Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!

 

Προσπαθώ να στείλω ένα sms από την 2η sim στο κινητό (Cosmote) μου βγάζει sms not send - error 1. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς ? Ξέρει πως το διορθώνουμε ?

 

1. Έχει μονάδες η κάρτα?

2. Έχεις ξαναστείλει SMS από την 2η σιμ?

3. Βαλτην στο slot 1 και ξαναδοκίμασε

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιες φορές να αργεί λίγο το εχω δει και εγώ αλλά σήμερα έκανε σε Miui εφαρμογή " Ασφάλεια " αναβάθμιση!
Ποια έκδοση του της εφαρμογής έχεις;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιες φορές να αργεί λίγο το εχω δει και εγώ αλλά σήμερα έκανε σε Miui εφαρμογή " Ασφάλεια " αναβάθμιση!
μα ώρες ώρες κολαει και μαζί μπλοκάρει και ο chrome,ταπαταλκ δουλεύει μια χαρά

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1. Έχει μονάδες η κάρτα?

2. Έχεις ξαναστείλει SMS από την 2η σιμ?

3. Βαλτην στο slot 1 και ξαναδοκίμασε

 

Ναι τα είχα κάνει όλα αυτά. Τελικά λύθηκε με το να βάλω στο Custom SMSC μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής το +3097100000

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

what's up/cu ηρθε σε κανεναν σας η νεα ειδοποιηση που εστειλαν; ουτε σμρ μου ηρθε.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα k20 pro και τις δυο φορες δεν ελαβα καμμια ειδοποιηση.Εχω μεσα 2 σιμ μια cosmote και μια vodafone.Eλεγξα τις ρυθμισεις και τα λεει οτι ειναι ενεργα να λαμβανω αλλα τιποτα.Κανεις αλλος?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγω με eea rom και Wind την πήρα κανονικά.. Γενικά μήπως θέλει κάποια άλλη ρύθμιση?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έλαβα κανονικά με wind σε k20 pro ενώ αντίστοιχα σε redmi note 5 και 6 πάλι με wind όχι. Βρισκόμασταν όλοι στον ίδιο χώρο. Μόνη πιθανή διαφορά που είχαμε είναι ότι το δικό μου ήταν σε 4g ενώ τα άλλα σε 3g. Να πω ότι παίζει ρόλο?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν την πήρα ούτε πριν ούτε τώρα, με xtrv stable 11.0.5. Who cares.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα διαρκή updates του Facebook, τι θα γίνει;

Κάθε λίγο features for Facebook...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν την πήρα ούτε πριν ούτε τώρα, με xtrv stable 11.0.5. Who cares.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια από τα ίδια

 

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση MIUI Global 11.0.5 Σταθερή.

Από το messanger όσες φορές θέλω να στείλω φωτογραφία σε κάποιον, βγάζει την φωτογραφία, κολλάει και μετά από 15 sec την στέλνει ρωτώντας με αν θέλω να κλείσω την εφαρμογή που κόλλησε ή εάν θέλω να περιμένω. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα διαρκή updates του Facebook, τι θα γίνει;

Κάθε λίγο features for Facebook...

 

Απεγκατάσταση των update του playstore και εκκαθάριση όλων των δεδομένον του playstore μετά επανεκκίνηση του κινητού και το αφήνεις να κάνει ξανά τα update μονό του και τέλος το πρόβλημα με τα Update του facebook.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση MIUI Global 11.0.5 Σταθερή.

Από το messanger όσες φορές θέλω να στείλω φωτογραφία σε κάποιον, βγάζει την φωτογραφία, κολλάει και μετά από 15 sec την στέλνει ρωτώντας με αν θέλω να κλείσω την εφαρμογή που κόλλησε ή εάν θέλω να περιμένω. :mad:

 

ακριβως το ιδιο προβλημα..

 

edit. εσβησα κ περασα παλι την εφαρμογη κ το προβλημα λυθηκε.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Ένα παλικάρι στο νήμα του mi8 ανέβασε μια aod alpha όπου δουλεύουν όλες οι εφαρμογές στην aod

 

Δώστε δικαίωμα για ειδοποίηση στην οθόνη κλειδώματος σε όποια εφαρμογή θέλετε να εμφανίζεται στην aod

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7989061

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ερώτηση είμαι με mi 9t απλό και μετά από κάθε επαναφορά που έκανα,μου έβαζε ένα widget ram jet για τον καθαρισμό της μνήμης συστήματος. Το έχετε κ σεις; Επηρεάζει σε κάτι αρνητικά; Δεν νομίζω ότι μπορεί κάποιος να το κάνει απεγκατασταση. Δεν υπάρχει καν στις εφαρμογές.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ερώτηση είμαι με mi 9t απλό και μετά από κάθε επαναφορά που έκανα,μου έβαζε ένα widget ram jet για τον καθαρισμό της μνήμης συστήματος. Το έχετε κ σεις; Επηρεάζει σε κάτι αρνητικά; Δεν νομίζω ότι μπορεί κάποιος να το κάνει απεγκατασταση. Δεν υπάρχει καν στις εφαρμογές.

 

Ευχαριστώ

Αυτό υπάρχει μέσα στο σύστημα μπορείς να το σβήσεις από τον launcher και να μην το χρησιμοποιείς

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ερωτηση σχετικα με την χρηση bluetooth ακουστικών.

 

Μπορώ να τα εχω ΜΟΝΟ για τις κλησεις; πχ να το φοραω παντα στο αυτί αλλά όλοι οι ηχοι να αναπαραγονται απο το κινητο. πχ καποιο βιντεο, καποιο παιχνιδι, και όταν εχω εισερχομενη κληση, η ομιλια να ειναι αποκλειστικα απο το bluetooth και μόνο αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Ένα παλικάρι στο νήμα του mi8 ανέβασε μια aod alpha όπου δουλεύουν όλες οι εφαρμογές στην aod

 

Δώστε δικαίωμα για ειδοποίηση στην οθόνη κλειδώματος σε όποια εφαρμογή θέλετε να εμφανίζεται στην aod

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7989061

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ευχαριστώ φίλε μου!Δουλεύει κανονικά με όσες εφαρμογές δοκίμασα και κυρίως με Viber που ενδιέφερε πιο πολύ!Το κινητό έγινε ακόμα πιο πλήρες τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Stock Rom global 11.0.3 χωρίς πολλές κλήσεις σήμερα και χρήση WiFi στην δουλειά και στο σπίτι όλα ανοιχτά ed125ec684d700aa2b2645456cf9af84.jpg8bb07a19b1b5f4ca8afd9bdce8d83b26.jpg91444590bcbcbdbba48180349c6061c7.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ φίλε μου!Δουλεύει κανονικά με όσες εφαρμογές δοκίμασα και κυρίως με Viber που ενδιέφερε πιο πολύ!Το κινητό έγινε ακόμα πιο πλήρες τώρα!
Παρακαλώ αν και τα εύσημα ανήκουν στο παλικάρι που ασχολήθηκε και ανέβασε την aod στο νήμα του mi8

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Stock Rom global 11.0.3 χωρίς πολλές κλήσεις σήμερα και χρήση WiFi στην δουλειά και στο σπίτι όλα ανοιχτά ed125ec684d700aa2b2645456cf9af84.jpg8bb07a19b1b5f4ca8afd9bdce8d83b26.jpg91444590bcbcbdbba48180349c6061c7.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρακαλώ αν και τα εύσημα ανήκουν στο παλικάρι που ασχολήθηκε και ανέβασε την aod στο νήμα του mi8

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια χαρά είναι!Αντε να έρθει και με το καλο σε stable!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

επιτέλους δουλεύει το raise to screen

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Καλημέρα τι κάνει αυτό;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...