Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα φίλοι,
ξαφνικά έχασα τη δυνατότητα να έχω internet μέσω κινητής (4g) την ώρα που μιλώ. Έχω ενεργοποιημένο το volte, τι άλλο μπορεί να Ω φταίει;

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω ότι είναι θέμα κινητού αλλά του παρόχου σου
Cosmote έχω ως πάροχο αλλά είμαι σίγουρος πως δεν είχα πρόβλημα παλιότερα.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είναι και supl,dun για voda, για cote δεν έχω ιδέα,καλύτερα να πάρεις τηλέφωνο την τεχνική υποστήριξη του παρόχου σου να το φτιάξουν

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τι γίνεται με την xiaomi, μας έχει αφήσει χωρίς κανένα update ούτε καν τα security updates δεν ακολουθεί. Απαράδεκτοι για τηλέφωνο που ήταν το flagship το 2019.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ygik said:

Τι γίνεται με την xiaomi, μας έχει αφήσει χωρίς κανένα update ούτε καν τα security updates δεν ακολουθεί. Απαράδεκτοι για τηλέφωνο που ήταν το flagship το 2019.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι η αλήθεια είναι οτι μετανιώνω που δεν πήρα το Huawei Nova 5t τότε φθηνότερο και πολυ καλές φωτό! Αλλά απ οτι φαίνεται θα πρέπει να παίξουμε με custom rom! Evolution X εχειυ καλή υποστήριξη!Θα περιμένω λίγο και θα δω τι θα κάνω

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, elteo said:

ή θα πάμε Samsung. Εγώ θα πάω S22 πάντως.

Πολλά τα € απ οτι φαίνεται αλλα εκει στο 400-500€ άμα παίξει κανα Pixel η κανα s21fe σε λίγο καιρό κάτι γίνεται! Τραγικό πάντως κατ εμέ η φάση της Xiaomi!Που το μόνο που πιστεύω θέλουν οι ποιο πολύ ειναι τα security patch οχι κάτι παραπάνω!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, οι τιμές των flagship έχουν ξεφύγει.
Όμως ένα Samsung s50 που παράλληλα υπάρχει και είχε αγορασθεί 5 μήνες πριν το Xiaomi mi 9t pro, συνεχίζει και παίρνει τα security update περίπου ένα μήνα αφότου βγουν και την έκδοση android 11 είχε πάρει μήνες νωρίτερα από ότι το Xiaomi.
Με λίγα λόγια ή Xiaomi με έχει απογοητεύσει και σε τιμές σταδιακά χάνει το πλεονέκτημα που είχε παλαιότερα, αντί να βγάζει κάθε τόσο 10 μοντέλα με κωδική ονομασία παραπλήσια που μόνο σύγχυση δημιουργούν θα μπορούσε να είχε ασχοληθεί περισσότερο με after sale support το οποίο από ότι φαίνεται δεν την απασχολεί καθόλου....

Στάλθηκε από το MI PAD 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι τα σιαομι για ΕΕ users τέλεια και παύλα,ούτε από τιμές ούτε για υποστήριξη
ειδικά τα premium μοντέλα
επιτρέπετε το 11t pro να μην έχει ois στην τιμή που είναι ? κάπου έλεος δηλαδή



Link to comment
Share on other sites

Για γέλια απλά η Xiaomi, ζητάνε οι admin σε ομάδα στο telegram report σε bugs για να τα στέλνουν στους "developers" και πρέπει να έχουν μαζέψει χιλιάδες reports αλλά τίποτα.Ουτε ένα security update δεν μπορούν να διαθέσουν. Αλλά κάθε βδομάδα ανακοινώνουν 4-5 συσκευές σε διάφορες αγορές.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό και θα την κάνουμε. Ούτως ή άλλως βαριέμαι οικτρά να είμαι στον ίδιο κατασκευαστή συνέχεια. Οπότε σκέφτομαι ή ένα S21 Ultra ή κάποιο S22. Μια φορά στα 3 χρόνια αλλάζω οπότε θα πάρω κάτι καλό.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί την κάνει με ελαφρά. Εγώ πήρα το Pixel 6 αλλά δε μένω πια Ελλάδα κι έχω κανονικά VoLTE και VoWiFi. Με τα ελληνικά εισοδήματα όμως οι περισσότεροι Xiaomi θα πάρουν...

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, cca said:

Όποιος μπορεί την κάνει με ελαφρά. Εγώ πήρα το Pixel 6 αλλά δε μένω πια Ελλάδα κι έχω κανονικά VoLTE και VoWiFi. Με τα ελληνικά εισοδήματα όμως οι περισσότεροι Xiaomi θα πάρουν...

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk
 

Εχεις χάσει επεισόδια. Παίζουν και άλλοι πολύ καλύτεροι πχ Realme.

Mε το συμπάθειο αλλά η τελευταία γενιά Pixel δεν είναι και ότι καλύτερο.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις χάσει επεισόδια. Παίζουν και άλλοι πολύ καλύτεροι πχ Realme.
Mε το συμπάθειο αλλά η τελευταία γενιά Pixel δεν είναι και ότι καλύτερο.
Ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε. Το δικό μου Pixel 6 παίζει μια χαρά εδώ στη Γερμανία και δε σκοπεύω να πάω από τον ένα Κινέζο στον άλλο. Τα ColorOS τους ας τα κρατήσουν, δε θα πάρω. Βαρέθηκα τόσα χρόνια με τα βαριά κινέζικα skins.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί την κάνει με ελαφρά. Εγώ πήρα το Pixel 6 αλλά δε μένω πια Ελλάδα κι έχω κανονικά VoLTE και VoWiFi. Με τα ελληνικά εισοδήματα όμως οι περισσότεροι Xiaomi θα πάρουν...

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk


δεν νομίζω υπάρχει το εξαιρετικό A52s 5g,όπως και τα realme πλέον για π.χ,ειδικά το πρώτο σε θέματα αναβάθμισης και υποστήριξης στην Ελλάδα δεν παίζεται
στην πανω κατηγορία τιμών φυσικά πάλι Samsung θα παίξει
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω. Για τα προβλήματα του Pixel δεν είναι θέμα χώρας. Απλά δες το τελευταίο update που το τράβηξαν πίσω. To σήμα και η ποιότητα κλήσης είναι χάλια. Εγώ προσωπικά όπως ξανα δήλωσα θα πάω σε Samsung Galaxy S22. Τέρμα τα κινέζικα αλλά δεν θα γίνω και beta tester της Google.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι οτι και εμένα μου κλείνει το μάτι το s21fe και κάποια Huawei! Έχει φίλος το s20fe snapdragon 5g και ειναι πρίμα όλα! Τουλάχιστον για αυτόν και αυτα  που θέλει να κάνει!Pixel είναι πολύ πάνω απο το budget μου και η αλήθεια ειναι οτι όταν δίνεις κάποια € θες και την εγγύηση και το service σου να ειναι εδώ! Βλέπουμε λοιπόν! Αλήθεια εκείνη η enchanted τι έγινε την σταμάτησαν τελωνείο?🤣

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι οτι και εμένα μου κλείνει το μάτι το s21fe και κάποια Huawei! Έχει φίλος το s20fe snapdragon 5g και ειναι πρίμα όλα! Τουλάχιστον για αυτόν και αυτα  που θέλει να κάνει!Pixel είναι πολύ πάνω απο το budget μου και η αλήθεια ειναι οτι όταν δίνεις κάποια € θες και την εγγύηση και το service σου να ειναι εδώ! Βλέπουμε λοιπόν! Αλήθεια εκείνη η enchanted τι έγινε την σταμάτησαν τελωνείο?
είσαι μη υποστηριζόμενο μοντέλο ... χαχα
αυτοί οι βαρυγδουποι αποικοι που είναι αλήθεια που θα έλυναν όλα τα προβλήματα
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Shinig said:

Αλήθεια εκείνη η enchanted τι έγινε την σταμάτησαν τελωνείο?🤣

Είναι απασχολημένοι στο να βγάζουν συσκευές κάθε βδομάδα δεν μπορούν να ασχοληθούν με τέτοια θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και στο θέμα του Mi9t ρωτάω και εδώ μήπως ξέρει κανείς.
Κόστος αλλαγής της πλάτης του κινητού σε Infoquest ή έστω κάπου αλλού ξέρουμε; Έχει τύχει σε κανέναν;

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς  δεν έχει χρειαστεί αλλά να ξέρεις το 50€+ δεν το γλιτώνεις στην αντιπροσωπεία! Είσαι ακόμα εγγύηση? Αλλιώς ρωτά και έξω δεν χάνεις τίποτα!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...