Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Σε ποιά καταστήματα στην Ελλάδα μπορεί να βρει κανείς το Plantronics 650..;

 

Το είχα παραγγείλει στις 10 Μαρτίου από ένα ηλεκτρονικό κατάστημα και σήμερα (..!!!) ήρθε e-mail ότι μετά από ανεπάλληλες αναβολές η Plantronics τους ενημέρωσε ότι αποσύρει από την αγορά τα μοντέλα 650 και 665 (φαντάζομαι ενόψει των 815 και 855). Έτσι ακυρώθηκε και η παραγγελία μου.

 

Από πού μπορώ να αγοράσω το 650 ετοιμοπαράδοτο..;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε ποιά καταστήματα στην Ελλάδα μπορεί να βρει κανείς το Plantronics 650..;

 

Το είχα παραγγείλει στις 10 Μαρτίου από ένα ηλεκτρονικό κατάστημα και σήμερα (..!!!) ήρθε e-mail ότι μετά από ανεπάλληλες αναβολές η Plantronics τους ενημέρωσε ότι αποσύρει από την αγορά τα μοντέλα 650 και 665 (φαντάζομαι ενόψει των 815 και 855). Έτσι ακυρώθηκε και η παραγγελία μου.

 

Από πού μπορώ να αγοράσω το 650 ετοιμοπαράδοτο..;

 

Εδώ έψαξες ?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί το είχα παραγγείλει από ένα μαγαζί που έλεγε διαθέσιμο σε 7-14 ημέρες και μετά από 40 μέρες μου είπαν ότι σταμάτησε να το βγάζει η Plantronics.

Θα δοκιμάσω κανένα άλλο μαγαζί.

Πάντως η διαθεσιμότητα που αναφέρουν τα περισσότερα είναι λάθος..

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το καλυτερο?

κλεινω κυριως προς τα i tech και κυριως προς τα εξης δυο

clip ii mini που νομιζω οτι συνδεεται και με 2 κινητα

και clip radio μιας και το το tytn ii μου δεν εχει ραδιο

θελω κατι απλο διακριτικο στυλατο και να μην το εχω συνεχεια στα αυτια μου

γνωριζεται αν και ποτε το δευτερο θα υπαρχει ελλαδα?

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

Plantronics 655,οτι καλυτερο φιλε μου κι απο ηχο σκιζει,επισης εχει και δυνατοτητα φορτισης με απλη μπαταρια για να μην ξεμενεις πουθενα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Χρειάζομαι ένα ΒΤ με καλώδιο (μονοφωνικό) και κλιπ. Αυτά που στερεώνονται στο αυτί δεν με βολεύουν. Την Παρασκευή πήρα ένα ΒΤ τέτοιου τύπου (κάπου 23 ευρώ) αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος. Χάνει το σήμα περίπου στα 6-7 μέτρα κι επίσης αν το ακουστικό δεν "βλέπει" το κινητό ακούω πολλά παράσιτα κατά τη συνομιλία.

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο μοντέλο (με καλώδιο) με καλή αυτονομία (πάνω από 120 ώρες) και καλή ποιότητα ήχου;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Χρειάζομαι ένα ΒΤ με καλώδιο (μονοφωνικό) και κλιπ. Αυτά που στερεώνονται στο αυτί δεν με βολεύουν. Την Παρασκευή πήρα ένα ΒΤ τέτοιου τύπου (κάπου 23 ευρώ) αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος. Χάνει το σήμα περίπου στα 6-7 μέτρα κι επίσης αν το ακουστικό δεν "βλέπει" το κινητό ακούω πολλά παράσιτα κατά τη συνομιλία.

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο μοντέλο (με καλώδιο) με καλή αυτονομία (πάνω από 120 ώρες) και καλή ποιότητα ήχου;

 

Ευχαριστώ :)

 

έχεις ψάξει καθόλου τα προϊόντα της i-tech?? έχει πολύ καλά προϊόντα η συγκεκριμένη εταιρεία, με πολύ καλά χαρακτηριστικά και πολύ ελκυστικές τιμές + 2 χρόνια εγγύηση!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανεις το jabra bt8040 ??? φαίνεται αξιόλογο και μπορεί να συνδεθεί (συμφωνα με τις προδιαγραφες του) με 2 συσκευες ταυτόχρονα ...
Link to comment
Share on other sites

έχεις ψάξει καθόλου τα προϊόντα της i-tech?? έχει πολύ καλά προϊόντα η συγκεκριμένη εταιρεία, με πολύ καλά χαρακτηριστικά και πολύ ελκυστικές τιμές + 2 χρόνια εγγύηση!

 

Τα είδα στο Πλαίσιο αλλά είδα πως είναι ΒΤ 1.2 και η αυτονομία είναι στις 120 ώρες :(

 

Συγκεκριμένα είχα δει αυτό. Εγώ πήρα το Turbo-X...

Link to comment
Share on other sites

επειδή πολύς κόσμος ρωτάει

 

pedro-tel

 

αυτό φαντάζομαι ( απο την τιμή του ) δεν είναι το κινέζικο...

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

εγώ από αυτόν το πήρα πάντως το δικό μου και μια χαρά είναι

 

τώρα αν είναι κινέζικο ή όχι δε ξέρω..

 

αυθεντικό μου φαίνεται εμένα πάντως..

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανεις το jabra bt8040 ??? φαίνεται αξιόλογο και μπορεί να συνδεθεί (συμφωνα με τις προδιαγραφες του) με 2 συσκευες ταυτόχρονα ...

 

To έφερε το mediamarkt στα 69 ευρώ.

Συμφωνα με κριτικές είναι πολυ αξιόλογο.

Στο αμερικάνικο site howardforum γράφουν καλά λόγια

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

opoios exei to voyeger855 ton parakalo na voeithisei.1)ti periexei i syskeyasia tou 855

2)kai simantikotero erotima:otan sas eirthe anoige katholou i ithele fortisi?Giati ego simero pou to parelava kai prin kana dioro poy vrika to adaptoraki tis mprizas den eixa kataferei na to sindeso se kanena apo ta til. pou exo!

emena periyxe ta exeis ti 1)siskeyei,2)to stirigma aytiou kai to 2ro stereo,3)2 lastixakia diafana syn ena pano sti siskeyei(ayta pou mpenoun sto ayti),kai 4)ena mayro periergo lastixaki poli malako poy den ksero gia ti diaolo proorizete!

EYXARISTO EK TON PROTERON,ELPIZO SE antapokrisi!.!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα προϊόντα της i-tech, έχετε να μου προτείνετε κάποιο ΒΤ με κλιπ-καλώδιο; Χρειάζομαι καλή αυτονομία και πολύ καλή ποιότητα ήχου. Παλαιότερα γινόταν χαμός με τέτοιου είδους ΒΤ αλλά τώρα δεν βλέπω αρκετά μοντέλα στα καταστήματα... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους!

 

Πρόσφατα αγόρασα το e51 το οποίο με ενθουσίασε σε όλα πλην ενός: την ένταση της μουσικής. ακούω πολύ μουσική εν κινήσει και θα ήθελα να βρώ ένα bluetooth με ακουστικά και μικρόφωνο που να συνδυάζει τα εξής:

 

-Μεγάλη διάρκεια μπαταρίας

-ακουστικά in-ear, όσο μικρότερα τόσο καλύτερα, ωστε να απομονώνεται ο θόρυβος και να μπορώ να ακούω σε τόσο χαμηλή ένταση που προσφέρει η συσκευή

-πλήκτρα ελέγχου playback

 

Παρεπιπτόντως να επισημάνω πως τα ακουστικά που συνοδεύουν την συσκευή είναι τόσο απαράδεκτα όσο απαράδεκτο είναι και το γεγονός πως η Nokia δεν έχει εναλλακτική λύση σε ενσύρματα ακουστικά. Σε πόση ώρα συνεχούς ακρόασης μουσικής μπορώ να ελπίζω με το bluetooth; Αν μπορεί κανείς να με κατευθύνει θα ήμουν ευγνώμων!

Link to comment
Share on other sites

Για Βluetooth handsfree με καλωδιο-κλιπ,συμφωνω πως τα i-tech ειναι απο τα καλυτερα.Εχω αυτο: http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978020&product=1057960 και εχει πολυ καλη ακουστικη,μεγαλη εμβελεια και εντυπωσιακη μπαταρια.Με λιγη ομιλια εχει φτασει να μου κρατησει και 10 μερες.Επισης δονειται και κουδουνιζει σε καθε εισερχομενη κληση.Το προτεινω.
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που ψάχνω ακουστικό με κλιπ είναι γιατί αυτά που έχουν άγκιστρο συγκράτησης είναι χοντρά και στο σημείο που κάθονται στο αυτί, αν φορέσεις γυαλιά υπάρχει πρόβλημα.

 

Σήμερα είδα κάποια μοντέλα της Nokia με λεπτό άγκιστρο που μάλλον θα κάνουν δουλειά. Έχουν και καλή αυτονομία (ΒΗ-801 και ΒΗ-102). Τα έχει κανείς σας;

Link to comment
Share on other sites

opoios exei to voyeger855 ton parakalo na voeithisei.1)ti periexei i syskeyasia tou 855

2)kai simantikotero erotima:otan sas eirthe anoige katholou i ithele fortisi?Giati ego simero pou to parelava kai prin kana dioro poy vrika to adaptoraki tis mprizas den eixa kataferei na to sindeso se kanena apo ta til. pou exo!

emena periyxe ta exeis ti 1)siskeyei,2)to stirigma aytiou kai to 2ro stereo,3)2 lastixakia diafana syn ena pano sti siskeyei(ayta pou mpenoun sto ayti),kai 4)ena mayro periergo lastixaki poli malako poy den ksero gia ti diaolo proorizete!

EYXARISTO EK TON PROTERON,ELPIZO SE antapokrisi!.!

 

kala re paidia kaneis prothimos na voeithisei?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...