Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά καλημέρα. Ψάχνει ο αδερφός μου ακουστικά ασύρματα για αθλητισμό (τρέξιμο)

 

κυρίως. Να είναι αδιάβροχα,με μνήμη καλή ακουστική. Έχετε να προτείνετε κατι; Ευχαριστω.

Creative outlier sport plus

Τα plus είναι με μνήμη και θα έρθουν σύντομα από την ελληνική αντιπροσωπεία

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ψάχνει ο αδερφός μου ακουστικά ασύρματα για αθλητισμό (τρέξιμο)

κυρίως. Να είναι αδιάβροχα,με μνήμη καλή ακουστική. Έχετε να προτείνετε κατι; Ευχαριστω.

 

Αν έχεις πρόσβαση κοίτα τις αγγελίες....Samsung Galaxy Buds...Αλλιώς στείλε μου pm...είναι τέλεια για σπορ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τι είδους sport είναι τέλεια τα Galaxy buds? Για e sports ίσως. Για τα υπόλοιπα που ιδρώνουμε δεν κάνουν, αφού δεν παρέχουν αδιαβροχοποίηση. Αν τα εκθέσεις σε υγρό περιβάλλον, οι επαφές που έχουν για τη φόρτιση θα διαβρωθούν για πλάκα.
me > you
Link to comment
Share on other sites

 

Σε ήχο για κάποιον που δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις, πιστεύω μια χαρά θα είναι... Όσον αφορά ποιότητα κατασκευής, Xiaomi είναι οπότε κομπλέ... Και η τιμή για TWS είναι αρκετά καλή...

Τα σκεφτόμουν και εγώ, ωστόσο το μόνο που με χάλασε και τελικά δεν τα πήρα είναι ότι από όσα videos/photos είδα, μου φάνηκαν αρκετά ογκώδη και τα ίδια τα ακουστικά που είναι το σημαντικότερο και η θήκη τους... Τώρα τι να πω, από κοντά ίσως είναι αλλιώς...

Προσωπικά επειδή προσανοτολίζομαι σε κάτι αντίστοιχο κοιτάζω τα Flypods Lite της Honor που τα βρίσκεις πάνω κάτω στην ίδια τιμή και φαίνονται κομψότερα, ενώ νομίζω έχουν και λίγο καλύτερη αυτονομία...

Link to comment
Share on other sites

Για τι είδους sport είναι τέλεια τα Galaxy buds? Για e sports ίσως. Για τα υπόλοιπα που ιδρώνουμε δεν κάνουν, αφού δεν παρέχουν αδιαβροχοποίηση. Αν τα εκθέσεις σε υγρό περιβάλλον, οι επαφές που έχουν για τη φόρτιση θα διαβρωθούν για πλάκα.

 

Σύμφωνα με τις προδιαγραφές είναι sweat proof ή δεν ισχύει ? Επειδή με ενδιαφέρουν τα ακουστικά ψάχνω κάποιον που να έχει πραγματική εμπειρία και άποψη .

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τις προδιαγραφές είναι sweat proof ή δεν ισχύει ? Επειδή με ενδιαφέρουν τα ακουστικά ψάχνω κάποιον που να έχει πραγματική εμπειρία και άποψη .

 

Ισχύει, είναι IPX2. Οι επαφές είναι χρύσες και δεν διαβρώνονται.

Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Τι θα προτείνατε για οικονομικο Bluetooth στυλ Jabra Classic,M70 αλλά να έχει τέλεια εφαρμογή στα αυτιά (χωρίς γαντζακι).

Ενα mi Bluetooth που έχω τα πάει περίφημα γενικότερα αλλά δεν κουμπώνει σωστά στο αυτί και εκνευρίζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Τι θα προτείνατε για οικονομικο Bluetooth στυλ Jabra Classic,M70 αλλά να έχει τέλεια εφαρμογή στα αυτιά (χωρίς γαντζακι).

Ενα mi Bluetooth που έχω τα πάει περίφημα γενικότερα αλλά δεν κουμπώνει σωστά στο αυτί και εκνευρίζομαι.

 

To M70 τι πρόβλημα έχει; Προσωπικά μου στέκεται πολύ καλά (χωρίς γαντζάκι εννοείται) και γενικά είναι πολύ τίμιο για τα λεφτά που κοστίζει. Θα πρότεινα πάλι κάποιο άλλο Plantronics, αλλά αν έχεις θέμα με το M70, πιθανώς να έχεις και με άλλα αντίστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω θέμα με το Μ70, ούτε και το εχω δεί ποτέ για την ακρίβεια απο κοντά.

Πόσο σου κρατάει η μπαταρία;

Να παω προς τα κει; Το Mi μου βγάζει βδομάδα εύκολα.

 

Αξίζει να ανέβω λίγο ακόμα για κάτι καλύτερο;

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω θέμα με το Μ70, ούτε και το εχω δεί ποτέ για την ακρίβεια απο κοντά.

Πόσο σου κρατάει η μπαταρία;

Να παω προς τα κει; Το Mi μου βγάζει βδομάδα εύκολα.

 

Αξίζει να ανέβω λίγο ακόμα για κάτι καλύτερο;

 

Eγώ προσωπικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από το VFM του M70 (καλός ήχος, σκυλί, γενικά όλα καλά)... Bέβαια άλλοι εδώ έχουν διαφορετική άποψη, οπότε μερικά πράγματα είναι και κάπως σχετικά...

Από θέμα αυτονομίας, βγάζει γύρω στις 11 ώρες, οπότε ανάλογα με το πόσο μιλάς, η εβδομάδα είναι εφικτή...

Αν ήταν να πάρω τώρα κάτι θα κοιτούσα τα Explorer 110/500 που πάνε γύρω στα 40...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω θέμα με το Μ70, ούτε και το εχω δεί ποτέ για την ακρίβεια απο κοντά.

Πόσο σου κρατάει η μπαταρία;

Να παω προς τα κει; Το Mi μου βγάζει βδομάδα εύκολα.

 

Αξίζει να ανέβω λίγο ακόμα για κάτι καλύτερο;

Το πρώτο Μ70 μου είχε βγει σκυλι ολα ήταν τέλεια...το 2ο δεν μου βγηκε καθολου καλο...μπαταρια καμια σχεση με το πρωτο...μου καναν παράπονα για τον ηχο και με ρωτούσαν απο που μιλάω...πηρα το plantronics edge και βρήκα την υγεια μου... άριστο....

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο Μ70 μου είχε βγει σκυλι ολα ήταν τέλεια...το 2ο δεν μου βγηκε καθολου καλο...μπαταρια καμια σχεση με το πρωτο...μου καναν παράπονα για τον ηχο και με ρωτούσαν απο που μιλάω...πηρα το plantronics edge και βρήκα την υγεια μου... άριστο....

 

Το Edge όντως πρέπει να είναι φοβερό ακουστικό, αλλά ξεφεύγει αρκετά στην τιμή... Αν ενδιαφέρεται να δώσει τόσα χρήματα ο φίλος, σαφώς είναι άριστη επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι οικονομικό θέλω παιδιά γιατί μέσο όρο ομιλίας εχω δεν έχω 5-10 λεπτά τη μέρα.

Αλλά μου είναι απαραίτητο στη δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι οικονομικό θέλω παιδιά γιατί μέσο όρο ομιλίας εχω δεν έχω 5-10 λεπτά τη μέρα.

Αλλά μου είναι απαραίτητο στη δουλειά!

 

Και εγώ κάπως έτσι το χρησιμοποιώ το Μ70... Aυτή τη στιγμή στο Skroutz από 17 ξεκινάει... Εναλλακτικά, με 30-40 παίρνεις από τη σειρά Explorer... Nομίζω αφού δεν έχεις φοβερές απαιτήσεις, όλα θα σε καλύψουν...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάπως έτσι το χρησιμοποιώ το Μ70... Aυτή τη στιγμή στο Skroutz από 17 ξεκινάει... Εναλλακτικά, με 30-40 παίρνεις από τη σειρά Explorer... Nομίζω αφού δεν έχεις φοβερές απαιτήσεις, όλα θα σε καλύψουν...

Το Explorer 50 να αξίζει τη διαφορά απο το M70 ;

Αξίζει να πάω σε αυτό;

Απο τις φωτογραφίες μου φαίνεται οτι θα κουμπώνει τέλεια στο αυτί, χωρίς να φεύγει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την πιο φθηνή έκδοση των Xiaomi air pods?

 

 

https://m.banggood.com/Original-Xiaomi-Airdots-TWS-Bluetooth-5_0-Earphone-Youth-Version-Touch-Control-with-Charging-Box-Mic-p-1389033.html?p=5Z2703914233201411WD&cur_warehouse=CN

 

 

Ή και τα "κανονικά"

 

Είμαι κάτοχος Plantronics Voyager 3200, αλλά σκέφτομαι να πάρω ένα ζευγάρι στερεοφωνικά ΒΤ ,αλλά τα μηλαρακια είναι πανάκριβα

 

Οπότε κοιτάζω εναλλακτικές και έχω δει τα δύο της Xiaomi και 2 ακόμα (από τα πολλά ) της Blitzwolf

Έχει κανείς εμπειρία ?

 

Το noise cancellation τους λειτουργεί ή τρίχες?

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την πιο φθηνή έκδοση των Xiaomi air pods?

 

 

https://m.banggood.com/Original-Xiaomi-Airdots-TWS-Bluetooth-5_0-Earphone-Youth-Version-Touch-Control-with-Charging-Box-Mic-p-1389033.html?p=5Z2703914233201411WD&cur_warehouse=CN

 

 

Ή και τα "κανονικά"

 

Είμαι κάτοχος Plantronics Voyager 3200, αλλά σκέφτομαι να πάρω ένα ζευγάρι στερεοφωνικά ΒΤ ,αλλά τα μηλαρακια είναι πανάκριβα

 

Οπότε κοιτάζω εναλλακτικές και έχω δει τα δύο της Xiaomi και 2 ακόμα (από τα πολλά ) της Blitzwolf

Έχει κανείς εμπειρία ?

 

Το noise cancellation τους λειτουργεί ή τρίχες?

 

Οι απόψεις οι αποψεις διίστανται για τα TWS της Xiaomi... Προσωπικά από διάφορα reviews που είχα δει και για αυτά και για τα καινούργια, δεν είχα βγάλει άκρη αν τελικά αξίζουν... Εκτιμώ ότι αν δεν έχεις φοβερές απαιτήσεις, μια χαρά θα είναι.

Βέβαια δε νομίζω ότι θα πλησιάζουν την ποιότητα του 3200 σε κλήσεις, αλλά αυτή την ποιότητα δεν ξέρω αν θα την βρεις ακόμα και στα airpods...

Της Blitzwolf τα είχα δει επίσης και είχα διαβάσει σχετικά καλά πράγματα, είναι και αρκετά φθηνότερα, οπότε ίσως αξίζουν μια δοκιμή...

Εγώ πήρα με κουπόνι γύρω στα ~60 τα Honor Flypods που εξωτερικά είναι πανομοιότυπα με τα πρώτα Freebuds της Huawei, αλλά δεν τα έχω παραλάβει ακόμα... Ανάμεικτες κριτικές διάβασα και για αυτά, ωστόσο εν τέλει τα προτίμησα από τα Xiaomi καθώς από τις photos μου φαίνονται μικρότερα και κομψότερα...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είναι να ψωνίσω σήμερα ένα απο τα 2.

Ποιο προτείνετε;; Plantronics M70 ή Plantronics explorer 55;

4€ διαφορά δεν είναι κάτι αν είναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για το Μ70 μπορω να πω που εχω εδω και 4 χρονια

+

Φτηνο

πολυ καλη εμβελεια

καθαρος ηχος

παναλαφρο,αορατο (το χανεις πανευκολα)

σταθερο στο αυτι (μου)

απιστευτη αυτονομια (και αντοχη μπαταριας πρακτικα δεν εχω δει πτωση στα 4 χρονια)

 

-

ενισχυση θορυβων (βαλτε πιατα σε θηκη η κλειστε καπακι σε κατσαρολα ενω μιλατε αν θελετε να κουφαθει ο συνομιλητης).noise cancelling απλα ανυπαρκτο

σε θορυβωδες περιβαλλον η ενταση ηχειου δεν αρκει (δεν ακουει κι ο αλλος τιποτα παρα θορυβους βεβαια οποτε δεν αδικειται καποιος).

η καλωδιοταινια εσωτερικα που ενωνει τα πληκτρα με την πλακετα εχει ευαισθησια -κοβεται απ οσο εχω δει στο ιντερνετ (προσωπικα εχω χασει τη λειτουργια της μειωσης εντασης που ευτυχως δε χρειαζοταν σχεδον κι οταν το ανοιξα-μη το δοκιμασετε βρηκα τη μιση ταινια κομμενη).

 

Συμπερασμα-ΑΨΟΓΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ/ΗΣΥΧΟ ΓΡΑΦΕΙΟ,ΜΕΤΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ,ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΠΕΖΟΣ ΣΕ ΠΟΛΗ/ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΗ/ΘΟΡΥΒΩΔΕΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για το Μ70 μπορω να πω που εχω εδω και 4 χρονια

+

Φτηνο

πολυ καλη εμβελεια

καθαρος ηχος

παναλαφρο,αορατο (το χανεις πανευκολα)

σταθερο στο αυτι (μου)

απιστευτη αυτονομια (και αντοχη μπαταριας πρακτικα δεν εχω δει πτωση στα 4 χρονια)

 

-

ενισχυση θορυβων (βαλτε πιατα σε θηκη η κλειστε καπακι σε κατσαρολα ενω μιλατε αν θελετε να κουφαθει ο συνομιλητης).noise cancelling απλα ανυπαρκτο

σε θορυβωδες περιβαλλον η ενταση ηχειου δεν αρκει (δεν ακουει κι ο αλλος τιποτα παρα θορυβους βεβαια οποτε δεν αδικειται καποιος).

η καλωδιοταινια εσωτερικα που ενωνει τα πληκτρα με την πλακετα εχει ευαισθησια -κοβεται απ οσο εχω δει στο ιντερνετ (προσωπικα εχω χασει τη λειτουργια της μειωσης εντασης που ευτυχως δε χρειαζοταν σχεδον κι οταν το ανοιξα-μη το δοκιμασετε βρηκα τη μιση ταινια κομμενη).

 

Συμπερασμα-ΑΨΟΓΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ/ΗΣΥΧΟ ΓΡΑΦΕΙΟ,ΜΕΤΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ,ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΠΕΖΟΣ ΣΕ ΠΟΛΗ/ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΗ/ΘΟΡΥΒΩΔΕΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ.

 

Συμφωνώ πάνω-κάτω με το review αν και για να είμαι ειλικρινής, προσωπικά το χρησιμοποιώ στον δρόμο με ικανοποιητικά αποτελέσματα... Βέβαια μιλάμε για ακουστικό των ~17 ευρώ, οπότε εντάξει εκ των πραγμάτων δε μπορούμε να έχουμε σοβαρές απαιτήσεις σε ότι αφορά το noise cancellation... ;)

Link to comment
Share on other sites

Με πείσατε για Μ70 , παρέλαβα μόλις, ωραίο ήχο έχει και ο συνομιλητής με ακούει άψογα, το μόνο που με ενόχλησε για αρχή είναι ότι δεν λέει ποσοστό μπαταρίας όπως το Mi που έχω, όπως και τα Anker ακουστικά μου.ee538cadab9a431e8b288dab853e6432.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με πείσατε για Μ70 , παρέλαβα μόλις, ωραίο ήχο έχει και ο συνομιλητής με ακούει άψογα, το μόνο που με ενόχλησε για αρχή είναι ότι δεν λέει ποσοστό μπαταρίας όπως το Mi που έχω, όπως και τα Anker ακουστικά μου.ee538cadab9a431e8b288dab853e6432.jpg

 

Δοκίμασες μήπως δείχνει ποσοστό μέσω της εφαρμογής Plantronics Hub;;;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plantronics.headsetservice

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...