Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να πάρω την συγκεκριμένη συσκευή. Από αγγελία φυσικά γιατί καινούργια πλέον δεν βρίσκει κανείς εύκολα.

Μπορείτε να μου πείτε αν με την τελευταία επίσημη αναβάθμιση η συσκευή παίζει καλά; Έχει κανένα χοντρό θέμα sw; Θα πάρει miui 12; Το fm ραδιόφωνο παίζει καλά;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να πάρω την συγκεκριμένη συσκευή. Από αγγελία φυσικά γιατί καινούργια πλέον δεν βρίσκει κανείς εύκολα.

Μπορείτε να μου πείτε αν με την τελευταία επίσημη αναβάθμιση η συσκευή παίζει καλά; Έχει κανένα χοντρό θέμα sw; Θα πάρει miui 12; Το fm ραδιόφωνο παίζει καλά;

 

Ευχαριστώ

Ολα Τζαμι Παιζουν ,Και ναι θα παρει Απο τους Πρωτους το Miui 12

...

 

 

Ερωτηση

Εχω το αρχειο με ολο τα Wifi Δυκτια πως μπορω να τα περασω (Σε Ποιο Αρχειο ειναι Τα Wifi Settings Το εχω Root )να τα δει γιατι για καποιο λογο μου εσβησαν και εχει μονο 5..Δυκτια.

Ευχαρστω

Edited by c3250
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με αυτό το κινητό. Κάθε φορά που θα μιλήσω θα ανοίγει κάποια άσχετη εφαρμογή και συνήθως θα κατεβαίνει η κουρτίνα και θα πατιουνται διάφορα. Συμβαίνει και σε άλλον; Υπάρχει λύση; ( Χρησιμοποιώ Bluetooth, hands free και ηχείο γενικά)
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με αυτό το κινητό. Κάθε φορά που θα μιλήσω θα ανοίγει κάποια άσχετη εφαρμογή και συνήθως θα κατεβαίνει η κουρτίνα και θα πατιουνται διάφορα. Συμβαίνει και σε άλλον; Υπάρχει λύση; ( Χρησιμοποιώ Bluetooth, hands free και ηχείο γενικά)
Καλημέρα, μήπως έχεις τοποθέτηση προστασία οθόνης που εμποδίζει τον αισθητήρα εγγύτητας;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω τζαμακι ναι αλλά ο αισθητήρας νομιζω είναι στο μικρόφωνο και σε εκείνο το σημείο είναι ανοιχτό.
Link to comment
Share on other sites

Ολα Τζαμι Παιζουν ,Και ναι θα παρει Απο τους Πρωτους το Miui 12

Σενευχαριστω για την απαντηση. Το δαχτυλικο αποτυπωμα παιζει καλα; Ή ειναι σαν του Mi A3 που εχει θεματα;

Link to comment
Share on other sites

Έχω τζαμακι ναι αλλά ο αισθητήρας νομιζω είναι στο μικρόφωνο και σε εκείνο το σημείο είναι ανοιχτό.

 

ο αισθητηρας νομιζω ειναι σε καποιο σημειο στο πανω μερος, ΜΕΣΑ στην οθονη. οπως πχ ειναι το δαχτυλικο αποτυπωμα. κ εγω νομιζα οτι ειναι στο ηχειο αλλα ειχα τσεκαρει οθονες replacement και το ειχα δει απο εκει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

είναι σαν να μη υπάρχει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

ποιο ειναι σαν να μην υπαρχει; αν λες το αποτυπωμα, δουλευει αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Σενευχαριστω για την απαντηση. Το δαχτυλικο αποτυπωμα παιζει καλα; Ή ειναι σαν του Mi A3 που εχει θεματα;

Το αποτυπωμα δουλευει Τζαμι,Αλλα εχω διαβασει Αν βαλεις Τζαμακι Να περασεις ξανα τα Αποτυπωματα Απο την Αρχη, Για το Μi A3 δεν ξερω γιατι δεν το ειχα Ποτε.

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Το αποτυπωμα δουλευει Τζαμι,Αλλα εχω διαβασει Αν βαλεις Τζαμακι Να περασεις ξανα τα Αποτυπωματα Απο την Αρχη, Για το Μi A3 δεν ξερω γιατι δεν το ειχα Ποτε.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Μια καομα ερωτηση. VoLTE και VoWiFi δουλευουν κανονικα μεσω Cosmote; Χωρις πατεντες κτλ;

Link to comment
Share on other sites

ο αισθητηρας νομιζω ειναι σε καποιο σημειο στο πανω μερος, ΜΕΣΑ στην οθονη. οπως πχ ειναι το δαχτυλικο αποτυπωμα. κ εγω νομιζα οτι ειναι στο ηχειο αλλα ειχα τσεκαρει οθονες replacement και το ειχα δει απο εκει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

ποιο ειναι σαν να μην υπαρχει; αν λες το αποτυπωμα, δουλευει αψογα.

ναι αλλά δεν έχω τζαμακι και συναφή

αστραπιαίο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Μια καομα ερωτηση. VoLTE και VoWiFi δουλευουν κανονικα μεσω Cosmote; Χωρις πατεντες κτλ;

δουλευουν κανονικοτατα κ αψογα. Το εχω δικαρτο το κινητο κ στην 2η καρτα ειναι vodafone και καμια σχεση. Ετη φωτος μπροστα η cosmote στο θεμα volte/voWIFI. Oυτε στο vodafone χρειαζονται εξτρα εφαρμογες αλλά η υλοποιηση που εχουν κανει ειναι γτπ, με πολλα προβληματα κ πατεντες.

 

Φαντασου, ο αδερφος μου εχει ενα huawei p10. ειχε μεσα vodafone καρτα και δεν δουλευε το volte/vowifi απο μαμα, και ας το υποστηριζε το firmware. Με το που εβαλα καρτα της cosmote, εμφανιστηκαν οι σχετικες ρυθμισεις volte/voWIFI στο p10 και δουλευει αψογα... Αυτο το αναφερω για να τονισω οτι οσα προβληματα εχουμε με vodafone volte/voWIFI, κατα πασα πιθανοτητα οφειλονται στη πολυ κακη και προχειρη δουλεια που εχουν κανει στην υλοποιηση του, και δευτερευωντος στο λογισμικο της συσκευης.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Τελικά το πήρα. Είμαι εξαιρετική συσκευή. 1-2 ερωτήσεις:

- πως μπορω να βάλω το google feed στη τέρμα αριστερά οθόνη; στο redmi 9s που κράτησα λίγες ημέρες είχε κανονικά το google feed αριστερά αντί για την αποθήκη εφαρμογών. Στο 9t pro πως γίνεται; Θεωρητικά έχουν τον ίδιο launcher και πρέπει να γίνεται.

- ενώ έχω σεταρει το vowifi και παίζει κανονικά και εχω ορίσει να έχει προτεραιότητα αντί το volte, κάποιες φορές βλέπω ότι η συσκευή γυρίζει σε volte ενώ είναι συνδεμενη κανονικά σε wifi. Σας λέει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Τελικά το πήρα. Είμαι εξαιρετική συσκευή. 1-2 ερωτήσεις:

- πως μπορω να βάλω το google feed στη τέρμα αριστερά οθόνη; στο redmi 9s που κράτησα λίγες ημέρες είχε κανονικά το google feed αριστερά αντί για την αποθήκη εφαρμογών. Στο 9t pro πως γίνεται; Θεωρητικά έχουν τον ίδιο launcher και πρέπει να γίνεται.

- ενώ έχω σεταρει το vowifi και παίζει κανονικά και εχω ορίσει να έχει προτεραιότητα αντί το volte, κάποιες φορές βλέπω ότι η συσκευή γυρίζει σε volte ενώ είναι συνδεμενη κανονικά σε wifi. Σας λέει κάτι;

 

ισως την συγκεκριμενη στιγμη το wifi σου να μην δινει ικανοποιητικο bandwith και για αυτο να εχει το volte σαν επιλογη την δεδομενη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

1.Στην οθονη κλειδωματος οταν ερχεται ενα μηνυμα δεν μπορω να το δω ολο αλλα πρεπει να παω μεσα στο messenger πχ, ετσι ειναι και σε σας η θελει καμια ρυθμιση. Δεν μπορω να το συρω προς τα κατω να το διαβασω.

 

2. Στην καμερα οταν επιλεγω πορτραιτο, το αντικειμενο ερχεται πολυ κοντα, ετσι ειναι το σωστο?

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

1.Στην οθονη κλειδωματος οταν ερχεται ενα μηνυμα δεν μπορω να το δω ολο αλλα πρεπει να παω μεσα στο messenger πχ, ετσι ειναι και σε σας η θελει καμια ρυθμιση. Δεν μπορω να το συρω προς τα κατω να το διαβασω.

 

2. Στην καμερα οταν επιλεγω πορτραιτο, το αντικειμενο ερχεται πολυ κοντα, ετσι ειναι το σωστο?

 

1. νομιζω θελει ειδικη ρυθμιση για να φαινεται στην οθονη κλειδωματος.

2. στο πορτραιτο εχει ενα κουμπακι πανω αριστερα αν θυμαμαι καλα που ειναι πιο μακρινη καμερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απενεργοποιείται το AOD .έχω βάλει τα νέα version Alpha.Ξερει κάνεις γιατί;

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

οι Αlpha εκδοσεις ειναι πρώιμες γεμάτο bugs. ισως ειναι καποιο bug. να προτιμας στην χειροτερη να βαζει beta. ποτέ alpha.

Link to comment
Share on other sites

1. νομιζω θελει ειδικη ρυθμιση για να φαινεται στην οθονη κλειδωματος.

2. στο πορτραιτο εχει ενα κουμπακι πανω αριστερα αν θυμαμαι καλα που ειναι πιο μακρινη καμερα.

Για το πορτραιτο ευχαριστω πολυ δεν το ειχα προσεξει ! Για το αλλο με την ρυθμιση, μηπως ξερεις που να η βρω?

Link to comment
Share on other sites

Για το πορτραιτο ευχαριστω πολυ δεν το ειχα προσεξει ! Για το αλλο με την ρυθμιση, μηπως ξερεις που να η βρω?

 

δυστυχως, παραδοξως δεν βλεπω να λειτουργει. δεν ειχε τυχει να το τσεκαρω κ τωρα, παρολες τις ρυθμισεις που δοκιμασα, δεν εμφανιστηκαν ποτέ οι ειδοποιησεις που εχω στην γραμμη καταστασης, στην οθονη κλειδωματος.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως, παραδοξως δεν βλεπω να λειτουργει. δεν ειχε τυχει να το τσεκαρω κ τωρα, παρολες τις ρυθμισεις που δοκιμασα, δεν εμφανιστηκαν ποτέ οι ειδοποιησεις που εχω στην γραμμη καταστασης, στην οθονη κλειδωματος.

 

Ενταξει δεν πειραζει ευχαριστω για τον χρονο σου παντως

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε και η miui 12107a1acddb2ccd2702c11256cbd78e23.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

beta να φανταστω ε; γιατι stable νομιζω ελεγαν σε κανα μηνα.

Link to comment
Share on other sites

σταθερή λέει στο screenshot! :lol:

 

Παράδοξο γιατι στο timeline κ στις ανακοινωσεις ελεγαν σε 1 μηνα οτι θα την παρουμε! για αυτο υπεθεσα οτι ειναι καποια απο τις beta china που εχει παρει η greek community ή κατι τετοιο! ομορφα πραγματα!!!

 

@vag74 τι χωρα το εχεις; Σε EU εκδοση δεν εχει ερθει ακομα κατι παντως.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...