Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Έχω κατεβάσει όλον τον ντουνιά! Τώρα όμως που βρέθηκα σε Wi-Fi, κατέβασε και τις τελευταίες γλώσσες που ήθελε. Φαίνεται πως συνδέεται αυτόματα τώρα, θα το παρακολουθήσω και θα δω.

Και τελευταίο, κάθε φορά που είναι συνδεδεμένο, βλέπεις πάνω αριστερά το εικονίδιο;

 

Αν εννοεις στο τηλεφωνο,ναι,φαινεται ενα σημαδακι.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν κλείσεις το bt ή απενεργοποιήσεις τον διακόπτη, χρειάζεται να το κανείς παλι pair; δηλαδή σου εμφανίζει πάλι κάποιον κωδικό και πατάς "pair";

Γενικότερα, αν θα κάνει αυτόματα επανασύνδεση είναι θέμα του BT, της rom και του τηλεφώνου ή όλων μαζί;

 

Στο πρωτο οχι,αλλα γενικοτερα ολα παιζουν ρολο οπως ειπες αναλογα την συσκευη,τη rom,του bt του ιδου γενικοτερα για την ομαλη λειτουργια και απροσκοπτη συνεργασια με κινητα.

Εγω με android ειχα τις μαμα παντα εκδοσεις-GS3-Xperia S- και ολα ηταν αψογα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο οχι,αλλα γενικοτερα ολα παιζουν ρολο οπως ειπες αναλογα την συσκευη,τη rom,του bt του ιδου γενικοτερα για την ομαλη λειτουργια και απροσκοπτη συνεργασια με κινητα.

Εγω με android ειχα τις μαμα παντα εκδοσεις-GS3-Xperia S- και ολα ηταν αψογα.

 

Το mw1 με εκνεύρισε απίστευτα! Η είσοδος στο call log είναι πιο αργή και από την καθυστέρηση! Από μένα τέλος. Κρίμα τόσα λεφτά. Θα συνδέσω κάποια hands free που έχω και για θα σκεφτώ να ασχοληθώ ξανά. Τζάμπα ένα σωρό φράγκα!

Link to comment
Share on other sites

Φοβερο το MW 600

To εχω και για κινητα και για τα laptop μου και μιλαω απο skype μεσω bluetooth.

Φοβερο.

Εχω 3 απο αυτα κ δεν τα αλλαζω απο τιποτα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι σ αυτους που εχουν mw-1 με android κινητο και εκδοση 4.1 ICS ή 4.2 JB....ελληνικα σας δειχνει κανονικά στην οθονη το ονομα της επαφης κατα την εισερχομενη κληση??

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι σ αυτους που εχουν mw-1 με android κινητο και εκδοση 4.1 ICS ή 4.2 JB....ελληνικα σας δειχνει κανονικά στην οθονη το ονομα της επαφης κατα την εισερχομενη κληση??

Ευχαριστώ

 

Στο note ii με 4.1.2 δείχνει το όνομα και στα ελληνικά. Aπο ήχο το mw-1 είναι πάρα πολύ καλό. Τα μόνα μείον που βρίσκω είναι:

1. Το κουμπί που τερματίζει την κλήση θα το ήθελα από την άλλη μεριά. Αν ενώ μιλάω προσπαθήσω να το κρεμάσω πάνω μου συνήθως το πατάω κ τερματίζει την κλήση.

2. Θα ήθελα να έχει δικό του βομβητή για τις εισερχόμενες κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο note ii με 4.1.2 δείχνει το όνομα και στα ελληνικά. Aπο ήχο το mw-1 είναι πάρα πολύ καλό. Τα μόνα μείον που βρίσκω είναι:

1. Το κουμπί που τερματίζει την κλήση θα το ήθελα από την άλλη μεριά. Αν ενώ μιλάω προσπαθήσω να το κρεμάσω πάνω μου συνήθως το πατάω κ τερματίζει την κλήση.

2. Θα ήθελα να έχει δικό του βομβητή για τις εισερχόμενες κλήσεις.

 

Σ ευχαριστώ πολυ!! Ειχα το mw600 καποια στιγμη και το πηγα πισω γιατι δεν εδειχνε επαφη αλλα μονο αριθμο...οποτε μαλλον θα το προτιμησω τωρα το mw-1 αφου λυθηκε κι αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολυ!! Ειχα το mw600 καποια στιγμη και το πηγα πισω γιατι δεν εδειχνε επαφη αλλα μονο αριθμο...οποτε μαλλον θα το προτιμησω τωρα το mw-1 αφου λυθηκε κι αυτο!

 

Νομίζω κάθε συσκευή έχει την ιδιαίτεροτητα της. Πχ το mw 600 δείχνει κανονικά το όνομα σε Sony Experia p και στο Κ 750. Πριν το πάρεις καλό είναι να μπορέσεις να το δοκιμάσεις κάπως. Ποια συσκευή έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολυ!! Ειχα το mw600 καποια στιγμη και το πηγα πισω γιατι δεν εδειχνε επαφη αλλα μονο αριθμο...οποτε μαλλον θα το προτιμησω τωρα το mw-1 αφου λυθηκε κι αυτο!

 

Αυτό εξαρτάται από πολλά πράγματα.

Πχ στο Desire HD με την στοκ ρομ δείχνει τις επαφές κανονικά, ενώ με custom Rom σταμάτησε να τις δείχνει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μετά από όσα διάβασα εδώ μέσα , αγόρασα και εγώ το συγκεκριμένο MW-1 , απλά φανταστικό ! .... το χρησιμοποιώ με τη συσκευή SG S2 ,

σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες που δώσατε ώστε να καταλήξω σε μια αγορά και για την οποία είμαι απόλυτα ικανοποιημένος !

Link to comment
Share on other sites

Μετά από όσα διάβασα εδώ μέσα , αγόρασα και εγώ το συγκεκριμένο MW-1 , απλά φανταστικό ! .... το χρησιμοποιώ με τη συσκευή SG S2 ,

σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες που δώσατε ώστε να καταλήξω σε μια αγορά και για την οποία είμαι απόλυτα ικανοποιημένος !

Φαντάζομαι τις εφαρμογές από το store τις έχεις περάσει.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι τις εφαρμογές από το store τις έχεις περάσει.

 

Ναι έχω κατεβάσει όλες τις εφαρμογές smart extras

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και το δικό μου mw1 άρχισε να κάνει κάτι κόλπα με αποσυνδέσεις.

 

Αμα εχεις custom rom η αλλον launcer περα απο τον μαμισιο αυξανονται οι πιθανοτητες για μη ομαλη συνεργασια του κινητου με το bt.

Θυμαμαι στο Xperia S ειχα βαλει αλλον launcer και εξαφανιστηκε να μου εμφανιζει τα ονοματα κατα τις κλησεις στην οθονη του bt και βεβαια αποσυνδεσεις εκει που δεν ειχα να τα αποκτω ξαφνικα.

Επανεφερα το μαμισιο launcer και ολα μελι-γαλα.:p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις custom rom η αλλον launcer περα απο τον μαμισιο αυξανονται οι πιθανοτητες για μη ομαλη συνεργασια του κινητου με το bt.

Θυμαμαι στο Xperia S ειχα βαλει αλλον launcer και εξαφανιστηκε να μου εμφανιζει τα ονοματα κατα τις κλησεις στην οθονη του bt και βεβαια αποσυνδεσεις εκει που δεν ειχα να τα αποκτω ξαφνικα.

Επανεφερα το μαμισιο launcer και ολα μελι-γαλα.:p

 

Αυτό δεν το είχα σκεφτεί. Θέμα με ονόματα δεν έχω, με αποσυνδέσεις ναι. Όντως χρησιμοποιώ τον nova αλλά δεν γίνεται να τον αλλάξω. (Custom Rom δεν έχω).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το είχα σκεφτεί. Θέμα με ονόματα δεν έχω, με αποσυνδέσεις ναι. Όντως χρησιμοποιώ τον nova αλλά δεν γίνεται να τον αλλάξω. (Custom Rom δεν έχω).

 

Ειχα και το S3 μαμισια τα παντα και ηταν αψογη η συνεργασια με το bt.

Φανταζομαι και με το Note 2 θα ειναι το ιδιο.

Ειναι απο τους βασικους ρολους που σε android κινητα τα χρησιμοποιω out of the box διοτι το bt handsfree ειναι ΤΟ βασικο εξαρτημα σε καθημερινη χρηση και δεν θελω να ρισκαρω να μου δημιουργηθουν θεματα απο το πουθενα.

 

Ανταλλακτικα ακουστικα για mw600 που βρισκουμε παιδια?

http://www.ebay.co.uk/itm/Sony-Ericsson-MW-600-Black-In-Ear-Only-Headsets-/111017935569?pt=UK_Mobile_Home_Phones_Bluetooth_Acc_ET&hash=item19d92f42d1

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ανταλλακτικα ακουστικα για mw600 που βρισκουμε παιδια?

 

;;

Ακουστικά βάζεις οποιαδήποτε θες, αρκεί να έχουν ίδιο βύσμα με αυτά που έχεις τώρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

;;

Ακουστικά βάζεις οποιαδήποτε θες, αρκεί να έχουν ίδιο βύσμα με αυτά που έχεις τώρα.

 

Θελει τα ιδια με του mw600.

Και εγω θελω εξισου διοτι τα δικα μου κοντα 2 χρονια αρχιζουν και τα φτυνουν πλεον:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνετε και τα ψάχνετε αφού αυτά θέλετε, άλλα συγγνώμη κιόλας, πως σας βολεύουν; σε μένα είναι συνεχώς μπερδεμένα. Είναι όμως σίγουρα ποιοτικά, μιας και δεν έχουν κοπεί ακόμη από τα νεύρα μου, κάθε φορά που θέλω να τα χρησιμοποιήσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιά

Πριν 2 μήνες περίπου αγόρασα τα plantronics M50 από προσφορά του Amazon στις 23 λίρες. Εχω εντυπωσιαστeι από την ποιότητα ήχου σε σχέση με οτιδήποτε ανάλογο είχα στο παρελθόν (Itech, sony, Nokia). Πεντακάθαρο με πολύ καλό διαχωρισμο των εξωτερικών θορύβων, μικρό σχετικά και καλή αυτονομία (γύρω στις 3-4 μέρες με πολύ χρήση). Στην συσκευασία υπάρχει και φορτιστής αυτοκινήτου.

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιά

Πριν 2 μήνες περίπου αγόρασα τα plantronics M50 από προσφορά του Amazon στις 23 λίρες. Εχω εντυπωσιαστeι από την ποιότητα ήχου σε σχέση με οτιδήποτε ανάλογο είχα στο παρελθόν (Itech, sony, Nokia). Πεντακάθαρο με πολύ καλό διαχωρισμο των εξωτερικών θορύβων, μικρό σχετικά και καλή αυτονομία (γύρω στις 3-4 μέρες με πολύ χρήση). Στην συσκευασία υπάρχει και φορτιστής αυτοκινήτου.

 

Καλορίζικο!Πιστεύω θα μείνεις απόλυτα ευχαριστημένος!Εγώ τουλάχιστον μετά από περίπου 1 χρόνο παραμένω θετικός ως προς την λειτουργία της συσκευής. :)

 

Μήπως έχεις link που το βρήκες τόσο φθηνά γιατί πέρσι κι εγώ τόσο το πήρα αλλά από τότε έχει διπλασιαστεί (και παραπάνω) η τιμή του!!! ;)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

;;

Ακουστικά βάζεις οποιαδήποτε θες, αρκεί να έχουν ίδιο βύσμα με αυτά που έχεις τώρα.

 

Και για οσους λενε οτι xρειαζεται να ειναι ανισα τα καλωδια,θα πω οτι εγω,μιας και αλλαξα το μαμα καλωδιο,γιατι κουδουνιζε οταν περπατουσα,κανω το εξης.

Περναω τα καλωδια μεσα αποο το,πουκαμισο,και τα βγαζω απο πανω απο το γιακα.

Ετσι,δε φαινεται κανενα καλωδιο,αλλα και δεν με ενοχλει που ειναι ισομηκη τα καλωδια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...