Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το θέμα ειναι το official MIUI theme_13.

πάντως όσα προβλήματα είχα λύθηκαν αφού ξαναπέρασα την ρομ ολόκληρη και πάλι.

 

Πως την περασες; εκανες κ ρεσετ;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λιστε μου μια απορια.γιατι παντα μετα απο καθε ρομ που περναω απο twrp πρεπει οταν τελειωσει να κανω εκτελεση το "disable dm verity forceencrypt" ????????????????????????? διαφορετικα δεν με αφηνει να μπω στο τηλ. τωρα που περασα την 12 το ιδιο πραγμα επρεπε αφου τελειωσε να τρεξω αυτη την μλκια.και στην 11 οταν ειχα το ιδιο.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λιστε μου μια απορια.γιατι παντα μετα απο καθε ρομ που περναω απο twrp πρεπει οταν τελειωσει να κανω εκτελεση το "disable dm verity forceencrypt" ????????????????????????? διαφορετικα δεν με αφηνει να μπω στο τηλ. τωρα που περασα την 12 το ιδιο πραγμα επρεπε αφου τελειωσε να τρεξω αυτη την μλκια.και στην 11 οταν ειχα το ιδιο.

 

Γιατι μπορεις να κανεις και αλλιως?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μπορεις να κανεις και αλλιως?

 

μα δεν ξερω.γιαυτο ρωταω?? ουτε κ ξερω τι ειναι αυτο.απλα σε βιντεο το ειδα οταν περασα μια καστομ ρομ.απλα δεν γνωριζω οτι πρεπει παντα σε οτι κανω να τρεχω και αυτο...ρωταω μηπως ξερει καποιος να μ πει συγκεκριμενα τι κανει αυτο και "ξεκολλαει" το τηλ...

Link to comment
Share on other sites

μα δεν ξερω.γιαυτο ρωταω?? ουτε κ ξερω τι ειναι αυτο.απλα σε βιντεο το ειδα οταν περασα μια καστομ ρομ.απλα δεν γνωριζω οτι πρεπει παντα σε οτι κανω να τρεχω και αυτο...ρωταω μηπως ξερει καποιος να μ πει συγκεκριμενα τι κανει αυτο και "ξεκολλαει" το τηλ...

 

Την στιγμη που το σκαλισες το παντρευτηκες και αυτο το κουσουρακι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτά τα στατιστικά χρήσης μπαταρίας πως τα κάνανε έτσι στην 12. Ένα sot ολοκληρωμένο δεν μπορώ να δω. Είμαι εδώ και 2 1/2 μέρες χωρίς φόρτιση από το 100 στο 34% αλλά το sot εκεί που ήταν 3 ώρες τώρα έχει γίνει 1 1/2 ώρα γιατί το υπολογίζει από άλλη στιγμή. Ή εγώ δεν το έχω πιάσει ή το έχουν κάνει μπάχαλο.

 

Έχω xtrv srable miui 12.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτά τα στατιστικά χρήσης μπαταρίας πως τα κάνανε έτσι στην 12. Ένα sot ολοκληρωμένο δεν μπορώ να δω. Είμαι εδώ και 2 1/2 μέρες χωρίς φόρτιση από το 100 στο 34% αλλά το sot εκεί που ήταν 3 ώρες τώρα έχει γίνει 1 1/2 ώρα γιατί το υπολογίζει από άλλη στιγμή. Ή εγώ δεν το έχω πιάσει ή το έχουν κάνει μπάχαλο.

 

Έχω xtrv srable miui 12.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμ γουστα ειναι αυτα,εμενα μου αρεσει με αυτα τα κολπακια.:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πως την περασες; εκανες κ ρεσετ;

 

τίποτα απλά έκανα install όλο το αρχείο. όχι δν έκανα reset.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

τίποτα απλά έκανα install όλο το αρχείο. όχι δν έκανα reset.
επειδή δεν το έχω ξανακάνει έχεις επιλογή install as new?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν το έχω ξανακάνει έχεις επιλογή install as new?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

κατέβασα την ρομ απο το link που μου έδωσες και μόλις τελειώσει το κατέβασμα απλά πατάς πάνω και κάνει εγκατάσταση.

μπορείς να πας και από τις ρυθμίσεις στην ενημέρωση και πατάς πάνω τις τρεις τελίτσες πάνω άριστερα και σου λέει επιλογή πακέτου ενημέρωσης.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

άρα δεν έχεις την επιλογή που λέω ....αν θέλεις να κάνεις reset μόνο χειροκίνητα μετά την εγκατάσταση της ρομ

σου κρατάει ρυθμίσεις κωδικούς κτλ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

άρα δεν έχεις την επιλογή που λέω ....αν θέλεις να κάνεις reset μόνο χειροκίνητα μετά την εγκατάσταση της ρομ

σου κρατάει ρυθμίσεις κωδικούς κτλ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Με τον τρόπο που το έκανε ο φίλος, περνάει από πάνω κ αντιγράφει ολα τα αρχεία συστήματος. Τα user data μένουν ανέπαφα.

 

Αν θες να κάνεις εγκατάσταση σαν καινούργιο, πρώτα κάνεις factory reset και δεν επιλέγεις να χρησιμοποιηθεί κάποιο μπακαπ κ μετά περνάς από πάνω την ρομ με τον τρόπο είπε.

 

Έπειτα βάζεις το gmail account σου και ξεκινάς να το στήνεις από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Με τον τρόπο που το έκανε ο φίλος, περνάει από πάνω κ αντιγράφει ολα τα αρχεία συστήματος. Τα user data μένουν ανέπαφα.

 

Αν θες να κάνεις εγκατάσταση σαν καινούργιο, πρώτα κάνεις factory reset και δεν επιλέγεις να χρησιμοποιηθεί κάποιο μπακαπ κ μετά περνάς από πάνω την ρομ με τον τρόπο είπε.

 

Έπειτα βάζεις το gmail account σου και ξεκινάς να το στήνεις από την αρχή.

 

ακριβώς αυτό!!

απλά το πακέτο είναι με φωτογραφίες μουσική και λοιπά αρχεία πρέπει να πάρεις καλό backup και μέτα όλα από την αρχή. οι κωδικοί σε αλλη συσκευή που έχω στήσει τους κρατάει το Gmail αλλά όχι και τα πάντα.

λίγη φασαρία την τρως.

απλά θα έπρεπε να ειχαν κάνει επιλογή όπως στα OnePlus που μπορείς να διαλέξεις τι θα κάνεις reset ώστε να μην μπαίνεις στην διαδικασία του backup και έτσι σε κάθε ενημέρωση θα κάναμε clean install και θα καθόταν πάντα καλά.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σμρ θα κάνω έλεγχο τί αρχεία έχω κ τί πρέπει να κάνω συγχρονισμό και θα κάνω επαναφορά. Το πρωί το που έπιασα το κινητό με το που σηκώθηκα, κόλλησε. Οπότε όπως είχα αναφέρει, δεν έχει να κάνει με θερμοκρασίες.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σμρ θα κάνω έλεγχο τί αρχεία έχω κ τί πρέπει να κάνω συγχρονισμό και θα κάνω επαναφορά. Το πρωί το που έπιασα το κινητό με το που σηκώθηκα, κόλλησε. Οπότε όπως είχα αναφέρει, δεν έχει να κάνει με θερμοκρασίες.

 

Δεν δουλεύει και αυτό το άτιμο το pc suite της xiaomi ναι το κανες μπαμ μπαμ.

θα κάνεις reset μέσω των ρυθμίσεων του κινητού η θα κάνεις hard reset με τα κουμπιά; η δν παίζει ρόλο;

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει και αυτό το άτιμο το pc suite της xiaomi ναι το κανες μπαμ μπαμ.

θα κάνεις reset μέσω των ρυθμίσεων του κινητού η θα κάνεις hard reset με τα κουμπιά; η δν παίζει ρόλο;

δεν παιζει ρολο. wipe ΚΑΙ το user data partition κανουν και τα 2. αυτο ειναι επι της ουσιας το factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Eκανα επαναφορα στο κινητο, κ στο καπακι περασα απο πανω την full rom. Για να δουμε τι θα δουμε... Τωρα το στηνω απο την αρχη, ολες τις εφαρμογες για να δω αν βελτιωθει κ η μπαταρια γιατι δεν μου εβγαζε αρκετες ωρες SOT.

 

Πρωτη αλλαγη που ειδα σε σχεση με πριν, ειναι οτι πλεον μπορω να ενημερωσω τις super ταπετσαριες, που πριν εβγαζε σφαλμα.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Eκανα επαναφορα στο κινητο, κ στο καπακι περασα απο πανω την full rom. Για να δουμε τι θα δουμε... Τωρα το στηνω απο την αρχη, ολες τις εφαρμογες για να δω αν βελτιωθει κ η μπαταρια γιατι δεν μου εβγαζε αρκετες ωρες SOT.

 

Πρωτη αλλαγη που ειδα σε σχεση με πριν, ειναι οτι πλεον μπορω να ενημερωσω τις super ταπετσαριες, που πριν εβγαζε σφαλμα.

Μην χρησιμοποιείτε τα super wallpapers και θα βελτιωθεί η μπαταρία και το λαγκ

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην χρησιμοποιείτε τα super wallpapers και θα βελτιωθεί η μπαταρία και το λαγκ

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ουτε εγω τα χρησιμοποιω. απλα τα τσεκαρα για να δω αν διορθωθηκε το θεμα που υπηρχε πριν. Πολλοι δεν μπορουσαν να τα ενημερωσουν, μεσα σε αυτους κ εγω.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή kallair κ kommatias 3 , η ρομ που περάσατε είναι η EU ? Κ έχει παραπάνω πραγματα από την global ? Όπως πχ να αλλάζεις το charging effect ?

 

H rom που περασαμε ειναι ακριβως αυτη που φορουσε το κινητο μας και το καναμε γιατι δεν ειχε γινει καλη/σωστη εγκατασταση κ ειχαμε διαφορα προβληματα οπως πχ να παγωνει το κινητο κ να νεκρωνει.

 

μην μπερδευεσαι με global κ ΕU. Αν εχεις κινητο με global rom δεν μπορεις να περασεις eu rom. Και δεν νομιζω να εχει καποια διαφορα ουσιωδη σε σχεση με την global.

Link to comment
Share on other sites

Sos είπα να περάσω ξανά την Ρομ κάνοντας factory reset έκανα αντίγραφο κανονικά όλα και ενώ όλα δουλεύουν ρολόι δεν μπορώ να βάλω face unlock!!!μαθαίνω ρυθμίσεις κανονικά όλα ανοίγει η κάμερα και δεν κάνει face recognition

Εννοείται ότι δαχτυλικο Bluetooth και pin δουλεύουν κανονικά!!!!την ξανακατεβασα και την πέρασα από τον updater τα ίδια ????καμία γνώμη!!!

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μια ακομα φορα,και προφανως εαν εχετε καποιο θεματακι,το καλυτερο ειναι περασμα ρομ απο την αρχη,και μετα ενα μισαωρο περασμα οι εφαρμογες σας,ετσι εχετε ενα πεντακαθαρο κινητο χωρις παλιο υπολείμματα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μερικές απορίες:

 

1) Που είναι οι super wallpapers και δεν τις βρίσκω;

2) Πως απενεργοποιείται το κέντρο ελέγχου όταν το κινητό είναι κλειδωμένο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...