Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση που έχετε πάρει; Εγώ είμαι εδώ. Είναι οκ;
Screenshot_2022-03-26-12-40-53-692_com.android.settings.thumb.jpg.6e5889c04e09983ca9e038c70dd386c3.jpg
Θα πάρει και miui 13 (android 11) είναι στο τρίτο κύμα, τώρα παίρνουν οι συσκευές που είναι στο δεύτερο, πριν το καλοκαίρι θα το πάρει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, chios said:
On 26/3/2022 at 12:41 ΜΜ, chriszamanis said:
Ρε παιδιά ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση που έχετε πάρει; Εγώ είμαι εδώ. Είναι οκ;
Screenshot_2022-03-26-12-40-53-692_com.android.settings.thumb.jpg.6e5889c04e09983ca9e038c70dd386c3.jpg

Θα πάρει και miui 13 (android 11) είναι στο τρίτο κύμα, τώρα παίρνουν οι συσκευές που είναι στο δεύτερο, πριν το καλοκαίρι θα το πάρει.

Όντως; Δεν ξεμείναμε δηλαδή;

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

https://news.xiaomi-miui.gr/miui-13-update-list-of-first-batch-of-phones-in-china-74760-2/
Μέχρι στιγμής αυτό το χρονοδιάγραμμα ακολουθείται. Android 12 δε θα πάρει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, chios said:

https://news.xiaomi-miui.gr/miui-13-update-list-of-first-batch-of-phones-in-china-74760-2/
Μέχρι στιγμής αυτό το χρονοδιάγραμμα ακολουθείται. Android 12 δε θα πάρει.

Μάλιστα. Άρα άλλο ενα update miui αναμένουμε όπου να ναι. Κρίμα πάντως κινητό με τέτοια χαρακτηριστικά να μην πάρει android 12

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites



Καλησπέρα σε όλους.
Έχει κανείς δοκιμάσει τις ROM από xiaomi-miui.gr/ ; Αξίζει τον κόπο; Παίζουν όλα χωρίς πρόβλημα; Πληρωμές,τραπεζικές εφαρμογές ;
Λόγω ότι δε βλέπω να παίρνουμε αλλά update άρχισα να το σκέφτομαι αλλά πρώτον δεν ξέρω αν αξίζει και δεύτερον αυτή τη διαδικασία με τα ξεκλειδωματα φοβάμαι


Βάζεις την σταθερή 12.5.6 και θα είσαι μια χαρά. Παίζουν όλα μια χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα. Σχεδόν από την πρώτη μέρα που πάρει το κινητό έχω βάλει την ρομ τους και πότε δεν είχα πρόβλημα. Με λίγο διαβασμα το ξεκλείδωμα είναι παιχνιδάκι.

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GUZGUN said:


 

 


Βάζεις την σταθερή 12.5.6 και θα είσαι μια χαρά. Παίζουν όλα μια χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα. Σχεδόν από την πρώτη μέρα που πάρει το κινητό έχω βάλει την ρομ τους και πότε δεν είχα πρόβλημα. Με λίγο διαβασμα το ξεκλείδωμα είναι παιχνιδάκι.

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Σ ευχαριστώ.

Δεν είχες κάποιο θέμα με τις εφαρμογές τραπεζών ή πληρωμών λόγω ξελκειδωτου bootloader?

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

https://news.xiaomi-miui.gr/miui-13-update-list-of-first-batch-of-phones-in-china-74760-2/
Μέχρι στιγμής αυτό το χρονοδιάγραμμα ακολουθείται. Android 12 δε θα πάρει.
τα διαβαζεις όλα η ότι σε συμφέρει ?

Ορισμένες συσκευές ενδέχεται να μην έχουν Global & EEA εκδόσεις του MIUI 13.

Σημείωση : Οι παραπάνω λίστες είναι ανεπίσημες, και προέρχονται ως πηγή από το xiaomiui.net. Ενδέχεται αργότερα να υπάρξουν διαφοροποιήσεις στην λίστα, μόλις η Xiaomi δημοσιοποιήσει το επίσημο χρονοδιάγραμμα με τις λίστες όλων των συσκευών.
και σοβαρά τώρα και miui 13 να πάρει είναι αναβάθμιση ?


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, akalos said:

τα διαβαζεις όλα η ότι σε συμφέρει ?

Ορισμένες συσκευές ενδέχεται να μην έχουν Global & EEA εκδόσεις του MIUI 13.

Σημείωση : Οι παραπάνω λίστες είναι ανεπίσημες, και προέρχονται ως πηγή από το xiaomiui.net. Ενδέχεται αργότερα να υπάρξουν διαφοροποιήσεις στην λίστα, μόλις η Xiaomi δημοσιοποιήσει το επίσημο χρονοδιάγραμμα με τις λίστες όλων των συσκευών.
και σοβαρά τώρα και miui 13 να πάρει είναι αναβάθμιση ?


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


 

Είπα κι εγώ. Τσάμπα χάρηκα. Αν και δεν έχεις και άδικο. Αναβάθμιση δε το λες . Ξεκάθαρα

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Είπα κι εγώ. Τσάμπα χάρηκα. Αν και δεν έχεις και άδικο. Αναβάθμιση δε το λες . Ξεκάθαρα
φυσικά και δεν είναι OS αναβάθμιση και να το πάρεις,ένα σκιν είναι και τίποτα άλλο και ίσως βάλουν κάποιο χαρακτηριστικό παραπάνω όπως την επέκταση μνήμης
σιγά τα ωα!!!μπαίνεις στο φόρουμ να μάθεις κάποια πράγματα και αντί αυτού αναγκάζεσαι σε ανόητες αντιπαραθέσεις από άτομα που που υποτιμούν την νοημοσύνη μας
πραγματικά λυπάμαι για την κατάντια του my phone

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι ρομ του miui.gr είναι βασισμένες σε κινεζικές Android 12 ή απλά σαν αυτή που έχουμε, λίγο πιο καθαρή από κινεζοapps?? 

Link to comment
Share on other sites

άλλο ενα παραμύθι του miui.gr παίρνει τις roms από miui.eu που βασίζονται αποκλειστικά στην κινεζικη rom την ελληνοποιει και Ω εκ θαύματος την παρουσιάζει σαν κάτι ουαου


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk







Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι? ,Ενω εχω το Magisk και εχω περασει Στο MagiskHide Την Εφαρμογη MyHealth,Οταν την τρεχω  μου λεει οτι εχω Root Και μου κλεινει την Εφαρμογη, ενω αλλες εφαρμογες δουλευουν Κανονικα,

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, akalos said:

άλλο ενα παραμύθι του miui.gr παίρνει τις roms από miui.eu που βασίζονται αποκλειστικά στην κινεζικη rom την ελληνοποιει και Ω εκ θαύματος την παρουσιάζει σαν κάτι ουαου


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk





 

Α ναι ε; Ωραία φάση. Άρα μείναμε με το κινητό στο χέρι να περιμένουμε αναβαθμίσεις που δε θα έρθουν ποτέ 😂😂

Edited by chriszamanis

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κκλείσαμε 3ετία. Και πάλι καλά να λέμε. Αλλά τώρα ήρθε καιρός να την κάνουμε αν και το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά. Το χειρότερο για μένα είναι που σταμάτησε τα security updates έχουμε μείνει στον Ιούνιο του 21. Μεγάλο φάουλ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, elteo said:

Εντάξει κκλείσαμε 3ετία. Και πάλι καλά να λέμε. Αλλά τώρα ήρθε καιρός να την κάνουμε αν και το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά. Το χειρότερο για μένα είναι που σταμάτησε τα security updates έχουμε μείνει στον Ιούνιο του 21. Μεγάλο φάουλ.

Ε ναι προφανώς

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι προφανώς
Σεπτέμβριος 2021 η 12.5.2

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, taliban said:

Σεπτέμβριος 2021 η 12.5.2

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι από τότε κλάμα 😂😂

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ.
Δεν είχες κάποιο θέμα με τις εφαρμογές τραπεζών ή πληρωμών λόγω ξελκειδωτου bootloader?
Κανένα απολύτως. Μέσω του magisk που ρουτάρω το κινητό τις κρύβει από το root.
Αυτές οι ρομ του miui.gr είναι βασισμένες σε κινεζικές Android 12 ή απλά σαν αυτή που έχουμε, λίγο πιο καθαρή από κινεζοapps?? 
Βασισμενη πάντα σε κινεζική ρομ καθαρισμενη όσο γίνεται.

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, GUZGUN said:

Κανένα απολύτως. Μέσω του magisk που ρουτάρω το κινητό τις κρύβει από το root. Βασισμενη πάντα σε κινεζική ρομ καθαρισμενη όσο γίνεται.

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Άρα το τελευταίο Android και τα security patches? 

Link to comment
Share on other sites

Σεπτέμβριος 2021 η 12.5.2

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


μόνο η global όχι οι eu/ru/κτλ
και το πήραμε μέσω επισήμων καναλιών και μας 'τιμώρησε",αυτά είναι,ευχαριστούμε πολύ για όλα όσα έκανες για μας ....στο διαλα χαχα

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk




Link to comment
Share on other sites

μόνο η global όχι οι eu/ru/κτλ
και το πήραμε μέσω επισήμων καναλιών και μας 'τιμώρησε",αυτά είναι,ευχαριστούμε πολύ για όλα όσα έκανες για μας ....στο διαλα χαχα

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk




Συμφωνώ απόλυτα, να αγοράζεις το flagship κινητό της εταιρείας και να σταματούν την υποστήριξη τόσο νωρίς, τουλάχιστον να έκαναν τα security updates για ένα ακόμα χρόνο. Εγώ μέσα από το menu για Υπηρεσίες και σχόλια υπέβαλα διαμαρτυρία και τους είπα ότι δε θα με ξαναδούν πελάτη.
Όχι ότι θα τους νοιάζει και πολύ αλλά στη φάση αυτή δεν έχουμε και πολλές επιλογές.

Ακόμα και από ένα άλλο τηλέφωνο που έχω για 2η χρήση και είναι κάτω από 100€ (Alcatel 1se) μπορεί να έχει android 10 αλλά έχει πάρει. Security updates του Νοεμβρίου.

Κρίμα γιατί το hw έχει να δώσει πολύ ακόμα

Στάλθηκε από το 4087U_EEA μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, ygik said:


Κρίμα γιατί το hw έχει να δώσει πολύ ακόμα
 

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι. Ακόμα το hardware τα σπάει. Και είναι κρίμα

Άρα μένουμε στο ότι δεν έχουμε καμία ασφαλής επιλογή για κάτι καλύτερο από πλευράς software να υποθέσω;

Edited by chriszamanis

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται, brick software δεν βάζω γιατί δεν τα εμπιστεύομαι και θα υπάρχουν εφαρμογές που το ελέγχουν και δεν παίζουν και καλά κάνουν.



Στάλθηκε από το 4087U_EEA μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είχα αυτό το τηλέφωνο θα είχα βάλει custom rom από την αρχή και θα είχα απαλλαγή από το άχρηστο miui, εδώ Android one έχω και όταν έβαλα άλλη ρομ κατάλαβα πως είναι το σωστό λογισμικό, ευτυχώς το τηλέφωνο σας έχει πάρα πολλές ρομ και πολύ καλή υποστήριξη.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το θέμα είναι με τις custom ROM θα παίζουν όλα σωστά; Θα έχουν πρόβλημα οι πληρωμές η οι τραπεζικές εφαρμογές; Εκεί δε θα ήθελα να μπλέξω με τέτοια.

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...