Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου έχει έρθει ποτέ και για κανέναν λόγο. Ενεργοποιημενο 4G, ενεργοποιημενες οι ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης, αλλά τίποτα. 11.0.5 global EEA

 

Επειδή πολλοί από εμάς μπορεί στο χώρο μας τη συγκεκριμένη στιγμή που στέλνει το σήμα η πολιτική προστασία, να μην έχουμε 4g λόγω κακής λήψης, ίσως το τηλέφωνο αυτόματα να γυρνάει σε 3g ή edge και τότε δεν το λαμβάνει.

Εμένα είχε συμβεί αυτό στο redmi note 6 pro της συζύγου μου το οποίο πιάνει χειρότερο σήμα απ'το mi9 t pro το δικό μου. Μόλις λοιπόν το εξανάγκασα σε 4g ήρθε αμέσως. Με 11.0.3 globalτο note.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κλειδωθεί μέσα από το MIUI της Xiaomi συγκεκριμένος φάκελος από το άλμπουμ φωτογραφιών?

Όχι με εξωτερική εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην εφαρμογή πάτα πάνω δεξιά τις 3 τελίτσες, μετά επιλογές, μετά "κρυφά άλμπουμ"

 

Ναι αλλά πάλι φαίνονται αν πας στα κρυφά άλμπουμ, εγώ ζητάω να κλειδώνονται μέσω κωδικού π.χ. γιατί κρατάω και προσωπικά έγραφα μέσα σε φάκελο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το 9t pro. Ο τίτλος του νήματος με μπερδεύει λίγο. Τι σχέση έχει με τα άλλα μοντέλα?
Link to comment
Share on other sites

To "poco F2" δεν έχει καμια σχεση και πρεπει να αφαιρεθει.

Το "Κ20 pro" ειναι το ιδιο μοντελο που βγηκε για αλλες χωρες (Ινδια).

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω μόνο ο τοπικ σταρτερ κ οι mod μπορουν να αλλαξουν το ονομα. το ειχα αναφερει κ παλιοτερα οτι πρεπει να αλλαχθει μιας κ οσονουπω θα κυκλοφορησει κινητο με ονομασια F2 οποτε πρεπει να γινει η αλλαγη, και γενικα να μπουν στο 1ο ποστ καποιες πληροφοριες επικαιρομένες (πχ τροποι αφαιρεσης bloatware, κωδικοι για ενεργοποιηση volte/voWIFI μενου)
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πάλι φαίνονται αν πας στα κρυφά άλμπουμ, εγώ ζητάω να κλειδώνονται μέσω κωδικού π.χ. γιατί κρατάω και προσωπικά έγραφα μέσα σε φάκελο.

Πας ρυθμισεις, εφαρμογές, κλειδωμα εφαρμογης... Κ την κλειδωνεις με οποιον τροπο θες εσυ

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως ρυθμίζεται να μην δίνεται προτεραιότητα στην κανονική εισερχόμενη κλήση από δίκτυο παρόχου όταν ήδη είμαστε σε κλήση με εφαρμογές τύπου viber, messenger κοκ.

Σε παλαιότερο τηλέφωνο Motorola που είχα είχε ρύθμιση και δεν μου κοβόταν η κλήση σε Viber όταν δεχόμουν κλίση στην sim

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή Google Messages εχετε ενεργοποίηση την επιλογή "Μετατροπή σε απλούς χαρακτήρες" για να εχετε 160 χαρακτήρες με ελληνικά?Σε EEA rom
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά.ξερει κάνεις ποιο είναι το καλύτερο mod για gcam που να περιλαμβάνει και τους τρεις φακούς και light painting και astrography;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως ρυθμίζεται να μην δίνεται προτεραιότητα στην κανονική εισερχόμενη κλήση από δίκτυο παρόχου όταν ήδη είμαστε σε κλήση με εφαρμογές τύπου viber, messenger κοκ.

Σε παλαιότερο τηλέφωνο Motorola που είχα είχε ρύθμιση και δεν μου κοβόταν η κλήση σε Viber όταν δεχόμουν κλίση στην sim

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αφού δεν είχες data σε εισερχόμενη,πώς μιλούσες σε Viber,έτσι είναι το android φτιαγμένο,αλίμονο αν δεν ηταν,πρώτη φορά το ακούω αυτό πάντως
Link to comment
Share on other sites

Data σαφώς και έχω αλλιώς δεν θα μπορούσα να μιλήσω με Viber κοκ.

Το θέμα είναι όταν έρχεται κλήση από κινητή να έχει σήμα αναμονής ή να με δείχνει ότι μιλάω και να μην δημιουργηθεί πρόβλημα στην κλήση με apps τύπου Viber.

Ουσιαστικά να μην δίνει προτεραιότητα στις κλήσεις από δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Data σαφώς και έχω αλλιώς (wifi ή/ 4g κλπ) δεν θα μπορούσα να μιλήσω με Viber κοκ.

Το θέμα είναι όταν έρχεται κλήση από κινητή να έχει σήμα αναμονής ή να με δείχνει ότι μιλάω και να μην δημιουργηθεί πρόβλημα στην κλήση με apps τύπου Viber.

Ουσιαστικά να μην δίνει προτεραιότητα στις κλήσεις από δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σαφώς και κοβονται τα data αυτόματα όταν έρχεται εισερχόμενη εκτός και ήταν dual active,δεν μιλάω αν έχεις πακέτο ενεργό

όσο το να φαίνεσαι κατειλημμένος η ότι άλλο είναι θέμα προωθησης κλησεων κτλ

αλλά μέχρι να κάνει ότι πρέπει το τηλέφωνο από μόνο του σαφώς και δεν θα μιλάς και στο Viber....

google it

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμισεις, εφαρμογές, κλειδωμα εφαρμογης... Κ την κλειδωνεις με οποιον τροπο θες εσυ

 

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός,

ζήτησα να κλειδώνω με κωδικό ή όποιον άλλο τρόπο γίνεται, έναν μόνο φάκελο από το άλμπουμ με προσωπικά έγγραφα, όχι όλους τους φακέλους του άλμπουμ.

Είναι αυτό δυνατό χωρίς εξωτερική εφαρμογή μέσα από το Miui της xiaomi?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός,

ζήτησα να κλειδώνω με κωδικό ή όποιον άλλο τρόπο γίνεται, έναν μόνο φάκελο από το άλμπουμ με προσωπικά έγγραφα, όχι όλους τους φακέλους του άλμπουμ.

Είναι αυτό δυνατό χωρίς εξωτερική εφαρμογή μέσα από το Miui της xiaomi?

 

Αυτο δεν ξερω ν στο απαντήσω αλλα νομιζω οτι δεν γινεται να κλειδωσεις ξεχωριστα εναν φακελο... Μαλλον θα χρειαστεις εξτρα εφαρμογη

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός,

ζήτησα να κλειδώνω με κωδικό ή όποιον άλλο τρόπο γίνεται, έναν μόνο φάκελο από το άλμπουμ με προσωπικά έγγραφα, όχι όλους τους φακέλους του άλμπουμ.

Είναι αυτό δυνατό χωρίς εξωτερική εφαρμογή μέσα από το Miui της xiaomi?

 

Ψάξε στις ρυθμίσεις για την επιλογή δευτερος χώρος (second space). Ισως σε βολέψει. Για περισσοτερες πληροφορίες google it

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στις ρυθμίσεις για την επιλογή δευτερος χώρος (second space). Ισως σε βολέψει. Για περισσοτερες πληροφορίες google it

 

Ναι είναι μία λύση αν και θέλει κάποια κλικ παραπάνω από όσα ήθελα.

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κλειδωθεί μέσα από το MIUI της Xiaomi συγκεκριμένος φάκελος από το άλμπουμ φωτογραφιών?

Όχι με εξωτερική εφαρμογή.

 

Πας ρυθμίσεις , κωδικοί και ασφάλεια, μετά κωδικός ασφαλείας απορρήτου. Το ρυθμίζεις , κλειδώνει άλμπουμ,αρχεία, σημειώσεις. Άλλος τρόπος είναι να πας στο άλμπουμ που θες , πατάς παρατεταμένα πάνω του βγάζει μενού, πατάς απόκρυψη. Μετά για να το δεις πας μενού ρυθμίσεων συλλογη, ρυθμίσεις, προβολή κρυφών άλμπουμ.

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

https://www.skai.gr/news/technology/koronoios-efarmogi-gia-tin-apostoli-sms-sto-13033-pos-tha-tin-katevasete Μετακίνησης SMS 1303

αλλά δεν μπορώ να την κατεβάσω ... not found....είναι θέμα του κινητου η την κατέβασαν

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

https://www.skai.gr/news/technology/koronoios-efarmogi-gia-tin-apostoli-sms-sto-13033-pos-tha-tin-katevasete Μετακίνησης SMS 1303

αλλά δεν μπορώ να την κατεβάσω ... not found....είναι θέμα του κινητου η την κατέβασαν

Για ποιο λόγο να κάνεις εγκατάσταση μια τέτοια εφαρμογή; ειδικά στο mi9t pro το copy paste στην εφαρμογή messages της Google που έχουμε για εφαρμογή μηνυμάτων είναι παιχνιδάκι

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

μάλλον σε άκουσαν και την κατέβασαν:p

αμα δεν την δοκιμασω πως να ξέρω τη ευχρηστία που σου προσφέρει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...