Jump to content

Mi Band 4


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτοχος του miband 2 και 3 σκεφτόμουν το 4 για το nfc αλλά νομίζω δεν αξίζει 50€. Τώρα το σκέφτομαι στο 5 με nfc πάντα μιας και λείπει από το κινητό μου και το χρειαζομαι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 330
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για βερζιον μιφιτ ή του μπαντ μιλάς?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Fit

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του miband 2 και 3 σκεφτόμουν το 4 για το nfc αλλά νομίζω δεν αξίζει 50€. Τώρα το σκέφτομαι στο 5 με nfc πάντα μιας και λείπει από το κινητό μου και το χρειαζομαι

 

Το 4 απο οσο ξερω δεν εχει καμια λειτουργια για nfc, όσον αφορά την global version. Κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει και nfc edition

 

Ναι αλλά αυτή είναι μια κινέζικη έκδοση, όχι η global και το nfc δεν λειτουργει για πληρωμές εκτός Κίνας. Οπότε ποιο το νόημα;

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις ότι και να είχε global με nfc που σιγά μην έχει.. Και τα αυτοκόλλητα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο.. Εδώ το gt2 ακριβό και με huawei για πίσω το έχει κλειδωμένο το nfc στα ευρωπαϊκα μιας και δεν μπορείς να το δουλέψεις για πληρωμές κτλ.. Εδώ που τα λέμε ούτε τα κινητά δεν μπορούμε

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις ότι και να είχε global με nfc που σιγά μην έχει.. Και τα αυτοκόλλητα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο.. Εδώ το gt2 ακριβό και με huawei για πίσω το έχει κλειδωμένο το nfc στα ευρωπαϊκα μιας και δεν μπορείς να το δουλέψεις για πληρωμές κτλ.. Εδώ που τα λέμε ούτε τα κινητά δεν μπορούμε

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω μια χαρά κάνω πληρωμές με το κινητό με το nfc λειτουργεί άψογα....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια χαρά κάνω πληρωμές με το κινητό με το nfc λειτουργεί άψογα....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μιλάμε για πληρωμές με κινητό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Από εχθές έχω αυτό το band. Κάποιος που το έχει, μπορεί να μου δώσει κάποιες συμβουλές. Χρήσιμα αξεσουάρ. Χρήσιμες εφαρμογές κ.τ.λ.

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απ' το mi fit μπορείς να χρησιμοποιήσεις το notify and fitness.

Από αξεσουάρ δε θα βρεις και πολλά. Μόνο λουρακια, μεμβράνες προστασίας οθόνης και αν έχει και κάτι άλλο...

Οπότε πας Αλί/εβαυ επιλέγεις και παίρνεις

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μετά το τελευταίο update κρατάει και λιγότερο η μπαταρία;;; Σε 14 μέρες έφτασε στο 23% ενώ παλιά ήθελες τουλάχιστον 18 μέρες..

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απ' το mi fit μπορείς να χρησιμοποιήσεις το notify and fitness.

Από αξεσουάρ δε θα βρεις και πολλά. Μόνο λουρακια, μεμβράνες προστασίας οθόνης και αν έχει και κάτι άλλο...

Οπότε πας Αλί/εβαυ επιλέγεις και παίρνεις

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Σ ευχαριστώ για την απάντησή. Όσων αφορά το notify and fitness. Θεωρείται αξιόπιστη; Εσύ την χρησιμοποιείς; Μεμβράνη χρειάζεται πιστεύετε; κανένα όμορφο λουράκι; Αυτό είναι υποκειμενικό αλλά έτσι σαν πρόταση. Επίσης βλέπω ότι υπάρχουν φορτιστές που φορτιζουν χωρίς να αφαιρεθεί το λουράκι. Έχουμε δοκιμάσει κάποιον;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μιφιτ χρησιμοποιώ, όμως θα βάλω και την notify. Παλιότερα (στο miband2) δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Λουρακια υπάρχουν πολλά. Με σχέδια, μονόχρωμα, μεταλλικά, δερμάτινα, ότι θέλεις. Μπορείς να ψάξεις και οποίο σε αρέσει παρτο

 

Μεμβράνη δεν έβαλα, το χτύπησα αρκετές φορές όμως ΔΕ βλέπω γρατζουνιες. Μπορεί να υπάρχουν αλλανδεντις βλέπω αυτή τη στιγμή.

 

 

Ασύρματος φορτιστής? Αφού οι επαφές βρίσκονται στο εσωτερικό μέρος, πως φορτίζει? Αν θέλεις δώσε κάποιο λινκ να το δουμε

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ψάχνει ασύρματη φόρτιση, αλλά φορτιστή που δεν χρειάζεται να βγάλεις το λουράκι.

Υπάρχουν κάποια τύπου "μανταλάκι"

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δε κατάλαβα πως μπορεί να το φορτίζει το "μανταλάκι"

μια εικόνα θα με βοηθουσε

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ψάχνει ασύρματη φόρτιση, αλλά φορτιστή που δεν χρειάζεται να βγάλεις το λουράκι.

Υπάρχουν κάποια τύπου "μανταλάκι"

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχουν αυτά, που δε χρειάζεται να το βγάλεις από το λουράκι.16c048b55f356d61ee7ec90386321ddf.jpg

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ κατάλαβα πως είναι :p

Προσωπικά δε θεωρώ must την αγορά τέτοιου φορτιστή. Μια φορά στις 20-25 μέρες το βγάζεις απ' το λουράκι και το φορτίζεις.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι παραπάνω έχει το notify;

Αξίζει τον κόπο;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα ατού είναι ότι Μετράει (τουλάχιστον μετρούσε-εχω πολύ καιρό να το χρησιμοποιήσω) τον ύπνο κατά την διάρκεια της ημέρας.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παράγγειλα και το δικό μου, λίγο ξεπερασμένο ίσως (ένεκα και του ότι καταφθάνει το 5 όπου να ναι.. ) αλλά δεν έχω σκοπό να του πιω και το αίμα εδώ που τα λέμε. Περισσότερο για το κολυμβητήριο το θέλω βασικά και όχι τόσο για ολοήμερη χρήση με ειδοποιήσεις του τηλεφώνου ή εφαρμογών κλπ κλπ. Έτσι κι αλλιώς και στο τηλέφωνο τα περισσότερα τα έχω απενεργοποιημένα δηλαδή.

Άντε, ας πούμε ότι θα το φοράω και στη δουλεια να καταγράφω τα βήματα που κάνω σε κάθε βάρδια..

 

Στην τιμή των 20 ευρώ (σκρουτζομάγαζο εννοείται ) δεν το συζητώ, θεωρώ ότι η τιμή του είναι κλοπή - ειδικά αν κάνει αυτά τα λίγα που θέλω αξιοπρεπώς.

 

Φαντάζομαι ότι για να καταγράψει βήματα και κολύμπι δεν απαιτείται συνεχής σύνδεση με το τηλέφωνο σωστα; Μπορεί δηλαδή να κάνει την καταγραφή και να εμφανίσει τα στοιχεία στην επόμενη σύνδεσή του με το τηλέφωνο, τα λέω καλά;

 

Άντε να δούμε την πρώτη μου επαφή με gadget του είδους.. :D

Link to comment
Share on other sites

Όπως το είπες

Καταγράφει και χωρίς τηλέφωνο.

Κάθε βράδυ στις δώδεκα μηδενίζει ο μετρητής

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση, ευτυχώς τα βρήκα όλα εύκολα χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες στο σετάρισμά του.

 

Πρώτη μέρα στα χέρια μου και δηλώνω εντυπωσιασμένος! Στην αρχή τρόμαξα όταν είδα αρκετά παραπάνω βήματα στον μετρητή του αλλά μόλις αρχισα να μετράω και διαπίστωσα πόσο εύκολα βγαίνουν οι "κατοστάρες" επανήλθα στα συγκαλά μου. Ίσως όχι τέλεια αλλά σίγουρα θα ελεγα μια χαρά. Και σίγουρα θα πρέπει να αυξήσω τον στόχο των 8000 βημάτων που έβαλα, περπατάω αρκετά μέσα στη μέρα ειδικά στη δουλειά, το παρέλαβα σήμερα μετά το σχόλασμα.. ;)

 

Απο αύριο επαναφέρω στα 10000 για αρχή και βλέπουμε. Και ξεκινάει και η πρώτη του πισίνα να δούμε πως θα τα πάει κι εκεί.

 

Με χαροποίησε ιδιαίτερα το γεγονός ότι έχει ρύθμιση στο πόσο θα μένει αναμμένη η οθόνη πλέον, σε όσα review είδα δεν είχε αναφερθεί κάτι τέτοιο οπότε υποθέτω ότι προστέθηκε στα τελευταία του updates. Με αγχωνε πολύ το πόσο γρήγορα έσβηνε στα βίντεο που είδα. Όλα καλά και σε αυτό το κομμάτι. Και φυσικά τα ελληνικά στο μενού του. :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Καλοδουλευτο!

Σε νερό το βάζεις ανετοτατα. Μη φοβάσαι. Το πολύ πολύ να χρειαστεί να αλλάξεις λουράκι σε κάνα 6μηνο. Πάρε κάνα 2 να έχεις Μπακ απ

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο μετρητής δεν είναι τέρμα αξιόπιστος, όμως δεν είναι και κακός.

Το σύνολο των βημάτων να το υπολογίζεις σαν μέσο όρο.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Ευτυχώς που ανέφερες το λουράκι να το έχω στα υπόψιν κι αυτό, υποθέτω ότι με το κολυμβητήριο 2-3 φορές την εβδομάδα θα φθείρεται και πιο εύκολα το ήδη υπάρχον οπότε ας βάλω κάνα δυο στην άκρη τώρα που υπάρχουν ακόμα άπλετα στην αγορά. Δεν θα μου πέρναγε από το μυαλό.! :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...