Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Είμαι ανάμεσα στα SONY SBH52 και SONY MW1. Είχα αποφασίσει για το πρώτο επειδή έχει και την ευκολία χρήσης χωρίς τα ακουστικά, αλλά μόλις είδα τις 11 ώρες ομιλίας του MW1 σκάλωσα.

1) Τι λένε γενικά από μπαταρία μετά από μήνες χρήσης, πέφτει η διάρκεια;

2) Ελληνική γραμματοσειρά υποστηρίζουν κανονικά έτσι, ανεξάρτητα αν τα πάρω από Ελλάδα ή εξωτερικό;

3) Τα έχει δοκιμάσει κανένας με παλιά (μη smartphone) τηλέφωνα (bluetooth 1.2); Για απλή ομιλία εννοώ, δεν έχω την απαίτηση να ισχύουν και όλες αυτές οι smart ευκολίες που προσφέρουν σε συνεργασία με το android.

 

Επειδη τα εχω και τα 2 θα πας στο sbh52 χαλαρα/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δυστυχώς όχι σε ΝΟΤΕ 3. Δε ξέρω με xperia τι γίνεται.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Και εγώ με το mw1 έχω να σου πώ τα εξής:

 

 

 

1) Μπαταρία από τις 8 το πρωί με συνεχόμενο ράδιο και καμιά ώρα περίπου ομιλίας γύρω στις 4 με 5 το απόγευμα θέλει ξανά φόρτιση.

 

2) Γραμματοσειρά όλα οκ.

 

3) Με το Note3 πάντως έχω πολλά θέματα με την 4.4.2. Στο 80%των κλήσεων χρειάζεται να πατήσω το κουμπί το ΒΤ στο τηλ για να ακούσω την ομιλία μέσω των ακουστικών και όχι μέσω τηλεφώνου. Νομίζω ότι πρέπει να είναι θέμα της έκδοσης το λογισμικού. Με 4.3 πάντως λειτουργούσε απροβλημάτιστα. Αν έχει να προτείνει κάποιος κάποια λύση γι αυτό δεκτή.

 

 

Φίλε άρη στη 4.4.2 είμαι και εγώ (με note 3) και δουλεύει απροβλημάτιστα το Bluetooth με δευτερη συσκευή συνδεδεμένη το iPhone 5 που γενικά δεν είχε ποτέ το iOS καλές σχέσεις με Bluetooth. Κανένα προβλημα εντελώς

Τώρα για το θέμα της μπαταρίας νομίζω ότι χρίζει επικοινωνίας με τμήμα service σόνυ και αν είναι στην εγγυηση αντικατάσταση/αλλαγή δε ξέρω τι προβλέπεται.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι φταίει. Δοκίμασα τα πάντα. Το ίδιο πρόβλημα είχα βέβαια και με το s4 στην 4.4.2. Με την 4.3 και στο ένα και στο άλλο οκ..
Link to comment
Share on other sites

Εγω πρεπει να είμαι γκαντέμης!!! Πήρα το xiaomi M7300 και η μπαταρια δεν βγάζει ούτε μια ημέρα. Αν μιλήσεις και καμια ωρα τοτε ούτε μιση μερα!!
Link to comment
Share on other sites

Στο μόνο που μας τα χαλάει το mw1 είναι στην υποστήριξη από τη sony.

 

Αμα ταιριαζουν με το τηλεφωνο,ειναι πολυ καλα.

Εγω εχω απο την εποχη του S3 και 4.1.2 ,πηγα σε Νοτε 2 και 4.3 και μετα σε Νοτε 3 με 4.3 και 4.4.

Το συμπερασμα ειναι οτι για μενα,απο την 4.3 και μετά,υπαρχουν προβληματα,που δεν μπορω να τα λυσω.Ετσι τωρα,μερικες φορες δουλευει αψογα,αλλα μερικες φορες,πρεπει να ανοιξω το τηλεφωνο,και να πατησω με το χερι μου,το κουμπι που λεει ακουστικα,για να δουλεψει το ΒΤ.

Μου ειπαν καποια πραγματα διαφοροι φιλοι απο δω,αλλα εγω,δεν μπορεσα να τα επαναλαβω.

Ελπιζω να βρεθω καποτε με καποιον στον οποιο δουλευει 100% και να το φτιαξω,γιατι απο Σονυ,σωθηκες.

Edit.

Τωρα ειδα τα προηγουμενα ποστ,και συμφωνω με το φιλο πιο πανω ως προς τη λειτουργια,αλλα και τη διαρκεια της μπαταριας.

Εμενα,με δυο χρονια χρηση,αμα κατεβω στην Αθηνα με τα ποδια και κανω καμια δουλεια,με ανοιχτο το ραδιο,το μεσημερι που γυριζω,η μπαταρια δειχνει να ειναι στο 50%.Δειχνει ομως,στην πραγματικοτητα,δεν ξερω ποσο ειναι στ αληθεια.Μπορει να ειναι και 30% μονον.

Οσον αφορα στην βερσιον του Android,ουτε με το 4.3 δουλευε καλα,μονον με το 4.1.2.

Ο φιλος που λεει οτι του δουλευει καλα,ας μας πει μηπως εχει κανει κανα μαγικο και εχει στρωσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδη τα εχω και τα 2 θα πας στο sbh52 χαλαρα/

 

Μπορεις σε παρακαλω να πεις που εγκειται η διαφορα που τα κανει καλυτερα για να ξερω;

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αμα ταιριαζουν με το τηλεφωνο,ειναι πολυ καλα.

Εγω εχω απο την εποχη του S3 και 4.1.2 ,πηγα σε Νοτε 2 και 4.3 και μετα σε Νοτε 3 με 4.3 και 4.4.

Το συμπερασμα ειναι οτι για μενα,απο την 4.3 και μετά,υπαρχουν προβληματα,που δεν μπορω να τα λυσω.Ετσι τωρα,μερικες φορες δουλευει αψογα,αλλα μερικες φορες,πρεπει να ανοιξω το τηλεφωνο,και να πατησω με το χερι μου,το κουμπι που λεει ακουστικα,για να δουλεψει το ΒΤ.

Μου ειπαν καποια πραγματα διαφοροι φιλοι απο δω,αλλα εγω,δεν μπορεσα να τα επαναλαβω.

Ελπιζω να βρεθω καποτε με καποιον στον οποιο δουλευει 100% και να το φτιαξω,γιατι απο Σονυ,σωθηκες.

Edit.

Τωρα ειδα τα προηγουμενα ποστ,και συμφωνω με το φιλο πιο πανω ως προς τη λειτουργια,αλλα και τη διαρκεια της μπαταριας.

Εμενα,με δυο χρονια χρηση,αμα κατεβω στην Αθηνα με τα ποδια και κανω καμια δουλεια,με ανοιχτο το ραδιο,το μεσημερι που γυριζω,η μπαταρια δειχνει να ειναι στο 50%.Δειχνει ομως,στην πραγματικοτητα,δεν ξερω ποσο ειναι στ αληθεια.Μπορει να ειναι και 30% μονον.

Οσον αφορα στην βερσιον του Android,ουτε με το 4.3 δουλευε καλα,μονον με το 4.1.2.

Ο φιλος που λεει οτι του δουλευει καλα,ας μας πει μηπως εχει κανει κανα μαγικο και εχει στρωσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπορεις σε παρακαλω να πεις που εγκειται η διαφορα που τα κανει καλυτερα για να ξερω;

 

Κοιταξε να δεις..... η κυρια διαφορα προσωπικα σε μενα ειναι το εξωτερικο ηχειο που μπορεις να

μιλησεις και χωρις καλοδιο, εκτος οτι το συγκεκριμενο λειτουργει και ως βομβητης το οποιο

δεν εχουν ολα τα bt της sony τουλαχιστον απο mw1 και μετα!

Μετα παμε στις αναβαθμισεις τις οποιες μας εχει αφησει χρονους το mw1!:cry:

Τωρα για να μην μειωσω τελειως το mw1 πρεπει να εχει ελαφρως καλυτερη μπαταρια.

Και ολα αυτα στα λεω επειδη ειμαι παθων απο το mw1 μου χαλασε η υποδοχη στο βισμα

του σωματος και ενω τους ακουω ,δεν με ακουν αυτοι, και μιας και εχουν πλεων 6μηνες εγγυηση

(ντροπη τους) λεω να πας στο sbh52 για να μην σου τυχει κατι παρομοιο.

Τουλαχιστων θα χρησιμοποιησεις το σωμα ως ακουστικο.

Ξεχασα να σου πω οτι το sbh52 εχει και hd voice

Συγνωμη για ολο αυτο το κατεβατο αλλα αμα ειναι να μπορεσω να σε βοηθησω ως παθων και με την εμπειρια μου

ευχομαι να το εχω κανει:)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια!

Λοιπον εχω το bh 217, καλο ειναι δεν μπορω να πω,αλλα θα ηθελα κατι πιο δυνατο σαν ηχειο βασικα.Διοτι εξω και στο τερμα που το βαζω ακουω,αλλα ωρες ωρες δυσκολευομαι αρκετα..

εχω το lumia 1020, ειχα δει παλια αυτο https://www.skroutz.gr/s/312377/Nokia-BH-609.html και μ αρεσε,και τωρα βλεπω εχει πεσει η τιμη του σε καλα επιπεδα,το εχει κανεις,αξιζει?Η να στραφω σε καποιο plantronics πχ https://www.skroutz.gr/s/2622269/Plantronics-M55.html

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος που λεει οτι του δουλευει καλα,ας μας πει μηπως εχει κανει κανα μαγικο και εχει στρωσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

/QUOTE]

 

 

Δυστυχώς δε μπορώ να μοιραστώ τίποτα μαζί σας........διότι δεν έχω κάνει και τίποτα. Απλά pairing, εγκατάσταση των εφαρμογών και ότι πιο καινούργιο υπάρχει σε αναβάθμιση. Απλώς μετά από εκείνο το κάζο που είχε κάνει η sony και είχε βγάλει προβληματικό update στις αναβαθμίσεις των εφαρμογών για το mw1 της ειχα κάνει όλες απεγκατάσταση, clean install και πέρασα τις προηγούμενης εκδόσεις που δεν είχαν πρόβλημα, αλλά δε νομίζω ότι παίζει ρόλο.

Just lucky, I guess.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πρεπει να είμαι γκαντέμης!!! Πήρα το xiaomi M7300 και η μπαταρια δεν βγάζει ούτε μια ημέρα. Αν μιλήσεις και καμια ωρα τοτε ούτε μιση μερα!!

 

 

Χμμμμ .....

Τι να σου πω ;;;

Το πρωτο που πηρα κρατουσε 4-5 ημερες αλλα μου εφυγε απο την τσεπη στη μηχανη .....

Περιμενω απο ημερα σε ημερα το 2ο που εχω παραγγειλει και ελπιζω να μην αντιμετωπισω τετοιο θεμα !!!

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ .....

Τι να σου πω ;;;

Το πρωτο που πηρα κρατουσε 4-5 ημερες αλλα μου εφυγε απο την τσεπη στη μηχανη .....

Περιμενω απο ημερα σε ημερα το 2ο που εχω παραγγειλει και ελπιζω να μην αντιμετωπισω τετοιο θεμα !!!

 

Δεν έχω καθόλου καλή υπόληψη τα Xiaomi σε ΒΤ ακουστικά ρε σεις παιδιά. Την ίδια αυτονομία μου βγάζει και μένα, μιαμιση μέρα με ΠΟΛΥ χαλαρή χρήση. Γιατί έτσι; :(

Link to comment
Share on other sites

Από χθες κάτοχος του sbh52 από mw1 και μπορώ να πω ότι οι αποσυνδέσεις τέλος. Λειτουργεί απροβλημάτιστα. Από μπαταρία νομίζω ότι είναι καλύτερο από το προηγούμενο καθώς και από ακουστική. Γενικώς η λειτουργία του είναι σχετικά πιο ομαλή και απροβλημάτιστη.
Link to comment
Share on other sites

Από χθες κάτοχος του sbh52 από mw1 και μπορώ να πω ότι οι αποσυνδέσεις τέλος. Λειτουργεί απροβλημάτιστα. Από μπαταρία νομίζω ότι είναι καλύτερο από το προηγούμενο καθώς και από ακουστική. Γενικώς η λειτουργία του είναι σχετικά πιο ομαλή και απροβλημάτιστη.

 

Σ ολα καλα εκτος απο την μπαταρια.

νομιζω οτι το mw1 κραταει ελαφρως περισσοτερο!

καλομιλητο:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καθόλου καλή υπόληψη τα Xiaomi σε ΒΤ ακουστικά ρε σεις παιδιά. Την ίδια αυτονομία μου βγάζει και μένα, μιαμιση μέρα με ΠΟΛΥ χαλαρή χρήση. Γιατί έτσι; :(

 

Παιδια κατι γινεται με τα xiaomi. Και δεύτερο που το είχα φερει για δώρο κρατησε 1 μερα με χαλαρη χρηση. Εστειλα μηνυμα στον πωλητη και μου προτεινε να του το στειλω πισω για να μου το αλλαξει. Τα εξαδα Ομως??

Επαναλαμβάνω προσοχη με τα xiaomi. Ενταξει το πρωτο προβληματικο. Το δευτερο ομως??

Link to comment
Share on other sites

Aν κάποιος χρειάζεται πραγματικά Αξιόπιστο ΒΤ θα πρέπει προτιμήσει μια από τις παρακάτω εταιρίες

Plantronics - Jawbone - Jabra

Σίγουρα θα υπάρχουν και άλλα ποιοτικά, αλλά με αυτά έχεις 99% το κεφάλι σου ήσυχο!

 

ps

Νομίζω ότι πρέπει να γίνει μια καινούργια δημοσκόπηση.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι γινεται με τα xiaomi. Και δεύτερο που το είχα φερει για δώρο κρατησε 1 μερα με χαλαρη χρηση. Εστειλα μηνυμα στον πωλητη και μου προτεινε να του το στειλω πισω για να μου το αλλαξει. Τα εξαδα Ομως??

Επαναλαμβάνω προσοχη με τα xiaomi. Ενταξει το πρωτο προβληματικο. Το δευτερο ομως??

Εμενα με χαλαρη χρηση κραταει πανω απο μια μερα σιγουρα. Τωρα το ποσο ακριβως δεν ξερω, δεν το σκέφτομαι ιδιαίτερα, μάλλον 3 μερες θα ελεγα. Πανω απο το Plantronics M1100 ομως..

Το πρόβλημά του είναι ότι είναι σιγανο.. Μονο με το εξτρα ακουστικο γίνεται πραγματικα δυνατο, αλλα ποτέ δεν το κουβαλαω μαζι μου

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι γινεται με τα xiaomi. Και δεύτερο που το είχα φερει για δώρο κρατησε 1 μερα με χαλαρη χρηση. Εστειλα μηνυμα στον πωλητη και μου προτεινε να του το στειλω πισω για να μου το αλλαξει. Τα εξαδα Ομως??

Επαναλαμβάνω προσοχη με τα xiaomi. Ενταξει το πρωτο προβληματικο. Το δευτερο ομως??

Παντως ο πωλητης στο AliExpress είναι αψογος!!! Τελικά του ζήτησα τα χρηματα μου πίσω και το δεχτηκε!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Σκέφτομαι να αγοράσω το SONY SBH52, έχω το GALAXY NOTE 8.0 N5120 & θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κάποιος χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο συνδυασμό.

Στο νήμα της συσκευής μου μου είπαν οτι η ταμπλέτα μου λειτούργησε απροβλημάτιστα με το SBH50.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Σκέφτομαι να αγοράσω το SONY SBH52, έχω το GALAXY NOTE 8.0 N5120 & θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κάποιος χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο συνδυασμό.

Στο νήμα της συσκευής μου μου είπαν οτι η ταμπλέτα μου λειτούργησε απροβλημάτιστα με το SBH50.

 

Με sony xperia s που εχω ειναι απροβληματιστο

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος sbh80 εδώ και τέσσερις μέρες προερχόμενος από μια πλειάδα bt ακουστικών μεταξύ των οποίων LG tone 730 και Plantronics Legend. Κορυφαία απόδοση μόνο μπαταρία περιμένω να δω σε διάστημα μηνός πώς θα τα πάει.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος sbh80 εδώ και τέσσερις μέρες προερχόμενος από μια πλειάδα bt ακουστικών μεταξύ των οποίων LG tone 730 και Plantronics Legend. Κορυφαία απόδοση μόνο μπαταρία περιμένω να δω σε διάστημα μηνός πώς θα τα πάει.

 

Φιλιππε, αυτο το bt μπορεις να το κανεις pair με πανω απο 2 συσκευες?

Δεν εννοω να συνδεθει ταυτοχρονα με 3-4-5 συσκευες, εννοω να τις θυμαται και να μην χρειαζεται να κανεις τη διαδικασια απο την αρχη καθε φορα.

 

Το ηλιθιο το sbh 50 θυμαται μεχρι 2 συσκευες μονο! Τραγικο!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Από χθες κάτοχος του sbh52 από mw1 και μπορώ να πω ότι οι αποσυνδέσεις τέλος. Λειτουργεί απροβλημάτιστα. Από μπαταρία νομίζω ότι είναι καλύτερο από το προηγούμενο καθώς και από ακουστική. Γενικώς η λειτουργία του είναι σχετικά πιο ομαλή και απροβλημάτιστη.

Με ποιο τηλεφωνο;

Τωρα,ποιες ειναι οι διαφορες του 52 απο το mw1;Εχει οθονιτσα δηλαδη,γραφει ονοματα-αριθμους,και μηνυματα;Παιρνει καρτουλα για τραγουδια;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τηλεφωνο;

Τωρα,ποιες ειναι οι διαφορες του 52 απο το mw1;Εχει οθονιτσα δηλαδη,γραφει ονοματα-αριθμους,και μηνυματα;Παιρνει καρτουλα για τραγουδια;

 

Με Note 3, Το 52 είναι μεγαλύτερο μιας και μπορείς να μιλήσεις κατευθείαν από το by. Και τα δύο έχουν την ίδια οθόνη με πληροφορίες κτλ αλλά κάρτα micro sd παίρνει μόνο το mw1. Και το μεγαλύτερο ατού του 52 είναι η χρήση του με το viber κάτι που με το mw1 ήταν αδιανόητο (τρελό κόλλημα, επανεκκίνηση κτλ.).

Edited by aris1976
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...