Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

απο οτι διαβασα βγηκε update μεσω του προγραμματος Sony Update Service και φτιαχνει το θεμα με την καρτα sd .

 

Μολις εκανα την αναβαθμιση η Sony εκανε 1 στα 2 δηλαδη τωρα οταν συνδεσα τη 32 micro sd στο bluetooth και επειτα στο pc μου τα αναγνωριζει κανονικα τα 32 gb της μνημης micro sd, αλλα απο την αλλη χωρις μεσολαβηση του pc δεν μου παιζει καθολου τα τραγουδια απλα λεει please wait και τερμα!

Εχω την εντυπωση οτι με το update βελτιωθηκε η αποκριση των κουμπιων διαχειρησης μουσικης:)

Παντως τα οποια προβληματα ειχα στην αρχη εχουν εξαληφθει εντελως δηλαδη αυτα μετα απο αναμονη πολλων ωρων να μην μου παιζει μουσικη πατωντας play και να μην μου εμφανιζονται τα κομματια μουσικης.

Αυτα λυθηκαν οριστικα:)

Για τη micro sd οπως ξαναειπα την εχω στο κινητο και απο εκει ακουω μουσικη,αρα δεν με απασχολει να μην παιζει απο το bluetooth.

Στην επομενη αναβαθμιση θα το διορθωσουν και αυτο.

Keep walking Sony:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

απο οτι διαβασα βγηκε update μεσω του προγραμματος Sony Update Service και φτιαχνει το θεμα με την καρτα sd .

 

Το Sony Update Service το βρισκουμε στο site της Sony ;

Link to comment
Share on other sites

Το Sony Update Service το βρισκουμε στο site της Sony ;

Κατεβασε το απο εδω http://sony-ericsson-update-service.en.uptodown.com/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το απο εδω http://sony-ericsson-update-service.en.uptodown.com/

 

Ποιο ευκολο ειναι να κατεβασεις τοα αρχειο .bin απο το site της Sony και να το μεταφερεις στην καρτα της συσκευης και μετα το τρεχει μονο του.

 

Με το Sony Update Service δεν τα καταφερα παντως

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και αυριο, εγω με τη μια το αναβαθμισα χωρις κανενα θεμα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο Software version του Sony Smart, τι σου λεει?

Εμενα λεει 0.1.Β.0.6 αλλα δεν ειχα σημειωσει την προηγουμενη για να δω αν οντως εγινε η αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Στο Software version του Sony Smart, τι σου λεει?

Εμενα λεει 0.1.Β.0.6 αλλα δεν ειχα σημειωσει την προηγουμενη για να δω αν οντως εγινε η αναβαθμιση

 

Αυτη ακριβως ειναι η νεα version της αναβαθμισης:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ψάχνω για bluetooth headset αλλά όταν κάποιος καλεί να κάνει και το

bluetooth ήχο. Όχι όμως από το ακουστικό! Να ακούγεται δηλαδή

από τη συσκευή.

Κάτι σαν το clip II mini.

 

Ευχαριστώ!

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ψάχνω για bluetooth headset αλλά όταν κάποιος καλεί να κάνει και το

bluetooth ήχο. Όχι όμως από το ακουστικό! Να ακούγεται δηλαδή

από τη συσκευή.

Κάτι σαν το clip II mini.

 

Ευχαριστώ!

 

Αν εννοεις να μεταφερετε ο ηχος απο τη συσκευη στο bluetooth ακουστικο δεν γνωριζω αν γινεται απο καποιο bluetooth.

Παντως και το MW 600 και το Sony smart wireless pro ακουγεται κανονικα απο τη συσκευη κατα τη διαρκεια κλησης.

 

Μαλιστα στο δευτερο ακουγεται ενα χαρακτηριστικος συνεχες ηχος της Sony ετσι αν τυχων δεν ακουσεις την κληση λογω ας πουμε χαμηλη ρυθμιση της εντασης του ηχου κλησης ακομα και στο αθορυβο και φορας τα ακουστικα δεν θα χασεις ποτε κληση:)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις να μεταφερετε ο ηχος απο τη συσκευη στο bluetooth ακουστικο δεν γνωριζω αν γινεται απο καποιο bluetooth.

Παντως και το MW 600 και το Sony smart wireless pro ακουγεται κανονικα απο τη συσκευη κατα τη διαρκεια κλησης.

 

Μαλιστα στο δευτερο ακουγεται ενα χαρακτηριστικος συνεχες ηχος της Sony ετσι αν τυχων δεν ακουσεις την κληση λογω ας πουμε χαμηλη ρυθμιση της εντασης του ηχου κλησης ακομα και στο αθορυβο και φορας τα ακουστικα δεν θα χασεις ποτε κληση:)

 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Το MW600 το έχω, αλλά ο ήχος κλήσης

περναέι μέσα από το ακουστικό. Εγώ ψάχνω κάποιο που να κάνει

κάποιον ήχο όταν με καλούν. Το clip II mini που αναφέρω πιο πάνω,

έκανε ακριβώς αυτό. Ακουγόταν ένα μπιπ μπιπ μπιμ μέχρι να απαντήσω στην κλήση.

Με λίγα λόγια να έχω το κινητό κάπου, αλλά να μην είμαι αναγκασμένος να φοράω

συνεχώς το ακουστικό στο αυτί για να ακούσω μια κλήση. Απλά να το έχω πάνω μου

και να κάνει ένα ήχο ειδοποίησης.

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Το MW600 το έχω, αλλά ο ήχος κλήσης

περναέι μέσα από το ακουστικό. Εγώ ψάχνω κάποιο που να κάνει

κάποιον ήχο όταν με καλούν. Το clip II mini που αναφέρω πιο πάνω,

έκανε ακριβώς αυτό. Ακουγόταν ένα μπιπ μπιπ μπιμ μέχρι να απαντήσω στην κλήση.

Με λίγα λόγια να έχω το κινητό κάπου, αλλά να μην είμαι αναγκασμένος να φοράω

συνεχώς το ακουστικό στο αυτί για να ακούσω μια κλήση. Απλά να το έχω πάνω μου

και να κάνει ένα ήχο ειδοποίησης.

 

Καταλαβα τι εννοεις αλλα δυστηχως δεν γνωριζω καποιο με αυτο το χαρακτηριστικο:p

Ισως γνωριζει καποιο αλλο παιδι και βοηθησει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ψάχνω για bluetooth headset αλλά όταν κάποιος καλεί να κάνει και το

bluetooth ήχο. Όχι όμως από το ακουστικό! Να ακούγεται δηλαδή

από τη συσκευή.

Κάτι σαν το clip II mini.

 

Ευχαριστώ!

 

 

Αυτό εχει δονηση αλλα οχι ηχο. NOKIA BH-608.

 

Νομιζω οτι ηχο εχουν μονο της iTech

Link to comment
Share on other sites

Το iTech Clip Vibrate που έχω έχει και δόνηση και ήχο και μάλιστα επιλέγεις και συνδυασμό ειδοποίησης (χωρίς ειδοποίηση, μόνο ήχο, μόνο δόνηση, ήχο+δόνηση). Δε νομίζω να έχει άλλη εταιρεία τις δυνατότητες αυτές. Ο ήχος πάντως και σε μένα και στον συνομιλητή ήταν άθλιος και γι' αυτό το έχω αφήσει στην άκρη και έχω βρει την υγειά μου με το Plantronics m1100. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εχει δονηση αλλα οχι ηχο. NOKIA BH-608.

 

Νομιζω οτι ηχο εχουν μονο της iTech

 

Κι εγώ μόνο σε προϊόντα της i-tech το έχω συνατήσει.

Έψαξα και βρήκα ότι η δυνατότητα αυτή λέγεται buzzer alert.

Το i-tech voice clip 310 είδα ότι το έχει.

Θα ρωτήσω βέβαια και τον πωλητή του καταστήματος,

αλλά δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη.:wacko:

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Η Sony στο site της εχει το MW600 σαν ΚΑΙΝΟΥΡΓΙA Bluetooth συσκευη.

 

Ο παρατηρητικος θα δει οτι στη φωτογραφια τα ακουστικα ειναι αλλα/καινουργια ( το in-ear ειναι ιδιο στυλ οπως και στο Smart Headset Pro που πολλοι το εχουν πει οτι ειναι ενοχλητικο/ φευγει ευκολα απο το αυτι...)

 

Για να εχει το ιδιο ονομα, να μαντεψουμε οτι η συσκευη ειναι η ιδια, και απλα αλλαξαν τα ακουστικα?

 

 

Χμμμ . . πλεον η Σονυ το ονομαζει MW600S

 

Oταν ομως πας να δεις το manual, αυτο γραφει MW600 σκετο.

 

Αρα θα ειναι το MW600 με καινουργια ακουστικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα να αγοράσω ενα Bluetooth και είμαι ανάμεσα στα plantronics ml10- plantronics ml12 και plantronics m20. Θα ήθελα να μάθω αν τα συγκεκριμένα κάνουν επανακλήση με το πάτημα ενός κουμπιού (είναι πρόβλημα αυτό το προηγούμενο με είχε κατάχρεώσει) αν έχουν καλό ήχο και αν συνδέονται με 2 κινητά (αν κατάλαβα από το λίγο που έψαξα μόνο το τελευταίο πρεπει να το κάνει αυτό) αν έχουν κουμπί on/off για περισσότερη εξοικονόμηση μπαταρίας, αν έχουν καλή αυτονομία μπαταρίας (όχι τι λέει ο κατασκευαστής αλλά τι ισχύει) και αν κάθετε άνετα στο αφτί.και τέλος αν είναι συμβατό με κινητά όπως se και Nokia. Edited by aleka_0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα να αγοράσω ενα Bluetooth και είμαι ανάμεσα στα plantronics ml10- plantronics ml12 και plantronics m20. Θα ήθελα να μάθω αν τα συγκεκριμένα κάνουν επανακλήση με το πάτημα ενός κουμπιού (είναι πρόβλημα αυτό το προηγούμενο με είχε κατάχρεώσει) αν έχουν καλό ήχο και αν συνδέονται με 2 κινητά (αν κατάλαβα από το λίγο που έψαξα μόνο το τελευταίο πρεπει να το κάνει αυτό) αν έχουν κουμπί on/off για περισσότερη εξοικονόμηση μπαταρίας, αν έχουν καλή αυτονομία μπαταρίας (όχι τι λέει ο κατασκευαστής αλλά τι ισχύει) και αν κάθετε άνετα στο αφτί.και τέλος αν είναι συμβατό με κινητά όπως se και Nokia.

 

Δεν υπάρχει θέμα συμβατότητας, στο 99.9999% των περιπτώσεων. Μην το επί καλείστε. Όλα τα κινητά με ΒΤ λειτουργούν με όλα τα ακουστικά που έχουν την ίδια έκδοση του πρωτοκόλλου ΒΤ.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Samsung ΗΜ1700. Δοκίμασα σήμερα να το κάνω pairing αλλά αρνείται πεισματικά. Έχει κανείς καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει θέμα συμβατότητας, στο 99.9999% των περιπτώσεων. Μην το επί καλείστε. Όλα τα κινητά με ΒΤ λειτουργούν με όλα τα ακουστικά που έχουν την ίδια έκδοση του πρωτοκόλλου ΒΤ.

 

Αν την εχεις πατησει μια φορα θα το ρωτησεις και αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Αν την εχεις πατησει μια φορα θα το ρωτησεις και αυτο!

 

Όντως έτσι είναι. Τουλάχιστον πιο παλιά υπήρχε σίγουρα πρόβλημα με τα Sony Ericsson ακουστικά. Ήταν απόλυτα συμβατά μόνο με τα Sony Ericsson τηλέφωνα. Το είχαν παραδεχτεί από την αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Έχω και έγω (όπως το μίσο forum από ότι έχω καταλάβει :p) τα SE MW600 και τα χρησιμοποιώ με το Nokia E7. Είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικά, ειδικά με την αυτονομία τους! Το μόνο που θα ήθελα να βελτιώσω είναι να δείχνει στην αναγνώριση κλήσεων το όνομα της επαφής και όχι απλά τον αριθμό. Αν και έψαξα στο topic δεν βρήκα κάποια απάντηση για το συνδιασμό MW600-Nokia. Υπάρχει κάποιος που να χρησιμοποιεί τα MW600 με Symbian Nokia τηλέφωνο (π.χ. Ν8, Ε7, Χ7, κλπ) και να του εμφανίζει τα ονόματα των επαφών του στην αναγνώριση κλήσης?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Έχω και έγω (όπως το μίσο forum από ότι έχω καταλάβει :p) τα SE MW600 και τα χρησιμοποιώ με το Nokia E7. Είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικά, ειδικά με την αυτονομία τους! Το μόνο που θα ήθελα να βελτιώσω είναι να δείχνει στην αναγνώριση κλήσεων το όνομα της επαφής και όχι απλά τον αριθμό. Αν και έψαξα στο topic δεν βρήκα κάποια απάντηση για το συνδιασμό MW600-Nokia. Υπάρχει κάποιος που να χρησιμοποιεί τα MW600 με Symbian Nokia τηλέφωνο (π.χ. Ν8, Ε7, Χ7, κλπ) και να του εμφανίζει τα ονόματα των επαφών του στην αναγνώριση κλήσης?

 

Ευχαριστώ!

 

Όχι, δυστυχώς δεν απεικονίζονται τα ονόματα του τηλεφωνικού καταλόγου στο Ν8 μου, ούτε με Symbian Anna παλιότερα αλλά ούτε και με Symbian Belle τώρα. Και απ' ότι έχω δει και με το 701 του αδερφού μου, ούτε σε Belle FP1 δείχνει ονόματα. Προφανώς είναι θέμα συμβατότητας του συγκεκριμένου ακουστικού με το λειτουργικού Symbian. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς δεν απεικονίζονται τα ονόματα του τηλεφωνικού καταλόγου στο Ν8 μου, ούτε με Symbian Anna παλιότερα αλλά ούτε και με Symbian Belle τώρα. Και απ' ότι έχω δει και με το 701 του αδερφού μου, ούτε σε Belle FP1 δείχνει ονόματα. Προφανώς είναι θέμα συμβατότητας του συγκεκριμένου ακουστικού με το λειτουργικού Symbian. ;)

 

Σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου! Απ' όσο το έψαξα και 'γω πιο εκτενώς υπάρχει ασυμβατότητα όπως είπες με αυτή τη λειτουργία. Απλά μου έκανε εντύπωση το ότι δείχνει κανονικά τους τίτλους των mp3 όταν τα παίζει ο music player και νόμιζα ότι έγω έκανα κάτι λάθος και δεν έδειχνε τα ονόματα των επαφών!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με το καινουργιο ακουστικο της Samsung εχω αρκετα προβληματα. Οταν φτανει η μπαταρια στην μεση, σβηνει και θελει φορτισμα. Μηνυματα, email κτλ δεν μπορω να δω . Αρκετες φορες αοαντω κλησεις και δεν με ακουν και αναγκαζομαι να το αποσυνδεω, αλλα το ιδιο συμβαινει και οτνα κανω εγω κλησεις. Το χρησιμποιω με ενα Samsung Galaxy Nexus και ενα Nokia E6.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...