Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα xml του mev που μπορούμε να τα βρούμε.;

 

δες εδώ https://forum.xda-developers.com/t/k20-pro-mi9t-pro-modded-google-camera-ports-10-12-2020.3991817/

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω γραφτεί στο beta tester χτες..αλλά δεν μου έστειλαν το update για την 12.5 ξέρουμε πόσο αργεί;

 

γτ εχει βγει ανακοινωση για beta testing της 12,5 για το κινητο μας;

Link to comment
Share on other sites

https://m.beehive.miui.com/7SUNYbIQKG_PA4Pt--w-DQ/mobile/home

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μετά μου στείλανε email επιβεβαιώσης ..είναι και το δικό μας μέσα

Link to comment
Share on other sites

Έχω την global rom αλλά βλέπω ότι ζητάνε beta tester για όλες τις εκδόσεις
βρε και γω γράφτηκα πριν καιρό και συγχαρητήρια πηρα αλλά rom για ΕΕΑ δεν βλέπω

μόνο για global και Ινδία

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ιδέα πως δουλεύουν,δεν ήμουν ποτέ beta tester πριν

ισως να φανεί σαν update κανονικο κάποια στιγμή ....ας απαντήσει κάποιος που ξέρει

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Άρα για το mi9 t pro από την στιγμή που κανείς την αίτηση παίρνεις και την beta ;ή το αξιολογούν και αμα θέλουν το δίνουν;

Θα πρέπει πρώτα να τελειώσει η προθεσμία που έχουν για να δηλώσουν συμμετοχή όσοι θέλουν να πάρουν μέρος, η προθεσμία είναι έως 31/3 , στην συνέχεια θα αναρτήσουν μια λίστα με όσους έχουν εγκριθεί, εκεί θα δεις εάν έχεις πάρει έγκρισει για να γίνεις Beta Tester.Η λίστα συνήθως ανεβαίνει στο κανάλι στο Telegram αλλά και στο επίσημο Forum της Xiaomi. Στην συνέχεια εάν έχεις εγκριθεί κάποια στιγμή μέσω Update θα σου έρθει η ενημέρωση (Θεωρω κάποια στιγμή μέσα Απριλίου). Συνήθως έτσι γίνεται η διαδικασία, εγώ που παίρνω μέρος σε όλες τις Beta Version δεν μου έχει τύχει να μην με εγκρίνουν και νομίζω ότι τους εγκρίνουν όλους εάν είναι εντός προθεσμίας

 

Επειδή υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις για το Mi9T Pro (Global & EEA) είναι σίγουρο ότι δεν δίνουν για όλες τις Version μαζί δοκιμαστικές εκδόσεις, π.χ. όταν ήταν να δοκιμάσουμε την MIUI 12 Global που έχω εγώ την πήραμε 1-2 ημέρες μετά την λήξη της προθεσμίας που υπήρχε τότε, αλλά η EEA version δόθηκε σχεδόν ενάμιση μήνα μετά !!!

Edited by paulpap01
Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει πρώτα να τελειώσει η προθεσμία που έχουν για να δηλώσουν συμμετοχή όσοι θέλουν να πάρουν μέρος, η προθεσμία είναι έως 31/3 , στην συνέχεια θα αναρτήσουν μια λίστα με όσους έχουν εγκριθεί, εκεί θα δεις εάν έχεις πάρει έγκρισει για να γίνεις Beta Tester.Η λίστα συνήθως ανεβαίνει στο κανάλι στο Telegram αλλά και στο επίσημο Forum της Xiaomi. Στην συνέχεια εάν έχεις εγκριθεί κάποια στιγμή μέσω Update θα σου έρθει η ενημέρωση (Θεωρω κάποια στιγμή μέσα Απριλίου). Συνήθως έτσι γίνεται η διαδικασία, εγώ που παίρνω μέρος σε όλες τις Beta Version δεν μου έχει τύχει να μην με εγκρίνουν και νομίζω ότι τους εγκρίνουν όλους εάν είναι εντός προθεσμίας

 

Επειδή υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις για το Mi9T Pro (Global & EEA) είναι σίγουρο ότι δεν δίνουν για όλες τις Version μαζί δοκιμαστικές εκδόσεις, π.χ. όταν ήταν να δοκιμάσουμε την MIUI 12 Global που έχω εγώ την πήραμε 1-2 ημέρες μετά την λήξη της προθεσμίας που υπήρχε τότε, αλλά η EEA version δόθηκε σχεδόν ενάμιση μήνα μετά !!!

 

Και πως γίνεται η διαδικασία μετά στέλνεις κάποιο feedback πίσω η δεν κάνεις απολύτως τίποτα και στέλνετε αυτόματα;;

Link to comment
Share on other sites

Και πως γίνεται η διαδικασία μετά στέλνεις κάποιο feedback πίσω η δεν κάνεις απολύτως τίποτα και στέλνετε αυτόματα;;

Η διαδικασία είναι πολύ χύμα, δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα, ίσως κάποιες φορές έαν παρακολουθείς το κανάλι στο Telegram να επιβεβαιώνεις τυχόν προβλήματα που αναφέρουν άλλοι testers, ή να δηλώνεις μέσω της εφαρμογής "Υπηρεσίες & Σχόλια" που υπάρχει εγκατεστημένη στο κινητό τυχόν προβλήματα που αντιμετωπίζεις. Γενικά δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, απλά παίρνεις την version συνήθως 15-20 ημέρες νωρίτερα από την διάθεση της

Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι πολύ χύμα, δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα, ίσως κάποιες φορές έαν παρακολουθείς το κανάλι στο Telegram να επιβεβαιώνεις τυχόν προβλήματα που αναφέρουν άλλοι testers, ή να δηλώνεις μέσω της εφαρμογής "Υπηρεσίες & Σχόλια" που υπάρχει εγκατεστημένη στο κινητό τυχόν προβλήματα που αντιμετωπίζεις. Γενικά δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, απλά παίρνεις την version συνήθως 15-20 ημέρες νωρίτερα από την διάθεση της

 

Έκανα και εγώ την αίτηση άντε να δούμε και ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι πολύ χύμα, δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα, ίσως κάποιες φορές έαν παρακολουθείς το κανάλι στο Telegram να επιβεβαιώνεις τυχόν προβλήματα που αναφέρουν άλλοι testers, ή να δηλώνεις μέσω της εφαρμογής "Υπηρεσίες & Σχόλια" που υπάρχει εγκατεστημένη στο κινητό τυχόν προβλήματα που αντιμετωπίζεις. Γενικά δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, απλά παίρνεις την version συνήθως 15-20 ημέρες νωρίτερα από την διάθεση της
σε close beta είναι δύσκολο να μπεις αν έχεις το μεράκι,σε beta δεν αξίζει αν είναι όπως τα λες,όσο για stable EEA πριν τον Αύγουστο και αν ...δεν περιμένω τίποτα,ελπίζω να μας δώσει κάποιο security patch τέλος Απριλίου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο άλμπουμ βλέπω κάποιες φωτό είναι με γραμμές δηλαδή τις κρύβει κάποιες άλλες όχι .. είναι bug ή προστατεύει τα δεδομένα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://drive.google.com/file/d/16NPp2MlFWKxB5gxSmCVF_G1sC9n3sG_w/view?usp=drivesdk

Link to comment
Share on other sites

αν μιλάς για τα άλμπουμς στο gallery όχι δεν είναι έτσι

στο δικό σου σαν κατεστραμμένες φαίνονται

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα για κατεστραμενες μου μοιαζουν. αν ειναι φωτογραφιες που ειναι ανεβασμενες στο google photos, σβησε τα data της εφαρμογης για να ξανασυγχρονισουν-εμφανιστουν στο κινητο για να δεις αν ειναι η μικρογραφια damaged.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...