Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Περα απο αυτο ρε παιδια τι να παρω για το HTC ONE S μου ? Θελω να εχει αναγνωριση κλησης και βεβαια να εμφανιζει τα κομματια μουσικης. Πολλα ζηταω?
Link to comment
Share on other sites

Περα απο αυτο ρε παιδια τι να παρω για το HTC ONE S μου ? Θελω να εχει αναγνωριση κλησης και βεβαια να εμφανιζει τα κομματια μουσικης. Πολλα ζηταω?

 

Παρε το MW600 σου κανει αναγνωριση κλησεις κανονικα,οσο να εμφανιζει τους τιτλους μουσικης στο One X που ειχα δεν μου το εκανε,ενω μου το κανει στο S3,ισως φταει το sence 4,δεν ξερω βεβαια αν με καποια update απο HTC εχει λυθει το θεμα αυτο.

 

Οσον αφορα το θεμα με το Sony smart wireless pro εβαλα πριν λιγο τη 32 micro sd της Samsung class 10 το συνδεσα στο λαπτοπ και μου αναγνωριζει 1.23 gb παρακαλω!!! Ευγε στη Sony και εις ανωτερα:(:mad:

Μουσικη παιζει κανονικα εμφανιζει και τους τιτλους μουσικης αλλα τι να το κανεις.

Ειναι τελικα για πολλες κλοτσιες εκει στη Sony.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ζαχαρώνω το galaxy note τελευταία, λόγω μεγέθους ενδιαφέρομαι και για ένα bluetooth.

 

Μου αρέσουν τα plantronics m20 & m50. Θα ήθελα να έχει όσο το δυνατόν μεγαλύερη αυτονομία.

 

Κάποια γνώμη από κάποιον κάτοχο ή καμία άλλη πρόταση?

Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

Αφου εγκατεστησα τη micro sd στο κινητο και το φορτωσα με 9 gb μουσικη,το εβγαλα μετα το ξαναεβαλα στο bluetooth και τιποτα απολυτος δεν παιζει καθολου μουσικη,το συνδεω στο pc και μου δειχνει οτι ειναι κενη η μνημη,χωρις καν να μου λει οτι εχω διαθεσιμα 32 gb!!!,απλως το αναγνωριζει σαν σκληρο δισκο με 0 Gb χωρητικοτητα!!!

Και αυτο το θεμα το ανεφερα στο blog της Sony.

Για το προηγουμενο θεμα που επισης ανεβασα μου απαντησαν απο Sony αυτο ''In that case it must be some compatibility problems and I can pass them on to concerned developers''

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ζαχαρώνω το galaxy note τελευταία, λόγω μεγέθους ενδιαφέρομαι και για ένα bluetooth.

 

Μου αρέσουν τα plantronics m20 & m50. Θα ήθελα να έχει όσο το δυνατόν μεγαλύερη αυτονομία.

 

Κάποια γνώμη από κάποιον κάτοχο ή καμία άλλη πρόταση?

 

Παρε τα M50. Εχω το ONE X και ειναι λες και μιλαω απο το ακουστικο. Απιστευτη ποιοτητα και σε ενημερωνει για ολα, σου τα λεει χωρις να κοιτας λαμπακια κτλ. Battery medium, connected, phone 1 κτλ.

Κοιτα το απο εξωτερικο που το εχουν σε καλες τιμες.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Παραδοξως 2 ημερες τωρα δεν εχω θεμα μετα απο αναμονη πολλων ωρων να μην παιζει μουσικη οταν παταω αναπαραγωγη,και επισης μου εμφανιζονται κανονικα οι τιτλοι μουσικης,κοινως δεν χρειαστηκε να κανω reset στο bluetooth η' επανεκκινηση στο κινητο για να δουλευει οπως οφειλε στην τελικη:)

Εστω και το κραξιμο στη Sony μαλλον επηρεασε ψυχολογικα το bluetooth να στρωσει χαρακτηρα:lol::lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παραδοξως 2 ημερες τωρα δεν εχω θεμα μετα απο αναμονη πολλων ωρων να μην παιζει μουσικη οταν παταω αναπαραγωγη,και επισης μου εμφανιζονται κανονικα οι τιτλοι μουσικης,κοινως δεν χρειαστηκε να κανω reset στο bluetooth η' επανεκκινηση στο κινητο για να δουλευει οπως οφειλε στην τελικη:)

Εστω και το κραξιμο στη Sony μαλλον επηρεασε ψυχολογικα το bluetooth να στρωσει χαρακτηρα:lol::lol:

 

γενικα τα υπολοιπα που θελουν εφαρμογες π.χ. η εμφανιση των μυνηματων σου δουλευουν ενταξει;

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα και εγω πριν 2 μερες, η εικονα που εχω ειναι η ιδια με τον φιλο απο πανω :)

Σε γενικες γραμμες ειναι πολυ συμπαθητικο. Δεν εχω δοκιμασει αλλη καρτα εκτος απο την 2αρα που εχει μεσα. Για την μπαταρια ειναι ακομα νωρις να εκφερω γνωμη. Το χρησιμοποιω με ενα Noke E6 και ενα Samsung Galaxy Nexus. Και με τα 2 συνεργαζεται πολυ καλα χωρις αποσυνδεσεις και αλλα χαζα. Με το android (Nexus) κανενα απολυτως προβλημα σε οτι εχει σχεση με την εμφανιση των μηνυματων, του τηλ καταλογου και την εμφανιση ονοματος οποιου καλεσει.

 

Αυτα προς το παρως :)

Link to comment
Share on other sites

γενικα τα υπολοιπα που θελουν εφαρμογες π.χ. η εμφανιση των μυνηματων σου δουλευουν ενταξει;

 

Οποτε εχω μηνυμα/email μου εμφανιζεται κανονικα στο bluetooth,αρκει να εγκαταστησεις το live ware manager της Sony στο κινητο σου και μεσα απο την εφαρμογη να κατεβασεις τα αντιστοιχα για email/sms.

Στο θεμα με τη micro sd λιγο με αποσχολει αφου δεν ακουω μουσικη παρα μονο μεσω κινητου οπου εκει εγκατεστησα τη μνημη:)

Απο μπαταρια μετα απο εβδομαδα χρησης τα ιδια με το MW 600 δεν βλεπω ουσιαστικη διαφορα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οποτε εχω μηνυμα/email μου εμφανιζεται κανονικα στο bluetooth,αρκει να εγκαταστησεις το live ware manager της Sony στο κινητο σου και μεσα απο την εφαρμογη να κατεβασεις τα αντιστοιχα για email/sms.

Στο θεμα με τη micro sd λιγο με αποσχολει αφου δεν ακουω μουσικη παρα μονο μεσω κινητου οπου εκει εγκατεστησα τη μνημη:)

Απο μπαταρια μετα απο εβδομαδα χρησης τα ιδια με το MW 600 δεν βλεπω ουσιαστικη διαφορα.

 

θα το παρω μεσα στις επομενες μερες και εγω. εχει πολλα καλα πραγματακια επανω. το θεμα με την sd λογικα με μια αναβαθμιση θα λυθει. το θεμα το βασικο ειναι με την συμβατοτητα. αν δεν κανει θεματα εκει τοτε θα ειναι ενταξει.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

θα το παρω μεσα στις επομενες μερες και εγω. εχει πολλα καλα πραγματακια επανω. το θεμα με την sd λογικα με μια αναβαθμιση θα λυθει. το θεμα το βασικο ειναι με την συμβατοτητα. αν δεν κανει θεματα εκει τοτε θα ειναι ενταξει.

 

Να σου πω μου φαινεται οτι αναβαθμιζεται το λογισμικο του bluetooth αρα να πιστευω θα λυθει αυτο το θεμα, εντωμεταξυ πηρα απαντηση απο τη Sony και για το θεμα με τη micros sd ''Yes, this has been reported before so I have escalated it to concerned developers. Unfortunately I do not have any new at the moment.''

Εμενα οπως ειπα ειναι να δουλευει αψογα σε ολα τα αλλα και για τη micro sd δεν με τρελενει ιδιαιτερα.:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θελω να βρω ακουστηκα για το bluetooth μου το sony ericsson mw600, αλλα θελω να ειναι οπως αυτα που ειχε με μικρο καλωδιο! Πως να τα ψαξω, εχουν καποια συγκεκριμενη ονομασια;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

 

Εγω παλι θελω να βρω ακουτικο (να είναι ενα και οχι δυο) να μην ειναι in ear για να το χρησιμοποιω μερικες φορες με το Sony smart wireless pro. Κατι σαν τα παλια Nokia που υπηρχαν. Πως να τα ψαξω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

ήθελα να σας ρωτήσω ή μπορεί να αποτελεί και απάντηση για την πρωτεύουσα και δευτερεύουσα συσκευή. Λογικά, μέσα από το μενού του Bluetooth θα έχει κανείς πρόσβαση στις τελευταίες κλήσεις (εισερχόμενες, εξερχόμενες αναπάντητες, δεν έχει σημασία) όπου μετά, με το πάτημα ενός κουμπιού θα γίνεται κλήση. Με ποιο κινητό να γίνει η κλήση; Μήπως με αυτό που έχει δηλωθεί ως πρωτεύον; Μήπως δηλαδή αυτή είναι η μόνη λειτουργία και χρήση του ορισμού πρώτης και δεύτερης συσκευής;

Μπορεί να το τσεκάρει κάποιος φίλος που έχει τη συσκευή;

Επίσης η εφαρμογή για να μπορείς να διαβάζεις ΣΜΣ/email είναι συμβατή με άλλες Android συσκευές; Samsung για παράδειγμα ή λειτουργεί μόνο με Sony-Android;

 

Ευχαριστώ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Θέλω συσκευή Bluetooth με ραδιόφωνο που να έχει όμως διπλά αθλητικά ακουστικά (από αυτά που πιάνουν πίσω απ' το αυτί) γιατί τα απλά in ear μου φεύγουν.

Έχετε καμιά πρόταση ;

 

 

Υ.Γ. Δεν με ενδιαφέρει άν θα είναι multipoint

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Θέλω συσκευή Bluetooth με ραδιόφωνο που να έχει όμως διπλά αθλητικά ακουστικά (από αυτά που πιάνουν πίσω απ' το αυτί) γιατί τα απλά in ear μου φεύγουν.

Έχετε καμιά πρόταση ;

 

 

Υ.Γ. Δεν με ενδιαφέρει άν θα είναι multipoint

 

Μπορείς να δεις για συσκευές που δέχονται 3,5 mm jack, και στη συνέχεια να βάλεις εσύ όποιο σετ ακουστικών θέλεις.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

ήθελα να σας ρωτήσω ή μπορεί να αποτελεί και απάντηση για την πρωτεύουσα και δευτερεύουσα συσκευή. Λογικά, μέσα από το μενού του Bluetooth θα έχει κανείς πρόσβαση στις τελευταίες κλήσεις (εισερχόμενες, εξερχόμενες αναπάντητες, δεν έχει σημασία) όπου μετά, με το πάτημα ενός κουμπιού θα γίνεται κλήση. Με ποιο κινητό να γίνει η κλήση; Μήπως με αυτό που έχει δηλωθεί ως πρωτεύον; Μήπως δηλαδή αυτή είναι η μόνη λειτουργία και χρήση του ορισμού πρώτης και δεύτερης συσκευής;

Μπορεί να το τσεκάρει κάποιος φίλος που έχει τη συσκευή;

Επίσης η εφαρμογή για να μπορείς να διαβάζεις ΣΜΣ/email είναι συμβατή με άλλες Android συσκευές; Samsung για παράδειγμα ή λειτουργεί μόνο με Sony-Android;

 

Ευχαριστώ!

Φιλε μου στο πρωτο σκελος της ερωτησεις σου δεν μπορω να σου απαντησω,διοτι το χρησιμοποιω με μια συσκευη και δευτερων δεν κανω διαχειρηση κλησεων απο το bluetooth,παρα μονο να απανταω σε κλησεις-πρακτικα να το δεις δεν βολευει καθολου-

Μπορεις να κανεις την ιδια ερωτηση στο blog της Sony και θα σου απαντησουν.

 

Στο δευτερο σκελος της ερωτησεις σου ΝΑΙ ειναι συμβατο και με αλλες android συσκευες,εγω το χρησιμοποιω με το S3.

To πως διαβασε παραπανω που εγραψα:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

ήθελα να σας ρωτήσω ή μπορεί να αποτελεί και απάντηση για την πρωτεύουσα και δευτερεύουσα συσκευή. Λογικά, μέσα από το μενού του Bluetooth θα έχει κανείς πρόσβαση στις τελευταίες κλήσεις (εισερχόμενες, εξερχόμενες αναπάντητες, δεν έχει σημασία) όπου μετά, με το πάτημα ενός κουμπιού θα γίνεται κλήση. Με ποιο κινητό να γίνει η κλήση; Μήπως με αυτό που έχει δηλωθεί ως πρωτεύον; Μήπως δηλαδή αυτή είναι η μόνη λειτουργία και χρήση του ορισμού πρώτης και δεύτερης συσκευής;

Μπορεί να το τσεκάρει κάποιος φίλος που έχει τη συσκευή;

Επίσης η εφαρμογή για να μπορείς να διαβάζεις ΣΜΣ/email είναι συμβατή με άλλες Android συσκευές; Samsung για παράδειγμα ή λειτουργεί μόνο με Sony-Android;

 

Ευχαριστώ!

 

Σχετικα με την πρωτυουσα και δευτερευουσα συσκευη πρεπει να ειναι οπως τα λες. θα πρεπει να μας το επιβεβαιωσει ομως καποιος που το χρησιμοποιει με 2 android συσκευες.

 

Εγω το χρησιμοποιω με ενα Samsung Galaxy Nexus (απαντω στο τελευταιο ερωτημα σου) και ενα Nokia E6. Οταν εχω πρωτευουσα συσκευη το Nexus, μπορω να δω τα μηνυματα, και τις κλησεις. Στο Νokia δεν μπορω να το κανω αλλα ειναι και οτι δεν τρεχει android αλλα Symbian Belle.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιο bluetooth στα ίδια χαρακτηριστικά/τιμή με το MW600 που να έχει ΚΑΙ fm presets?
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θελω να βρω ακουτικο (να είναι ενα και οχι δυο) να μην ειναι in ear για να το χρησιμοποιω μερικες φορες με το Sony smart wireless pro. Κατι σαν τα παλια Nokia που υπηρχαν. Πως να τα ψαξω?

Τέτοιο ψάχνεις;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω μου φαινεται οτι αναβαθμιζεται το λογισμικο του bluetooth αρα να πιστευω θα λυθει αυτο το θεμα, εντωμεταξυ πηρα απαντηση απο τη Sony και για το θεμα με τη micros sd ''Yes, this has been reported before so I have escalated it to concerned developers. Unfortunately I do not have any new at the moment.''

Εμενα οπως ειπα ειναι να δουλευει αψογα σε ολα τα αλλα και για τη micro sd δεν με τρελενει ιδιαιτερα.:)

 

απο οτι διαβασα βγηκε update μεσω του προγραμματος Sony Update Service και φτιαχνει το θεμα με την καρτα sd .

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Αν βγήκε δεν βλέπω άλλο αρνητικό για τη συγκεκριμένη συσκευή. Ας μας απαντήσουν οι χρήστες που το έχουν δουλέψει αρκετές ημέρες τις εντυπώσεις τους καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...