Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιό δεν γλυστράει δηλ?:lol: Ειδικά τα premium γυάλινα?:lol:

 

Η θήκη που έχει μέσα είναι για τα σκυλιά. Βάλε του μία Spigen άμεσα.

 

Στείλ'τε καμία ιδέα...

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Eίναι ποιοτική και δένει απόλυτα το κινητό. Κάτι που μισώ στις θήκες είναι η χαλαρότητα γύρω-γύρω. Αυτή το πιάνει απίστευτα.

Και βλέπω έχει πέσει πολύ η τιμή της. Εγώ την είχα πάρει 12€.

 

https://www.skroutz.gr/s/19657561/Spigen-Armor-Back-Cover-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Xiaomi-Mi-9T.html

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις παρέλαβα το κινητό!

 

 

 

Ακόμα το στήνω!!!

 

Αλλά ρε φίλε τι χέλι είναι αυτό; Πώς γλιστράει έτσι;

 

Ακόμα και την θήκη που είχε μέσα να χρησιμοποιήσεις, πάλι γλιστράει πολύ!

χέλι ?α πα πα σκέτο λάδι είναι το κινητό

έπρεπε να έχει σήμα προειδοποίησης και πάλι

εγώ έχω πάρει μια από τις δύο αλλά δεν ξέρω ποια,πέταξα το κουτί,πάντως οποία και ειναι είναι πολύ καλή,καλή προστασία δεν γλυστραει εύκολα,κανένα πρόβλημα με selfie,βγαίνει εύκολα

στην δικιά μου το air fusion κτλ είναι πανω από το volume+

https://spaceboy.io/product-tag/xiaomi-mi-9t-pro/

Βαγγέλη έτσι είναι και σε σένα?

edit:ok αυτή είναι https://www.spigen.com.hk/spigen-xiaomi-mi-9t-pro-mi-9t-redmi-k20-pro-redmi-k20-case-liquid-crystal-crystal-clear-s53cs26404.html

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Λογικά επειδή ήταν Ελβετία την πηρε νωρίτερα, εμείς περιμένουμε!

 

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/always-on-mode/always-on-mode-alpha-1-13-286-03111437-release/miui-always-on-display-alpha-1-13-286-03111437-android-apk-download/ , κατεβάστε αυτή την έκδοση , είναι σταθερή την έχω με ειδοποιήσεις από όλες τις εφαρμογές που θες εάν έχεις δώσει άδεια να φαίνονται οι ειδοποιήσεις τους στην οθόνη κλειδώματος. Υπάρχει και πιο νέα αλλά δεν είναι τόσο σταθερή , το μόνο που αλλάζει είναι ότι κάθε φορά που κλειδώνεις το τηλ/νο ή AOD εμφανίζεται σε άλλο σημείο για να προστατεύει από το να "καίγονται" τα pixels....

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Το γύρισα σε Ολλανδία και μου ήρθε η ενημέρωση για την AOD. Εκεί που έβλεπα ειδοποιήσεις από κάποιες εφαρμογές, τώρα δεν εμφανίζεται τίποτα! Και εις ... κατώτερα ...
Link to comment
Share on other sites

Eίναι ποιοτική και δένει απόλυτα το κινητό. Κάτι που μισώ στις θήκες είναι η χαλαρότητα γύρω-γύρω. Αυτή το πιάνει απίστευτα.

Και βλέπω έχει πέσει πολύ η τιμή της. Εγώ την είχα πάρει 12€.

 

https://www.skroutz.gr/s/19657561/Spigen-Armor-Back-Cover-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Xiaomi-Mi-9T.html

 

Δεν λέω.... Προστασία full,αλλά μήπως το κινητό γίνεται δύσχρηστο στο χέρι λόγω πάχους?

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

χέλι ?α πα πα σκέτο λάδι είναι το κινητό

έπρεπε να έχει σήμα προειδοποίησης και πάλι

εγώ έχω πάρει μια από τις δύο αλλά δεν ξέρω ποια,πέταξα το κουτί,πάντως οποία και ειναι είναι πολύ καλή,καλή προστασία δεν γλυστραει εύκολα,κανένα πρόβλημα με selfie,βγαίνει εύκολα

στην δικιά μου το air fusion κτλ είναι πανω από το volume+

https://spaceboy.io/product-tag/xiaomi-mi-9t-pro/

Βαγγέλη έτσι είναι και σε σένα?

edit:ok αυτή είναι https://www.spigen.com.hk/spigen-xiaomi-mi-9t-pro-mi-9t-redmi-k20-pro-redmi-k20-case-liquid-crystal-crystal-clear-s53cs26404.html

Ναι έτσι είναι και σε μένα απλά έχει αρκετό όγκο

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω.... Προστασία full,αλλά μήπως το κινητό γίνεται δύσχρηστο στο χέρι λόγω πάχους?

 

Όχι. Είναι θέμα συνήθειας. Προτιμώ την ασφάλεια της θήκης.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω.... Προστασία full,αλλά μήπως το κινητό γίνεται δύσχρηστο στο χέρι λόγω πάχους?
Αυτή για μένα είναι ανώτερη με πολύ καλή προστασία και δεν δίνει τόσο όγκο

https://www.skroutz.gr/s/20162703/IMAK-UX-5-Series-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-TPU-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Xiaomi-Mi-9T-Mi-9T-Pro-Redmi-K20-K20-Pro-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%BF.html

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή για μένα είναι ανώτερη με πολύ καλή προστασία και δεν δίνει τόσο όγκο

https://www.skroutz.gr/s/20162703/IMAK-UX-5-Series-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-TPU-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Xiaomi-Mi-9T-Mi-9T-Pro-Redmi-K20-K20-Pro-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%BF.html

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Την είχα σε άλλη συσκευή και ναι κιτρινίζει. Και είμαι μανιώδης με την καθαριότητα στη συσκευή μου. Σκέψου....

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

προστασία χωρίς όγκο δεν γίνεται,αλλά ενταξει δεν είναι ογκωωωωδης,μια χαρά τη βρίσκω ..είναι τόσο όσο,είναι και μεγάλο το κινητό
Link to comment
Share on other sites

Την είχα σε άλλη συσκευή και ναι κιτρινίζει. Και είμαι μανιώδης με την καθαριότητα στη συσκευή μου. Σκέψου....
Όλες οι διάφανες κάποια στιγμή κιτρινίζουν

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην κρίνετε από τις φωτογραφίες. Μια χαρά είναι οι θήκες. Αλλά πρέπει και να προστατεύουν. Αλλιώς μείνετε με αυτή που έχει στο κουτί και όταν πέσει το κινητό κάτω κλάψτε και αυτομουτζωθείτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλες οι διάφανες κάποια στιγμή κιτρινίζουν

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για αυτό προτιμώ τις μαύρες. Και για την αίσθηση που σου δίνουν στην αφή. Μακρυά από διάφανες. Εγώ ποτέ ξανά.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

προστασία χωρίς όγκο δεν γίνεται,αλλά ενταξει δεν είναι ογκωωωωδης,μια χαρά τη βρίσκω ..είναι τόσο όσο,είναι και μεγάλο το κινητό
Δοκίμασε αυτή που σου λέω και θα καταλάβεις έχει καλή προστασία και καλύτερο grip, την Spigen την κράτησα για το καλοκαίρι για παραλία (αν τυχόν πάμε φέτος) γιατί σίγουρα προστατεύει καλύτερα μιας και δεν υπάρχει περίπτωση να δώσω την συσκευή με καλύπτει απόλυτα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην κρίνετε από τις φωτογραφίες. Μια χαρά είναι οι θήκες. Αλλά πρέπει και να προστατεύουν. Αλλιώς μείνετε με αυτή που έχει στο κουτί και όταν πέσει το κινητό κάτω κλάψτε και αυτομουτζωθείτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Για αυτό προτιμώ τις μαύρες. Και για την αίσθηση που σου δίνουν στην αφή. Μακρυά από διάφανες. Εγώ ποτέ ξανά.

Μάλλον έχεις μαύρη συσκευή

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

 

 

 

Αλλά έχω και μπλε pocophone με την ίδια μαύρη Spigen.

Δεν έχει καμία σχέση το μπλε pocophone με το μπλε mi9t pro η μέρα με την νύχτα από πλευράς εμφάνισης

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση το μπλε pocophone με το μπλε mi9t pro η μέρα με την νύχτα από πλευράς εμφάνισης

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και σούπερ ουαου μπλε mi9t pro να είχα μαύρη θα έβαζα. Ποτέ διάφανη. Αλλά είναι η δική μου άποψη.

 

Βέβαια θα μπορούσα να έχω σε κοινή θέα το μαύρο (ψευτο)καρμπον του mi9t pro μου αλλά η ασφάλεια πάνω από όλα.

 

Αυτή που φοράς τη φόραγα σε lg g6. Άντεξε 3 μήνες.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι διάφανες κάποια στιγμή κιτρινίζουν

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μπα αστέρι ακόμα αυτή ούτε ίχνος κιτρινιλας,το φοβόμουν και γω,η προηγούμενη Spigen για άλλο τηλέφωνο σε έξη μήνες άρχισε να φαίνεται
Link to comment
Share on other sites

μπα αστέρι ακόμα αυτή ούτε ίχνος κιτρινιλας,το φοβόμουν και γω,η προηγούμενη Spigen για άλλο τηλέφωνο σε έξη μήνες άρχισε να φαίνεται

Διαγραφή ποστ

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε spigen ultra hybrid σκληρή,δεν κιτρινίζει εκτός αν την έχεις στον ήλιο. Ποιοτικό πλαστικό. Από την άλλη η black carbon είναι πολύ καλή κ επίσης ποιοτική.

Εγώ φοράω την ringke fusion x που είναι τέρας,δεν με πειράζει να είναι έτσι. Επίσης η πλάτη είναι διάφανη με καλό πλαστικό κ βλέπω το χρώμα. Τις έχω κ τις 3 και το τζαμί κάθεται καλά κ στις 3(ενημερωτικά)

Link to comment
Share on other sites

ρε συ η AOD είναι για κάποιους που την χρειάζονται,για μένα είναι φρου κι αρώματα και μηδέν κατανάλωση να είχε πάλι κλειστή θα την είχα
Link to comment
Share on other sites

τώρα με τον κορονοϊο? πολλοί

ξέρεις τι είναι να είσαι με την γυναίκα σου αναγκαστικά όλη μέρα,και σου κάνει παρατήρηση ότι πολύ σε βλέπω πάνω από το τηλέφωνο αντρουλη μου,ξέρεις πως το λένε οι γυναίκες τώρα

πολύ φασαρία για το τίποτα είπαμε ένα live wallpaper είναι όλο κι όλο

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Πόση μπαταρία τρώει η aod? Γιατί αν τρώει την ώρα 2-3% δεν συμφέρει. Σε ένα 10ωρο είχε φάει ένα 30%.

 

Εγώ είμαι με το mi 9t και έγραψα πριν κανένα 20ημερο και εδώ,αν δεις πιο πίσω. Είχα θέμα με την μπαταρία, δηλαδή έβλεπα το κινητό να βγάζει 4 ώρες οθόνη κ 2 μέρες το πολύ αναμονή,και επειδή το αφήνω αρκετά σε αναμονή λόγω δουλειάς δεν με συμφέρει να χάνει τόσο. Μια μέρα αποφάσισα ότι η aod αφού δε δουλεύει κ σωστά και είναι μόνο για το εφέ,την έκλεισα.

4.30 ώρες οθόνη μέχρι το 50% μέχρι κ 3 μέρες αναμονή. Πάνω από 7 ώρες σε κάθε φόρτιση οθόνη. Μιλάμε για διάφορα πολύ μεγάλη.

Φυσικά ο καθένας ότι τον βολεύει.

Για μένα δεν είναι κ κανένα τρελό πράμα

Α επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι έχω απενεργοποιήσει κ το εφέ να φαίνεται το δακτυλικό στην κλειστή οθόνη, ανάβει την οθόνη και αυτό,και θέλω να μην ανάβει καθόλου η οθόνη εκτός αν το θέλω εγώ.

Με αυτά πέτυχα τρελή διάφορα

Edited by gambitzx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...