Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να φλασαρεις σε κινητό που έχει την ευρωπαϊκή global την νέα global MIUI 12 που κυκλοφορεί; Ή θα μπρικαρει;

 

Νομίζω ότι χρειάζεται να ξεκλειδώσεις bootloader και να φλασάρεις μέσο recovery twrp

Link to comment
Share on other sites

To "Εγγραφη οθονης" του κινητου γραφει μονο εικονα, ηχο δεν γινετε να γραψει πχ σε μια βιντεοκληση? Μηπως υπαρχει κανενα αλλο προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και δεν ξέρω αν το έχουν κι άλλοι....

Εχω πολύ χαμηλή ταχύτητα οταν συνδέομαι με wifi.

Μου το κάνει σε όλα τα δίκτυα.

 

Το έχει κανένας άλλος;

Εχω την αίσθηση ότι έγινε απο το τελευταίο update Και μετά!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και δεν ξέρω αν το έχουν κι άλλοι....

Εχω πολύ χαμηλή ταχύτητα οταν συνδέομαι με wifi.

Μου το κάνει σε όλα τα δίκτυα.

 

Το έχει κανένας άλλος;

Εχω την αίσθηση ότι έγινε απο το τελευταίο update Και μετά!

 

Αν φοράς θήκη μαγνητική ή αν έχεις κάποιο μαγνήτη επάνω, επηρεάζει. Αν όχι τσέκαρε μήπως είναι καμία εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και δεν ξέρω αν το έχουν κι άλλοι....

 

Εχω πολύ χαμηλή ταχύτητα οταν συνδέομαι με wifi.

 

Μου το κάνει σε όλα τα δίκτυα.

 

 

 

Το έχει κανένας άλλος;

 

Εχω την αίσθηση ότι έγινε απο το τελευταίο update Και μετά!

Επίσης αυτό συμβαίνει όταν έχεις ανοιχτό η το χρησιμοποιείς και έχεις συνδεδεμένη συσκευή στο Bluetooth π.χ ακουστικά, δοκίμασε με κλειστό το Bluetooth και δες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και δεν ξέρω αν το έχουν κι άλλοι....

Εχω πολύ χαμηλή ταχύτητα οταν συνδέομαι με wifi.

Μου το κάνει σε όλα τα δίκτυα.

 

Το έχει κανένας άλλος;

Εχω την αίσθηση ότι έγινε απο το τελευταίο update Και μετά!

 

το έχω και εγώ εδώ και κάνα δεκαήμερο και μου έχει σπάσει τ νεύρα. σκεφτόμουν για hard reset μΠας κ στρώσει αλλά βαριέμαι το σεταρισμα.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

το έχω και εγώ εδώ και κάνα δεκαήμερο και μου έχει σπάσει τ νεύρα. σκεφτόμουν για hard reset μΠας κ στρώσει αλλά βαριέμαι το σεταρισμα.

 

Samsung wave 8500? Ωρε τι μου θύμισες!!! το πρώτο μου smartphone, όσο smart ήταν τότε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Samsung wave 8500? Ωρε τι μου θύμισες!!! το πρώτο μου smartphone, όσο smart ήταν τότε.

 

χαχαχαχα τρομερό κινητό για την εποχή του και είχε πάρα πολύ ωραία οθόνη πολύ ωραία χρώματα.. το χάρισα σε μια φίλη και τ είχε μέχρι πέρυσι και το δούλευε!!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι επηρεάζει το wifi η σύνδεση με το headset ακουστικό bluetooth αλλά όχι πάντσ!

Όταν γίνεται είναι τραγική η σύνδεση.... πχ απο τα 30MBps της γραμμής υπο κανονικές συνθήκες, κατεβάζω με 0.80 :X !!!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι επηρεάζει το wifi η σύνδεση με το headset ακουστικό bluetooth αλλά όχι πάντσ!

Όταν γίνεται είναι τραγική η σύνδεση.... πχ απο τα 30MBps της γραμμής υπο κανονικές συνθήκες, κατεβάζω με 0.80 :X !!!

 

Τα έλεγα πριν πολύ καιρό και το επισήμανα εδώ στο νήμα, παιδιά το bluetooth επηρεάζει άμεσα την ταχύτητά του wifi οι περίστεροι με αμφισβήτησαν αλλά έκανα άπειρες δοκιμές και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δεν διορθώθηκε το πρόβλημά και ισχύει αυτό που λες ότι το επηρεάζει αλλά όχι πάντα, μια λύση είναι να κλείσεις το bluetooth για λίγα δευτερόλεπτα και να το ενεργοποιήσεις ξανά αν είσαι τυχερός θα επανέλθει το wifi αλλιώς δοκιμάζεις ξανά...

Link to comment
Share on other sites

Οχι πάντα φαντάζομαι από την στιγμή που δεν γίνεται σε όλους.

 

Τώρα μέτρησα με ανοικτό και κλειστό bluetooth που είναι συνδεδεμένο συνεχώς σε smartwatch.

 

με ανοικτό bt : down 49.4 - up 5.03

με κλειστό bt : down 50.5 - up 5.01

 

* σε cosmote vdsl 50 που κλειδώνει στα 55/5.5

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τα έλεγα πριν πολύ καιρό και το επισήμανα εδώ στο νήμα, παιδιά το bluetooth επηρεάζει άμεσα την ταχύτητά του wifi οι περίστεροι με αμφισβήτησαν αλλά έκανα άπειρες δοκιμές και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δεν διορθώθηκε το πρόβλημά και ισχύει αυτό που λες ότι το επηρεάζει αλλά όχι πάντα, μια λύση είναι να κλείσεις το bluetooth για λίγα δευτερόλεπτα και να το ενεργοποιήσεις ξανά αν είσαι τυχερός θα επανέλθει το wifi αλλιώς δοκιμάζεις ξανά...

 

Είναι πολύ πιθανόν να επηρεάζει το ένα το άλλο αφού και τα 2 λειτουργούν σε 2.4 GHZ συχνότητα.

Έχει να κάνει με τα κανάλια του wifi!

Πολύ αναλυτικό είναι το παρακάτω άρθρο το οποίο αναλύει διεξοδικά τι συμβαίνει: https://www.codejourney.net/2017/04/wifi-and-bluetooth-interference-diagnosing-and-fixing/

 

Αυτό που ίσως δημιουργεί και το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι το bluetooth είναι ένα σκυλί plantronics 7 ετών που ίσως ο bluetooth controller του να μην είναι τόσο προηγμένος για να μην δημιουργεί προβλήματα με το wifi!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε κοσμοτε, υπάρχει πιθανότητα να επηρεάζει η συχνότητα του Bluetooth ,αυτό που λέει ο φίλος πιο πριν. Πέρυσι είχα στο σπίτι και είχα περίπου το ίδιο θέμα και τους έπαιρνα συνέχεια τηλέφωνο, επειδή είχα 24mbps κ έβλεπα netflix είχε μέρες που σερνόταν.

Μέχρι που ένα παλικάρι, επειδή είδε ότι ξέρω 5 πράματα, μου είπε να μπαίνω κ να αλλάζω κανάλια wifi στο ρούτερ. Από κει κ έπειτα λύθηκε το θέμα, οπότε είχα θέμα το άλλαζα και λυνόταν, αλλά προσοχή γιατί δεν θέλει επανεκκίνηση. Αν θες να το κάνεις ένα μίνι ρεσετ, βγάλε τη πρίζα κ ξαναβαλτην. Επίσης να ξέρεις ότι μπορεί μεν να μην σου φαίνεται, αλλά αν έχεις βάση ασυρμάτου δίπλα στο ρούτερ, που κ που ρίχνει τη συχνότητα, βάλε το ρούτερ ψηλά και τη βάση χαμηλά.

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που το πήρα είμαι μονίμως με Amazfit pace συνδεδεμένο και με Bluetooth headset 24/7 και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την ταχύτητα ούτε του WiFi ούτε του 3/4g. Κάτι άλλο παίζει με τις συσκευές σας.
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που το πήρα είμαι μονίμως με Amazfit pace συνδεδεμένο και με Bluetooth headset 24/7 και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την ταχύτητα ούτε του WiFi ούτε του 3/4g. Κάτι άλλο παίζει με τις συσκευές σας.
Και εγώ το ίδιο φίλε μου κανένα πρόβλημα με πτώση της ταχύτητας

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς καμία gcam δεν με ικανοποιεί. Στο pocophone το τηλέφωνο μεταμορφωνόνταν. Στο συγκεκριμένο είναι χειρότερες από την στοκ. Δεν ξέρω αν έχω άλλα μάτια και άλλα βλέπω :geek: αλλά στο auto είναι απαράδεκτες για gcam πάντα. Eβγαλα τις προάλλες ένα λιμάνι να τσεκάρω στο pc και ήταν :ooch::ooch::ooch: Χώρια που όλο και κάποιο bug θα έχουν τα apk. :down:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς καμία gcam δεν με ικανοποιεί. Στο pocophone το τηλέφωνο μεταμορφωνόνταν. Στο συγκεκριμένο είναι χειρότερες από την στοκ. Δεν ξέρω αν έχω άλλα μάτια και άλλα βλέπω :geek: αλλά στο auto είναι απαράδεκτες για gcam πάντα. Eβγαλα τις προάλλες ένα λιμάνι να τσεκάρω στο pc και ήταν :ooch::ooch::ooch: Χώρια που όλο και κάποιο bug θα έχουν τα apk. :down:
Κάτι λάθος κάνεις με τις gcam

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι λάθος να κάνω στο auto?:lol:

 

 

 

για δώσε μου gcam που φοράς και settings να δω.:(

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1196/

 

https://drive.google.com/file/d/118wjY1BkcJ-DfkM1M2fWL2kEq56acgZO/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/11FIQJb6oBRQlz3u4sBwUlQfZx_uOxHKG/view?usp=drivesdk

 

Το πρώτο xml είναι για όλες τις συνθήκες και το δεύτερο για selfie, δουλεύουν όλες οι κάμερες και η σταθεροποίηση στο video, περιμένω τα σχόλια σου όταν την δοκιμάσεις και αν μπορείς να ανεβάσεις ένα συγκριτικό με την στοκ.

 

Η δική μου άποψη είναι ότι είναι πολύ ανώτερη η gcam σε όλες τις συνθήκες και είναι κοντά σε ποιότητα με τις σημερινές ναυαρχίδες

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1196/

 

https://drive.google.com/file/d/118wjY1BkcJ-DfkM1M2fWL2kEq56acgZO/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/11FIQJb6oBRQlz3u4sBwUlQfZx_uOxHKG/view?usp=drivesdk

 

Το πρώτο xml είναι για όλες τις συνθήκες και το δεύτερο για selfie, δουλεύουν όλες οι κάμερες και η σταθεροποίηση στο video, περιμένω τα σχόλια σου όταν την δοκιμάσεις και αν μπορείς να ανεβάσεις ένα συγκριτικό με την στοκ.

 

Η δική μου άποψη είναι ότι είναι πολύ ανώτερη η gcam σε όλες τις συνθήκες και είναι κοντά σε ποιότητα με τις σημερινές ναυαρχίδες

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλύτερη και από urnyx είναι?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει διαφορά από την στοκ αλλά όχι συγκλονιστική.
Αν μπορείς να ανεβάσεις δείγματα γιατί εγώ βλέπω συγκλονιστική διαφορά, ειδικά σε ανθρώπινα πρόσωπα δεν υπάρχει σύγκριση, εκτός και αν σου αρέσει το μακιγιάζ

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλύτερη και από urnyx είναι?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι είναι ανώτερη ο dev έχει την συσκευή μας και η βάση της είναι arnova

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...