Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Για το plantronics m50 λεω!

 

Καλά το φαντάστηκα. Είναι εντελώς άλλη συσκευή. Θα σου πει κάποιος που την έχει.

 

 

 

 

 

Τώρα χρησιμοποιώ το Sony Ericsson HBH-IV840 (επισυνάπτω φωτογραφία) θέλω όμως να το αντικαταστήσω μετά από πολύ καιρό που το χρησιμοποώ.

Πιστεύεις ότι το Platronics θα έχει καλύτερη εφαρμογή και θα μείνω ευχαριστημένος;

 

Φίλε είχα πάρει πριν από χρόνια το πιο παλιό του μοντέλο. Στο σχέδιο είναι σχεδόν ίδια. Είχε καλή ποιότητα ήχου, αλλά δεν μου καθόταν τόσο καλά στο αυτί. Αν μιλάς για το Plantronics m1100, τότε πιστεύω ότι θα είναι σίγουρα πιο βολικό.

 

@james6: Φίλε ή φταίει η συσκευή του τηλεφώνου σου ή έτυχες σε ελαττωματικό bluetooth. Εγώ δεν έχω ακούσει παράπονα από συνομιλητές μου πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδια ψαχνω για ενα bluetooth me τα εξης χαρακτηριστηκα

1.- να καθεται κατευθειαν πανω στο αυτι ( οχι με καλωδιο)

2- να εκφωνει το ονομα του καλουντος

3.- να μπωρει να κανει φωνιτηκη κληση και να μπορει να συνεργαστει με προγραμμα οπως το ..voice speed dial...

και κατι αλλο που θελω να ρωτησω ... στην 4.0.χχχ γιατι το ανωτερω προγραμμα δεν συνεργαζεται (voice speed dial)

οταν πατησω το κουμπι για φωνητικη κληση αντι τον ηχο να τον ακουω στο bluetooth (οπως σε αλλες εκδοσεις που ειχα)τον ακουω στην συσκευη .....προσπαθησα με διαφορα προγραμματα αλλα τιποτα .

Κατι ειχα διαβαση καπου οτι υπαρχει προβλημμα με την εκδοση αυτη ???? γνωριζει κανεις κατι ...η αν υπαρχει καποιο προγραμμα απο play store που να το διορθωνει????

μια επικοινωνια που ειχα με τον προμηθευτει του προγραμματοσ μου εδωσε την κατωτερω απαντηση

 

Dear customer,

 

 

 

Thanks for your feedback!

 

 

 

Sorry for the inconvenience, as we know, the setting of Bluetooth Hands-free Voice Dialing doesn't work on Android 4.1, since it is the limited by Google, hope Google could fix the issue soon. However, we had found one way to resolve the issue from now on, could you please be kind to give it a try:

 

1. GO to "Settings"->"Apps"

 

2. Go to "All" and find "Google Search".

 

3. Select "Google Search" and "Disable" it.

 

After disabling Google Search, Voice Speed Dial could be launched by pressing the BT headset's button!

 

 

 

Hope the information is useful, if you have further questions, please feel free to tell us, we will try our best to help you out!

 

ολα αυτα τα εκανα αλλα τιποτα

Edited by sopyster
Link to comment
Share on other sites

Για το plantronics m50 λεω!

 

Το άγκιστρο στο Μ50 δεν μπορεί να βγει.Χωρίς το άγκιστρο δεν ξέρω πόσο καλά θα καθόταν.Εμένα με βόλεψε γιατί πολλές φορές τρέχω κι έτσι δεν φεύγει με τίποτα! :)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τώρα χρησιμοποιώ το Sony Ericsson HBH-IV840 (επισυνάπτω φωτογραφία) θέλω όμως να το αντικαταστήσω μετά από πολύ καιρό που το χρησιμοποώ.

Πιστεύεις ότι το Platronics θα έχει καλύτερη εφαρμογή και θα μείνω ευχαριστημένος;

 

Εμένα με βολεύει 100%. Και μάλιστα μου χάλασε το small ear clip και νόμιζα ότι δε θα με βολέψει κανένα από τα άλλα δύο. Κι όμως, η προσαρμογή στο αυτί είναι ιδανική. Ακόμα και τούμπες να κάνεις που λέει ο λόγος, δε βγαίνει με τίποτα απ' το αυτί. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες θα παραλάβω το SONY ERICSSON MW600 HI-FI WIRELESS HEADSET WITH FM RADIO WHITE.

Το έχει πάρει κανείς..;

 

Θέλω να ρωτήσω κάτι.Είχα διαβάσει οτι αυτό το bluetooth συνδέεται με 2 κινητά.Ισχύει;

Πήρα σαν 2 κινητό το xperia mini και δεν το βρίσκει στην αναζήτηση.

Γιατί..;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Θελω να παρω bluetooth για το S3.Μου αρεσει το Jawbone era αλλα διαβαζω οτι υπαρχει προβλημα στη συνδεση.Ξερει κανεις τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Αγόρασαν το Sony mw1 το οποίο χρησιμοποιώ με blackberry 9900. H ποιότητα του ήχου είναι παρα πολυ καλη. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν μου εμφανίζει ονόματα κατα τις εισερχομενες κλίσεις αλλα μόνο τον αριθμό του καλούνται. Υπάρχει κάποια συμβουλή/ ρύθμιση για το παραπάνω θέμα.

 

Σας ευχαριστώ πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Αγόρασαν το Sony mw1 το οποίο χρησιμοποιώ με blackberry 9900. H ποιότητα του ήχου είναι παρα πολυ καλη. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν μου εμφανίζει ονόματα κατα τις εισερχομενες κλίσεις αλλα μόνο τον αριθμό του καλούνται. Υπάρχει κάποια συμβουλή/ ρύθμιση για το παραπάνω θέμα.

 

Σας ευχαριστώ πολυ.

 

Υπάρχει διαθέσιμο ένα firmware upgrade. Κάνε το, και αν συνεχίσει σημαίνει ότι είναι θέμα του λειτουργικού, γιατί σε Android λειτουργεί κανονικά.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την ενημέρωση

 

πες μας αν φτιαξει με την αναβαθμιση γιατι ενδιαφερομαι και εγω να το παρω το συγκεκριμενο και να το δουλευω με το ιδιο τηλεφωνο που εχεις και εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!

 

Το απέκτησα και εγώ εδώ και δυο (2) μέρες, έχω εγκαταστήσει επιτυχώς το update αλλά το πρόβλημα με την κάρτα SD καλά κρατεί. Για την ακρίβεια ότι κάρτα κι αν βάλω, αν είναι πάνω από μερικά ΜΒ με τραγούδια αδυνατεί να την διαβάσει! Αν δηλαδή βάλω τη 16άρα ή την 4άρα και φορτώσω 100 ΜΒ είμαστε οκ... Αν πάω στα 500 ΜΒ για παράδειγμα υπάρχει πρόβλημα... Δεν έχω τσεκάρει σε πιο σημείο και στα πόσα ΜΒ ακριβώς τα βρίσκει σκούρα και νομίζω πως έχει και μικρή σημασία...

 

Αυτό όμως που παρατηρώ, είναι ότι ακόμα και με την "εργοστασιακή" 2άρα κάρτα, είναι άλλωτε οκ και άλλωτε με τα στραβά του... Τι να πώ...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!

 

Το απέκτησα και εγώ εδώ και δυο (2) μέρες, έχω εγκαταστήσει επιτυχώς το update αλλά το πρόβλημα με την κάρτα SD καλά κρατεί. Για την ακρίβεια ότι κάρτα κι αν βάλω, αν είναι πάνω από μερικά ΜΒ με τραγούδια αδυνατεί να την διαβάσει! Αν δηλαδή βάλω τη 16άρα ή την 4άρα και φορτώσω 100 ΜΒ είμαστε οκ... Αν πάω στα 500 ΜΒ για παράδειγμα υπάρχει πρόβλημα... Δεν έχω τσεκάρει σε πιο σημείο και στα πόσα ΜΒ ακριβώς τα βρίσκει σκούρα και νομίζω πως έχει και μικρή σημασία...

 

Αυτό όμως που παρατηρώ, είναι ότι ακόμα και με την "εργοστασιακή" 2άρα κάρτα, είναι άλλωτε οκ και άλλωτε με τα στραβά του... Τι να πώ...

Το προβλημα εχει επανελειμενος αναφερθει στο blog της Sony απο τον Ιουνιο που πρωτοκυκλοφορησε το bt αλλα η ενημερωση που υπαρχει ειναι οτι θα αποκατασταθει με μελλοντικο update.(αγνωστο ποτε)

Εμενα προσωπικα δεν με αποσχολει διοτι ακουω μουσικη απο το κινητο.

Ειδωμεν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακόμη δεν απαντήθηκε, το Sony Smart επιτρέπει την ταυτόχρονη σύνδεση 2 κινητών τηλεφώνων, ώστε σε όποιο από τα δύο δεχθούμε κλήση να μπορούμε να απαντήσουμε;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακόμη δεν απαντήθηκε, το Sony Smart επιτρέπει την ταυτόχρονη σύνδεση 2 κινητών τηλεφώνων, ώστε σε όποιο από τα δύο δεχθούμε κλήση να μπορούμε να απαντήσουμε;

 

Υποστηριζει λογικα multipoint συμφωνα και με το manual της συσκευης.

Βεβαια δεν το δοκιμασα στην πραξη,αλλα δεν εχει σχεση με το MW600 που ηταν μουφα multipoint.

Δες και εδω στο manual:http://www-support-downloads.sonymobile.com/mw1/userguide_EN_MW1_1250-7843.1.pdf

Αλλα διαβασε τη λιστα με τις συσκευες υποστηριξης:http://www-support-downloads.sonymobile.com/mw1/compatibility_EN_MW1.pdf

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακόμη δεν απαντήθηκε, το Sony Smart επιτρέπει την ταυτόχρονη σύνδεση 2 κινητών τηλεφώνων, ώστε σε όποιο από τα δύο δεχθούμε κλήση να μπορούμε να απαντήσουμε;

 

To εχω εγω και ναι υποστηριζει κανονικα συνδεση 2 συσκευων. Οχι οπως το MW600.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας...Μάλλον θα καταλήξω κι εγώ σε αυτό... Και η αναγνώριση κλήσης δουλεύει σε όλα τα τηλ με εμφάνιση των ονομάτων κανονικά; Sakissalonika με ποιες συσκευές το έχεις συνδεδεμένο ταυτόχρονα αν επιτρέπεται;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας...Μάλλον θα καταλήξω κι εγώ σε αυτό... Και η αναγνώριση κλήσης δουλεύει σε όλα τα τηλ με εμφάνιση των ονομάτων κανονικά; Sakissalonika με ποιες συσκευές το έχεις συνδεδεμένο ταυτόχρονα αν επιτρέπεται;

 

Το εχω με ενα Samsung Galaxy Nexus και ενα Nokia E6. Με το Nexus δουλευει αψογα, με το Ε6 μερικες φορες δεν μου δειχνει τα ονοματα των επαφων που με καλουν.

 

Παντως να ξερεις, οτι η μπαταρια του ( τουλαχιστον στο δικο μου) δεν κραταει πανω απο δυο μερες συνδεδεμενο με τα δυο κινητα που προειπα. Επισης, ειναι αβολο στο να το φορεσεις οταν εχεις απλο μπλουζακι χωρις κουμπια ή γιακα (τυπου Polo) για να το πιασεις σε εκεινο το σημειο. Τα ακουστικα του δεν ειναι ανετα (σε μενα) και τα εχω αλλαξει με καποια Panasonic που αγορασα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Ίσως βολευτώ μ κάποιο φθηνότερο plantronics προς το παρόν και αργότερα βλέπουμε...
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος το sony smart σε καλή τιμή; Τα 100+ που θέλουν στην Ελλάδα είναι πολλά....
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Ίσως βολευτώ μ κάποιο φθηνότερο plantronics προς το παρόν και αργότερα βλέπουμε...

 

 

Να σου πω την αληθεια, εγω χρησιμοποιω το Plantronics M50 και το Nokia BH608 παρα το Sony που το χρυσοπληρωσα κιολας κατα την γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά τα λεφτά(βέβαια είναι και πολλά τα features). Αν το πάρω τώρα θα κάνει περισσότερο απο το δεύτερο κινητό μου- LG GX300. Γι'αυτό και το σκέφτομαι. Ζαχαρώνω εδώ και καιρό το Μ1100 και το μόνο που με σταματούσε ήταν το callerID display.
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξε με την αναβαθμιση αλλα δυστυχώς δεν αναγνωρίζει ελληνικούς χαρακτήρες μόνο λατινικούς. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια λύση ?
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξε με την αναβαθμιση αλλα δυστυχώς δεν αναγνωρίζει ελληνικούς χαρακτήρες μόνο λατινικούς. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια λύση ?

 

Κανονικα θα επρεπε να τους αναγνωριζει. Στο δικο μου εμφανιζονται κανονικα οι ελληνικοι χαρακτηρες

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξε με την αναβαθμιση αλλα δυστυχώς δεν αναγνωρίζει ελληνικούς χαρακτήρες μόνο λατινικούς. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια λύση ?

 

Και σε εμενα επισης κανονικα ελληνικους χαρακτηρες,ισως παιζει ρολο και η συσκευη που εχεις και το λογισμικο που φοραει και τι εκδοση ειναι.

Δεν συμπεριφερετε το bt με ολα τα κινητα το ιδιο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος το sony smart σε καλή τιμή; Τα 100+ που θέλουν στην Ελλάδα είναι πολλά....

60-80€ από ΕΒΑΥ

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...