Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι έχετε τις καινούριες ενημερώσεις 11.0.5 eu και 11.0.3 global έχετε όλοι συρτάρι εφαρμογών;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω δεν είχα με eea 11.0.5.0 έβαλα το apk απο apk mirror και τέλος!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν είχα με eea 11.0.5.0 έβαλα το apk απο apk mirror και τέλος!
Νομίζω ότι δεν θα έχει κανένας με τις νέες αναβαθμίσεις το έχω διαβάσει και σε άλλες συσκευές της xiaomi, με τις νέες αναβαθμίσεις έχουν επαναφέρει τον παλιότερο launcher και δεν υπάρχει update ακόμα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, υπάρχει κάποιος τρόπος είτε με widget είτε με συντόμευση να έχουμε εναλλαγή απο 2g σε 3g ή lte με μία κίνηση;
Link to comment
Share on other sites

κατεβάζεις κουρτινακι,πατάς παρατεταμένα το εικονίδιο του data και σε πάει στις ρυθμισεις,πας preferred Network type και ορίζεις lte και τελος

ετσι ανοιγοκλείνω τα δεδομενα τώρα πια

 

ελπίζω να κατάλαβα τι ζητάς....

edit:εκανα ένα λάθος πριν,το τηλέφωνο βέβαια παραμένει σε lte κατάσταση απλά τα data ανοιγοκλεινουν,δεν γυρίζει δηλ σε 2g

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

κατεβάζεις κουρτινακι,πατάς παρατεταμένα το εικονίδιο του data και σε πάει στις ρυθμισεις,πας preferred Network type και ορίζεις lte και τελος

ετσι ανοιγοκλείνω τα δεδομενα τώρα πια

 

ελπίζω να κατάλαβα τι ζητάς....

edit:εκανα ένα λάθος πριν,το τηλέφωνο βέβαια παραμένει σε lte κατάσταση απλά τα data ανοιγοκλεινουν,δεν γυρίζει δηλ σε 2g

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Χμμμ.. αυτό το ήξερα, ήλπιζα σε κάτι εντελώς αυτόματο, με μια κίνηση δηλαδή. Σ' ευχαριστώ πάντως για την απάντηση :)

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.. αυτό το ήξερα, ήλπιζα σε κάτι εντελώς αυτόματο, με μια κίνηση δηλαδή. Σ' ευχαριστώ πάντως για την απάντηση :)

 

υπαρχουν εφαρμογες που φτιαχνεις σεναρια κ μπορεις να κανεις το οτιδηποτε. απο το πιο απλο, δλδ αυτο που θες, μεχρι κ αυτοματα να διαβαζει που εισαι κ αναλογως να ενεργοποιει το wifi, να κλεινει δεδομενα κ να γυρναει σε 2G το δίκτυο. υπαρχουν κ ετοιμα "σεναρια" αν θυμαμαι καλα. Επισης μπορεις αυτα να τα ενσωματωσεις σε widget ή να τρεχουν στο παρασκηνιο.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν εφαρμογες που φτιαχνεις σεναρια κ μπορεις να κανεις το οτιδηποτε. απο το πιο απλο, δλδ αυτο που θες, μεχρι κ αυτοματα να διαβαζει που εισαι κ αναλογως να ενεργοποιει το wifi, να κλεινει δεδομενα κ να γυρναει σε 2G το δίκτυο. υπαρχουν κ ετοιμα "σεναρια" αν θυμαμαι καλα. Επισης μπορεις αυτα να τα ενσωματωσεις σε widget ή να τρεχουν στο παρασκηνιο.

 

Πολύ ενδιαφέρον! Θα το δοκιμάσω και θα γράψω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι φοβερή μπαταρία έχει η συσκευή μας,global 11.0.3 από 90%, σήμερα έκανα αίτηση ξεκλειδωματος αλλά δεν βλέπω να το ξεκλειδωνω,η μόνη έλλειψη για μένα είναι η aod που δεν έχει ακόμα το single tap για ενεργοποίηση4fa548d9bc5b02647a3c3d1aeebd3d5a.jpgf09ae7360c9abd0f4b61525956e26427.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έμενε σήμερα μου ήρθε αναβάθμιση για την εφαρμογή του launcher και μετά είχε συρτάρι εφαρμογών

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

επειδή ψάχνω και γω κάτι αντίστοιχο για ένα ταπ παραπάνω δεν θα βάλω ολόκληρη εφαρμογή να τρέχει στο παρασκήνιο

υπήρχε κάτι παλαιοτερα,δεν θυμάμαι όνομα αλλά ήθελε ρουτ νομίζω που έκανε μόνο αυτή τη δουλειά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδή ψάχνω και γω κάτι αντίστοιχο για ένα ταπ παραπάνω δεν θα βάλω ολόκληρη εφαρμογή να τρέχει στο παρασκήνιο

υπήρχε κάτι παλαιοτερα,δεν θυμάμαι όνομα αλλά ήθελε ρουτ νομίζω που έκανε μόνο αυτή τη δουλειά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

To automate ειναι απο τις καλυτερες κ πιο καλα supported με μεγαλη κοινοτητα αν θυμαμαι καλα. battery drain δεν ειχα οσο το ειχα κ ετρεχε στο παρασκήνιο σαν service(αν θυμαμαι καλα σε κατασταση ηρεμιας η συσκευη "εκαιγε" 0,5% την ωρα πχ). αλλά νομιζω ότι δεν τρεχει στο παρασκήνιο όταν πχ φτιαξεις widget για ανοιγμα/κλεισιμο ρυθμισεων.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή είναι πολύ καλή και φαίνεται να σου λύνει τα χέρια σε πολλές περιπτώσεις. Γι αυτό που θέλω εγώ όμως, μάλλον απαιτείται root.
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή είναι πολύ καλή και φαίνεται να σου λύνει τα χέρια σε πολλές περιπτώσεις. Γι αυτό που θέλω εγώ όμως, μάλλον απαιτείται root.

 

κατω κατω γραφει αυτό:

 

Permission add-ons

Obsolete permission add-ons, only used on Android 6 or older, see security. No longer available on the Google Play™ store due to policy changes.

 

Download Automate telephony permissions add-on

Download Automate “costly” permissions add-on

 

μηπως καποιο απο τα 2 add-on βοηθαει; εχω πανω απο 2 χρονια να χρησιμοποιησω το automate οποτε δεν μπορω να βοηθησω και πολυ. Θα σου προτεινα να τσεκαρεις το φορουμ τους για βοηθεια ή ετοιμα scripts.

 

edit. επισης βρηκα αυτο το script (δεν ξερω αν δουλευει στο android10 ομως)

https://llamalab.com/automate/community/flows/12308

Wifi or 4G

If you are connect to your main wifi the 4G is disable. But if you are not connect to your main wifi the 4G is enable. And if you have 15% battery wifi and 4G are disable

 

You need to change the main wifi for use this flow ! (press on the block "When Wi-Fi connect..." and select your main wifi)

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

κατω κατω γραφει αυτό:

 

Permission add-ons

Obsolete permission add-ons, only used on Android 6 or older, see security. No longer available on the Google Play™ store due to policy changes.

 

Download Automate telephony permissions add-on

Download Automate “costly” permissions add-on

 

μηπως καποιο απο τα 2 add-on βοηθαει; εχω πανω απο 2 χρονια να χρησιμοποιησω το automate οποτε δεν μπορω να βοηθησω και πολυ. Θα σου προτεινα να τσεκαρεις το φορουμ τους για βοηθεια ή ετοιμα scripts.

 

edit. επισης βρηκα αυτο το script (δεν ξερω αν δουλευει στο android10 ομως)

https://llamalab.com/automate/community/flows/12308

Wifi or 4G ������

If you are connect to your main wifi the 4G is disable. But if you are not connect to your main wifi the 4G is enable. And if you have 15% battery wifi and 4G are disable

 

You need to change the main wifi for use this flow ! (press on the block "When Wi-Fi connect..." and select your main wifi)

 

Θα το ψάξω περισσότερο, και στο φορουμ τους, και γενικά, αλλά υποψιάζομαι η μανούρα για να βρω άκρη κ.τλ. μάλλον δεν αξίζει για να αποφύγω τα 2-3 tap παραπάνω. Σ' ευχαριστώ για τον κόπο σου πάντως. :up:

Link to comment
Share on other sites

Έμενε σήμερα μου ήρθε αναβάθμιση για την εφαρμογή του launcher και μετά είχε συρτάρι εφαρμογών

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Σε ποια έκδοση είναι?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

@kallair

μπέρδεμα....κάτι άλλο χρειαζόμαστε

το ψάχνω με τα activities του Nova prime

αλλά δεν

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θήκη σιλικόνης διάφανη εξαιρετικής ποιότητας με πάχος 1,3mm

 

 

 

https://www.imak-hk.com/imak-ux-5-soft-case-for-xiaomi-redmi-k20-redmi-k20-pro-6-39/

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση είναι?
Εδώ είμαστεe2dc70565fb7f2220a591a39351d99d7.jpgd2efcc5dfc4ab26a0b0cf4423c3adaa5.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

πας apkmirror και κατεβάζεις την τελευταία release,4.15.2

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

τα apk που κατεβάζεις από το apkmirror πώς αναβαθμίζονται μετά; ή πρέπει να ελέγχεις εσύ και να κατεβάζεις τη νεότερη έκδοση από εκεί; λέω να κατεβάσω την εφαρμογή mi τηλέφωνο,επαφές,μήνυμα. θα τρέξουν στο mi9t pro; και εάν ναι, πώς τις κάνω προεπιλογή; έχω ψάξει στις ρυθμίσεις , δεν βρίσκω αυτή την επιλογή ή π.χ να αλλάξω browser....

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

τον launcher αναβαθμιζεις για να έχεις το συρτάρι,τα άλλα γιατί?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τον launcher αναβαθμιζεις για να έχεις το συρτάρι,τα άλλα γιατί?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Μήπως δεν του αρέσουν της Google

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τον launcher αναβαθμιζεις για να έχεις το συρτάρι,τα άλλα γιατί?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

δεν μου αρέσουν οι εφαρμογές της google(τηλέφωνο,επαφές,μηνύματα), όπως έχουν υλοποιηθεί για το miui και λέω να δοκιμάσω της xiaomi. επίσης τα θέματα δεν δουλεύουν στις εφαρμογές της google(τηλέφωνο,επαφές,μηνύματα). όσο για το browser θέλω από προεπιλογή να έχω τον chrome.

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

δεν μου αρέσουν οι εφαρμογές της google(τηλέφωνο,επαφές,μηνύματα), όπως έχουν υλοποιηθεί για το miui και λέω να δοκιμάσω της xiaomi. επίσης τα θέματα δεν δουλεύουν στις εφαρμογές της google(τηλέφωνο,επαφές,μηνύματα). όσο για το browser θέλω από προεπιλογή να έχω τον chrome.
Ρυθμίσεις εφαρμογές διαχείριση εφαρμογών πατάς επάνω στις 3 τελιτσες δεξιά προεπιλεγμένες εφαρμογές

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...