Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Παιδια για φτηνα σχετικα bluetooth ακουστικα τι εχετε να προτεινεται?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια για φτηνα σχετικα bluetooth ακουστικα τι εχετε να προτεινεται?

 

Πηρα ενα απο φελεκη Εγνατία αρχη (3-5)Θεσσαλονίκη,17,50€ μανταλακι με καλωδιακι που μαζεύω μάρκα fineblue και έχει βγει πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση τα BTR1. Με ένα πρόχειρο ψάξιμο τα εντόπισα και στο Amazon στα 49.99$.

https://www.amazon.com/FiiO-BTR1-Bluetooth-Headphone-Amplifier/dp/B075YD83Y9

 

Ενδιαφέρον φαίνεται!!άμα το πάρω με προοπτική να το βάλω πανω στο aux in στο αυτοκινητο ώστε να μην συνδεω συνέχεια το κινητό λέτε να δουλέψει αποδοτικά?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον φαίνεται!!άμα το πάρω με προοπτική να το βάλω πανω στο aux in στο αυτοκινητο ώστε να μην συνδεω συνέχεια το κινητό λέτε να δουλέψει αποδοτικά?

 

Ναι, πιστεύω θα δουλέψει πολύ καλά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ή ακύρωση θορύβου από τα ακουστικά γίνεται από τα μικρόφωνα ? Εννοώ εάν έχει δύο ο συνομιλητής με ακούει πιο καθαρά?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από διάβασμα και αφού πούλησα δύο παλιά που είχα αποφάσισα και παραγγειλα το edge μαζί με την θήκη φόρτισης

Το προτειμισα από το 3200 μιας και το 3200 έρχονταν χωρίς την θήκη φόρτισης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από διάβασμα και αφού πούλησα δύο παλιά που είχα αποφάσισα και παραγγειλα το edge μαζί με την θήκη φόρτισης

Το προτειμισα από το 3200 μιας και το 3200 έρχονταν χωρίς την θήκη φόρτισης

 

Πολύ καλή επιλογή. Σχεδόν το ίδιο κατά βάση είναι με το 3200 απο πλευράς ακουστικής και design. Ουσιαστικά μόνο κάποιες μικροδιαφορές έχουν σαν συσκευές.

Το αμέσως καλύτερο σε αποθορυβοποίηση είναι το 5200, αλλά το design του δε βολεύει όλα τα γούστα.

Μεγειά και καλοφόρετο το Edge. Πιστεύω θα σε βολέψει σε πολύ μεγάλο βαθμό. Το έχω από το καλοκαίρι του 2014 και είναι αναντικατάστατο για μένα.

Μόνο με ένα άλλο Edge ή με το 3200 θα το άλλαζα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ήταν λίγο πιο φτηνό το 3200

Αλλά δεν είχε την βάση φόρτισης

Ξέρεις τι διαφορές έχουν ? Η δεν θα τις καταλάβω ποτέ ?

Link to comment
Share on other sites

Ήταν λίγο πιο φτηνό το 3200

Αλλά δεν είχε την βάση φόρτισης

Ξέρεις τι διαφορές έχουν ? Η δεν θα τις καταλάβω ποτέ ?

 

Νομίζω το έχει αποκτήσει ένα παιδί από εδώ μέσα που πριν είχε το Edge. Νομίζω έχει ΒΤ 4.1 αντί για 4.0, και η μεγάλη διαφορά είναι ότι αναβαθμίζεται μέσω του application, δε χρειάζεται να το συνδέσεις σε υπολογιστή όπως το Edge. Νομίζω βασικά αυτά είναι.

Προσωπικά μου αρέσει το 3200 ως αναβάθμιση, αλλά με χαλάει η βάση φόρτισης, και ότι είναι προαιρετική, και ότι είναι "κουτσουρεμένη" στο πάνω μέρος της, και η κεφαλή του ακουστικού είναι σχεδόν απροστάτευτη. Στην βάση του Edge το ακουστικό κάθεται με πιο μεγάλη ασφάλεια μέσα, νιώθω εμπιστοσύνη όταν το κουβαλάω ή όταν το έχω στηριγμένο με Velcro στο ταμπλό του αυτοκινήτου. Το 3200 σου δίνει την εντύπωση ότι θα φύγει από τη βάση με το παραμικρό τράνταγμα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ωχ μπλέξαμε με update και στα ακουστικά ?

 

Εδώ μιλάμε για εργαλείο, όχι απλό ακουστικό. ;)

Πάντως στο Edge είχαν βγάλει κάποιες αναβαθμίσεις που βελτίωναν την απόδοση. Καλοδεχούμενες είναι αυτές όπως και να 'χει, κι αν μπορείς να αναβαθμίσεις εύκολα μέσα από το κινητό σου, ακόμα καλύτερα.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ένταξη αυτό δεν με απασχολεί

Θα συνδεθεί στο λάπτοπ μια φορά

Δεν θα κάνει και κάθε μέρα αναβάθμιση

Πάντως το σκεφτόμουν καιρό πολυ πριν το πάρω

Ελπίζω να είμαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Ένταξη αυτό δεν με απασχολεί

Θα συνδεθεί στο λάπτοπ μια φορά

Δεν θα κάνει και κάθε μέρα αναβάθμιση

Πάντως το σκεφτόμουν καιρό πολυ πριν το πάρω

Ελπίζω να είμαι οκ

 

Η τελευταία έκδοση που υπάρχει είναι κομπλέ, δουλεύει ρολόι. Το κουμπώνεις μια φορά στον υπολογιστή, κάνεις την αναβάθμιση, τέλος.

Πάντως θεωρώ ότι ακόμα και 3+ χρόνια μετά την κυκλοφορία του, είναι ένα από τα 2-3 κορυφαία ακουστικά της αγοράς. Άριστη επιλογή.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πια αλλά θεωρείς κορυφαία ?

Μιλώντας πάντα για μονοφωνικό ακουστικό, θεωρώ ότι η Plantronics είναι το αδιαφιλονίκητο φαβορί, οπότε τα άλλα δύο κορυφαία είναι τα δύο μεγάλα αδέρφια του Edge, το 3200 και το 5200.

Για στερεοφωνικά ακουστικά ακρόασης μουσικής, αλλάζει το πράγμα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση που υπάρχει είναι κομπλέ, δουλεύει ρολόι. Το κουμπώνεις μια φορά στον υπολογιστή, κάνεις την αναβάθμιση, τέλος.

Πάντως θεωρώ ότι ακόμα και 3+ χρόνια μετά την κυκλοφορία του, είναι ένα από τα 2-3 κορυφαία ακουστικά της αγοράς. Άριστη επιλογή.

Σιγουρα ειναι απο τα κορυφαια, αλλα ρε συ Πανο, ακουω συχνα για ευπαθειες. Και η αληθεια ειναι οτι πολλα plantronics που εχω παρει μου εχουν χαλασει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι απο τα κορυφαια, αλλα ρε συ Πανο, ακουω συχνα για ευπαθειες. Και η αληθεια ειναι οτι πολλα plantronics που εχω παρει μου εχουν χαλασει.

 

Δεν ξέρω ρε συ Γιάννη. Από Plantronics έχω το Edge κι άλλα δύο. Κανένα δε μου δημιούργησε ποτέ πρόβλημα. Το Edge το έχω πάνω από τριάμισι χρόνια, και δε μου δημιούργησε ποτέ το παραμικρό. Έχω ακούσει ότι κάποιες παρτίδες είχαν πρόβλημα με το μικρόφωνο, αλλά πραγματικά θεωρώ ότι ήταν μικρό το ποσοστό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε συ Γιάννη. Από Plantronics έχω το Edge κι άλλα δύο. Κανένα δε μου δημιούργησε ποτέ πρόβλημα. Το Edge το έχω πάνω από τριάμισι χρόνια, και δε μου δημιούργησε ποτέ το παραμικρό. Έχω ακούσει ότι κάποιες παρτίδες είχαν πρόβλημα με το μικρόφωνο, αλλά πραγματικά θεωρώ ότι ήταν μικρό το ποσοστό.

Τι να πώ ρε συ...

Το 970 (το προηγούμενο από το edge) το είχα αλλάξει 2 φορές λόγω βλάβης. Το Μ100 πέθανε ξαφνικά χωρίς λόγο και άλλο ένα επίσης (δεν θυμάμαι μοντέλο). Μόνο το Μ90 έχει ζήσει 2 χρόνια τώρα....γενικά τα έχω από ένα φόβο, αλλά αν έπαιρνα σήμερα, στο edge θα κατέληγα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι να πώ ρε συ...

Το 970 (το προηγούμενο από το edge) το είχα αλλάξει 2 φορές λόγω βλάβης. Το Μ100 πέθανε ξαφνικά χωρίς λόγο και άλλο ένα επίσης (δεν θυμάμαι μοντέλο). Μόνο το Μ90 έχει ζήσει 2 χρόνια τώρα....γενικά τα έχω από ένα φόβο, αλλά αν έπαιρνα σήμερα, στο edge θα κατέληγα.

Το Edge ήταν περίπτωση value for money ακουστικού (σε σχέση μ' αυτά που προσέφερε), αν μπορούσες να το βρεις από eBay/Amazon (το πήρα το καλοκαίρι του 2014 από το eBay γύρω στα 80€ καινούργιο του κουτιού, όταν εδώ κόστιζε 140€). Τα μεγάλα αδέρφια του (3200 και 5200) ακολουθούν τη νέα τιμολογιακή πολιτική της Plantronics, που σε λίγο λιγότερο κόστος σου αφαιρούν τη βάση φόρτισης. Για να πάρεις το πλήρες πακέτο με τη βάση φόρτισης, είναι ακόμα αρκετά ακριβά και τα δύο. Πολύ πιθανόν όμως να καταλήξω σε ένα από τα δύο κάποια στιγμή μέσα στο 2018, λόγω του ότι ουσιαστικά δεν υφίσταται αντίπαλο δέος.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...