Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 12/11/2023 at 12:15 ΜΜ, paposgsxr2 said:

Πως παίρνουμε official ota το android 11;εχω κολλήσει στην 10 και μου λέει δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις 

Το τηλεφωνο επισημα εχει σταματησει να υποστηριζεται εδω και 1.5 χρονο απο την Xiaomi....Οπότε αλλη μεγαλη ενημερωση OTA δεν προκειται να ερθει.....

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Nick_minos said:

Το τηλεφωνο επισημα εχει σταματησει να υποστηριζεται εδω και 1.5 χρονο απο την Xiaomi....Οπότε αλλη μεγαλη ενημερωση OTA δεν προκειται να ερθει.....

Ναι αλλά έχω κολλήσει στο android 10 ενώ έπαιρνε μέχρι 11. 

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/raphael/
Πέρασε την manual.

Στάλθηκε από το SM-S908E μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, chios said:

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/raphael/
Πέρασε την manual.

Στάλθηκε από το SM-S908E μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για εγκατασταση απο το Firmware updater με τις τρεις τελιτσες,ποιο αρχειο κατεβαζουμε το zip,ή το tgz γιατι δεν θυμαμαι??

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Το zip κατεβάζουμε, το άλλο είναι fastboot rom.

Στάλθηκε από το SM-S908E μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

On 19/7/2023 at 7:43 ΠΜ, chios said:

https://get.pixelexperience.org/raphael
Μπορείς να δοκιμάσεις την pixel experience plus .
Εφόσον έχεις ξεκλειδωτο bootloader και twrp περνάς την ρομ αφού πρώτα κάνεις format data , καλό είναι το twrp αν έχεις παλιό να περάσεις το τελευταίο για το κινητό σου.
https://dl.twrp.me/raphael/

Φίλος, τώρα που έχουν διακόψει προσωρινά την αναβάθμιση και λένε για Δεκέμβριο. Μου έχει σταματήσει να λειτουργεί το Google Pay (λόγω λογισμικού). Έχεις βρει κάποια λύση, δεν σε νοιάζει ή απλά περιμένουμε? 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Και σε εμενα εδω και μερες δεν Λειτουργει το Google Pay, Γνωριζουμε τι θα Γινει Τελικα?

 

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

είμαι κι εγώ με Pixel experience. δεν με ενοχλούν τα παραπάνω καθώς δεν το χρησιμοποιώ σαν βασικό τηλέφωνο. η κάμερα είναι άθλια. δοκίμασα να βάλω port της miui με magisk αλλά με πήγε σε bootloop. κανείς που χρησιμοποιεί κάτι της προκοπής;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα Εχω το εξης προβλημα και επειδη δεν ξερω που να βρω λυση το αναρτω και εδω, εχω Νουμερο vodafone και στο γραφειο ενος Φιλου που παω, εχει Wifi Cosmote Γραμμη, και μου δειχνει με την μια το σημα του Wifi calling στην Οθονη,και οι κλησεις που δεχομαι η κανω ειναι  μια χαρα, στο Δε Σπιτι μου που εχω Γραμμη Nova με Wifi δεν μου το ενφανηζει και δεν συνδεεται μεσον του Wifi calling,με τιποτα με αποτελεσμα να μην μπορω να μιλησω και να μην με ακουν, στις  κλησεις που δεχομαι Αλλες Φορες  ενω με ακουν εγω δεν ακουω τιποτα σαν νεκρο...και τυχαια βρηκα Οτι οταν κλεινω το Wifi στο κινητο ακουω κανονικα την κληση και μιλαω μια χαρα. Το εχει κανεις αυτο το Θεμα να μας δωσει Λυση, εννοειτε οτι εχω μιλησει με την Vodafone Αλλα λυση δεν βρηκα.

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2024 at 4:21 ΜΜ, c3250 said:

Καλησπερα Εχω το εξης προβλημα και επειδη δεν ξερω που να βρω λυση το αναρτω και εδω, εχω Νουμερο vodafone και στο γραφειο ενος Φιλου που παω, εχει Wifi Cosmote Γραμμη, και μου δειχνει με την μια το σημα του Wifi calling στην Οθονη,και οι κλησεις που δεχομαι η κανω ειναι  μια χαρα, στο Δε Σπιτι μου που εχω Γραμμη Nova με Wifi δεν μου το ενφανηζει και δεν συνδεεται μεσον του Wifi calling,με τιποτα με αποτελεσμα να μην μπορω να μιλησω και να μην με ακουν, στις  κλησεις που δεχομαι Αλλες Φορες  ενω με ακουν εγω δεν ακουω τιποτα σαν νεκρο...και τυχαια βρηκα Οτι οταν κλεινω το Wifi στο κινητο ακουω κανονικα την κληση και μιλαω μια χαρα. Το εχει κανεις αυτο το Θεμα να μας δωσει Λυση, εννοειτε οτι εχω μιλησει με την Vodafone Αλλα λυση δεν βρηκα.

Συμβαίνει και σε εμένα. (έχω Mi 9T Pro, εισαγωγή της Ιnfo Quest, χωρίς πειραγμένη ROM).
Έχω σύνδεση Cosmote και όταν έχω ενεργοποιημένο το Cosmote WiFi Calling και είμαι στο σπίτι, όπου έχω πάροχο την Cosmote και στο σταθερό, οι κλήσεις μέσω WiFi είτε θα είναι με πολύ μεγάλες διακοπές (δεν μπορείς να συνεννοηθείς) ή δεν θα ακούγεται τίποτα.
Όταν απενεργοποιήσω το Cosmote WiFi Calling, οι κλήσεις ακούγονται καθαρά.
Δεν το έψαξα περισσότερο επειδή το σήμα κινητής είναι μια χαρά στην περιοχή μου και δεν μου είναι αναγκαίο το WiFi Calling.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, τώρα που έκλεισε το Pixel Experience, ποια ρομ είναι ακόμα ζωντανή και δέχεται ενημερώσεις? Κάποια που να δουλεύει και το Google Pay? 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...