Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα τι κάνει αυτό;

Ανοίγει-ανάβει την οθόνη του κινητού όταν το ανα-σηκώσεις.

Καλημέρα :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Όταν λετε "raise to screen", εννοειται οτι ξυπναει κ μενει σε AOD ή ότι απο AOD παει σε οθονη κλειδωματος; γτ αν εννοειται το 2ο, εμενα ποτέ δεν ειχε θεμα στην συγκεκριμενη λειτουργια.
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει σχέση με την AOD δουλεύει και χωρίς αυτήν,αφήνεις κάπου το τηλεφωνο και σβηνει,το σηκώνεις και σε βγάζει σε lock screen αν έχεις βάλει, χωρίς tap

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει σχέση με την AOD δουλεύει και χωρίς αυτήν,αφήνεις κάπου το τηλεφωνο και σβηνει,το σηκώνεις και σε βγάζει σε lock screen αν έχεις βάλει, χωρίς tap

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Αυτό δούλευε μια χαρά σε μένα αν και δεν το χρησιμοποιώ

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν λετε "raise to screen", εννοειται οτι ξυπναει κ μενει σε AOD ή ότι απο AOD παει σε οθονη κλειδωματος; γτ αν εννοειται το 2ο, εμενα ποτέ δεν ειχε θεμα στην συγκεκριμενη λειτουργια.

 

Εγώ που δεν βάζω aod για λόγους οικονομίας (και μιλάμε για τρελή διαφορά) βάζω 2 πάτημα στην σβηστη οθόνη ή ανασηκωση. Το είχαν και παλαιότερα κινητά που είχα και είμαι εξοικειωμένος με αυτό. Δουλεύει και με aod και χωρίς

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν βάζω aod για λόγους οικονομίας (και μιλάμε για τρελή διαφορά)

 

Tόσο πολύ διαφορά έχει?:worry:

 

βάζω 2 πάτημα στην σβηστη οθόνη ή ανασηκωση. Το είχαν και παλαιότερα κινητά που είχα και είμαι εξοικειωμένος με αυτό. Δουλεύει και με aod και χωρίς

 

Double tap to wake είναι πιο βολικό. Η ανασήκωση ανάβει όποτε το σηκώσεις να το βάλεις στη τσέπη κτλ και δεν είναι πρακτική.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Tόσο πολύ διαφορά έχει?:worry:

 

Εγώ είμαι με το απλό mi 9t, και δεν Είμαι ευχαριστημένος με την μπαταρία, με aod ανοιχτή και με το δακτυλικό να φαίνεται στη οθόνη μου έβγαζε 2 μέρες με 4 ώρες οθόνη και χρήση νορμάλ Όχι τρελά πράγματα, και πριν μια βδομάδα την ψωνισα και επειδή είναι κ σάπια η aod για μένα στα xiaomi,δεν λειτουργεί σωστά, αποφάσισα να την κλείσω.

Πήγε 5.30 ώρες οθόνη κ 3 μέρες αναμονή.

Χτες στο 68% είχα 3 ώρες κ 42 λεπτά οθόνη.

Αν είναι να χάνω τόσο μεγάλη διαφορά, την σβήνω μόνο για ομορφιά είναι.

Φυσικά ο καθένας πράττει ανάλογα, έτσι. Την εμπειρία μεταφέρω

Link to comment
Share on other sites

Aυτό με το αποτύπωμα υπάρχει τρόπος απενεργοποίησης του?:)

edit: https://c.mi.com/thread-2289477-1-1.html

 

Και εγώ την aod δεν την δουλεύω. Εχω ρολογάκι στα χέρια και για τις ειδοποιήσεις μια στο τόσο double tap to wake και σβήσιμο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Aυτό με το αποτύπωμα υπάρχει τρόπος απενεργοποίησης του?:)

 

Και εγώ την aod δεν την δουλεύω. Εχω ρολογάκι στα χέρια και για τις ειδοποιήσεις μια στο τόσο double tap to wake και σβήσιμο.

 

Πας αποτυπώματα και ασφάλεια

Ή τα βγάζεις όλα εντελώς (εγώ τα θέλω)

Ή όπως το έχω σβήνεις την επιλογή που σου λέει να ακουμπάς την οθόνη κ να φαίνεται το αποτύπωμα. Θέλω η οθόνη μου να μην ενεργοποιείται καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατάσταση των update του playstore και εκκαθάριση όλων των δεδομένον του playstore μετά επανεκκίνηση του κινητού και το αφήνεις να κάνει ξανά τα update μονό του και τέλος το πρόβλημα με τα Update του facebook.

 

Είσαι Θεός!

Χίλια ευχαριστώ!

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Tόσο πολύ διαφορά έχει?:worry:

 

 

 

 

 

 

 

Double tap to wake είναι πιο βολικό. Η ανασήκωση ανάβει όποτε το σηκώσεις να το βάλεις στη τσέπη κτλ και δεν είναι πρακτική.

μια χαρά είναι πρακτικη,το έχεις π.χ στο κομοδίνο δίπλα σου την νύκτα,και το σηκώνεις να δεις την ώρα η μηνύματα σε lock screen

εξάλλου δεν σου δεσμεύει το διπλό ταπ

και τι έγινε αν αναψει αν το βάλω σε μπουφάν?σε 15 δευτερα θα σβήσει

αλλά περί ορεξεως.....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ποια έκδοση messenger έχεις?

με 251xxxxxxx117 όλα καλά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

255.0.0.14.126 εδώ και ημέρες πάει να κατεβάσει την ενημέρωση αλλά δεν το κάνει.

Σήμερα έσβησα το messanger το ξαναπέρασα, αλλά πάλι δεν κάνει ενημέρωση. :mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ακριβως το ιδιο προβλημα..

 

edit. εσβησα κ περασα παλι την εφαρμογη κ το προβλημα λυθηκε.

 

Έκανα ακριβώς το ίδιο αλλά τα κολλήματα στο messanger όταν θέλω να στείλω φωτό συνεχίζονται.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αντιμετωπίζω πρόβλημα με την αυτόματη φωτεινότητα...επίσης στην γωνία έχει ξεκολλήσει το digitiser από την οθόνη.πηρα τηλ το σέρβιςκαι μάλλον μου το καλύπτει.ισως αυτό επηρεάζει και την αφή.στην γρήγορη πληκτρολόγηση δεν γράφει ...έχει τύχη σε κανένα ;το κινητό είναι δύο μηνών
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αντιμετωπίζω πρόβλημα με την αυτόματη φωτεινότητα...επίσης στην γωνία έχει ξεκολλήσει το digitiser από την οθόνη.πηρα τηλ το σέρβιςκαι μάλλον μου το καλύπτει.ισως αυτό επηρεάζει και την αφή.στην γρήγορη πληκτρολόγηση δεν γράφει ...έχει τύχη σε κανένα ;το κινητό είναι δύο μηνών

 

πρωτη φορα το ακουω αυτο, αν στο καλυψη μην μιλας καθολου, εγω νομιζω ειναι εκτος παντος , θα σου πουν το ανοιξες μονος σου :!:

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα το ακουω αυτο, αν στο καλυψη μην μιλας καθολου, εγω νομιζω ειναι εκτος παντος , θα σου πουν το ανοιξες μονος σου :!:
προφανώς το έριξε η ποιος ξέρει πώς

πολύ πολύ παράξενο πάντως

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έπεσε το κινητό κάτω...ξαφνικά το έπαθε...ελπιζω να με καλύψει η εγγύηση..δεν είναι κάτι που δεν διορθώνεται πάντως
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έπεσε το κινητό κάτω...ξαφνικά το έπαθε...ελπιζω να με καλύψει η εγγύηση..δεν είναι κάτι που δεν διορθώνεται πάντως

 

με αλαλγη οθονης ναι διορθωνεται :lol::) . δεν ξερω , στειλτω αμεσα για επισκευη , αν κ προβλεπω να τρως ακυρο , εκτος κ αν ετυχαν κ αλλα περιστατικα , αν εισακ ο πρωτος το εφαγες τ ακυρο

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

με αλαλγη οθονης ναι διορθωνεται :lol::) . δεν ξερω , στειλτω αμεσα για επισκευη , αν κ προβλεπω να τρως ακυρο , εκτος κ αν ετυχαν κ αλλα περιστατικα , αν εισακ ο πρωτος το εφαγες τ ακυρο
Αν φάω άκυρο θα τους το φέρω στο κεφάλι..δεν θέλει αλλαγή η οθόνη με κόλλα διορθώνεται..είναι το τζαμί πάνω από την οθόνη τo touch δηλαδή..

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικούς τυχαίνουν πράγματα που δε συμβαίνουν συχνά. Αν είσαι τεχνικός μπορείς άνετα να καταλάβεις αν έχει πέσει το τηλέφωνο ή το χτύπησες ενώ το κρατούσες.

Δεν ξέρω κατά πόσο θα έχουν ανταλλακτικά, διότι οι οθόνες δεν υπάρχουν πουθενά και ακόμα κ από Κίνα να πάρεις δεν θα είναι amoled αλλά LCD.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Το έχεις πάρει από infoquest;

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικούς τυχαίνουν πράγματα που δε συμβαίνουν συχνά. Αν είσαι τεχνικός μπορείς άνετα να καταλάβεις αν έχει πέσει το τηλέφωνο ή το χτύπησες ενώ το κρατούσες.

 

Δεν ξέρω κατά πόσο θα έχουν ανταλλακτικά, διότι οι οθόνες δεν υπάρχουν πουθενά και ακόμα κ από Κίνα να πάρεις δεν θα είναι amoled αλλά LCD.

 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

 

Το έχεις πάρει από infoquest;

Όχι από σκρουτζομαγαζο ..πήρα ινφο κουεστ και μου λέει ότι πρέπει να το εξετάσει πρώτα .μετά πήρα το μαγαζί και μου λέει να το πάω στο σερβίς στην Ομόνοια .δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα αλλά αν πατάω το κομμάτι που έχει αποκολληθεί ελάχιστα ,κάνει light bleeding από το πάνω μέρος δεν ξέρω τι παίζει...αρα βλέπω να τρώω άκυρο . αντικατάσταση δεν παίζει να μου κάνουν.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρε φίλε μου πως αποκολλήθηκε; Μου φαίνεται πολύ περίεργο να ξεκόλλησε από την άκρη, γιατί αν δεν είχε κολλήσει καλά η οθόνη στο μέταλλο θα το καταλαβαινες πολύ νωρίτερα. Να ξέρεις ότι αν το γυαλί της οθόνης έχει σπάσει,θα το θεωρήσει ότι έπεσε, ρωτάς πάντα και παίρνεις εκτίμηση
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρε φίλε μου πως αποκολλήθηκε; Μου φαίνεται πολύ περίεργο να ξεκόλλησε από την άκρη, γιατί αν δεν είχε κολλήσει καλά η οθόνη στο μέταλλο θα το καταλαβαινες πολύ νωρίτερα. Να ξέρεις ότι αν το γυαλί της οθόνης έχει σπάσει,θα το θεωρήσει ότι έπεσε, ρωτάς πάντα και παίρνεις εκτίμηση
Δεν ξεκολλήσε το frame η οθόνη δηλαδή..αλλα το , touch πάνω από την οθόνη ,το οποίο είναι ένα τζαμακι .ελαφρά λίγο στην άκρη ..μια μέρα το παρατήρησα ..και απορώ πως έγινε ..μου είπαν ότι λίγη κόλλα βάζουν και φτιάχνει..θα το πάω από εβδομάδα να μου πούνε

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...