Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Φίλε cookie, έχω και χρησιμοποιώ πάρα πολύ καιρό το Nokia BH-902 το οποίο έχει οθόνη και υποστηρίζει αναγνώριση κλήσης. Το έχω μόνιμα συνδεμένο με το κινητό μου και διαχειρίζομαι τις κλήσεις απο αυτό χωρίς να χρειάζεται να ακουμπάω το κινητό μου. Με έχει βολέψει αφάνταστα και το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

http://europe.nokia.com/MEDIA_BANK_100/R6Accessories/B/BH-902/bh-902_312x312.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

 

Το μόνο πρόβλημά μου είναι ότι θέλω να βρω ένα bluetooth που να κάνει κάποιον θόρυβο ή να δονείται όταν λαμβάνω κάποια κλήση γιατί συνήθως το κινητό είναι πεταμένο μέσα στην τσάντα μου και δεν το ακούω..Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο?

Όλα κάνουν θθόρυβο στο αυτί σου όταν σε καλούν.

Στο παρελθόν είχα και με δόνηση, αλλά δε λέει και πολλά.

 

To Nokia BH-902 έχει 90+ ευρώ και για Nokia bt headset δεν αξίζει σε καμία περίπτωση να δώσεις τόσα λεφτά.

Στα 80 χτυπάς plantronics και jawbone που είναι κορυφή.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε cookie,

1ον είμαι κοπέλα και 2ον δεν το θέλω σαν και αυτό της φωτογραφίας αλλά με καλωδιάκι δλδ κάπως έτσι

 

Όλα κάνουν θθόρυβο στο αυτί σου όταν σε καλούν.

Στο παρελθόν είχα και με δόνηση, αλλά δε λέει και πολλά.

 

To Nokia BH-902 έχει 90+ ευρώ και για Nokia bt headset δεν αξίζει σε καμία περίπτωση να δώσεις τόσα λεφτά.

Στα 80 χτυπάς plantronics και jawbone που είναι κορυφή.

 

Δεν το θέλω μονίμως στο αυτί μου..Θέλω να κάνει έναν θόρυβο ή κάτι άλλο σαν δόνηση και τότε να το βάζω στο αυτί μου για να μιλάω..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Τα itech το έχουν αυτό που χτυπάει δυνατά. Της πλάκας είναι, αλλά δες αυτό.

 

Ευχαριστώ!!!Θα το μελετήσω...:)

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινα το itech clip vibrate το οποιο εχει και βομβητη και δονηση,το εχω δοκιμασει και ειναι πολυ καλο ,και φυσικα συνδεεται και με δυο κινητα ταυτοχρονα,φιλικα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το επίσημο store της Aliph για το jawbone 2, και με περίμενε μια περίεργη έκπληξη. Η τιμή του retail πακέτου ήταν 78.3 λίρες. Μια χαρά λέω. Όταν όμως είδα ότι υπάρχει στην επάνω δεξιά γωνία ένα drop down menu με νόμισμα πάω να το αλλάξω σε ευρώ, και μου βγάζει 110 ευρώ. :lol: Μάλλον κάποιοι έχουν ξεχάσει να αλλάξουν τις ισοτιμίες. :p

 

Για του λόγου το αληθές:

http://eu.jawbone.com/epages/Jawbone.sf/secVjrBdHlDlwY/?ObjectID=5665&ViewAction=View&Currency=GBP

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το επίσημο store της Aliph για το jawbone 2, και με περίμενε μια περίεργη έκπληξη. Η τιμή του retail πακέτου ήταν 78.3 λίρες. Μια χαρά λέω. Όταν όμως είδα ότι υπάρχει στην επάνω δεξιά γωνία ένα drop down menu με νόμισμα πάω να το αλλάξω σε ευρώ, και μου βγάζει 110 ευρώ. :lol: Μάλλον κάποιοι έχουν ξεχάσει να αλλάξουν τις ισοτιμίες. :p

 

Για του λόγου το αληθές:

http://eu.jawbone.com/epages/Jawbone.sf/secVjrBdHlDlwY/?ObjectID=5665&ViewAction=View&Currency=GBP

 

Πλήρωσε σε λίρες, μην το αλλάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ λες να πληρώσω το ποσό σε λίρες και να μου αφαιρεθεί η κανονική ισοτιμία μόνο; Αν είναι έτσι λέω να το κάνω, γιατί βγαίνει συνολικά κάπου στα 100 ευρώ μαζί με μεταφορικά, και έχεις και τη σιγουριά του επίσημου καταστήματος. Εσύ τι λες είναι καλύτερο;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ λες να πληρώσω το ποσό σε λίρες και να μου αφαιρεθεί η κανονική ισοτιμία μόνο; Αν είναι έτσι λέω να το κάνω, γιατί βγαίνει συνολικά κάπου στα 100 ευρώ μαζί με μεταφορικά, και έχεις και τη σιγουριά του επίσημου καταστήματος. Εσύ τι λες είναι καλύτερο;

 

Σίγουρα μπορείς.

Δε σε περιορίζει κανείς σε τι νόμισμα να πληρώσεις.

Από το επίσημο θα αγόραζα μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορεί κάποιος που έχει το itech clipd radio να πεί με σιγουριά αν αυτό μπορεί να συνδεθεί με 2 κινητά? Ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

συνδέετε με δυο κινητα φιλε μου.ειναι σίγουρο αυτο

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλα μπορεις μήπως να μου πείς και τον τρόπο? Διότι έχω αυτό το bluetooth και όταν είμαι συνδεδεμένος με ένα κινητό δεν μπορεί να συνδεθεί ταυτόχρονα και με άλλο ώστε να διαχειριστεί κλίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και Χρονια Πολλα!

Εχω το W910 και θα ηθελα να αγορασω ενα bluetooth handsfree στερεοφωνικο, που να εχει και ραδιοφωνο. Μπορω να διαθεσω μεχρι 65 ευρω. Θα ηθελα να εχει πολυ καλη ποιοτητα οσο αφορα τον ηχο για μουσικη. Θα περιμενω τις προτασεις σας.. Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλα μπορεις μήπως να μου πείς και τον τρόπο? Διότι έχω αυτό το bluetooth και όταν είμαι συνδεδεμένος με ένα κινητό δεν μπορεί να συνδεθεί ταυτόχρονα και με άλλο ώστε να διαχειριστεί κλίσεις.

 

signomi gia ta greelish elpizo na katalaveis ti tha po.etsi opos tha eisai sindemenos me to ena kinito tha kliseis to akoustiko k meta tha patiseis paratetamena to koumpi pou to energopoieis gia na mpei se anixneusimi katastasi k tha to dindeseis me to deutero kinito.meta etsi opos tha einai sindemeno me to deutero kinito tha anoikseis to bluetooth apo to proto.to akoustiko tha kanie auto pairing k tha sindethei k me ta dio.ta leei k sto manual auta file mou.rixto mia matia ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στο τόπικ αυτό ακούγονται περισσότερο τα παρακάτω handsfree ..

Από τα παρακάτω 4 τι θα προτείνατε ?

 

Blueant v1 ή Ζ9i

Jabra BT530

I.TECH I.VOICEPRO BLUETOOTH HEADSET

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

signomi gia ta greelish elpizo na katalaveis ti tha po.etsi opos tha eisai sindemenos me to ena kinito tha kliseis to akoustiko k meta tha patiseis paratetamena to koumpi pou to energopoieis gia na mpei se anixneusimi katastasi k tha to dindeseis me to deutero kinito.meta etsi opos tha einai sindemeno me to deutero kinito tha anoikseis to bluetooth apo to proto.to akoustiko tha kanie auto pairing k tha sindethei k me ta dio.ta leei k sto manual auta file mou.rixto mia matia ;)

 

Ευχαριστώ πάλι για την απάντηση φίλε μου, αλλα είσαι σίγουρος οτι μιλάμε για αυτο?http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1117998&Manufacturer=i.Tech&category=69978020&catalog=22&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BE12C6F42F5763BD06B9E996AA1495294A638233432D78D5C5A1068A425CF18263161CDAD27D6FAC9F8B1904339C0F3C26517BEC9E1BC4CBA37D34712C972E56E3AF0BE40B7003027553D8DC870835427F10891F8F1A261DB52487EE6CF7F1D4AC6103266D0E55A48968C346656D10350643447FE70391C894 Γιατί το έχω προσπαθήσει πολλές φορές αυτό που λές χωρίς επιτυχία. Και στο manual δεν αναφέρει τιποτα.. Συγγνώμη αν κάνω λάθος, αλλα σκέφτομαι μήπως το δικό μου είναι προβληματικό σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό νομίζω και εγώ φίλε μου αλλα λέω μήπως υπάρχει κανένα κόλπο, διότι συνδέεται με κάποια συσκευή ήχου (π.χ.) mp3 και ταυτόχρονα με 1 κινητο, οπότε απορώ γιατί δεν μπορεί να συνδεθεί με 2 κινητά. Κάποιος άλλος κάτοχος αν ξέρει κάτι παραπάνω ας απαντήσει:O
Link to comment
Share on other sites

Τελικά στο τόπικ αυτό ακούγονται περισσότερο τα παρακάτω handsfree ..

Από τα παρακάτω 4 τι θα προτείνατε ?

 

Blueant v1 ή Ζ9i

Jabra BT530

I.TECH I.VOICEPRO BLUETOOTH HEADSET

 

I.TECH I.VOICEPRO BLUETOOTH HEADSET απο μενα

στα 69 ευρω αλλα ειναι φοβερο 2 σελιδες πιο πισω λεω γτ...

συνδεεις 2 κινητα,μεταδιδει mp3 (δεν ακουγεται ηχος απτα ηχεια του κινητου) και φωνιτικες οδηγιες του gps (Ν82-garmin..)

ισως το μονο μειον του η μπαταρια με τα 2 συνδεδεμενα κινητα ~3 μέρες....

Link to comment
Share on other sites

I.TECH I.VOICEPRO BLUETOOTH HEADSET απο μενα

στα 69 ευρω αλλα ειναι φοβερο 2 σελιδες πιο πισω λεω γτ...

συνδεεις 2 κινητα,μεταδιδει mp3 (δεν ακουγεται ηχος απτα ηχεια του κινητου) και φωνιτικες οδηγιες του gps (Ν82-garmin..)

ισως το μονο μειον του η μπαταρια με τα 2 συνδεδεμενα κινητα ~3 μέρες....

 

Είμαι αναμεσα σε

Jabra BT530

I.TECH I.VOICEPRO BLUETOOTH HEADSET

 

συνοπτικά δεν νομίζω να εχουν και τρελές διαφορές (περαν του σχεδιασμού)..

ειδικα ομως καποια σημαντική λεπτομέρεια την οποια πρεπει να προσεξω σε ενα από τα 2 ?

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Είμαι αναμεσα σε

Jabra BT530

I.TECH I.VOICEPRO BLUETOOTH HEADSET

 

συνοπτικά δεν νομίζω να εχουν και τρελές διαφορές (περαν του σχεδιασμού)..

ειδικα ομως καποια σημαντική λεπτομέρεια την οποια πρεπει να προσεξω σε ενα από τα 2 ?

 

λεπτομέρεια? γουστο.....

εμένα μ αρεσε το voicepro βολευε γτ εχω 2 κινητα..και το τσιμπησα....

με βολευει (mp3,gps) μια χαρα... αν μπορεις να τα δεις live θα ναι το καλυτερο....

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο περιπου 2 χρονια παρεα με το plantronics 650 ειπα να το αλλαξω.Πηρα το 925.Κατεληξα σε αυτο αν και ζαχαρωνα πολυ και το jawbone απλα δεν το πηρα γιατι ελεγα μηπως δεν εφαρμοζει καλα στο αυτι.

Πολυ καλυτερο σε σχεση με το 650 παρολο που το 650 ειναι παρα πολυ καλο.Συγκεκριμενα ενω στο αυτοκινητο με ανοικτο παραθυρομε το 650 υπηρχε δυσκολια να με ακουσουν με το 925 με ακουν πολυ καλα.Γενικα πολυ καλη αμφιπλευρη ακουστικη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...