Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά με την 10αρα μπορείτε να βάλετε δικό σας ήχο; γιατί εμένα ακόμα και μετά από 2 hard reset όταν πάω να ανοίξω την επιλογή να επιλέξω ήχο κρασαρει.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Το κανει και σε εμένα.

Αν βάλω όμως να επιλέξω ήχο από την εφαρμογή zedge πχ δεν κρασαρει

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

τελικά με την 10αρα μπορείτε να βάλετε δικό σας ήχο; γιατί εμένα ακόμα και μετά από 2 hard reset όταν πάω να ανοίξω την επιλογή να επιλέξω ήχο κρασαρει.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Γενικά στους ήχους κλήσης μηνυμάτων κλπ?

Εμενα επιλέγεις κανονικά

Link to comment
Share on other sites

τελικά με την 10αρα μπορείτε να βάλετε δικό σας ήχο; γιατί εμένα ακόμα και μετά από 2 hard reset όταν πάω να ανοίξω την επιλογή να επιλέξω ήχο κρασαρει.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Για ήχο κλήσης δεν δοκίμασα, αλλά στο ξυπνητήρι δεν έχω πρόβλημα, βάζω ότι ήχο θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Για ήχο κλήσης δεν δοκίμασα, αλλά στο ξυπνητήρι δεν έχω πρόβλημα, βάζω ότι ήχο θέλω.
ποια ρομ έχεις; 9αρα 10αρα EU, GLOBAL? στο calendar λέω!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γενικά στους ήχους κλήσης μηνυμάτων κλπ?

 

Εμενα επιλέγεις κανονικά

παιδιά ΣΤΟ CALENDAR λέω Google calendar

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ έχεις; 9αρα 10αρα EU, GLOBAL? στο calendar λέω!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά ΣΤΟ CALENDAR λέω Google calendar

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Είναι της γυναίκας μου και δεν μπορώ να δοκιμάσω τώρα τι γίνετε με τους ήχους κλήσης...

Είναι στην 10αρα EU

 

Στάλθηκε από το OnePlus 7pro χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ έχεις; 9αρα 10αρα EU, GLOBAL? στο calendar λέω!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά ΣΤΟ CALENDAR λέω Google calendar

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Κανονικά αλλάζει ο ήχος και στο ημερολόγιο

Στα αγγλικά το έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που δοκίμασα τώρα στο ημερολόγιο - ρυθμίσεις άλλαξα ήχο κανονικά, δοκίμασε μια εκκαθάριση της εφαρμογής.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά αλλάζει ο ήχος και στο ημερολόγιο

 

Στα αγγλικά το έχεις?

ναι αγγλικά! γιατί; έβαλα ελληνικά πάλι τα ίδια. με την 10αρα πριν το hard reset δεν είχε θέμα! μετά τα 2 hard reset που έκανα το απέκτησε!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ που δοκίμασα τώρα στο ημερολόγιο - ρυθμίσεις άλλαξα ήχο κανονικά, δοκίμασε μια εκκαθάριση της εφαρμογής.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

έχω κάνει! και γενικό hard reset!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Το κανει και σε εμένα.

Αν βάλω όμως να επιλέξω ήχο από την εφαρμογή zedge πχ δεν κρασαρει

ναι και εμένα με zedge δεν κρασαρει.

δεν καταλαβαίνω γιατί σε μερικούς μας κρασαρει και σε μερικούς όχι. και μετά από 2 hard reset που έκανα και κρασαρει και πριν εγκαταστήσω καν καμία εφαρμογή για να δω μήπως έφταιγε άλλη εφαρμογή.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει προβλημα στην επαναφορα ?

Οταν κανουμε επαναφορα ποιος ειναι ο σωστος τροπος για πληρη διαγραφη?

Εγω εκανα μεσα απο το μενου αλλα μετα επελεξα να μου φερει τις παλιες εφαρμογες κλησεις κλπ

αλλα βλεπω σε καποιες εφαρμογες εχουν ερθει και ολες οι ρυθμισεις που ειχα

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]έχω κάνει! και γενικό hard reset!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Ναι αλλα εκανες κατι επαναφορα ειπες. βρες την εφαρμογη που σου κρασαρει κ κανει της εκκαθαριση σε οτιδηποτε γινεται. Επισης σβησε και περασε παλι απο την αρχη την εφαρμογη στην οποια στο παρουσιαζει. μπορει κατι απο αυτα που εκανες επαναφορα, να σου δημιουργησε το προβλημα.

 

Προσωπικα προτιμω να στηνω το κινητο σαν καινουργιο κ το μονο που να συγχρονιζει ειναι οι επαφες κ φωτογραφιες. ΟΛΑ τα υπολοιπα τα επιλεγω χειροκινητα μεσα απο το store κ ρυθμισεις κλησεων κλπ κλπ απο την αρχη ολα. ετσι εισαι σιγουρος 100% οτι δεν εχει ερθει κατι απο παλιοτερη εκδοση, στο νεο set up, που μπορει να υπαρχει ασυμβατοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Το boomerang ρε παιδιά :lol:

Το boomerang θα το κοιτάξει κανείς να μου πει αν έχει θέμα η ειναι μόνο στο δικό μου ?

Όχι ότι το καίγομαι αλλά θέλω να δω αν είναι το mi a3 ( διότι σε mi a2 με 10 δουλευει κομπλέ) η αν κάποια άλλη εφαρμογή το ενοχλει

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εκανες κατι επαναφορα ειπες. βρες την εφαρμογη που σου κρασαρει κ κανει της εκκαθαριση σε οτιδηποτε γινεται. Επισης σβησε και περασε παλι απο την αρχη την εφαρμογη στην οποια στο παρουσιαζει. μπορει κατι απο αυτα που εκανες επαναφορα, να σου δημιουργησε το προβλημα.

 

Προσωπικα προτιμω να στηνω το κινητο σαν καινουργιο κ το μονο που να συγχρονιζει ειναι οι επαφες κ φωτογραφιες. ΟΛΑ τα υπολοιπα τα επιλεγω χειροκινητα μεσα απο το store κ ρυθμισεις κλησεων κλπ κλπ απο την αρχη ολα. ετσι εισαι σιγουρος 100% οτι δεν εχει ερθει κατι απο παλιοτερη εκδοση, στο νεο set up, που μπορει να υπαρχει ασυμβατοτητα.

δεν έκανα καμία επαναφορά! hard reset έκανα αυτό είπα! 2 φορές. άρα δεν είναι θέμα δικό μου αλλά της ρομ

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το boomerang ρε παιδιά :lol:

Το boomerang θα το κοιτάξει κανείς να μου πει αν έχει θέμα η ειναι μόνο στο δικό μου ?

Όχι ότι το καίγομαι αλλά θέλω να δω αν είναι το mi a3 ( διότι σε mi a2 με 10 δουλευει κομπλέ) η αν κάποια άλλη εφαρμογή το ενοχλει

Ναι κολλάει

Link to comment
Share on other sites

δεν έκανα καμία επαναφορά! hard reset έκανα αυτό είπα! 2 φορές. άρα δεν είναι θέμα δικό μου αλλά της ρομ

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Οντως ειναι της ρομ το θεμα τοτε. πολυ περιεργο! μονη λυση που μου ερχεται στο μυαλο ειναι να κατεβασεις την ρομ κ να την περασεις. δεν θυμαμαι αν κανει ρεσετ αν το κανεις ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι της ρομ το θεμα τοτε. πολυ περιεργο! μονη λυση που μου ερχεται στο μυαλο ειναι να κατεβασεις την ρομ κ να την περασεις. δεν θυμαμαι αν κανει ρεσετ αν το κανεις ετσι.
μπορεί κάποιος να μου πει ποια είναι η 10αρα EU ROM Να την κατεβάζω αλλά και πως την περνάω; ευχαριστώ!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έτσι για το γ@μωτο έκανα 3 η φορά hard reset και πάλι κρασαρει όταν πάω να ανοίξω την επιλογή να βάλω δικό μου ήχο στην εφαρμογή Google calendar!! η εφαρμογή media storage δεν ανοίγει. αλλά ΜΌΝΟ στο ημερολόγιο όπου αλλού μια χαρά ανοίγει να επιλέξω ήχο! όταν έκανα ΟΤΑ αναβάθμιση στην 10αρα όλα ήταν μια χαρά πλην που δεν φαίνονταν το ρολόι! τώρα φαίνεται το ρολόι αλλά έχω το θέμα με τον ήχο στο ημερολόγιο! τι να πω

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

έτσι για το γ@μωτο έκανα 3 η φορά hard reset και πάλι κρασαρει όταν πάω να ανοίξω την επιλογή να βάλω δικό μου ήχο στην εφαρμογή Google calendar!! η εφαρμογή media storage δεν ανοίγει. αλλά ΜΌΝΟ στο ημερολόγιο όπου αλλού μια χαρά ανοίγει να επιλέξω ήχο! όταν έκανα ΟΤΑ αναβάθμιση στην 10αρα όλα ήταν μια χαρά πλην που δεν φαίνονταν το ρολόι! τώρα φαίνεται το ρολόι αλλά έχω το θέμα με τον ήχο στο ημερολόγιο! τι να πω

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

 

Μετά το reset κάνεις κάποια επαναφορα από το Google για επαφές κλπ?

Link to comment
Share on other sites

επαναφορά από την επιλογή μου σε ρωτάει να επαναφέρει ρυθμίσεις, εφαρμογές κλπ όχι. αλλά όταν δίνω το Gmail εννοείται αυτόματα κάνει sync επαφές πχ

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα θέμα να βάλω δικό μου ringtone, αν επέλεγα να ψάξουμε τα αρχεία με το media storage, κόλλαγε. Αν επέλεγα το file manager που νομίζω ότι είχε η συσκευή από μόνη της, δούλευε.

Δεν έχω δοκιμάσει Calendar κλπ.

 

Με EU rom και android 10 αυτό.

Edited by ekkli
διευκρίνηση rom
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα θέμα να βάλω δικό μου ringtone, αν επέλεγα να ψάξουμε τα αρχεία με το media storage, κόλλαγε. Αν επέλεγα το file manager που νομίζω ότι είχε η συσκευή από μόνη της, δούλευε.

Δεν έχω δοκιμάσει Calendar κλπ.

 

Με EU rom και android 10 αυτό.

 

Αν κανεις αντιγραφη τον ηχο στον φακελο ringtones με το files πας στις ρυθμισεις ηχος και μολις ανοιγεις να βαλεις καποιον ηχο υπαρχει μεσα στην λιστα.ετσι το εκανα εγω και δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το κάνει αυτό

 

 

Βρηκες ακρη ?

Εγω εκανα ρεσετ αλλα 1 -2 φορες τη μερα το κανει παλι

όταν το έχω στο γραφείο κάποιες φορές το fingerprint δεν εμφανίζεται πάρα μόνο αν πατήσω το power.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκες ακρη ?

Εγω εκανα ρεσετ αλλα 1 -2 φορες τη μερα το κανει παλι

όταν το έχω στο γραφείο κάποιες φορές το fingerprint δεν εμφανίζεται πάρα μόνο αν πατήσω το power.

 

Όχι μου το κάνει ακόμα έκανα και εγώ hard reset αλλά πάλι που και που μου το κάνει.. εμένα μου κάνει ακόμα ένα περίεργο. όταν με παίρνουν τηλέφωνο μόλις πάω να απαντήσω στην κλήση, δηλαδή να σύρω το πράσινο κουμπί προς τα πάνω, μου το γυρνάει κατευθείαν πάλι κάτω με αποτέλεσμα να μην μπορώ να απαντήσω στην κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Καποια κολπακια εδω

https://forum.xda-developers.com/mi-a3/how-to/power-apps-tweaks-rooted-devices-t4112791

1. Debloat your device: Remove & disable unwanted system apps

2. Freeze Any App’s Background Processes

3. System-wide Ad-blocking without using any apps

4. Use Android 10’s native gesture navigation with any 3rd party launcher

5. Change the height of the navigation bar

6. Add Left/Right Keyboard Cursors to the Nav Bar during Text Input

7. App: Greenify

8. App: Quick Settings

9. Stop Vibrations from Any Android App on Your Phone

10. Advanced app permission management with Shizuku & AppOps

11. Control your phone from your PC

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή βαρέθηκα τη stock 10 με τα κολλήματά της και την μετριότατη μπαταρία, λέω να πάω σε crDroid. Το θέμα είναι πως έχω μπλεχτεί λίγο με τα a/b partitions και τα διάφορα που παίζουν στις συσκευές αυτές. Έχουμε κανένα αξιόπιστο και περιεκτικό οδηγό για το πως βάζουμε custom rom σε stock miA3 με android 10;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...