Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η οποία μόλις κάνεις την ενημέρωση γίνεται 1.19 έκδοση!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Από χθές οποίο update και να κάνω σέρνεται η ταχύτητα .Για το παραπάνω update έκανε 10 λεπτά να το κατεβάσει. Το ίδιο και του γιου μου Γραμμή 50αρα που πετάει
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε κλείσε το wifi του κινητού.

Aνοιξε κλείσε το wifi του σπιτιού.

Kάνε επανεκκίνηση το κινητό.

 

Δοκίμασες με data να δεις αν φταίει όντως το κινητό;

 

Αν και στον γιο σου συμβαίνει κάτι παίζει με το ρούτερ σου.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μπορει κάποιος να ανεβάσει τα στατιστικά της μπαταρίας του να κάνουμε καμιά σύγκριση;πόσο είναι λογικό να αντέχει το κινητό σε μια μέρα με νορμάλ χρίση;πόσες ώρες οθόνη πρέπει να έχει περίπου για να είναι φυσιολογικό;επίσης σε standby το βράδυ πόση μπαταρία καταναλώνει;
Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ με κλειστά wifi, data, Bluetooth γύρω στο 2% χάνει. Αλλιώς αναλόγως τι κάνεις, τι έχεις ανοικτό, τι ειδοποιήσεις έρχονται. Παίζουν πολλά ρόλο.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μπορει κάποιος να ανεβάσει τα στατιστικά της μπαταρίας του να κάνουμε καμιά σύγκριση;πόσο είναι λογικό να αντέχει το κινητό σε μια μέρα με νορμάλ χρίση;πόσες ώρες οθόνη πρέπει να έχει περίπου για να είναι φυσιολογικό;επίσης σε standby το βράδυ πόση μπαταρία καταναλώνει;

 

https://ibb.co/QHG7rm8

Από το 95% (δεν το φουλάρω σχεδόν ποτέ - το έχω μεταξύ 20 %και 90% περίπου) μέχρι το 44% που έβγαλα το σκρινσοτ.

Όπως βλέπεις, θα βγάλω άνετα 10ωρο

Global 11.0.5

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έκανα μια δοκιμή με δικούς μου δίσκους, έναν 128αρι τον είδε και έπαιξε όλα κανονικά, έναν 500αρι δεν τον βλέπει. Δεν ξέρω τι άλλο παίζει ρόλο

 

Λογικα γιατι θελει τροφοδοσια, αυτο εχω καταλαβει εγω.

Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/QHG7rm8

Από το 95% (δεν το φουλάρω σχεδόν ποτέ - το έχω μεταξύ 20 %και 90% περίπου) μέχρι το 44% που έβγαλα το σκρινσοτ.

Όπως βλέπεις, θα βγάλω άνετα 10ωρο

Global 11.0.5

Λάθος.

8 ώρες και 29 λεπτά απο την τελευταία φόρτιση, όχι οθόνη.

 

Inviato dal mio Mi 9T Pro utilizzando Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λάθος.

8 ώρες και 29 λεπτά απο την τελευταία φόρτιση, όχι οθόνη.

 

Inviato dal mio Mi 9T Pro utilizzando Tapatalk

 

Έχεις δίκιο.. Μπερδεύτηκα..

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ με κλειστά wifi, data, Bluetooth γύρω στο 2% χάνει. Αλλιώς αναλόγως τι κάνεις, τι έχεις ανοικτό, τι ειδοποιήσεις έρχονται. Παίζουν πολλά ρόλο.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σιγουρα εχεις κλειστεί και την ΑΟD.

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία έκδοση της aod 1.19 δεν μου εμφανίζει τις αναπάντητες κλήσεις. Έχει Κανείς άλλος το ίδιο θέμα; Επίσης τα εικονίδια των ειδοποιήσεων είναι πάρα πολύ μικρά και δε καταλαβαίνεις τι είναι η κάθε μία, ειδικά εάν έχεις κάποιο θέμα ενεργό χάνεις τη μπάλα.
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία έκδοση της aod 1.19 δεν μου εμφανίζει τις αναπάντητες κλήσεις. Έχει Κανείς άλλος το ίδιο θέμα; Επίσης τα εικονίδια των ειδοποιήσεων είναι πάρα πολύ μικρά και δε καταλαβαίνεις τι είναι η κάθε μία, ειδικά εάν έχεις κάποιο θέμα ενεργό χάνεις τη μπάλα.
Κανένα πρόβλημα στο δικό μου, κανονικά εμφανίζονται οι αναπάντητες και μια χαρά είναι το μέγεθος των έγχρωμων ειδοποιήσεων, γυρνά στο στοκ θέμα μάλλον είναι πρόβλημα από το θέμα που έχεις εγκαταστήσει

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ με κλειστά wifi, data, Bluetooth γύρω στο 2% χάνει. Αλλιώς αναλόγως τι κάνεις, τι έχεις ανοικτό, τι ειδοποιήσεις έρχονται. Παίζουν πολλά ρόλο.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με κλειστά όλα και εμένα τόσο καταναλώνει..αλλά χωρίς aod με ανοιχτά wifi- Bluetooth καταναλώνει περίπου 10% και ότι ειδοποιήσεις έρθουν από Instagram gmail κτλ .

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστά όλα και εμένα τόσο καταναλώνει..αλλά χωρίς aod με ανοιχτά wifi- Bluetooth καταναλώνει περίπου 10% και ότι ειδοποιήσεις έρθουν από Instagram gmail κτλ .
Πολύ είναι αν μπορείς ανέβασε screenshot

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ είναι αν μπορείς ανέβασε screenshot

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το βράδυ τα είχα όλα κλειστά για αυτό το δείχνει έτσι το διάγραμμα .3338bcc4ca90c95eadc39a11b7a00aeb.jpg2f74d80ca5cd1e088b5c247ae9848513.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θελω να επανέλθω πάλι με το θέμα που έχω με τον Nova launcher! Πιο κατω εχω και στιγμιότυπα οθόνης με το πρόβλημα! Οταν βάζω τις ειδοποιήσεις μετα απο κάποια ώρα αυτο μου ζητάει παλι να ξανα δώσω άδειες! Αλλα και που ξανά δίνω κάποιες φορές θέλει επανεκκίνηση! Εχω δώσει άδειες σε αποθηκευτικό χώρο που θέλει! Κάποιος που δουλεύει τον nova μπορεί να δείξει τι άδειες έχει δώσει?Π.χ εχω στην ασφάλεια στο autostart δεν εχω δωσει να ξεκινάει. Ευχαριστώ πολύ!

 

https://ibb.co/TcF1VwXjhrtz6Z

 

TcF1VwX

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε αυτό

 

Xiaomi Users Please Read Below:

 

 

Since you are using a Xiaomi device, the following information might be useful as well:

 

That's because Xiaomi kills off the notification listener that controls all of that even though they aren't supposed to by Android standards.

 

To fix it, follow the steps below or Google on how to do it for your specific device.

 

Open "Settings"

 

Choose "Manage apps"

 

In the list that appears, chose "Nova Launcher"

 

A new screen appears with the details of the app.

 

Near the bottom, choose "Battery saver"

 

You are presented with four options: "No restrictions", "Battery saver (recommended) [THIS IS THE DEFAULT]", "Restrict background apps", "Restrict background activity".

 

You have to choose "No restrictions

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποτέ θα πάρουμε miui 12 ?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

27-4 προυσιαζεται, λογικά μέσα στον Μαίο θα την πάρουμε

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

η beta θα είναι στις 27,μετά θα είναι η σταθερή cn μετά η ΕΕΑ αν όλα πάνε καλά βάλε Σεπτέμβρη να σαι μέσα

 

https://www.google.com/amp/s/www.mifreak.com/miui-12-release-date-eligible-devices/amp/

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποτέ θα πάρουμε miui 12 ?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μη βιάζεσαι! Είδαμε και πάθαμε να φθάσει η 11 σε ένα σημείο που να... Δουλεύει! Κάλιο αργά παρά ένα σκασμό bugs.

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...