Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Δεν χρειαζομαι stereo και γενικα το θελω λιγο compact. Για τα Plantronics M20 τι λετε;

 

1.Για τι χρήση το θες;

2.Χρήματα που θες να δώσεις;

3.Τι σε ενδιαφέρει να έχει το bluetooth σαν έξτρα χαρακτηριστικά;

 

Για παράδειγμα το Μ20 δεν το έχω δοκιμάσει για να γράψω κάτι πιο αξιόπιστο/προσωπικό αλλά αυτό που βρήκα στο ίντερνετ από άλλους χρήστες κ.α. είναι ίδιες άριστες εντυπώσεις με του Μ50 και η μόνη διαφορά είναι ότι δεν υποστηρίζει A2DP αν σε ενδιαφέρει.Αλλιώς βολεύεσαι μια χαρά και με το Μ20! ;)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σκέφτομαι να αγοράσω το jawbone icon the thinker . Και θα ήθελα τη γνώμη σας. Θέλω ένα διακριτικό bluetooth με πολύ καλή ποιότητα ομιλίας,καλή ένταση,A2DP,noise cancellation. Να έχει αυτονομία δεν με ενδιαφέρει. Μπορώ να διαθέσω μέχρι 45ευρώ και θα ήθελα να μου πείτε άμα υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

1.Για τι χρήση το θες;

2.Χρήματα που θες να δώσεις;

3.Τι σε ενδιαφέρει να έχει το bluetooth σαν έξτρα χαρακτηριστικά;

 

Για παράδειγμα το Μ20 δεν το έχω δοκιμάσει για να γράψω κάτι πιο αξιόπιστο/προσωπικό αλλά αυτό που βρήκα στο ίντερνετ από άλλους χρήστες κ.α. είναι ίδιες άριστες εντυπώσεις με του Μ50 και η μόνη διαφορά είναι ότι δεν υποστηρίζει A2DP αν σε ενδιαφέρει.Αλλιώς βολεύεσαι μια χαρά και με το Μ20! ;)

 

Η χρηση που το θελω ειναι καθαρα για να μιλαω. Δεν θελω κατι εξτρα σαν το A2DP για να ακουω μουσικη απο το headset. Θελω να εχει καλη ποιοτητα ηχου και να μπορει να δουλεψει καλα οταν ειναι 1 με 2 μετρα μακρια απο το κινητο.

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Η χρηση που το θελω ειναι καθαρα για να μιλαω. Δεν θελω κατι εξτρα σαν το A2DP για να ακουω μουσικη απο το headset. Θελω να εχει καλη ποιοτητα ηχου και να μπορει να δουλεψει καλα οταν ειναι 1 με 2 μετρα μακρια απο το κινητο.

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες.

 

Α ΟΚ.Τότε το Μ20 είναι πολύ καλή επιλογή και ταυτόχρονα πιο φθηνό.Να τονίσω πάντως ότι η αυτονομία του σίγουρα θα είναι πολύ καλή όταν στο Μ50 είναι 5-6 μέρες(πιστεύω ακόμα πιο καλή λόγω έλλειψης A2DP!)!

 

Για την απόσταση από το τηλέφωνο(με βάση το Μ50).......όχι 1-2 μέτρα......αλλά ΑΝΕΤΑ 1-2 δωμάτια!!!! :) ;)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Και ποιές είναι οι διαφορές του Μ20 με το Μ50?

Να πώ οτι αγόρασα το Μ50 και ενω στην αρχή τα πηγαίναμε καλά, τώρα τελευταία δεν μας βλέπω και να καταφέρουμε να κρατήσουμε την σχέση μας. Θα τα φάμε τα μουστάκια μας :P

Δεν με ακουν καθαρά, σε θορυβώδες περιβάλλον, και δεν εννοώ να βαράνε τα κομπρεσέρ, αλλά δεν με ακούνε πχ οταν οδηγώ ένα 4Χ4 L200 το οποίο ε δεν είναι και το πιο αθόρυβο. Έχω ψιλο απογοητευτεί, και έχω ρίξει ένα κάρο λεφτά στα handsfree

Link to comment
Share on other sites

Και ποιές είναι οι διαφορές του Μ20 με το Μ50?

Να πώ οτι αγόρασα το Μ50 και ενω στην αρχή τα πηγαίναμε καλά, τώρα τελευταία δεν μας βλέπω και να καταφέρουμε να κρατήσουμε την σχέση μας. Θα τα φάμε τα μουστάκια μας :P

Δεν με ακουν καθαρά, σε θορυβώδες περιβάλλον, και δεν εννοώ να βαράνε τα κομπρεσέρ, αλλά δεν με ακούνε πχ οταν οδηγώ ένα 4Χ4 L200 το οποίο ε δεν είναι και το πιο αθόρυβο. Έχω ψιλο απογοητευτεί, και έχω ρίξει ένα κάρο λεφτά στα handsfree

 

Απ'ότι κατάλαβα η διαφορά τους πρέπει να είναι ΜΟΝΟ το A2DP.Δεν το έχω ψάξει περισσότερο βέβαια για να σου πω κάτι παραπάνω.

 

Για το ότι δεν σε ακούν καθαρά (απ'ότι κατάλαβα αρχικά όλα ήταν οκ και τώρα καμιά φορά σου κάνει νερά η ποιότητα συνομιλίας; ) και επειδή λες ότι έχεις σκάσει ένα κάρο λεφτά για handsfree (γενικά φαντάζομαι το εννοείς).....μήπως το θέμα είναι η εταιρεία κινητής ή το τηλέφωνό σου;Γιατί δεν είναι δυνατόν σε όλα τα handsfree να έχεις πρόβλημα ή σε ένα μία να έχεις μία όχι. :confused:

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Α ΟΚ.Τότε το Μ20 είναι πολύ καλή επιλογή και ταυτόχρονα πιο φθηνό.Να τονίσω πάντως ότι η αυτονομία του σίγουρα θα είναι πολύ καλή όταν στο Μ50 είναι 5-6 μέρες(πιστεύω ακόμα πιο καλή λόγω έλλειψης A2DP!)!

 

Για την απόσταση από το τηλέφωνο(με βάση το Μ50).......όχι 1-2 μέτρα......αλλά ΑΝΕΤΑ 1-2 δωμάτια!!!! :) ;)

 

Τελικα το εψαξα το Μ50 και το βρηκα 23 λιρες απο το Amazon και το παρηγγειλα σημερα. Thanks

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005GZL7RY/ref=oh_details_o00_s00_i00

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι κατάλαβα η διαφορά τους πρέπει να είναι ΜΟΝΟ το A2DP.Δεν το έχω ψάξει περισσότερο βέβαια για να σου πω κάτι παραπάνω.

 

Για το ότι δεν σε ακούν καθαρά (απ'ότι κατάλαβα αρχικά όλα ήταν οκ και τώρα καμιά φορά σου κάνει νερά η ποιότητα συνομιλίας; ) και επειδή λες ότι έχεις σκάσει ένα κάρο λεφτά για handsfree (γενικά φαντάζομαι το εννοείς).....μήπως το θέμα είναι η εταιρεία κινητής ή το τηλέφωνό σου;Γιατί δεν είναι δυνατόν σε όλα τα handsfree να έχεις πρόβλημα ή σε ένα μία να έχεις μία όχι. :confused:

 

Ναι αναφερομαι γενικα οτι εχω σκασει ενα καρο λεφτα. Δεν πιστευω οτι ειναι θεμα παρόχου ή συσκευής, γιατι το χρησιμοποιιω με 3 συσκευες, και απο τις δυο δεν με ακουν καθαρα, οταν δεν επικρατει απολυτη ησυχια ή εστω, ελαχιστα θορυβωδες περιβαλλον. Η γνωμη μου ειναι οτι τελικα, ολα μα ολα τα handsfree, ειδικα αυτα που ειναι διχως καλωδιο, σε τετοιες συνθηκες, λειτουργουν το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το εψαξα το Μ50 και το βρηκα 23 λιρες απο το Amazon και το παρηγγειλα σημερα. Thanks

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005GZL7RY/ref=oh_details_o00_s00_i00

 

Να ξέρεις ότι έχει και φορτιστή αυτοκινήτου στην συσκευασία!Καλορίζικο και περιμένουμε εντυπώσεις! :)

 

Ναι αναφερομαι γενικα οτι εχω σκασει ενα καρο λεφτα. Δεν πιστευω οτι ειναι θεμα παρόχου ή συσκευής, γιατι το χρησιμοποιιω με 3 συσκευες, και απο τις δυο δεν με ακουν καθαρα, οταν δεν επικρατει απολυτη ησυχια ή εστω, ελαχιστα θορυβωδες περιβαλλον. Η γνωμη μου ειναι οτι τελικα, ολα μα ολα τα handsfree, ειδικα αυτα που ειναι διχως καλωδιο, σε τετοιες συνθηκες, λειτουργουν το ιδιο.

 

Ποιες είναι οι συσκευές;Γιατί μου φαίνεται παράξενο όλα τα ακουστικά(το Μ560 στην συγκεκριμένη περίπτωση) να έχουν θέμα πχ με 2 συσκευές και με την τρίτη να δουλεύει χωρίς θέμα...!Άρα μου "μυρίζεται" θέμα συσκευής ή παρόχου στις συγκεκριμένες 2.

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι οι συσκευές;Γιατί μου φαίνεται παράξενο όλα τα ακουστικά(το Μ560 στην συγκεκριμένη περίπτωση) να έχουν θέμα πχ με 2 συσκευές και με την τρίτη να δουλεύει χωρίς θέμα...!Άρα μου "μυρίζεται" θέμα συσκευής ή παρόχου στις συγκεκριμένες 2.

 

Τωρα χρησιμοποιω ένα Nokia E6 και ένα Nokia E72. Πριν χρησιμοποιούσα το Nokia E71 στην θεση του 72 :)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το jawbone icon the thinker . Και θα ήθελα τη γνώμη σας. Θέλω ένα διακριτικό bluetooth με πολύ καλή ποιότητα ομιλίας,καλή ένταση,A2DP,noise cancellation. Να έχει αυτονομία δεν με ενδιαφέρει. Μπορώ να διαθέσω μέχρι 45ευρώ και θα ήθελα να μου πείτε άμα υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά. Ευχαριστώ

 

Φίλε το είχα το Icon. Είναι παλιό μοντέλο φυσικά όπως θα ξέρεις, 2 ετών περίπου. Προσωπικά είχα κάποια μικροθεματάκια με το fit του, και φυσικά με την αυτονομία( μόνο 4 ώρες max αν θυμάμαι καλά) αν και από ότι λες δε σε ενδιαφέρει. Στα 45 ευρώ αν το βρίσκεις είναι καλή τιμή, ωστόσο δε θα το προτιμούσα ξανά.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Τωρα χρησιμοποιω ένα Nokia E6 και ένα Nokia E72. Πριν χρησιμοποιούσα το Nokia E71 στην θεση του 72 :)

 

Το έψαξα λίγο αλλά δεν βρήκα να βγάζει το συγκεκριμένο ακουστικό διάφορα προβλήματα τέτοιου είδους.Απλώς μου φαίνεται παράξενο που στην αρχή δούλευε άψογα και τώρα μου λες ότι παρατηρείς κάποια διαφορά αλλά σε συγκεκριμένα μοντέλα! :confused:

 

Το παράξενο είναι ότι στο κάνει και με άλλα headset!:blink:

 

Δεν ξέρω που αλλού να εστιάσω!Μήπως την εταιρεία κινητής;Τι να πω....δεν ξέρω!

 

Εγώ πάντως το λειτουργώ εδώ και καιρό με ένα xperia arc και δεν έχω το παραμικρό παράπονο! :cool:

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το είχα το Icon. Είναι παλιό μοντέλο φυσικά όπως θα ξέρεις, 2 ετών περίπου. Προσωπικά είχα κάποια μικροθεματάκια με το fit του, και φυσικά με την αυτονομία( μόνο 4 ώρες max αν θυμάμαι καλά) αν και από ότι λες δε σε ενδιαφέρει. Στα 45 ευρώ αν το βρίσκεις είναι καλή τιμή, ωστόσο δε θα το προτιμούσα ξανά.

Όπως είπα η αυτονομία δεν με ενδιαφέρει τόσο. Το ότι είναι παλιό το γνωρίζω απλά θέλω κάτι διακριτικό με πολύ καλή ποιότητα ήχου και κυρίως μέχρι 45ευρώ. Τώρα το fit είναι ένα θέμα.. Υπάρχει κάτι καλύτερο και νεότερο σε αυτό το χρηματικό όριο και με τα χαρακτηριστικά που αναφέρω??

Link to comment
Share on other sites

Ναι αναφερομαι γενικα οτι εχω σκασει ενα καρο λεφτα. Δεν πιστευω οτι ειναι θεμα παρόχου ή συσκευής, γιατι το χρησιμοποιιω με 3 συσκευες, και απο τις δυο δεν με ακουν καθαρα, οταν δεν επικρατει απολυτη ησυχια ή εστω, ελαχιστα θορυβωδες περιβαλλον. Η γνωμη μου ειναι οτι τελικα, ολα μα ολα τα handsfree, ειδικα αυτα που ειναι διχως καλωδιο, σε τετοιες συνθηκες, λειτουργουν το ιδιο.

 

Επειδή και εγώ το ίδιο είχα απογοητευτεί, πήγα πέρσυ, τα έσκασα (80 ευρώ ) και πήρα ένα plantronics 975.

Και ησύχασα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ το ίδιο είχα απογοητευτεί, πήγα πέρσυ, τα έσκασα (80 ευρώ ) και πήρα ένα plantronics 975.

Και ησύχασα.:)

 

Τα ίδια κι εγώ. Με το 975 βρήκα την υγειά μου.

 

Και ποιές είναι οι διαφορές του Μ20 με το Μ50?

Να πώ οτι αγόρασα το Μ50 και ενω στην αρχή τα πηγαίναμε καλά, τώρα τελευταία δεν μας βλέπω και να καταφέρουμε να κρατήσουμε την σχέση μας. Θα τα φάμε τα μουστάκια μας :P

Δεν με ακουν καθαρά, σε θορυβώδες περιβάλλον, και δεν εννοώ να βαράνε τα κομπρεσέρ, αλλά δεν με ακούνε πχ οταν οδηγώ ένα 4Χ4 L200 το οποίο ε δεν είναι και το πιο αθόρυβο. Έχω ψιλο απογοητευτεί, και έχω ρίξει ένα κάρο λεφτά στα handsfree

 

Σκέψου πως έχω ένα 4χ4 του 1991, όταν έχω καθυστερήσει και με παίρνουν τηλέφωνο δεν με πιστεύουν ότι είμαι στο αυτοκίνητο. Μου λένε ότι δεν έχω ξεκινήσει από το σπίτι γιατί έχει πολύ ησυχία :blink::blink:

Edited by Boss82
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό που σου λένε τα παιδιά δεν έχουν άδικο.Πάρε ένα πιο ακριβό όπως το 975 που προτείνουν(έχω ακούσει εξαιρετικά σχόλια για το συγκεκριμένο!) και βρίσκεις την υγειά σου!Η' για να είσαι σίγουρος αν μπορείς να βρεις από κάποιον το συγκεκριμένο για να το τεστάρεις θα είναι το ιδανικό!

 

Ανάλογα την περίπτωση/χρήση κάποιου, είναι που λέμε ότι πληρώνεις παίρνεις.....!Απλά αυτό γιατί κάποιοι κοροϊδεύουν αυτούς που δίνουν κάτι παραπάνω για να πάρουν κάτι που "κοστίζει λίγα σεντς"!Όταν τα βάλεις δίπλα δίπλα και τα συγκρίνεις τότε καταλαβαίνεις πραγματικά την διαφορά και όχι ΜΟΝΟ με βάση τα χρήματα που έδωσες ή.....κάτι άλλο!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ το ίδιο είχα απογοητευτεί, πήγα πέρσυ, τα έσκασα (80 ευρώ ) και πήρα ένα plantronics 975.

Και ησύχασα.:)

 

Τα ίδια κι εγώ. Με το 975 βρήκα την υγειά μου.

 

Απλά δεν παίζεται η plantronics. Εγώ από το 925 πήγα στο 975 και μόλις βγει ο αντικαταστάτης του, θα τρέξω να το πάρω... :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από το 925 πήγα στο m1100. Και τα δύο άψογα και άξιζαν τα χρήματα. Το m1100 πιστεύω ότι έχει ακόμα καλύτερο ήχο. Δεν έχω ακούσει από κανέναν παράπονο, ενώ με το 925 πολύ σπάνια. Με 53 ευρώ από το Amazon, πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο στα χρήματα αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Το 925 το θεωρώ πολύ περέργο εμφανισιακά. Το M1100, έχει μόνο 4 ώρες χρόνο ομιλίας. Επίσης, πέρα απο το αν δεν με ακούνε καλά με το Μ50, με βόλεψε το πώς κάθεται στην τρύπα του αυτιού (δεν θυμάμαι πώς λέγεται) ενώ το Μ1100 είναι το ίδιο με το Μ100 που έχω.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και από μπαταρία πιο πολύ μου κρατάει το m1100.

 

Με 2 συσκευες συνδεδεμένο?

Link to comment
Share on other sites

Με μία συσκευή τα είχα συνδεδεμένα και τα δύο

 

Κατσε γιατι χαθηκαμε :) Εννοω αν στο ακουστικο ειχες συνδεδεμενα 2 κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Το κάθε ακουστικό το δούλευα με μία συσκευή

 

Εχει μεγαλη διαφορα στην αυτονομια οταν ενα ακουστικο των 4αρων ωραν ομιλιας, ειναι συνδεδεμενο ταυτοχρονα με 2 συσευες.

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...