 2.0 η Sammy θα υιοθετήσει stock Android 10 gesture navigation που συναντάς σε Huawei και Xiaomi.

 

Βάλε fluid gesture navigation η vivid gesture navigation να έχεις ότι πιο κοντά στυλ iPhone gesture navigation.

 

Βλεπω ότι η samsung εχει προσθεσει καποια καλούδια που ειχε και η Huawei σε ολες τις συσκευες της...Για πρωτη φορα αυτοματη εναλλαγη φωτογραφιων στην lockscreen...

Πολύ ωραια αλλα δεν μπορω να βρω πως θα επιλεξω δικες μου φωτογραφιες και όχι προκαθορισμένες...Το εχει κοιταξει κανεις???

 

Ανανεώνονται διαρκώς από βάση δεδομένων της Sammy η είναι μια δεκάδα και /εικοσαδα ας πούμε και κάνει κύκλο?

Στους κινεζους ανανεώνονται διαρκώς ανά 1-2 ημέρες και κάθε φορά και νέα συλλογή φωτογραφιών.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άλλα καμία σχέση με αυτά που γνωρίζεις σε iPhone.

Η υλοποίηση είναι η δεύτερη χειρότερη στο χώρο των Android oem μετά από stock Pie.

 

Με Android 10 και one UI 2.0 η Sammy θα υιοθετήσει Android 10 gesture navigation που συναντάς σε Huawei και Xiaomi.

 

Βάλε fluid gesture navigation η vivid gesture navigation να έχεις ότι πιο κοντά στυλ iPhone gesture navigation.

 

 

 

Ανανεώνονται διαρκώς από βάση δεδομένων της Sammy η είναι μια δεκάδα και /εικοσαδα ας πούμε και κάνει κύκλο?

Στους κινεζους ανανεώνονται διαρκώς ανά 1-2 ημέρες και κάθε φορά και νέα συλλογή φωτογραφιών.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Υπάρχει το one hand operation + της Samsung που είναι πολύ καλό και νομίζω με τις περισσότερες δυνατότητες από όλους τους υπολοιπους

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το one hand operation + της Samsung που είναι πολύ καλό και νομίζω με τις περισσότερες δυνατότητες από όλους τους υπολοιπους

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι και παει περιπατο η εκμεταλευση της χορταστικης οθονης:lol:

Αν ειναι να το δουλευεις ετσι γιατι δεν παιρνεις εξ αρχης μια συσκευη 5.8-6?

 

Και αλλες συσκευς εχουν μεγαλες οθονες αλλα τα gesture navigation ειναι πολυ πιο σωστη η υλοποιηση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι και παει περιπατο η εκμεταλευση της χορταστικης οθονης:lol:

Αν ειναι να το δουλευεις ετσι γιατι δεν παιρνεις εξ αρχης μια συσκευη 5.8-6?

 

Και αλλες συσκευς εχουν μεγαλες οθονες αλλα τα gesture navigation ειναι πολυ πιο σωστη η υλοποιηση.

Δεν κατάλαβα τι εννοείς; Gestures navigation ειναι.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι εννοείς; Gestures navigation ειναι.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συγγνωμη αλλα αυτο δεν ειναι το onehand mode?

Μιλας για κατι αλλο?

 

Πηρα δηλαδη μια συσκευη με τοσο χορταστικη οθονη για να την δουλευω σαν να πηρα 5.5 ιντσες?

Το μονο θετικο οτι γλιτωνω την τρυπα πανω,δεν βλεπω αλλο συν :lol:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άλλα καμία σχέση με αυτά που γνωρίζεις σε iPhone.

Η υλοποίηση είναι η δεύτερη χειρότερη στο χώρο των Android oem μετά από stock Pie.

 

Με Android 10 και one UI 2.0 η Sammy θα υιοθετήσει stock Android 10 gesture navigation που συναντάς σε Huawei και Xiaomi.

 

Βάλε fluid gesture navigation η vivid gesture navigation να έχεις ότι πιο κοντά στυλ iPhone gesture navigation.

 

 

 

Ανανεώνονται διαρκώς από βάση δεδομένων της Sammy η είναι μια δεκάδα και /εικοσαδα ας πούμε και κάνει κύκλο?

Στους κινεζους ανανεώνονται διαρκώς ανά 1-2 ημέρες και κάθε φορά και νέα συλλογή φωτογραφιών.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ναι βάλε fluid που πάει το battery draining σύννεφο, σοφό recommendation.

 

Όσον αφορά τα dynamic lockscreen wallpapers γίνονται updated από servers της Samsung.

 

Ναι και παει περιπατο η εκμεταλευση της χορταστικης οθονης:lol:

Αν ειναι να το δουλευεις ετσι γιατι δεν παιρνεις εξ αρχης μια συσκευη 5.8-6?

 

Και αλλες συσκευς εχουν μεγαλες οθονες αλλα τα gesture navigation ειναι πολυ πιο σωστη η υλοποιηση.

 

Επειδή προφανώς δε το έχεις δουλέψει και εκφέρεις άποψη επηρεάζοντας κόσμο χωρίς να γνωρίζεις.

 

 

Απείρως καλύτερο απ'όποιαδήποτε άλλη υλοποίηση, με τρομερό integration και φυσικά χωρίς υπόνοια battery draining.

 

Φιλική συμβουλή, σταμάτα να το παίζεις ξερόλας για τα πάντα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα αυτο δεν ειναι το onehand mode?

Μιλας για κατι αλλο?

 

Πηρα δηλαδη μια συσκευη με τοσο χορταστικη οθονη για να την δουλευω σαν να πηρα 5.5 ιντσες?

Το μονο θετικο οτι γλιτωνω την τρυπα πανω,δεν βλεπω αλλο συν :lol:

Καμία σχέση, σε μπέρδεψε το όνομα μάλλον.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι βάλε fluid που πάει το battery draining σύννεφο, σοφό recommendation.

 

Όσον αφορά τα dynamic lockscreen wallpapers γίνονται updated από servers της Samsung.

 

 

 

Επειδή προφανώς δε το έχεις δουλέψει και εκφέρεις άποψη επηρεάζοντας κόσμο χωρίς να γνωρίζεις.

 

 

Απείρως καλύτερο απ'όποιαδήποτε άλλη υλοποίηση, με τρομερό integration και φυσικά χωρίς υπόνοια battery draining.

 

Φιλική συμβουλή, σταμάτα να το παίζεις ξερόλας για τα πάντα.

 

Ενσωματωνεται out of box στη συσκευη διοτι εγω οταν ειχα την συσκευη δεν ειχα τετοια λειτουργια?

 

btw κανενα Battery drain απο τριτες εφαρμογες gesture navigation εγω δεν ειχα ακομα και σε Sammy που δουλεψα

 

Θετικο οτι γινεται συνεχως ανανεωση σε dynamic lock screen.

 

Εστω με καθυστερηση ετων τους εκοψε βαλουν τετοια επιλογη,αντε του χρονου να βαλουν dt2s και απο Lock screen να δουλευει.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ενσωματωνεται out of box στη συσκευη διοτι εγω οταν ειχα την συσκευη δεν ειχα τετοια λειτουργια?

 

btw κανενα Battery drain απο τριτες εφαρμογες gesture navigation εγω δεν ειχα ακομα και σε Sammy που δουλεψα

Το κατεβάζεις από το store, προς το παρόν το έχουν ξεχωριστά μην με ρωτήσεις γιατί, ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει σε gestures

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβάζεις από το store, προς το παρόν το έχουν ξεχωριστά μην με ρωτήσεις γιατί, ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει σε gestures

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδη εχει μια τετοια λειτουργια η Sammy και το βαζει ξεχωριστα να το κατεβαζει ο κοσμος:lol::lol::lol:

Οτι να ναι οι κορεατες.

 

Και φανταζομαι το γνωριζουν ελαχιστοι των ελαχιστων και αυτο σε φορουμ μονο.

 

Το good lock το θυμαμαι απο s7/s8 που δουλεψα αλλα εχει εξελιχθει απο τοτε,αλλα περιμενα θα το εχει stock ενσωματωσει μετα τοσα χρονια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...