Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλό θα ήταν να λέτε με ποια ρομ είστε μήπως και κάποια έχει bugs που δεν έχει η άλλη

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

δεν θα το λεγα bugs , απλα δεν ειναι τοσο σμουθ οπως πριν , σε εμενα τουλαχιστον , πριν πηγαινε πιο σφαιρα, :(

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Στο mi 9t pro χωράνε και οι θήκες του απλού mi 9t;

Έχει κάποιος να προτείνει τζαμάκι/screen protector και θήκη για mi 9t pro από Ελλάδα ή εξωτερικό;

 

Καλημέρα,

 

Οι συσκευές εξωτερικά είναι πανομοιότυπες, οπότε όλα τα αξεσουάρ ταιριάζουν και στις 2. Με screen protector δεν έχω ασχοληθεί, αλλά η θήκη που πήρα και ξεχώρισε ανάμεσα σε όλες (τόσο που πήρα και δεύτερη) είναι η παρακάτω:

 

https://www.ebay.com/itm/FUNDA-Silicona-Transparente-Electroplating-para-XIAOMI-Mi-9T-K20-PRO-TPU-Case/383097061184?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=651679354304&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Δεν υπάρχει σε διαθεσιμότητα αυτή τη στιγμή. Επικοινώνησε με τον πωλητή να σου πει πότε θα έχει ξανά (χρειάστηκε να το κάνω κι εγώ τη δεύτερη φορά και σε μια μέρα είχε)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Οι συσκευές εξωτερικά είναι πανομοιότυπες, οπότε όλα τα αξεσουάρ ταιριάζουν και στις 2. Με screen protector δεν έχω ασχοληθεί, αλλά η θήκη που πήρα και ξεχώρισε ανάμεσα σε όλες (τόσο που πήρα και δεύτερη) είναι η παρακάτω:

 

https://www.ebay.com/itm/FUNDA-Silicona-Transparente-Electroplating-para-XIAOMI-Mi-9T-K20-PRO-TPU-Case/383097061184?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=651679354304&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Δεν υπάρχει σε διαθεσιμότητα αυτή τη στιγμή. Επικοινώνησε με τον πωλητή να σου πει πότε θα έχει ξανά (χρειάστηκε να το κάνω κι εγώ τη δεύτερη φορά και σε μια μέρα είχε)

 

Η παραπάνω θήκη είναι εκπληκτική σε ποιότητα (επιτέλους φαίνεται το χρώμα του τηλεφώνου) αλλά έχει μερικά μειονεκτήματα.

1. Γλυστράει παρα πολύ.

2. Στο μέσον της συσκευής εκεί που είναι τα κουμπιά περίπου δεν αγκαλιάζει σφιχτά την συσκευή (δηλαδή αν κοιτάξεις την συσκευή κατά μήκος παρατηρείς αυτό που λέω)

Παρόλα αυτά είναι εξαιρετική σαν ποιότητα και καθαρότητα. Εγώ αγόρασα την ίδια από εδώ με τιμή μαζί με τα μεταφορικά 0,01€. Δυστυχώς σε αυτήν την τιμή μπορείς να αγοράσεις μόνο μία θήκη και αφορά νέους χρήστες του Aliexpress. Μετά η τιμή πάει περίπου στα 2,62€. Η αποστολή έφτασε σπίτι μου σε 40 μέρες περίπου

Edited by arisk
Link to comment
Share on other sites

Δίνει καμία προστασία η μόνο εφέ είναι

Εμένα ψεύτικη μου φαίνεται

Εγώ πήρα μια Spigen clear μετά από υπόδειξη εδώ μέσα και τουλάχιστον μία προστασία προσφέρει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δίνει καμία προστασία η μόνο εφέ είναι

Εμένα ψεύτικη μου φαίνεται

Εγώ πήρα μια Spigen clear μετά από υπόδειξη εδώ μέσα και τουλάχιστον μία προστασία προσφέρει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Είναι πολύ ντελικάτη...δεν την συνιστώ για προστασία!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλό θα ήταν να λέτε με ποια ρομ είστε μήπως και κάποια έχει bugs που δεν έχει η άλλη

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

εγώ είμαι με την 11.0.3 την ευρωπαϊκή και δουλεύουν όλα κομπλέ

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!! Έχω το mi 9t pro σε λευκό εδώ κ μια βδομάδα, και όλα βαίνουν καλώς! Απλά έχω παρατηρήσει ότι όπως βγαίνει η μπροστινή κάμερα, είναι λιιιιιιγο λοξή, και αυτό φαίνεται κυρίως αν το δεις από τη πίσω πλευρά του κινητού, και το συγκρίνεις με το οριζόντιο πάνω τμήμα του κινητού.. Κατά την ανύψωση δλδ, όπως κοιτάς την οθόνη, παίρνει λίγο κλίση δεξιά, και κατά την βύθιση, προς τα αριστερά, Να ανησυχώ;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε συνέχεια του προηγούμενου μηνύματος μου, συμβαίνει αυτό που φαίνεται στο παρακάτω video..να ζητήσω αντικατάσταση??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλό θα ήταν να λέτε με ποια ρομ είστε μήπως και κάποια έχει bugs που δεν έχει η άλλη

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Εγώ έχω την 11.0.3 την global (QFKEUXM)...είναι διαφορετική από την ευρωπαϊκή;...ρωτάω μήπως το πρόβλημα με το σημειωματάριο σχετίζεται με αυτήν συγκεκριμένα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 11.0.3 την global (QFKEUXM)...είναι διαφορετική από την ευρωπαϊκή;...ρωτάω μήπως το πρόβλημα με το σημειωματάριο σχετίζεται με αυτήν συγκεκριμένα

 

11,0,1 εγω global stable , QFKMIXM

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!! Έχω το mi 9t pro σε λευκό εδώ κ μια βδομάδα, και όλα βαίνουν καλώς! Απλά έχω παρατηρήσει ότι όπως βγαίνει η μπροστινή κάμερα, είναι λιιιιιιγο λοξή, και αυτό φαίνεται κυρίως αν το δεις από τη πίσω πλευρά του κινητού, και το συγκρίνεις με το οριζόντιο πάνω τμήμα του κινητού.. Κατά την ανύψωση δλδ, όπως κοιτάς την οθόνη, παίρνει λίγο κλίση δεξιά, και κατά την βύθιση, προς τα αριστερά, Να ανησυχώ;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε συνέχεια του προηγούμενου μηνύματος μου, συμβαίνει αυτό που φαίνεται στο παρακάτω video..να ζητήσω αντικατάσταση??

Σε ένα εκθεσιακό που δούλεψα λίγο σε κατάστημα Public η κάμερα ήταν όντως ελαφρώς λοξή.

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα εκθεσιακό που δούλεψα λίγο σε κατάστημα Public η κάμερα ήταν όντως ελαφρώς λοξή.

 

Εγώ έχω το mi 9t και αντιμετώπιζα κάτι μικρά θέματα με την σελφι, λόγω θήκης, αλλά έσβησα την λειτουργία τσέπης κ τα πράγματα άλλαξαν. Κ μένα έβγαινε καμία φορά λοξά. Χτες κόλλησε λίγο κ δεν την έβγαζε. Στην 3η προσπάθεια έβγαλα τη θήκη κ έκανε βαθμονομηση. Άρα μπορεί σε κάποια φάση να κάνει κ σένα. Μετά όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα εκθεσιακό που δούλεψα λίγο σε κατάστημα Public η κάμερα ήταν όντως ελαφρώς λοξή.

 

Χμμ μάλιστα.. Από τη στιγμή που δεν έχει κάποιο άλλο θέμα, λέω να το κρατήσω κ να δω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω το mi 9t και αντιμετώπιζα κάτι μικρά θέματα με την σελφι, λόγω θήκης, αλλά έσβησα την λειτουργία τσέπης κ τα πράγματα άλλαξαν. Κ μένα έβγαινε καμία φορά λοξά. Χτες κόλλησε λίγο κ δεν την έβγαζε. Στην 3η προσπάθεια έβγαλα τη θήκη κ έκανε βαθμονομηση. Άρα μπορεί σε κάποια φάση να κάνει κ σένα. Μετά όλα οκ

 

Τι εννοείς έκανε βαθμονόμηση;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς έκανε βαθμονόμηση;

 

Η σελφι κάμερα μου,σε κάποια φάση λόγω της θήκης λογικά μου βγάζει αδυναμία να βγει,στις 3 προσπάθειες μου ζητάει να κάνει βαθμονομηση την κάμερα. Εκεί βγάζεις την θήκη κ επιλέγεις οκ. Αυτό τότε ξεκινάει να βγάζει την κάμερα κ να ανοιγοκλείνει ηλεκτρονικά, να μισοκλεινει,και γενικά φαίνεται να καλιμπραρει τον μηχανισμό. Δεν ξέρω αν μπορείς να το κάνεις χειροκίνητα, απλά αν σε κάποια φάση σου παρουσιάσει αδυναμία να πετάξει έξω την κάμερα να το ξέρεις

Link to comment
Share on other sites

By Urnyx

 

▪️XDA

 

⚒Changelog:

- Fixed overlay of buttons with options located in "More Modes"

- Fixed overlay of buttons with "Try Night Sight" button

- Fixed viewfinder in portrait mode (thanks Arnova)

- Fixed AWB on OP7 Pro 5G

- Fixed crash on Mi Note 10, Redmi Note 8 Pro and other devices with not-working Sabre

- Added ISO/Time exposure options (thanks Marlin_ku) - double click on bottom bar to show them

- Added the option to change the maximum exposure time

- Fixed crash in HDR+ Enhanced at sunlight on some devices (thanks Arnova)

- Fixed crash on Mi9T/Mi9T Pro when taking a photo on wide lens forthe first time (thanks Burial for having discovered the code to fix it)

- Added support for Snapdragon 845 (big thanks to Arnova)

- Added saturation fix for all the devices with missing COLOR_CORRECTION_TRANSFORM (thanks to Arnova)

 

https://mega.nz/#!Jyhk3KyJ!a_GZzmU3NylsEGfz7p1HYdWqC3ZQaB7nBM-xwBkHnng

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ο, τι και να είναι, είναι πάντως πολύ όμορφο! Θέλουμε λεπτομέρειες!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nικολα τι είναι αυτό?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Είναι η τελευταία Beta 9.12.12 από xiaomi eu.

Λογικά ίδια με την Beta από την Ελληνική κοινότητα. Έγχρωμες ειδοποιήσεις.

Edited by xostel77
Link to comment
Share on other sites

Είναι η τελευταία Beta 9.12.12 από xiaomi eu.

 

Λογικά ίδια με την Beta από την Ελληνική κοινότητα. Έγχρωμες ειδοποιήσεις.

Τι πρότεινει ο chef? Stock global ή xiaomi eu?

Ήρθα για την ώρα στο mi 9t pro.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι πρότεινει ο chef? Stock global ή xiaomi eu?

Ήρθα για την ώρα στο mi 9t pro.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το δικό μου ήρθε με την Ευρωπαϊκή Rom.

Το ξεκλείδωσα και πέρασα την beta από την Ελληνική κοινότητα. Πάντα είμαι σε beta. Είμαι ανυπόμονος τύπος. Ακόμα και στα Windows

Η διαφορά με της σταθερής από την beta είναι ότι στην σταθερή μένεις με τα όποια προβλήματα προκύψουν για αρκετό καιρό. Στην beta εγώ έχω πάντα τις δύο τελευταίες Rom κατεβασμενες στη συσκευή και αν έχω κάποιο πρόβλημα επιστρέφω στην προηγούμενη.

Συνήθως δεν έχουν πρόβληματα και αν υπάρξουν, διορθώνονται άμεσα.

Edited by xostel77
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι η 11 στοκ EEA πάει Καλά,και δεύτερο δεν θέλω να περάσω αλλο vendor και firmware,συν ότι διαδικασια είναι λίγο περίεργη για πέρασμα σε custom

Ξέρω ότι θα τη περάσω τελικά

......

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=81186627&postcount=755

 

ωραία νέα.. GCam_7.2.010_Urnyx05-v1.6 .apk .. για να δούμε!

 

Δυστυχώς η τελευταία έκδοση του Urnyx05 έχει bug στην μπροστινή κάμερα (τουλάχιστον σε μένα). Ανοίγει η μπροστινή μία φορά και μετά μενει κολλημένη εκεί. Παρατήρησε κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα;Και είναι η πρώτη φορά που αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα με τον συγκερκριμένο developer!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η τελευταία έκδοση του Urnyx05 έχει bug στην μπροστινή κάμερα (τουλάχιστον σε μένα). Ανοίγει η μπροστινή μία φορά και μετά μενει κολλημένη εκεί. Παρατήρησε κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα;Και είναι η πρώτη φορά που αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα με τον συγκερκριμένο developer!
Και στην έκδοση ν1.6 συμβαίνει και σε εμένα αυτό που περιγράφεις αλλά και στην v1.5 γίνεται το ίδιο αλλά μόνο στην μπροστινή κάμερα και μόνο στο βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...