Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παράδοξο γιατι στο timeline κ στις ανακοινωσεις ελεγαν σε 1 μηνα οτι θα την παρουμε! για αυτο υπεθεσα οτι ειναι καποια απο τις beta china που εχει παρει η greek community ή κατι τετοιο! ομορφα πραγματα!!!

 

@vag74 τι χωρα το εχεις; Σε EU εκδοση δεν εχει ερθει ακομα κατι παντως.

Είναι global stable pilot rom πρέπει να έχεις γραφτεί σαν tester για να την πάρεις ota

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι global stable pilot rom πρέπει να έχεις γραφτεί σαν tester για να την πάρεις ota

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πως γραφεσαι σαν tester; εμενα το "pilot" παντως μου κανει σαν "μια απο τις τελευταιες beta πριν βγει στην κυκλοφορια"

Link to comment
Share on other sites

πως γραφεσαι σαν tester; εμενα το "pilot" παντως μου κανει σαν "μια απο τις τελευταιες beta πριν βγει στην κυκλοφορια"
Τώρα πλέον δεν μπορείς να γραφτείς,ναι είναι δοκιμαστικές εκδόσεις πριν την τελική global stable, αλλά μέχρι στιγμής τη βρίσκω εξαιρετική,δεν είναι beta dev και είναι πολύ πιο smooth από την 11.0.4 που είχα πριν και δεν έχω κάνει factory reset, πέρασα κανονικά το ota update που μου ήρθε

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οι Αlpha εκδοσεις ειναι πρώιμες γεμάτο bugs. ισως ειναι καποιο bug. να προτιμας στην χειροτερη να βαζει beta. ποτέ alpha.

Ευχαριστώ!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παράδοξο γιατι στο timeline κ στις ανακοινωσεις ελεγαν σε 1 μηνα οτι θα την παρουμε! για αυτο υπεθεσα οτι ειναι καποια απο τις beta china που εχει παρει η greek community ή κατι τετοιο! ομορφα πραγματα!!!

 

@vag74 τι χωρα το εχεις; Σε EU εκδοση δεν εχει ερθει ακομα κατι παντως.

κάτσε παιδάκι μου στα αυγά σου και EU θα πάρουμε μόνο σταθερή που θα βγει ένα μήνα μετά την cn

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κάτσε παιδάκι μου στα αυγά σου και EU θα πάρουμε μόνο σταθερή που θα βγει ένα μήνα μετά την cn

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

χαχαχα ! η αληθεια ειναι οτι για λιγο με ετρωγε ο πωπος μου γιατι ειχα μαθει απο παλιοτερα κινητα, να τα σκαλιζω και να παιζω φουλ με custom roms. αλλα τωρα τελευταια, και ειδικα με το mi9t pro, περα απο την απεγκατασταση καποιων stock apps(πχ βλεπε mi browser και κατι αλλα που εχουν να κανουν με διαφημισεις), δεν του εχω κανει απολυτως τπτ αλλο. "Γερασαμε" και θελουμε σταθεροτητα και οχι να δοκιμαζουμε 1002 ******** που βγαινουν σε mods (πχ 75hz display, custom kernels κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με το κινητό; Ψάχνει φίλος να το πάρει από Ελλάδα και έχει εξαφανιστεί δεν υπάρχει πουθενά και τελευταία τιμή εθεάθη 600 + ευρώ; Τι παίζει;

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση! Δεν εχω το κινητο σε λειτουργια εξοικονομησης. Τον chrome τον ειχα με το τελευταιο update. Του εκανα επισης uninstall updates και clear data αλλα δεν αλλαξε κατι. Επισης στον chrome δεν βλεπω επιλογη εξοικονομησης ενεργιας αρα υποθετω οτι λειτουργει κανονικα. Σε ολες τις αλλες εφαρμογες δεν εχω ενεργοποιημενο το battery saver.

Τωρα που πατησα την επιλογη optimise στις ρυθμισεις της μπαταριας ειδα να τρεχουν 2 προγραμματα που δεν ξερω ακριβως τι ηταν. (εκανα βλακεια και δεν εκανα print screen για να ψαξω μετα) Τα σταματησα και τωρα δειχνει να εστρωσε.

Αν το ξαναεμφανισει θα επιστρεψω.

 

Λοιπον μετα απο καναδυο μερες τα lagαρισματα ξαναξεκινησαν. Μετα απο πολυ ψαξιμο στο ιντερνετ και τεσταρισμα και προτου κανω factory reset, βρηκα επιτελους τι εφταιγε. Αυτο το θεμα απ οτι διαβασα το εχουν αρκετοι και με Μι 9Τ pro αλλα και με το απλο 9Τ. Οσο κουλο και να ακουστει το προβλημα ηταν το App Vault. Παροτι το εχω απενεργοποιημενο, αν αναβαθμιστει στην τελευταια εκδοση και σε συνδιασμο με MIUI Global 11.0.6 δημιουργει αυτο το περιεργο lag. Η λυση ειναι να κανεις clear data στην εφαρμογη και να απεγκαταστησεις ολες τις αναβαθμισεις της. Μετα απο αυτη την διαδικασια το lag εξαφανιζεται. Μετα απλα πρεπει να προσεχεις μην την κανεις update γιατι το lag θα επιστρεψει, και θα πρεπει να ξανακανεις απεγκαταστση τα updates της εφαρμογης. Ελπιζω στο μελλον να φτιαχτει και αυτο το κουλο.

Ελπιζω να βοηθησα εστω και εναν που εχει παρομοιο προβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με το κινητό; Ψάχνει φίλος να το πάρει από Ελλάδα και έχει εξαφανιστεί δεν υπάρχει πουθενά και τελευταία τιμή εθεάθη 600 + ευρώ; Τι παίζει;

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Ας δει για ελαφρώς μεταχειρισμένο. Μέχρι πόσα δίνει?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με το κινητό; Ψάχνει φίλος να το πάρει από Ελλάδα και έχει εξαφανιστεί δεν υπάρχει πουθενά και τελευταία τιμή εθεάθη 600 + ευρώ; Τι παίζει;

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Εγω βρηκα απο αγγελια πριν μια εβδομαδα. Δεν υπαρχει πια καινουργιο. Και ειναι καταπληκτικο τηλεφωνο. Δεν ξερω ομως αν θα το κρατησω γιατι εχω θεμα με κατι εταιρικες εφαρμογες. Αν σε ενδιαφερει στειλε μου ενα pm να σου δωσω παραπανω λεπτομερειες.

 

Ρε παιδια βαζω το ρολοι της Google και οτανβαζω ξυπνητηρι δεν βαραει ηχος. Εμφανιζεται στην οθονη κλειδωματος αλλα δεν βαραει ηχος.Κατι παιζει με τις αδειες της εφαρμογης προφανως αλλα δεν μου εχει ξανατυχει.....

Link to comment
Share on other sites

Σ' αυτή που έχει από τη μάνα του το τηλέφωνο!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Από κάμερες κινητών και φωτογραφίες παίζει να είμαι και ο πιο άμπαλος που υπάρχει στο σύμπαν!

Αυτές όμως που επισυνάπτω στο post, μου άρεσαν και την έβγαλα με την στοκ κάμερα χωρίς καμία ρύθμιση!

Και μάλιστα βιαζομουν μην κοροϊδεύει ο κόσμος!

Δεν ξέρω καν αν πληρη τα κριτήρια που πρέπει να έχει μια φωτογραφία για να θεωρείται ποιοτικη!

Απλά σαν μεσο χρήστη με καλύπτουν απόλυτα...34e682bf0c67373ee244dc0eec206593.jpgcc5fa3c7a4ee6fea9175789063beb37d.jpg

 

 

https://ibb.co/mFFj541

https://ibb.co/bHbXNdN

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by glynos
Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Αν σε καλύπτουν εσένα, εμάς μας περισσεύουν. Το βασικό είναι να αρέσει σε σένα το αποτέλεσμα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο καναδυο μερες τα lagαρισματα ξαναξεκινησαν. Μετα απο πολυ ψαξιμο στο ιντερνετ και τεσταρισμα και προτου κανω factory reset, βρηκα επιτελους τι εφταιγε. Αυτο το θεμα απ οτι διαβασα το εχουν αρκετοι και με Μι 9Τ pro αλλα και με το απλο 9Τ. Οσο κουλο και να ακουστει το προβλημα ηταν το App Vault. Παροτι το εχω απενεργοποιημενο, αν αναβαθμιστει στην τελευταια εκδοση και σε συνδιασμο με MIUI Global 11.0.6 δημιουργει αυτο το περιεργο lag. Η λυση ειναι να κανεις clear data στην εφαρμογη και να απεγκαταστησεις ολες τις αναβαθμισεις της. Μετα απο αυτη την διαδικασια το lag εξαφανιζεται. Μετα απλα πρεπει να προσεχεις μην την κανεις update γιατι το lag θα επιστρεψει, και θα πρεπει να ξανακανεις απεγκαταστση τα updates της εφαρμογης. Ελπιζω στο μελλον να φτιαχτει και αυτο το κουλο.

Ελπιζω να βοηθησα εστω και εναν που εχει παρομοιο προβλημα :)

 

Λοιπών είχα το ίδιο πρόβλημα χωρίς να το δώσω μεγάλη σημασία μέχρι που έκανα τα βήματα που γράφεις και σώθηκα κανένα lag πλέον μεγάλη διαφορά σε σχέση με πρίν. Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.

 

Μήπως υπάρχει τρόπος να το παγώσουμε έτσι ώστε να μην ζητάει συνεχώς update;

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα με το lag σας το παρουσιάζει σε κάτι συγκεκριμένο ή αργεί το κινητό γενικώς; Το έχω disable το vault αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα με το lag σας το παρουσιάζει σε κάτι συγκεκριμένο ή αργεί το κινητό γενικώς; Το έχω disable το vault αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Γενικά αργεί σε άνοιγμα εφαρμογών κυρίως.

 

Πώς το έκανες disable; Δοκίμασα με το hidden settings for miui αλλά δεν μπορώ να το βρω για να το απενεργοποιήσω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπών είχα το ίδιο πρόβλημα χωρίς να το δώσω μεγάλη σημασία μέχρι που έκανα τα βήματα που γράφεις και σώθηκα κανένα lag πλέον μεγάλη διαφορά σε σχέση με πρίν. Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.

 

Μήπως υπάρχει τρόπος να το παγώσουμε έτσι ώστε να μην ζητάει συνεχώς update;

 

Προσωπικα ηταν απο τις πρωτες εφαρμογες που απενεργοποιησα..

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα ηταν απο τις πρωτες εφαρμογες που απενεργοποιησα..

 

Πώς την απενεργοποιήσατε θα μου πει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις, αρχικη οθονη, κ κλεινεις το αποθηκη εφαρμογων. Νομιζω αυτο ειναι!

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις, αρχικη οθονη, κ κλεινεις το αποθηκη εφαρμογων. Νομιζω αυτο ειναι!

Όχι δεν λέω αυτο, αυτό το γνώριζα εννοώ να το παγώσουμε εντελώς να μην τρέχει ούτε στο background.

Link to comment
Share on other sites

Το app vault ή το app drawer ρε παιδιά δημιουργεί το πρόβλημα;

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν λέω αυτο, αυτό το γνώριζα εννοώ να το παγώσουμε εντελώς να μην τρέχει ούτε στο background.

 

Δεν νομιζω να τρεχει στο background αν το κλεισεις απο εκει. επισης υπαρχουν εργαλεια που μπορεις να κανεις disable ή unistall στοκ εφαρμογες. Δοκιμασε να την παγωσεις να δεις αν σου δημιουργηθει προβλημα πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Το app vault ή το app drawer ρε παιδιά δημιουργεί το πρόβλημα;

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

τι είναι το app drawer?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς την απενεργοποιήσατε θα μου πει κάποιος;
manage apps

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι είναι το app drawer?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

manage apps

 

Συρτάρι εφαρμογών

af3385c599a02a71c1b119e0964e9247.jpg

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...