Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ξέρω ότι δεν έστρωσε η μπαταρία ακόμα. Πόσο χρόνο ομιλίας έχει μέχρι τώρα?

 

Χθες μιλησα κανα 10 λεπτο και ακουσα κανα 2-2,5 ωρες μουσικη και εχει πεσει μια σκαλα η μπαταρια δεν ξερω αν θα αντεξει εως το βραδυ,θα εχω μαζι μου το MW 600 backup για καλο και για κακο:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια σας εχω ευχαριστη ειδηση καταφερα και το συνδεσα κανονικα με το λαπτοπ ενω παραλληλα ειναι συνδεδεμενο με το S3 και το multipoint δουλευει αψογα το μονο που κανεις ειναι να πατας το menu key button και να επιλεγεις ποια συσκευη επιλεγεις σαν πρωτευων και ξανα παλι εναλλαξ επολεγεις τη δευτερη συσκευη:)

Σημειωνω οτι το multipoint δουλευει παραλληλα μονο με 2 συσκευες οχι παραπανω.

 

Δηλ για να καταλαβω.....εννοουμε το ιδιο multipoint με το MW600? Ή δεν καταλαβα καλα εγω?

Ποιος ο λογος να επιλεγεις πρωτη ή δευτερη συσκευη αν δεν ισχυει αυτη η π@παρια που ειχε το MW600?

 

Απογοητευτηκα:(

Link to comment
Share on other sites

Δηλ για να καταλαβω.....εννοουμε το ιδιο multipoint με το MW600? Ή δεν καταλαβα καλα εγω?

Ποιος ο λογος να επιλεγεις πρωτη ή δευτερη συσκευη αν δεν ισχυει αυτη η π@παρια που ειχε το MW600?

 

Απογοητευτηκα:(

 

Φιλε μου να για να σου εξηγησω καλυτερα ειχα βαλει πρωτευον συσκευη το laptop δευτερευον το κινητο εκανα δοκιμη και καλεσα απο το σταθερο μου στο κινητο μου ενω επαιζε κομματι mp3 απο το laptop και και εκανε αυτοματα διακοπη το κομματι που επαιζε και κανονικα αρχισε να χτυπα το bluetooth οτι εχω κληση αφου εκλεισα ξανααρχισε το κομματι να παιζει κανονικα

 

Το ιδιο εγινε και οταν αντεστρεψα τους ρολους δηλαδη πρωτευον το κινητο και δευτερευον το laptop με το ιδιο αποτελεσμα.

Απλα οταν συνδεεις πανω απο 1 συσκευη με το bluetooth δηλαδη 2 που ειναι το ανωτερο αναγκαστικα απο τις ρυθμισεις του bluetooth διαλεγεις μια πρωτευον και μια δευτερευον,οποια απο τις 2 θες εσυ απλα τσεκαροντας στο connection mode multi αντι για single.

Επλιζω να σε καλυψα

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να για να σου εξηγησω καλυτερα ειχα βαλει πρωτευον συσκευη το laptop δευτερευον το κινητο εκανα δοκιμη και καλεσα απο το σταθερο μου στο κινητο μου ενω επαιζε κομματι mp3 απο το laptop και και εκανε αυτοματα διακοπη το κομματι που επαιζε και κανονικα αρχισε να χτυπα το bluetooth οτι εχω κληση αφου εκλεισα ξανααρχισε το κομματι να παιζει κανονικα

 

Το ιδιο εγινε και οταν αντεστρεψα τους ρολους δηλαδη πρωτευον το κινητο και δευτερευον το laptop με το ιδιο αποτελεσμα.

Απλα οταν συνδεεις πανω απο 1 συσκευη με το bluetooth δηλαδη 2 που ειναι το ανωτερο αναγκαστικα απο τις ρυθμισεις του bluetooth διαλεγεις μια πρωτευον και μια δευτερευον,οποια απο τις 2 θες εσυ απλα τσεκαροντας στο connection mode multi αντι για single.

Επλιζω να σε καλυψα

 

Αρα δηλ δεν ειναι σαν το MW600 σωστα? Αν δεν ειναι τοτε, ποιος ο λογος να εχεις δηλωμενη πρωτη και δευτερη συσκευη? Αυτο δεν μπορω να καταλαβω

Link to comment
Share on other sites

Αρα δηλ δεν ειναι σαν το MW600 σωστα? Αν δεν ειναι τοτε, ποιος ο λογος να εχεις δηλωμενη πρωτη και δευτερη συσκευη? Αυτο δεν μπορω να καταλαβω

 

Διοτι φιλε μου σε βαζει να βαλεις υποχρεωτικα, αλλα οπως βλεπεις ειναι τυπικο το θεμα(θεμα λειτουργιας-ρυθμισεις-πως το εχει σχεδιαζει η Sony πως να το πω τωρα)

το θεμα οτι ουσιαστικα υποστηριζει multipoint αλλα μονο με 2 συσκευες.:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Διοτι φιλε μου σε βαζει να βαλεις υποχρεωτικα, αλλα οπως βλεπεις ειναι τυπικο το θεμα(θεμα λειτουργιας-ρυθμισεις-πως το εχει σχεδιαζει η Sony πως να το πω τωρα)

το θεμα οτι ουσιαστικα υποστηριζει multipoint αλλα μονο με 2 συσκευες.:)

 

Ας ειναι με 2. Το θεμα ειναι να ΜΗΝ με δυο αλλα καθε φορα με μια ξεχωριστα :)

Link to comment
Share on other sites

Ας ειναι με 2. Το θεμα ειναι να ΜΗΝ με δυο αλλα καθε φορα με μια ξεχωριστα :)

 

Δοκιμασα το ιδιο παραδειγμα με το MW 600 και δεν ειχε το ιδιο αποτελεσμα δηλαδη ενω επαιζα κομματι απο το laptop εκανα κληση απο σταθερο στο κινητο το κινητο χτυπουσε,αλλα το bluetooth επαιζε κανονικα το τραγουδι χωρις να το διακοπτει καθολου ουτε να με ειδοποιει με ηχο κλησεις οπως εκανε το Smart Pro, αρα δεν ειναι σαν το MW600 :):p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το ιδιο παραδειγμα με το MW 600 και δεν ειχε το ιδιο αποτελεσμα δηλαδη ενω επαιζα κομματι απο το laptop εκανα κληση απο σταθερο στο κινητο το κινητο χτυπουσε,αλλα το bluetooth επαιζε κανονικα το τραγουδι χωρις να το διακοπτει καθολου ουτε να με ειδοποιει με ηχο κλησεις οπως εκανε το Smart Pro, αρα δεν ειναι σαν το MW600 :):p

 

 

Τωρα μπορω να πω οτι ειμαι χαρουμενος:p:p

 

Στο αυτι πως καθεται? Ειναι κουραστικο? Σαν συσκευη ειναι μεγαλουτσικη? Για πες...:)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μπορω να πω οτι ειμαι χαρουμενος:p:p

 

Στο αυτι πως καθεται? Ειναι κουραστικο? Σαν συσκευη ειναι μεγαλουτσικη? Για πες...:)

 

Ειναι λιγο μεγαλουτσικο οντως πιο βολικο το MW600 βλεπεις η δυναμη της συνηθειας 2 χρονια με MW 600 συνεχεια,στο αυτι μια χαρα καθεται αν και το αισθανομαι να φευγει απο τη θεση του αν και ειναι πιο εφαρμοστο και ''κουμπωνει'' γερα,παντως απο μπαταρια δεν βλεπω διαφορα με το MW600 το εβαλα να φορτιση πριν 1 ωρα να φανταστεις.

Η συσκευασια εχει ενα ενα μανταλακι μικρο σε μεγεθως πλαστικο και δεν εχω ιδεα που χρησιμευει παντως στο bluetooth δεν ταιριαζει καθολου.

Θα το προτιμουσα σε λευκο χρωμα ομως ελπιζω να βγαλει η Sony για να το τσιμπησω:p

 

Παντως ειναι οντως smart και εχει πολυ ευχρηστες και απλες λειτουργιες,υπαρχει η δυνατοτητα να βλεπεις τα sms-email που δεχεσαι εφοσον εγκαταστησεις το LiveWare Manager και απο εκει μεσω google play εφαρμογες της Sony για να εχεις τα παραπανω και αρκετα περισσοτερα που προσφερει.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Alex, η ποιότητα στη μουσική πως είναι; αναφέρομαι στη μεταφορά ήχου με blue tooth από το κινητό και όχι αυτή που κάνει από την sd card.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Alex, η ποιότητα στη μουσική πως είναι; αναφέρομαι στη μεταφορά ήχου με blue tooth από το κινητό και όχι αυτή που κάνει από την sd card.

 

Πολυ καλος ο ηχος φιλε μου με τα μαμισια ακουστικα,καλυτερος απο το MW600 και παντα ακροαση απο το κινητο και οχι απο τη micro sd δεν το δοκιμασα ακομα:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλος ο ηχος φιλε μου με τα μαμισια ακουστικα,καλυτερος απο το MW600 και παντα ακροαση απο το κινητο και οχι απο τη micro sd δεν το δοκιμασα ακομα:)

 

Ωραία, μόνο το θέμα της αυτονομίας εκκρεμμεί τώρα. Αν είναι ΟΚ και από κει σε καμιά δυο εβδομάδες θα το παραγγείλω κι εγώ.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Απ´ ότι κατάλαβα διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες του συγκεκριμένου θέματος είναι ότι υπάρχουν δύο Bluetooth hands free με ραδιόφωνο και σύνδεση με δύο κινητά. Το ένα είναι το sony smart wireless pro bluetooth και το άλλο το mw600. Όμως το πρώτο απευθύνεται κυρίως σε android κινητά και είναι αρκετά ακριβό. Επομένως η απορία μου για το δεύτερο κινητό είναι αν το έχει κανένας χρησιμοποιήσει με iPhone επειδή κάπου διάβασα ότι υπάρχουν κάποια προβλήματα συχνών αποσυνδέσεων. Εκτός και αν κάποιος μπορεί να μου προτείνει κάποιο Bluetooth hands free με ραδιόφωνο και συνδεση με δυο κινητά για iPhone. Με ενδιαφέρει πολύ το να έχει καλό και δυνατό ήχο στο ραδιόφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να τονισω οτι το Sony smart pro οταν το φορτιζεις μπορεις κανονικα να το χρησιμοποιεις για κλησεις/μουσικη πραγμα που δεν γινοταν με το MW600:)

Στο φιλο πανω εγω ειχα δοκιμασει το MW600 με iphone 4 και δουλευε κανονικα και την ωρα εμφανιζε και τα κομματια μουσικης που επαιζε,και τον αριθμο κλησης αλλα το χρησιμοποιησα για κανα μισαωρο απο εναν φιλο μου οχι παραπανω.

Γενικα αναλογα με την εκδοση του ios αλλες φορες επαιζε,αλλες παλι δεν η' επαιζε με κολληματα και διακοπες η' εκανε στα καλα καθουμενα αποσυνδεση απο μονο του και τετοια κουλα.

Μπλεξιμο γενικως:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να τονισω οτι το Sony smart pro οταν το φορτιζεις μπορεις κανονικα να το χρησιμοποιεις για κλησεις/μουσικη πραγμα που δεν γινοταν με το MW600:)

Στο φιλο πανω εγω ειχα δοκιμασει το MW600 με iphone 4 και δουλευε κανονικα και την ωρα εμφανιζε και τα κομματια μουσικης που επαιζε,και τον αριθμο κλησης αλλα το χρησιμοποιησα για κανα μισαωρο απο εναν φιλο μου οχι παραπανω.

Γενικα αναλογα με την εκδοση του ios αλλες φορες επαιζε,αλλες παλι δεν η' επαιζε με κολληματα και διακοπες η' εκανε στα καλα καθουμενα αποσυνδεση απο μονο του και τετοια κουλα.

Μπλεξιμο γενικως:p

 

Ενω με android δεν εγινε καποιο κουλο ε? :)

Link to comment
Share on other sites

Ενω με android δεν εγινε καποιο κουλο ε? :)

 

Και με android επισης στο one x δεν μου εμφανιζε κομματια μουσικης που επαιζε,οπως και μου εκανε στιγμιαια κολληματακια οταν εκανα κατι με το κινητο οτιδηποτε αν παλι δεν πειραζα καθολου το κινητο επαιζε απροβληματιστα:lol::lol:

Με τα Sony δεν ειχα κανενα θεμα μονο που δεν εμφανιζε ωρα και κομματια που λειτουργουσαν κανονικα με sympian(SE Satio):p

Να δω με το xperia s οταν το παραλαβω απο service τι θα κανει με το παγωτο και τα 2 MW600 και το Sony smart

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η Sony στο site της εχει το MW600 σαν ΚΑΙΝΟΥΡΓΙA Bluetooth συσκευη.

 

Ο παρατηρητικος θα δει οτι στη φωτογραφια τα ακουστικα ειναι αλλα/καινουργια ( το in-ear ειναι ιδιο στυλ οπως και στο Smart Headset Pro που πολλοι το εχουν πει οτι ειναι ενοχλητικο/ φευγει ευκολα απο το αυτι...)

 

Για να εχει το ιδιο ονομα, να μαντεψουμε οτι η συσκευη ειναι η ιδια, και απλα αλλαξαν τα ακουστικα?

Edited by DynamicBio
Link to comment
Share on other sites

Η Sony στο site της εχει το MW600 σαν ΚΑΙΝΟΥΡΓΙA Bluetooth συσκευη.

 

Ο παρατηρητικος θα δει οτι στη φωτογραφια τα ακουστικα ειναι αλλα/καινουργια ( το in-ear ειναι ιδιο στυλ οπως και στο Smart Headset Pro που πολλοι το εχουν πει οτι ειναι ενοχλητικο/ φευγει ευκολα απο το αυτι...)

 

Για να εχει το ιδιο ονομα, να μαντεψουμε οτι η συσκευη ειναι η ιδια, και απλα αλλαξαν τα ακουστικα?

 

Ακριβως ετσι φιλε μου.....η αποθεωση του μαρκετινγκ με τη μεγαλοπρεπεια της απο την αρνητικη πλευρα βεβαια:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

το sony smart headset pro οποιος το εχει μπορει να δει κατι. να βαλει μια καρτουλα μεσα πανω απο 2 . ας πουμε μια 8 gb ή 16 gb και να βαλει τραγουδια μεσα και να δει αν την αναγνωριζει κανονικα? ειδα καπου οτι εχουν για την ωρα προβλημα και αναγνωριζουν μεχρι 2 gb και οχι παραπανω οπως λεει στα specs .
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

το sony smart headset pro οποιος το εχει μπορει να δει κατι. να βαλει μια καρτουλα μεσα πανω απο 2 . ας πουμε μια 8 gb ή 16 gb και να βαλει τραγουδια μεσα και να δει αν την αναγνωριζει κανονικα? ειδα καπου οτι εχουν για την ωρα προβλημα και αναγνωριζουν μεχρι 2 gb και οχι παραπανω οπως λεει στα specs .

 

Οταν παραλαβω με το καλο τη 32ρα Samsung απο amazon.uk θα ενημερωσω αν δουλευει κανονικα η οχι.(Με καθυστερησαν στην αποστολη απο 9 Ιουνιου που παρηγγειλα-αλλα που παρηγγειλα πχ θηκη την ιδια μερα, μου τη φεραν κανονικα μετα απο μια εβδομαδα)

 

Παντως προς ενημερωση προς επιδοξους αγοραστες οτι ουτε εδω λειπουν τα διαφορα κουλα/περιεργα και προπαντων εκνευριστικα πραγματα.:mad::worry:

Δηλαδη μετα απο μη χρηση του bluetooth για αρκετες ωρες συνηθως το πρωι μετα απο αναμονη ολο το βραδυ παταω για αναπαραγωγη μουσικης και τιποτα(μηδεν ακροαση) πρεπει να κλεισω το bluetooth και να το ξαναανοιξω για να δουλεψει πραγμα που δεν μου το εχει κανει ποτε με το MW600 με καμια συσκευη.

Δευτερον χθες παλι αφου το εβαλα να παιζει μουσικη δεν μου εμφανιζε τα κομματια μουσικης, εκανε 2 φορες reset στο bluetooth και μια επανεκκινηση στο κινητο( S3) για να τα εμφανιζει τελικα

Τα πηρα στο κρανιο μου ερχεται να παω στη Sony και να το πεταξω στα μουτρα τους.

Περιμενω να δω με το xperia s οταν το παραλαβω να δω εκει αν συμβαινουν τα ιδια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οταν παραλαβω με το καλο τη 32ρα Samsung απο amazon.uk θα ενημερωσω αν δουλευει κανονικα η οχι.(Με καθυστερησαν στην αποστολη απο 9 Ιουνιου που παρηγγειλα-αλλα που παρηγγειλα πχ θηκη την ιδια μερα, μου τη φεραν κανονικα μετα απο μια εβδομαδα)

 

Παντως προς ενημερωση προς επιδοξους αγοραστες οτι ουτε εδω λειπουν τα διαφορα κουλα/περιεργα και προπαντων εκνευριστικα πραγματα.:mad::worry:

Δηλαδη μετα απο μη χρηση του bluetooth για αρκετες ωρες συνηθως το πρωι μετα απο αναμονη ολο το βραδυ παταω για αναπαραγωγη μουσικης και τιποτα(μηδεν ακροαση) πρεπει να κλεισω το bluetooth και να το ξαναανοιξω για να δουλεψει πραγμα που δεν μου το εχει κανει ποτε με το MW600 με καμια συσκευη.

Δευτερον χθες παλι αφου το εβαλα να παιζει μουσικη δεν μου εμφανιζε τα κομματια μουσικης, εκανε 2 φορες reset στο bluetooth και μια επανεκκινηση στο κινητο( S3) για να τα εμφανιζει τελικα

Τα πηρα στο κρανιο μου ερχεται να παω στη Sony και να το πεταξω στα μουτρα τους.

Περιμενω να δω με το xperia s οταν το παραλαβω να δω εκει αν συμβαινουν τα ιδια.

 

διαβασα σε διαφορα site τετοια προβληματα με διαφορα κινητα . απο οτι καταλαβα θα βγαλουν update και θα τα φτιαξουν.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

διαβασα σε διαφορα site τετοια προβληματα με διαφορα κινητα . απο οτι καταλαβα θα βγαλουν update και θα τα φτιαξουν.

 

Μου αρεσει που καθυστερησαν τοσους μηνες και παλι θελει update για να στρωσει στην τελικη.:mad:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει που καθυστερησαν τοσους μηνες και παλι θελει update για να στρωσει στην τελικη.:mad:

 

http://talk.sonymobile.com/community/support/accessories

εδω ειναι ενα forum της sony που εχουν βαλει διαφορα προβληματα με τα smart .

 

και εδω http://talk.sonymobile.com/message/209731#209731 το προβλημα που δεν αναγνωριζει σωστα μια καρτα πανω απο 8 gb

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

http://talk.sonymobile.com/community/support/accessories

εδω ειναι ενα forum της sony που εχουν βαλει διαφορα προβληματα με τα smart .

 

και εδω http://talk.sonymobile.com/message/209731#209731 το προβλημα που δεν αναγνωριζει σωστα μια καρτα πανω απο 8 gb

 

Ευχαριστω θα τα κοιταξω,αν και μου ερχεται να στειλω κανα mail και να τους κραξω κανονικα.

 

Update. Το ανεφερα και εγω το συγκεκριμενο θεμα που ανεφερα παραπανω στο blog της Sony.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...